Tandarts Ansingh GEEN Stier beschikbaars Zie de Etalage 1 NET DRUKWERK G. J. O. D. Dikkers]*1 Voor de levering van Advertentiën Advertentiën. HET NUT. Sprekerde Heer R. van der VEEN, Y. F. N. van Landb. Wintercursnssen REKENINGEN in de Nieuwstraat, Den Borg, 'a van 9—5 imr. G„ J. O. D. Dikkersfi een Huis, Schuur en Loodsen met Erf, publiek verkoopen: eenig huisraad en inboedel, enz. enz. een liiniie Jongen in huis, j tot concurreerenden prijs Fa. Langeveld de Rooij. Een zware op kalven staande KOF. Waak- of Trekhond, Holland bovenal. Te Lisse zijn weder een 10-tal perso nen die onlangs naar Duitschland waren vertrokken, om daar te werken terug gekeerd, omdat de levensonderhouds kosten geen verband houden met het loon. Maandagmiddag kwamen van Dor drecht naar Bruinnisse terug een 28-tal hoogaartsen, die sinds October in gebruik geweest zijn bij de pontonniers. Uit is een groote teleurstelling voor de eigenaars daar deze scheepjes voor 3 gulden per dag verhuurd waren. Daar aan de mossels hoegenaamd niets verdiend wordt, was dit hun eenlge bron van inkomsten, zoodat hun nu een bange toekomst wacht. Weg met de centen Een inzender in de Tel. pleit voor het afschaffen van den cent en voor de in voering van tweecentstukken. Dan kunnen zegt hij, ook de twee en-een- halve-centstukken verdwijnen'en krijgt men een belangrijke vereenvoudiging in het kopergeld. Men heeft dan alleen halvecentstukken, iets grooter dan de tegenwoordige, en 2-centstukken, iets grooter dan de centen. Wat de stuivers betreft, zou het zeer gewenscht zijD, dat eens meer aaudacht werd geschonken aan het aluminiumbrons Met een hooger aluminiumgehalte, zoodat het minder sterk op goud lijkt, zou het een uitstekend materiaal voor stuivers zijn. Een geschenk van f 10,000 gewei gerd. Toen de N.V. W. J. Stokvis' Konin klijke fabriek van metaalwerken op 1 Januari j.l. haar 50-jarig jubileum vierde, schonken de directeuren aan het perso neel een bedrag van f10,000, met de bedoeling dat hiervan een fonds zou worden gevormd, waarvan de rent9 zal gebezigd worden, om diegene, diexbijde gemeente-spaarbank een spaarbankboekje hebben, 5 pCt. rente te verzekeren. Uit dit fonds zou dan dus 2 pCt. worden gegeven boven de 3 pCt. die de spaarbank betaalt. In een thans gehouden vergadering van het personeel is besloten aan de directie mede te deeleu, dat het peisoneel gaarne de nuttige strekking van een spaarfonds erkent doch van oordeel is, dat de overgroote meerderheid van het personeel niet bij machte is te sparen, en dat zij derhalve tot hun groot leed wezen het fonds als spaarfonds niet kan aanvaarden. Tel. Be socialistische conferentie te Kopenhagen. Naar aanleiding van de te Kopenhagen gehouden internationale socialistische conferentie werd mr. P, J. Troelstra in een persgesprek gevraagd „Verwacht u eenig succes van het besluit der conferentie, dat de deelne mende partijen bij haar regeeringen zullen aandringen op interventie Ik heb reden om aan te nemen, ant woordde de heer Troelstra met grooten nadruk, dat bij de regeeringen van de op de conferentie vertegenwoordigde landen, de geneigdheid zal bestaan om in die richting werkzaam te zijn. En dat een dergelijk optreden bij de regeering der Vereeniging Staten instemming zou ontmoeten. In mijn rede in de Tweede Kamer op 3 Augustus uitgesproken, heb ik er reeds op gewezen, dat wanneer de strijdende partijen in een impasse ver keerden, het oogenblik gekomen zou zijn voor een bemiddelend optreden. Welnu, het heeft alle schijn, dat dit oogenblik begint te naderen. R. N. Wegioyzers Op last van de militaire autoriteiten zijn ook te Breda, evenals in Nijmegen, eenige reclameborden van winkels, ver wijderd moeten worden, omdat de moge lijkheid niet was uitgesloten, dat ze als wegwijzers zouden kunnen dienen. Het huwelijksleven als hel. Burgers te Winschoten vonden des nachts op 'n stoep een vrouw met een zuigeling en een jongsken van 11 jaar beide half gekleed en barrevoets. De politie werd gewaarschuwd en nu bleek, dat het de vrouw was van zekere K, aldaar. De man had in een dronkemansbui alles kort en klein geslagen, z'n vrouw en 6 kinderen de straat opgejaagd. Vier kinderen waren bij de buren ingevlucht de politie gaf vrouw en beide kinderen ondeidak. Pr. Gron. Ct. Verboden paardenmarkt. De bekende paardenmarkt te Wijcbe is op last van de militaire autoriteiten verboden. Militair of niel-mititair Het volgende ingewikkelde geval doet zich, naar de „N. Ct." meldt voor. Een luitenant van de vrijwillige auto mobilisten heeft in een café iemand met een revolver gedreigd, althans dreigend een revolver laten zien. Er is procesver baal opgemaakt. Als officier zou bij voor den krijgsraad moeten verschijnen, ware het niet, dat in de regeling, onder den vorigen minister van oorlog met de automobielbezitters getroffen, die hun wagen en zichzelf in geval van nood ter beschikking stellen en wien daarvoor of ficiersrangen werden toegekend, was be paald, dat zij niet voor den militairen, maar voor den gewonen rechter zouden terechtstaan. De autoluitenant zal dus voor den ge wonen strafrechter terechtstaan.... men rade waarvoor. Wegens overtreding van de wet, welke het dragen van wapenen verbiedt! Als luitenant moet hij een re volver dragen maar behoorde als zoo danig, in geval van delict, dan ook voor den krijgsraad terecht te staan. Als bur ger mag hij het niet en' zal gestraft moeten worden wegens het vervullen van een militairen plicht- De uitweg ln deze moeilijkheid zou misschien zijn, dat de burgerlijke rechter weigerde de geldigheid te erkennen van een regeling, door een minister tot stand gebracht, waarbij aan het leger behoo- rende personen een uitzonderingspositie in foro criminali werd toegekend. In dat geval zou de betrokkene toch bij den krijgsraad terecht komen - zij het ook niet wegens het dragen van wapens. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 spiegeltje (spionnetje), 1 rozenkrans, 1 kinderwaotje en 1 zakdoek, gevonden te den Burg en 1 portemoDnaie. inhoudend eenig geld, gevonden in het kantoor van de coöp. boerenleenbank. Gelde koeien f 150 230 Zondag 31 Januari 1915. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Buitengewone Vergadering op Zaterdag 30 Januari 's avonds 8 uur in de „Vergulde Kikkert". OnderwerpLeven uit Boeken. Algemeene Jaarlijkscbe Ledenver gadering der V. P. N. Vereeniging van Oud-Leerlingen aan het „Witte Kruis" afdeeling „Texel" worden voor 15 Februari as., ingewacht bij den ondergeteekende V oorloopig |j van bloeiende Bloemen en Kamerplanteg Planten voor den vollen grond enzj- publiek verkoopen beveelt ziob beleefd aan Te koop Van 23 tot en met 29 Jan. 1915. GEBOREN Neeltje d.v. Cornelia Bakker eu Dieuwertje Peper, Oosterend. Sara d.v. Ferdinandus van Tatenbove en Johanna Balkenende, het Noorden. Marijtje d.v. Nanning Maat en Jannetje Kufjper, Oosterend. Ondertrouwd en Getrouwd: Geeue. OVERLEDENJantje Timmer, oud 80 jaren, eebtgenoote vun Arie Kooger, Oost. GEVONDEN VOORWERPEN. 242 HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. H, Doop. 's Avonds 7 uur Dr. Norel. Waal, V.tn. 10 uur ds. van der Waa. Ou<leschild,'s Av. 7 uur ds. Glas. Den Hoorn Vm. 10 uur de hr. Hoekendijk van Meer en Bosch. Oosterend, Vm. 10 uur Eerw. hr. Stavenga van Wieringen. Kerkcollecte. 'sAv. 7 uur Eerw.hr. Btavenga. Cocksdorp, Vra. 10 uur Geen dienst, 's Av. 7 uur de hr. Hoekendijk. Gebouw Zuid-Eierland, Nam. 3 uur de hr. Hoekendijk. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 uur ds. Dagevos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend, Vm. 10 uur ds. Van der Veen van Barsingerhorn. Burg, 's Av. halt 7 ds. Van der VeeD, van Barsingerhorn. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 3 Februari. Burg, 's Av. 7 uur Bijbellezing. in Gebouw Eben-Haëzer. Zuid-Eierland, 's Av. 7 uur Bijbellezing. Donderdag 4 Februari Cocksdorp's Av. 7 uur Bijbellezing. in de kerk. Oosterend. 's Av. 7 uur ds. v. Grasstek. Catechismus. GEREFORMEERDE KERK. O osterend, 's Avonds 7 uur ds. Dagevos. Melkkoeien f 190 a 320. 3 stieren. 45 vette kalveren i 1,05 a f 125 p. Kg. 388 Nuchtere kalveren f 14—a i 26 1017 Schapen f 32 a f43,00 Lammeren f a f 507 vette varkens i 0,70 a 1 0,74 per Kg.; 53 magere varkens i 22 a 130, 164 biggen f 8 a f 14; kipeieren f 5.50 a f 6.20 per 100; Purmerender Crt. Uit de Schager Courant: Schagen, 28 Jan. Aangevoerd: 75 Vette Koeien f 200 a f 405, 30 Kaltkoeien t 220,a f 310; 30 Nuchtere kalveren i 8 a f 25. 46 Vette Varkens 56 a 72et. per Kg. Magere Varkens f a f 60 Biggen f 7.00 a f 12,00; Vette Schapen t a t .00 500 Overhouders f 24,a f 30,00. Lammeren f a f .00 Boter f 1.70 a f 1.80 per K.G. Kipeieren f 5 50 at 6,25 per 100. Heden behaagde het de Heere van leven en dood, plotseling van onze zijde weg te nemen, onze innig ge liefde Eebtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, JANTJE TIMMER, in den ouderdom van 80 jaar en 4 maandeD. Uit aller naam, J. A. KOOGER. Oost op Texel, 25 Januari 1915. te Barsingerhorn. Zij, die geen lid, begunstiger of donateur ziju hebben toegang a f 0,25 per persoon. Het Bestuur. onderafdeeling „Texel," op Maandag 1 Febr. des avonds half acht uur, in het hotel „Texel". Punten van behandeling: Opening. Jaarverslag van den Secretaris. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. Verkiezing van twee bestuursleden. Verslag Langenhoft' eierzendiDg. Bespreking gezamenlijke voederaankoop. Besprekiog aanhouden van foktoomen. Rondvraag en sluiting. Namens het bestuur, J. KE1JSER Augz. Voorz, W. J. EELMAN, Secr. Formerend, 26 Jan. Aangevoerd 432 Runderen waaronder: 187 vette koeien 78 a 98 Ct. per KG. te Texel. Vergadering op Woensdag 3 Februari 's avonds 71/3 uur in Café „den Burg" te den Burg. Agenda 1 Notulen. 2 Rekening en verantwoord, v. d. Pen ningmeester. 3 Verkiezing van 2 bestuursleden. 4 Bijdragen van de beeren,. KLIMP en WITTE. 5 Rondvraag. L. J. KIKKERT. Hoofdgracht 61, den Helder. TE KOOPeen groote mooie bij C. BROERS, de Waal. D !an JOH. KIKKERT, Rozenhout. F waaronder de Dieuwste en mooiste soorten,-. Beveelt zich aan voor levering van Tuin- en Bloemzaden: Heesters en Boomen in alle soorten. Aanleg en onderhoud van Tuinen et Plantsoenen, snoeien van Vruchtboomeii enz. enz. H. K. W. VERSTEGEN. .11. Notaris te Texel, zal op Dinsdag 2 Februari 1915,'s avond.61 7 uur, in het Hotel „de Oranjeboom" tiar den Burg op Texel, ten verzoeke vat C. Jz. Bakker, aan de Koogerstraat te den Burg, groot 11,62 aren. en 2. Een best perceel weiland, genaami, „Akenbuurt" gelegen bewesten den Burg1"" groot 1,74,90 Hectare. Perceel 1 is te bezichtigen op Donder dag 28 Januari a.s. des morgens van 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 4 uur)# Notaris te Texel, I zal, op Zaterdag 6 Februari [1915, deftj morgens 10 uur, ten verzoeke van Mej, de Wed. P. Cz. Bakker in de Koogeretraalfi te den Burg op Texel, bfi haar woonhuis^ 29 beste lamschapen, 1 ram, 8 enterlingeD, 4 kallkoeien, 1 paard (aftands) 1 hit id. 1 bfina nieuwe brik, 1 tentwagentje, 2 landauers met collingpatentassen. 1 bakwagen, 1 korriewagen, 3 boerenwagens, 2 driewielde karren, 1 hooihark, 1 ierkar. 1 bijna nieuwe bietensnijder. 1 wa8chmachine. 2 klampjes RUIGTE op Kamerland. Melkgereedschappen, kribben, schuilen, ruiven en voerbakken, stalhoudersgereed schappen, tuigen, paardendekens, een nieuwe houten loods en een open loods staande op het erf voor afbraak; een klamp mest bij huis, benevens GEVRAAGD kunnende melkeD, Bij I». W. LAP, P.H. Polder, Texel. D. DROS, Tienhoven.

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2