gebloemde en gestreepte karpetten, Uitstoomen, Verven. D. HOEKSEMA Zn. MELKBUSSEN een nette Dienstbode. i aoure. MOTORDIEN ST Texel-Amsterdam via Zaanstreek Snijbloemen in alle soorten. Sneek Laagste prijzen. Keurige afwerking. Ie klas inrichting. Depot den BurgTh. Schraag. Sneek Sneek DOUWE EGBERTS TABAK steeds prima van kwaliteit. Is een genot voor den rooker. Vraagt ze Uwen winkelier. KLEIN'S HOENDERMEEL. Wekelijksche Stoombootdienst TEXEL-ALKMAAR. Melkemmers, Bascules, Maten en Gewichten, Veevoederketels, geëmai leerde Biggenbakken, zwaar en gewoon gegalv. netwerk, heiningdra; asphaltpapier, draadnagels, krammen, enz. JlanbevelenaJl. JCnijperX n KAMERPLANTEN, FEUILLETON. Het Qnlden Mysterie. C. METS Zn Geb. BRUIN, Harlingen. Aanbevelend, S. F. KLEIN. Vertrekt Vrijdag 23 en 30 April en 7 Mei n.m. 2 uun Alkmaar naar Texel, en Zaterdag v.m- 10 uur van Texel n Purmerend. Inplaats van Zaterdags 12 uur des Zondags om 5 uur, SANGUINOSE VERTREKT van TEXEL Dinsdag middag 2 unr en Zaterdagmorgen 6 uur. VERTREKT van AMSTERDAM Dins dag en Vrijdagmiddag 2 nnr Aanbevelend D. J. BRUIN. J. ZUIDEWIND Dz. Geregeld voorradig alle soorten zoowel groote als kleine. Tuinplantsoen en vaste planten in alle mogelijke sortimenten. Beveelt zicb aan voor onderhoud en aanleg van tuinen en plantsoen. H. K. W. VERSTEGEN, den Burg. Gevraagd Adres: P. J. HOORN, Hemmerkooi. Ondergeteekenden berichten bij deze, dat de zaak door wijlen hun vader reeds 40 jaren gedreven, door hen op denzeltden voet zal worden voortgezet, Zij hebben thans daarvoor ontvangen Kleedjes, Talelkleeden, Wollenen Zeilen Gangloopers, Vloerzeilen, rollen fijne Matten, Gang en Deur matten en wat verder tot het vak behoort. Tevens berichten zij, dat evenals voor gaande jaren door hea over het gebeele eiland bovenstaande artikelen zullen wor den rondgevent. Beleefd aanbevelend, P.8. Vaste kleeden worden op staal in zeer korten tijd geleverd. Kl tmtUïïSj Él .is èsis j iiuutm door C. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht v/h Bureau „De Berner ConventieDeventer. 118.) „Wees zoo goed te blijven, waar gij zijt, miss Victoria Ray," riep Margot haar met een eotielle stem gebiedend toe. Haar ge luid, dat nooit zacht was geweest, klonk nu beslist onaangenaam. Victoria, pijnlijk verrast, aarzelde een oogen blik; dan hield zij stil en keerde weer naar Stephen terug. Toen zij miss Lorenzi voor bet eerst in de verte bad zien aankomen, had de jonge vrouw haar wonderlijk schoon toegeschenen, schooner dan eenige vrouw, die zij ooit had gezien. Doch, toen zij baar zag naderen, en zij met haar schelle stem haar had toegeroepen, was het Victoria of alle sohoonheid van de jonge vrouw opeens verdwenen was. Haar gelaat was onge twijfeld yan een volmaakten vorm, baar oogen en haar waren prachtig in hun donkere sohittering, haar gestalte kwam in het grijze reiskostuum buitengemeen be vallig uit en toch, in weerwil van dit alles, scheen zij Victoria ordinair en grot. En de gedachte, dat Stephen gedwongen zou zijn met deze vrouw te trouwen deed een huivering door haar leden gaan. Zij had gedacht, dat zij alles had begre pen. Doch nu kwam het haar voor, dat ze toch niets begrepen had. Neen met dez« miss Lorenzi neen, ,ze had niets begrepen. Nog slechts eenige oogenblikken geleden had zij deze jonge vrouw een .arm meisje" genoemd, en ze had haar best gedaan Stephen te overtuigen dat hij haar trouw zou blijven, zoowel terwille van zichzelf, als terwille van haar. Maar thans ze stond verstomd. Ze wist niet wat te denken, wat te doen In plaats van het lieftallige jonge meisje, dat zij zich had voorgesteld, naderde daar een vrouw, die op het eerste gezicht haar een diepen afkeer inboezemde. Nog nimmer had een vrouw haar zoo aangezien, als Margot Lorenzi thans deed, zelfs niet de Ouled Nail, Miluda in de Zaouia, „Ik heb in Algiers reeds alles over u gehoord, miss Ray," begon Margot. Er was iets zeer beleedigends in den toon, waarop zij dit zeide. „Margot, je vergeet je zelf," zei Stephen. „Je kunt niets tegen miss Ray te zeggen hebben. Ik zal met je in het hotel gaan, waar we alleen kunnen spreken." „Ik zal nergens heengaan, voor ik dat vrouwspersoon eens goed heb gezegd, wat ik van haar denk," ging Margot rood van ingehouden kwaadheid voort. „Ik weet, wat zij is een gewone danseres. Zij is in een van de Londenscbe cate's-chantant opgetreden, terwijl ons proces aan den gang was. Jjj moet haar over Parijs naar Algiers hebben gevolgd, zoodra ik mijn hielen had gelicht. Jij dacht zeker, dat ik heel kalm en rustig zou blijven wachten, toen je me niet vau het schip kwam af halen, tot het je behaagde naar Engeland terug te keereu Maar ik ben niet van het slag vrouwen, dat zoo met zicb spelen laat! Ik heb dadelijk onderzoek naar je laten doen en toen ben ik met het eerste het beste schip van Marseille naar Algiers overgestoken. En nu zal ik je ook ver tellen waarom ik naar Canada ben gegaan. Daar was een arme kerel, die dacht, dat hij met mij verloofd was. Hij verafgoodde den grond, waarop ik liep. Ik was bang, dat als ik niet eerst met hem had gespro- keu, en hem alles had uitgelegd, hij naar Eogelaud zou komen en daar schandaal zou maken, ut misschien ons allebei zou vermoordeu. Hij is schoon als eeu Apollo en hij weet hoe een vrouw bemind wil Hoe kan. ik met voordeel kippen houden P Door geregeld 's Ochtends te voeren met Dit is een krachtig voer dat de eierproductie] bevordert en besparing j op uw araanvoedering. Noodige hoeveelheid per kip een eetlepel vol. Wordt verkocht in zakjes van 21/? 5 25 en 50 Kg. Ve (Vinum Sanguinosum in vacuo). Zuiver plantaardig tonicum, met vertrouwen aangeraden bij bloedarmoede, zenuwzwakte en algeineene verslappingstoestauden Door den heer B. Grundman, Voorstraat te Woerden, ontvangen wij het volgend schrijven: Woerden, 23 Pebr. 1915. Mijnheer, Ik ben langen tijd zeer lijdende geweest aan bloedarmoede en zenuwzwakteik kcl mijn werk niet meer verrichten. Ten einde raad heb ik de Sanguinose geprobeetl en tot mijn blijdschap bemerkte ik bij de eerste flesch al eenige beterschap. Ik heb zeul flesschen gebruikt en kan nu weer met lust mijn werk verrichten; ik ben zoo goed heelemaal hersteld. Mej. G. M. BLOK. De SANGUINOSE is beslist het beste middel voor hen die lijden aan bloedarmoei en zenuwzwakte. Duizenden, wezenlijk duizenden die staalpillen gebruikten en er do bedorven werden, hebben baat gevonden bij de Sanguinose. De Sanguinose kost per fl f 1.1 6 fl. f 6,12 11. f 15,Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende; dat kost U 12'| cent per dag en het helpt U daarom SANGUINOSE Bij alle Apothekers en voorname Drogisten. VAN DAM Co,, de Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Oosterend l\ Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek Oudeschild Joh. Dros. nniTgsK'nng mfr^yïïTni mïïcreyijjj) uiiiiiffyuui mrx worden, wat jij niet weet Stephen jij bent koud als ijs. Maar wij zija nu eenmaal met elkaar verloofd, en niets zal ons nu meer scheiden. Ik waarschuw je, als je me in den steek laat, zal ik je voor den rechter brengen, wegens breuk van trouw belofte. Ik zal je naam in geheel Engeland, Amerika en Canada over de <toDg van iedereen brengen, zooals hij nog niet is geweest." Ze zweeg even om adem te scheppen, en om de uitwerking van haar woorden na te gaan. „Miss Ray is er zoover van af mij jou te ontnemen," zei Stephen met een bittere verachtiog in zijn stem, die hij geèn moeite deed te verbergen, „dat zij zoo juist geweigerd heeit met mij te trouwen. Je hebt mij de moeite bespaard om nog verder er over na te denken, of ik den raad, dien ze mij had gegeven, even voor jij kwam, zou opvolgen, ot niet." „"Welke raad?" Die blik waarmede Margot Stephen en Victoria beurtelings aanzag was vol nieuwsgierigheid, doch tegelijk van een beleedigende onbeschaamd heid. „Zij raadde mij aan naar Engeland terug te keeren ea daar de belolte, die ik je gedaan had, te vervullen." „O Stephen, maar ik kan je dat nu niet meer raden Ik kan dat nietnu ik miss Lorenzi gezien heb," stamelde Victoria doodsbleek, met een blik in haar oogen, waarin meer schrik en ontzetting lag dan In Toudja, in het uur van den morgenstond, toen het noodlottig kloppen op het dak elk oogenblik luider en luider werd. „Ik zie nu, dat het niet goed is om anderen te dwingen iets te .doen, vooral wanneer men_ alleen maar ge- loolt, dat men alles begrijpt. Zij heelt je niet lief om je zelt. Zij is je niet waard, het zou slecht verschrikkelijk slecht zijn zulk een upoffenug te doeu. Geef liaar geld, heel veel geld geel haar de j helft van alles wat je op de wereld en laat haar dan gaan, en geli zijn op haar eigen manier." „Miss Lorenzi kan zelfs meer dal helft van mijn geld kragen," zei Ste „Doch haar weg en de mijne zullen toekomst uiteen loopen en elkaar nil meer ontmoeten. Laat haar nemen, veel zij wil hebben, wanneer ik b1| jou niet behoef te verliezen." „Ik houdt je aan je woord," riep Mi gretig. „Als je van plan bent me te schieten, kan ik je dat natuurlijk nii letten. Maar je zult er voor betalen, je me niet dertig duizend pond geelt, ik een eisch tot schadevergoeding, wf breuk vau trouwbelofte, bij den rechtei „Je vraagt veel, Margot. Ik zal een arm man zijn." „O, geet baar het geld, |en wees arm man, Stephen," smeekte Victoria, zal zoo gelukkig wezen, wanneer wij zijn duizendmaal gelukkiger, dai| met al baar geld ooit zal worden." Stephen greep de hand van het j( meisje en drukte die stevig. „Wal u naar het hotel terug wilt gaan, Lorenzi," zei hij, „dan zal ik o eenige oogenblikken daar komen opzi en zullen wij onze zaken verder reg( „Ik vind het uitstekend. Ik heb van je gehouden, Stephen. Je was koud, maar bedelaars kuuneu |nu eem niet kieskeurig zijn. In Montreal is e< iemand, die zeker zeer tin zijn schikl zijn met het telegram, dat ik hem avond zal zenden, Stephen had nauwelijks gehoord zijn vroegere verlooide zeide. HÜ Victoria in de oogen, die evenals de spraken van het groote geluk, dat beiden behouden zou blijven. EINDE.

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4