Kunsttanden. ZÜIvEr EN FUN VAN IMMK l Texel - Purmerend - Leiden. De slag van Waterloo. zware en lichte schrammen, biggen en drachtige zeugen. MOTORDIENST T exel—Rotterdam. AARDAPPELEN. Tand-techniker Zaandam. Stationstraat 11, Helder. FEUILLETON. Woensdags van Texel naar Leiden. Afvaart 's morgens 8 uur. BERTELS' LIJNZAADKOEKJES Bertels' Olieslagerij en Meelfabriek, Amsterdam. K. ACKEMA, Steeds verkrijgbaar Vraagt wrak vee tegen hooge waarde. W. RIJK. A. WONDER. Vertrekt Dinsdag van Texel, Vrijdag van Rotterdam. Puik beste P. SMIT, Hoogerstraat. komt thans weer geregeld spreek uur houden 's Woensdags 11-12 en 1-2 uur- 1.) Naar het Noorsch. I. Hans was niet in zijn humeur. Een h i-l jaar was hij nu al student te Christi- ania, en nog geen eükele keer verliefd g raakt. Op zekeren dag wandelde hij in landerige stemming naar de Citadel en ging daar op een der banken zitten. Vaarwel dan au revoir! hoorde hy een lief stemmetje zeggen, vlak achter hem. Vaarwel, kind I antwoordde een man nenstem. Hans keek rond en zag een ouden heer in wien men zonder moeite den oud-mili. t ur herkende, die een jong meisje toe knikte. dut heenging in de richting van de stad. De student, die haar volgde met de oogen, merkte, dat zij er heel lief uit zag, gracieus van figuur. Zij keerde zich nog eens om, om den oud-officier een laatsten groet te gevenen bij toeval ont moetten hare oogen die van Hans. Na gebeurde er, waarnaar hij zoo lang had verlangdhij voelde den steek in 't hart. Hij kwerd zenuwachtig, zooals het hoorde de rechte symptomen waren er. Er viel geen tijd te veriiezeD. Hij raapte vlug handschoenen, stok en studentenpet van de bank en snelde baar achterna, niet twijfelend aan de oprechtheid zijner ver liefdheid. 't Eenige, waarover hij nog in 't onzekere verkeerde, was de aardsche omgeving van het hemelsche wezen. Doch zelfs dat viel niet moeielijk te gissen zij was gaan wandelen met haar ouden vader, had toen plotseling ontdekt, dat 't over twaalven wasze had haastig „au revoir* gezegd en was naar huis gegaan om te zorgen voor het middagmaalze was on getwijfeld zeer huiselijk. Waar zjj woonde zou hy gauw weten, wie ze was, zou hy wel uitvisschenen wat de kennismaking betrof trouwe liefde overwint vele moeilijkheden. Juist, toen de jacht op 't hoogst was, verdween het wild achter een huisdeur. Boven die deur las hij, een oogenblik later het nummer „84"; hij liep nog een eindje verder en ging toen, doodop van het hollen, rusten tegen een lantaarnpaal. Hier werd by verrast door een ouden heer, met op gewekt voorkomen. Hé, is u 't, oom Frederik zei Hans, wat koel.j Ja; kom mee in de schaduw, want hier sta je te braden. Wat zie je er vreemd uit. Oom, vroeg Hans, weet u ook wie er woont in no. 34. Neen, dat weet ik niet. Kom toch mee in de schaduw. En toen ze aan den beschaduwden overkant waren, bezon hij zich en voegde er bij: Wacht eens,ik geloof toch, dat ik het weet. No. 34? Dat zal de oud-kapitein Schrappe zijn. Kent u hem? 'n Beetje. Ieder, die wel eens bij de Citadel komt, kent hem; by wandelt daar eiken dag. Ja, daar heb ik hem ook gezien, 'n Interessante man! Ik zou wel kennis met hem willen maken. Ga dan maar eens dicht bij hem een paar lijntjes in 't zand trekken, dan komt hij bij je; maar ik waarschuw je: hy is gevaarlijk. Hij heeft twee verhalen; het eene duurt een goed half uur en is over een manoeuvre op 't eiland Schoonen het an dere is over den slag van Waterloo dat duurt anderhalf a twee uur. Zijn ze yervelend, die moppen? O, voor den eersten keer zoo-zoo. Hij toekent de heele manoeuvre op Sohoo- SANGUINOSE (Vinum Sanguinosum in vacuo.) De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. VAN DAM Co, Te Texel bij P. Dros, Oosterend, T. Buijs, den Burg en Joh. Dros Oude schild. De Veeboot Burgemeester van Alkmaar II ver trekt 's Maandags omstreeks 2 uur van Texel naai Purmerend. De CommissarissenC. KUIJPER Cz. H. HAAKMAN. Vorm der koekjes met Firmanaam er in geslagen. 6 stuks wegen 1 Kilo, ze zijn pasklaar om aan koeien in hun geheel te voederen, zonder ze eerst te breken. Verpakt in nieuwe zakken van 50 Kilo. Eisclit dit merk. worden koud geslagen van rechtstreeks aan gevoerde dubbel gezuiverd lijnzaad. De koekjes worden niet zooals de gewone lijn koeken met vocht gefabriceerd, maar vol gens eene eigen betere methode door toe voeging van evenveel suiker in den vorm van Siroop. Hierdoor wordt verkregen meer dijkracht en meer siijmvorming;, waaraan in diaetisch opzicht zoo groote waarde wordt toegekendgrooter duur zaamheid door de conserveerende werking der Suiker, grooter smakelijkheid, grooter voedingswaarde en een aanzienlijk groo ter opbrengst van Melk. Boter en Raas. Door bijvoedering dezer Koekjes in de weide verkrijgt de Boter de zoozeer gewenschte meervastigheid in den zomer. De levering geschiedt desverlangd onder A. H. V. (Algemeene Handelsvoorwaarden). Bekroond met 22 hoogste onderscheidingen (Eere Diploma's en Gouden Medailles) op de Landbouw Tentoonstellingen van 1907 tot 1913. nen in 't zand. Je moet heel voorzichtig zijn. Hoe zoo? Wordt hij gauw boos? Dat Dietmaar als hij merkt, dat je hem niet volgt, begint by de heele histo rie van voren af. Het belangrijkste punt in die manoeuvre is de beweging, welke de kapitein zelf uitvoerde tegen de orders van zijn generaal en die even lastig bleek voor vrienden als voor vyauden. 't Was een geniale streek, die hem een lintje be zorgde en zijn congé. Als je tot dat punt genaderd bent, moet je hevig knikken en zeggen„Natuurlijk, dat was 't eenige juiste, wat er te doen viel de sleutel van de stelling" vergeet dat „sleutel" niet. De sleutel, herhaalde Hans. Maar als het ongeluk hebt, ooit in den slag van Waterloo te worden betrok ken, dan moet je of heel stil zijn of heel attent. En vergis je vooral niet met een opmerking ik waarschuw je vooral pas op BlüGher. Blücher Ja. Meer zeg ik je niet. Maar wat stel je toch voor belang in den kapitein Heeft hij veel kinderen Een eenige dochter. Maar wat drom mel. Dag oom, ik ga aan de studie. Wacht even. Ga je vanavond mee naar je tante Maren Ik moest je vragen. Neen, dank u, geen tijd. Er komen verscheidene jongedames, riep oom Frederik hem na, doch Hans verdween hoofdschuddend om een hoek. Die jongen is getikt of verliefd 1 bromde oom. Drommels. Hy met zijn no. 34 en zijn belangstelling voor kapitein Schrappe. Zou hij verliefd zijn op juffrouw Betty Och neen daarvoor is hij te stom. II. Hans stond bij de Citadel, wachtende op den kapiteiD, die er zijn namiddagwaoi ling kwam doen. Zoodra de oude be. verscheen, prompt te vijf uur, begon student met zijn stok lijntjes te trekken 't zand. Hij hoorde den kapitein nadere achter hemdoch hij keek niet op. kapitein kuchte eensHans trok een he* diepzinnige lijn. Dat was te veel den krijgsman. Wel, jongmensch, begon hij vriende lijk toeken je 't plan voor een fort? Hans keek om, als uit diepe gedochte: opgeschrikt, en antwoordde Neen, dat is maar zoo'n gewooDt van mij. 'n Uitstekende gewoonte. 't Versterkt het geheugen. Zeer zeker. Vooral bij gecomplioeerde toestandes Juist wat ik zeggen wilde, riep di kapitein verrukt, vooral bij de krijg-- kunst. Daar heb ik geen verstand van. O, met een goed plan is de in keldste slag duidelijk te maken. Kijf daar heb je bijvoorbeeld de slag vat Waterloo. O wee, dacht Hans, daar krygen ffl dadelijk de langste. Ga daar nu eens op die bank zitten, hernam de kapitein, blij, een intelligent toehoorder te hebben. En hij begon, een van buiten geleerde les, de uitlegging van den grooten slag, die hij zoo vast it zijn hoofd had, of hij er bij geweest wet Hans volgde hem beleefd en vond te reee ter tijd een steentje of een stukje hout als er een positie gemarkeerd moest worden. Napoleon, hier op Belle Alliance, gal juist order aan marschalk Ney cm Wel lington's centrum aan to vallen, toen I in de verte een troepenmassa zag nader, uit het oosten daar onder die baak. Wordt vervolgd.) Adres: B. M. v. KEULEN, WijDhaven 108. P. PLAATSMAN. MAIXEN Door tusschenkomst van den heer J. van Trigt, drogist, Hofdijk 26 en Schiekade 105, Rotterdam, ontvangen wij de volgende dankbetuiging //Mag ik u mijn innigen dank betuigen voor bet gebruik van de Sanguinose. lt leed veel aan zware hoofdpijn, aan lusteloosheid en weinig slapen; ook had ik altijd veel pijn door mijn leden. Reeds na de eerste flesch heb ik veel baat gevonden; en ik geef a gaarne verlof om dit publiek te maken. Hoogachtend. Rotterdam. Almondestraat 25. D. VAN RAVESTEIN. Wanneer gij dezelfde kwaal hebt, probeer dan eens ditzelfde beproefde middel. Hon derden in ons land hebben de Sanguinose een uitstekend middel bevonden in alle gevallen van zenuwzwakte, bloedarmoede, algemeene verslapping. Hoofdpijn, lusteloosheid, slape loosheid en de vermoeidheid die bet voorjaar meebrengt, wijken voor niets zoo spoedig als voor een geregeld gebruik der Sanguinose. Neemt de proef, en wacht U voor namaak. Prijs per fl. f 1,50; 6 fl. f 8,—; 12 11. f 15.—. Bij alle eerste Apothekers en bij alle voorname drogisten. Berteis&Comp Amsterdam, llllilllllllllllHIIIll

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4