Openbare Verkooping Tandarts Ansingh NIEUWE GASMOTOREN Marktberichten. Advertentiën Advertentiën. Mr. A. P H. DE LANGE Onderl. Paardenverzekering. Vergadering in „Hotel de Lindeboom" Sollicitanten Gemeente-Wegwerker, Verboden te iagen SCHOUW. Woensdag 13 October a MUZIEK. 1 OCTOBER 1911 iloode Ster-Aardappelen zware en lichte schrammen, biggen en drachtige zeugen De Alkmaarsche IJzeH Metaalgieterij te Alkmaai Predikbeurten. BLAASBALG, Muzieklessen DE HAARLEMSCHE HYPOTHEEKBANK. Oudeschild, 24 Sept. Gisteren kwam het sleepbootje Am- petco met 2 zolderschuiten met petro leum in de Haven. Evenals ieder jaar werd hiermede de petroleum-tank weder aangevuld, zoodat er nu voorloopig weder voldoende olie aanwezig is. Daar gaat wat om De aideeling Naaldwijk der vereeniging „Westland" besomde tot 1 September van dit jaar op de veilingen f464,172 tegen f 334,602 in hetzelfde tijdvak van 1914, dus een vermeerdering van f129,670. Te Poeldijk beloopt de voor sprong biina f 103,000. Na de groenten- campagne omstreeks midden Juni was men te Naaldwijk f 30,000 en te Poeldijk f40,000 achter bij 1914. De groote vermeerdering is een gevolg van de hooge prijzen van uien, tomaten aalbessen en aardappelen. Paarden voor Duitschland. De geheele uitvoer van hengsten en ruinen, beneden den leeftijd van 20 maanden, tot nu toe naar Duitschland, bedraagt 8864. Voor elk dier ontvangt het Rijk f 5, dat is dus ongeveer f 45,000. Cokes voor verminderden prijs. Burgem. en Weth. van Amersfoort maken bekend, dat zij, die in de plaatse lijke directe belastiog zijn aangeslagen tot ten hoogste f 600 tegen verminderden prijs cokes aan de gemeente gasfabriek kunnen verkrijgen. Zij moeten zich voorzien van) een aanvraagformulier, dat ten stadhuize (kamer 8) verkrijgbaar is. Ook daar ter stede gevestigde vak- en werklieden organisatie kunnen voor hun leden deze aanvraag-formulieren be komen. Maandagmorgen struikelde en viel het voor een rijtuig gespannen paard van den stalhouder J. v. Piekeren te Hallum. Op de been geholpen viel het nogmaals wederom opgeholpen, viel het ten derden male. De schrik sloeg den koetsier, een zoon van den stalhouder J. v. Piekeren, oud 27 jaar, om het hart en heelt hem der mate bevangen, dat reeds Maandagmid dag de dood een einde aan zijn leven maakte. Zw. Ct. Inkwartiering. Een landweerman, die het thuis heel eenvoudig gewoon is, wordt ingekwar tierd bij veel royaler levende menschen. 's Middags vindt hij b(j zijn bord een servet. Als 's avonds de luitenant hem vraagt „hoe hij het getroffen heeft?" antwoordt bij „Best, luit., ik heb reusachtig gegeten; maar één ding begrijp ik niet best naast mijn bord lag een netjes opge vouwen zakdoek en ik was toch beslist niet verkouwe 1" Hbl. Zooals dezer dagen werd gemeld viel de hoofdprijs van de te Alkmaar gehouden paardenverloting op het lot van den landbouwer P. Vriend te Middel- Westzaan, wiens vrouw het evenwel een paar maanden geleden vernietigde. De heer Vriend wendde zich tot de vereeniging om den pi ijs. Het bestuur heeft, gehoord de commissie van toezicht en bijgestaan door twee rechtsgeleerden, thans besloten den prijs af te geven aan den heer Vriend, onder bepaling, dat deze gehouden is de waarde van den prijs, benevens f 100 voor vermoedelijk te maken koston bij een bank te Alkmaar. Dit bedrag zal hem worden uitgekeerd indien na drie maanden niemand aan spraak op den hoofdprijs heeft gemaakt. In voorkoop verkocht In Friesland hebben de cichoreiverbou- wers, waaronder vele kleine boeren en arbeiders, hun cichoreiwortelen in voor koop verkocht aan de fabrikanten tegen f 10 de 500 KG. Sedert is de prijs opge- loopen tot f 17 a f 18, zoodat de fabri kanten enorme winsten zullen maken. De verbouwers zijn nu van oordeel, dat ook hun nog een deel van die extra winst toekomt en jenden nu pogingen aan den voorkoop ongedaan te maken. En als de prijzen eens sterk terug- geloopen waren wat zouden de ver bouwers dan wel gedaan hebben? Zegt het Rott. Nieuwsblad, waaraan wij dit bericht ontleenen. In Ernstigen tijd. Men schryft aan „Het Volk" „Van de 13 tot en met 17 September is er een manoeuvre gehouden in de Betuwe waaraan o.a. is deelgenomen door bet 22e regiment infanterie. Toen deze vijfdaagsche oefening afge- loopen was, betuigden sommige comman danten hun tevredenheid aan de man schappen met de wijze, waarop deze hun plicht gedaan handen. Toch mocht niemand de kampen verlaten, hetgeen tot veel ontevredenheid en gemopper aanleiding gaf. Deze manoeuvre heeft zich geken merkt voor de manschappen door zware vermoeiende oefeningen voor sommige officieren door hun veel offeren aan Bacchus. Vooral den laatsten avond voerde koning alcohol het bevel. De regiments arts was niet in staat alleen in zijn kwartier te komen en moest geholpen worden dooreen kapitein. Buitengewoon onverantwoordelijk is het van dezen dokter, daar hij over de ge zondheid van ruim 3000 man moest waken en dat onder deze bijzondere omstandigheden In bet kamp in de Spees bij Opheusden was een kapitein zoo beschonken, dat hij als een speelbal door de manschappen gebruikt werd. Men verzamelde zich voor zijn tent zong en joelde, waarop een der manschappen een voorstelling gaf van een bekeerden dronkaard in het Leger des Heils, waarbij allen met het refrein in stemden„Dronkaard er is ook redding voor u". Daarop gingen zij in optocht met hun „superieur" naar den bataljonscomman dant. Deze liet zich evenwel niet zien. Daarna werd spontaan een optocht door het kamp georganiseerd. De manschappen namen dezen kapitein op de schouders, sloegen hem een deken om, en haalden een anderen kapitein, eveneens dronken, uit zijn bed onder de woorden„Kom, ouwe Judas, jij d'er ook bij." Dit illustre gezelschap werd vergezeld door andere heel of half beschonken offi cieren, w.o. één in zijn hemd meedanste. Tot meerdere luister van dit even ongewoon als verheven schouwspel moest de sergeantmajoor voorop loopen en blazen. Een menigte burgers keken, van af de hoogte van den dijk met welbehagen naar deze gratis voorstelling in de laagte. Behalve deze burgers profiteerden ook de wachten, die gingen slapen met de gedachteals de kat dronken is, kun nen de muizen rustig slapen." De redactie van voornoemd blad tee kent hierbij aan Wij ontvangen deze mededeelingen van zóó betrouwbare zijde, dat wij niet aarye'en ze te publiceeren. Wij doen het in het algemeen belang. Want wij zijn van oordeel, dat in deze hoogst ernstige tijden officieren, die het bevel voeren over groote groepen jonge man- nan, een ander voorbeeld moeten geven dan zij door deze ergerlijke zwijnerij doen." L.D. Een treiter gezonken. Het stoomschip „Patroclus" rappor teert op Dinsdag 14 September nabij Dover in aanvaring te zijn geweest met den Engelschen treiler „City of Dundee" welke zonder lichten voer en voor langs de „Patrocius" wilde stoomen. De treiler werd midscheeps aange varen waarbij 6 opvarenden verdronken 9 werden aan boord van de „Patrocius", genomen en later aan een gouvernements vaartuig overgegeven en geland. Eerst moest de „Patrocius" naar de Theems, daarna waren de orders naar Amsterdam om te dokken. Maandagnacht kwam 't stoomschip met schade aan den steven te IJmuiden binnen en stoomde des morgens naar Amsterdam om tevdokken. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 17 tot en met 24 Sept. 1915. GEBORENPieter Roelof, zoon van Jan Hendrik Leopold en Tjaduwine AfieDe Waalkens, den Burg. ONDERTROUWD: Jacobus KarstaDje en Neeltje van Harn. GETROUWDSimon Koppen en Mei- noutje van Sebarenberg. OVERLEDENJacob Koorn, 89 jsar, echtgen. van Hendrica van Lenten, den Burg. Uit de Schager Courant: Schagen, 23 Sept, Aanrevoerd: 107 Vette Koeien f 200 a f 540,—; 60 Kalikoeien 1 240,a f 360; 35 Nuchtere kalveren i 10 a f 25. 17 Vette Varkens 84 a 93 ct. per Kg. Magere Varkens 1 a t 80 Biggen f 15.00 a f27,00; 230 Magere Sohapon f 26 a f 40.25 O verhouders f a f —,00. 250 Lammeren f 22 a f 29.00 Boter f 1.50 a f 1.60 per K.G. Kipeieren f 7.75 a t 8,75 per 100. Zondag 26 September 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn Non. 2 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild, 's Av. 7 uur ds. Glas. Kollekte voor noodlijdende kerken en personeD. Oosterend, Nm. 3 uur ds, van Ürasstek. Collecte v. d. kerk. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Gebouw Zuid-Eierland, Nm. 3 uur Dr. Norel. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 Leesdienst. nam. 3 uur Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Avondmaal. Den Hoorn, Geen dienst. Woensdag 29 September 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds 8 uur Bijbellezing in gebouw Eben-Haëzer. vöör VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsclie Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. De Heer en Mevrouw LEOPOLD Waalkens geven kennis van de geboorte van een ZOON. Den Burg, 21 September 1915. Getrouwd S. KOPPEN, en M. v. SCHAREN BERG, die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voorde vele blijken van belnngstelling bij hun huwelijk onder vonden. Harderwijk, 25 Sept. 1915. te Burg op Texel, op Maandag 4 October 1915, des n0; geus 11 uur, in het hotel „de Lindeboot ten overstaan van den Notaris van Heden ontvingen wij de treurige tijding dat onze geliefde Broeder en Oom, G. J. GERRITSEN, te Garfield Noord Amerika, plotseling is overleden in den ouderdom van 68 jaren. Wed. A. DAALDER en Kinderen, Koog, Texel, 23 September 1915. Heden overleed, zacht en kalm, oDze gelietde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, J. KOORN Cz, in den ouderdom van 89 jaar en ruim 9 maanden. Uit aller naam, Wed. J. KOORN van Lenten. Burg, Texel. 24 September 1915. Algemeene kennisgeving. van de leden, en die lid wenschen te wordeo, tot het opnemen van paarden erz. a.s. Woensdagavond half acht bij Zoetelief Cocksdorp. Hoofdgracht 61, den Helder, is Donderdag 30 September van 10-2 uur te consulteeren worden opgeroepen naar de betrekking van op een jaarwedde van f 494,—. Storting voor eigen-, weduwe- en weezen- pensicen 5 püt. der jaarwedde. Aanspraken op eigen pensioen op 55- jarigen leeltijd. Schriftelijke aanmelding bij den Burge meester vóór S October 1915. 1. Kavel Wei- en Bouwland, gelegi aan grintweg in den polder Eijerlaud i Texel, nabij hotstede „Dordrecht", gro 15,08,85 H.A., met onverdeeld aandeel; den weg, te veilen als volgt a. Weiland, groot 5,01,30 H.A. b. Bonw- en Weiland, groot 5,03,35 H.1 c. idem 5,04,20 Te aanvaarden vrij van huur 20 Maart 191 Behoorende tot de nalatenschap van dj den heer J. MUY8. 2. Twee Woningen, onder óén dak,® Tnin en Erf, staande en gelegen Midde; Eijerland op Texel, nabij de smeder groot 6 Aren 5 centiaren. Eigendom van den heer E. E. STOEL Betaaldag van alle perceelen 20 ft cember 1915. Inlichtingen worden gegeven door heer H. FLENS, Burg Texel, en d« voornoemden Notaris te ALKMAAR, in den polder „Het Noorden" op de derijen van C. Bruin, W. P. Roepen erven W. Eelman. Het College van Dagelijksch iBeetii van den polder Efierland op Texel, brei bij deze ter kennis van de Ingelanden ti dien polder naar aanleiding van het paalde bij art. 9 der Keur op Wateriof en Slooten, dat op de SCHOUW zal plaats hebbea over i Wateringen en Slooten in den polder,i noodigt de onderhoudsplichtigen nit zorgen, dat op gemelden datum alle uk schriften als bij die keur omschreven, sti zijn nageleefd. Texel, 24 September 1915. Het College van Dagelij ksch bestunru H. FLENS, Yoorzitter.j A. J. NOORDIJK, Secretaris. Te koop gevraagd een in goeden staat zjjnde voor huiselijk gebruik. Aanbiedingen onder opgaat van pi bureau Texelsche Courant. Ondergeteekende zag zich gaarne belt met het geven van (piano of orgel) buiten Den Burgon geheel Texëi aan huis te ontbieden. P, BOOM, Oudeschild. ISTaamlooze ~Vennootscha De DIRECTIE bericht, dat do COUPOS der 41/3 PANDBRIEVEN vervallend van dien datum af betaalbaar zijn ft TEXEL bij den heer D. Pzn. BAKKE: AMSTERDAM bij BROEKMAN'S EE FECTENKANTOOR en bij de Vertegö woordigers der Bank in andere plaats te koop a f 3,~ per mud. J. GRISNICH, P. H. Polder. Steeds verkrijgbaar Vraagt wrak vee tegen hooge waarif W. RIJK, A. WONDER LEVERT 2P.K.adf350,~. 4 PA ad 1600,'

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2