I 1 I Lijnzaadkoeken Kunsttanden. leklce my voor overal verkrUgbaar I Susanna's poppen. BERTELS' LIJNZAADKOEKJES Bertels' Olieslagerij en Meelfabriek, Amsterdam. 1* SE N. V. Koninklijke Fabrieken Merk „Ster" en „W,L." en Sojaboonenkoeken merk W. L. K. ACKËMA; Zaandam. Spreekuren te den Helder MOTORDIEN ST T exel—Rotterdam, MOTORDIENST Texel-Harlingen. LAND- en DRAINHERBUIZEN Schoorsteen- en Rioolbnizen. FEUILLETON. Stationstraat 11, W.F.STOEl&ZOOW. Vorm der koekjes met Firmanaam er in geslagen. 6 stuks wegen 1 Kilo, ze zijn pasklaar om aan koeien in hun geheel te voederen, zonder ze eerst te breken. Verpakt in nieuwe zakken van 50 Kilo. Eischt dit merk. worden koudgeslagen van rechtstreeks aan gevoerde dubbel gezuiverd lijnzaad. De koekjes worden niet zooals de gewone lijn koeken met vocht gefabriceerd, maar vol gens eene eigen betere methode door toe voeging van evenveel suiker in den vorm van Siroop. Hierdoor wordt verkregen meer dijkracht en meer slijmvorming, waaraan in diaetisch opzicht zoo groote waarde wordt toegekendgrooter duur zaamheid door de conserveerende werking der Suiker, grooter smakelijkheid, grooter voedingswaarde en een aanzienlijk groo ter opbrengst van Melk, Boter en Haas. Door bijvoedering dezer Koekjes in de weide verkrijgt de Boter de zoozeer gewenschte meervastigheid in den zomer. De levering geschiedt desverlangd onder A. H. V. (Algemeene Handelsvoorwaarden). Bekroond met 22 hoogste onderscheidingen (Eere Diploma's en Gouden Medailles) op de Landbouw Tentoonstellingen van 1907 tot 1913. tot bo So p zweer ik u, dat geen uwer de zon zal zien ondergaan. Ik wil geen roovers en bandieten in mijn kamp. Kort daarna werd Naria gebracht. Don Juan gaf haar wat wijn en voedsel. Spoe dig herstelde het kind zich van den door- gestanen angsten vertelde, dat de opzichter haar uit dea tuin harer tante had goiokt, onder voorwendsel dat hij een brief van haar vader bracht. De mannen hadden haar niet mishandeld, enkel gebonden en een prop in den mond geduwd, toen zij wilde schreeuwen. 't Is je geluk, zei don Juan, dat het kind geen kwaad van je getuigt. En tot JoseGa nu terng naar Francoli, ik geef je geleiders mee. Hij sohreef een brief aan don Antonio Garriga, die Jose overhandigen moest, en gat twee soldaten last, de kinderen veilig te brengen naar Francoli of in handen hunner vrienden. Ze waren pas halverwege de hoeve, toen een stofwolk oprees, en spoedig was Antonio Garriga met eenige mannen te paard hen genaderd. In zijn drift wilde hij eerst Jose te lijf, doch Nuria beduidde hem gauw, dat deze haar vriend was. Jose gat hem den brief van don Juan Sebastian en het ontvangbewijs voor de vierhonderd dollars, dat veilig bewaard gebleven was in zijn muts. De soldaten vraagden een schriftelijk bewijs, dat ze hun taak vervuld hadden; Antonio krabbelde ditopeen stukje papier en de mannen gingen heen. Nuria gaf verder uitlegging. Antonio zette haar voor zich op 't paard en een der mannen deed zoo met Jose. Ik heb je onrecht gedaan, zei An tonio; je bent een eerlijke jongen. Ik zal voortaan voor je zorgen of je mijn zoon waart. Allen waren verheugd, en tot overmaat van blijdschap kwam Batcho aanspringen, doodmoe, maar verheugd, dat hij zijn meesteres teruggevonden had. Nuria was al haar leed vergeten. Toen ze thuis waren, kwam ze bij Joss in zijn kamertje, en inplaats van hem ti danken, zei ze Morgen gaan we weer schooltje 2o speleD, hoor I De luilakken zullen geatralt worden. Zorg er voor dat je op tijd bent, om acht uur. En denk vooral om roeden. Zonder markeeren, lachte Jose. En 't oude spelletje werd voortgezet EINDE. Naar het Franscb. Kom, Marcello laten we zwijgen Neen, jij hebt ongelijk; dat houd ik vol, Wat Heb ik ongelijk P Dat is toch te veel. Best mogelijk, maar 't is zoo Jij belet mij, je nit te leggen. Wat wil je uitleggen? Telkens all je te laat komt, is het dezelfde boodschap Je hebt Jean ontmoet of Jacques, maar wie bewijst mij dat Dus ik lieg Zeg het maar rondnit. Dat zeg ik nog niet, maar ik begrijp niet, wat dat laatkomen beteekent. Dat beteekent heel eenvoudig, dat ik mijn best doe om te slagen. Dat wordt met den dag moeilijker. Weetje waarom ik vandaag (e laat aap het diner ben Omdat ik bijna een uur heb moeten wachten bij Vardin, den intiemen vriend vau den grooten labrikant Morland. Ik heb een zaak, waarvoor ik Morland wou interesseeren, en ik heb de geheele week moeten wachten, eer ik Vardin te spreken kon krijgen. Nu ben ik vandaag eindelijk bij hem geweest, ziedaar de waarheid, je mocht wel blij zijo, want Vardin heeft mij zijn steun beloofd. Maar nu ga jij schelden, alsof je niet wist, van hoeveel belang die conferentie voor my was. Wordt vervolgd.) Een Spaansoh verhaal. 8.) De zigeunerknaap was er in geslaagd, door de posten der Carlisten heen te ko men. en zocht met groote voorzichtigheid zijn weg naar de stadpoort. Eindelijk kwam hij op een plek, zoo by dacht buiten de vuurlijn, en daar bleel hy liggen. Het was een soort terras, gelegen tegen een tuinmuur. Achter dien tuinmuur hoorde men stemmen en iets als 't ge smoorde schreien van een kind. Bij dit geluid sprong Batcho op, vloog over den muur en schoot toe op een man, die met een hall dozijn anderen zich versoholen had in een heesterboscbje. En ziet, toen Jose over den muur keek, zag hij zyn aangebedene Nuria, aan handen en voeten gebonden. Do man die haar vasthield, was Estaban, de opzichter. Dadelijk begreep de knaap, wat er aan de hand was. De verrader wilde het kind van den rijken boer gevangen houdeD, om losgeld te krijgen. Jose trok zijn mes en wipte over den muur. Batcho weerde zich dapper, en de knaap ookmaar de opzichter slaagde er in, den hond van zich al te werpen, die onmiddellijk terug week over den muar en verdween. Jose werd overmeesterd en geboeid, met een prop in den mond. De opziohter tilde hem op en droeg hem als een zak over den sohouder. Zoo ging het bergaf naar het kamp der Carlisten. Zoodra ze buiten het vuur waren, zette men Jose tegen een muurtje. Ei, zei Estaban, jij bent de dief. Wat heb je gedaan met je meesters scdapeu P En wat wil jij doeo met je meesters kind? vroeg Jose terug. Het &ntwoord was een laffe slag vlak in 't gelaat van den knaap. Zeg ca ij wat je gedaan hebt met 't geld, waarvoor je de schapen hebt ver kocht. Verbeeldt je maar niet dat je mij kunt beliegen. Dat geld is op weg naar don Anto nio, antwoordde Jose fier't Is veilig voor jou en eiken anderen dief. Zeg mij waar 't is of ik vermoord je. Jose glimlachte. De gitanos vreezen den dood niet. Wat geeft 't je, mij dood te makenP Brengt dat 't geld in je handen De opzichter wilde den knaap vermoor den in zijn woede, doch de anderen hielden hem terug met de vermaning Laten we naar 't hooldkwartier gaaD; don Juan Sebastian zal zeggen wat wij doen moeten. Grommend stemde Estaban toe, en ze trokken naar een vervallen huis, waar ze eenige mannen vonden. In een van hen herkende Jose den ernstigen man, dien hij gezien had in de schepenkamer te Sarria. Jose was blij dat hij hem zag; die man zon rechtvaardig zijn. De anderen spra ken heel onderdanig tegen hem en de op zichter verklaarde, dat Jose gevangen ge nomen was als spion hij was buitendien een dief, die een groote som van zijn meester had gestolen. Maar don Juan Sebastian gelastte hun, den knaap te bevryden van de boeien, en irok hem in een hoek, waar hy veilig met hem kon spreken. Waarom kwam je hier P vraagde hij. Om Nuria te zieD, en haar te helpen, zei hij. Ik vond haar bij de mannen; zij was geboeid en ze hebben haar gelaten op de grens van't kamp, met twee mannen om haar te bewaken. Toen riep don Juan een bevel toe aan den Carlist met de witte baret, die bij de deur stond. Hij riep een half dozijn an deren en ze ontwapenden den opzichter en diens makkers. Toen sprak het hoofd Breng mij de dochter van Antonio Garriga. En als haar euvel is gesohied, v.h. Wessanen Laan, Wormerveer. Opgericht 1765. - KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en groote voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PRIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. 's Woensdags 1-4 uur, p.a. Wed. BEÜKES, NIET Stationsweg of Spoorstraat. Op danvrage zend ik gratis een boekje met inlichtingen en nuttige wenken. Vertrekt Dinsdag van Teiel, Vrij dij van Rotterdam. Adres: B. M. v. KEULEN, Wijnhavei 108. P. PLAATSMAN. Vertrekt Donderdag van Texel, Zaterdag van Harlingen. Aanbevelend, J. Pli. BAKKER Zn. ■Wr Niluvnmp Vvo» ffituv/HAni» \i NS i Berteis&Comp Amsterdam w :ot !0 I1*' i bo<

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4