Lijnzaadkoeken Kunsttanden. I n 1 I i i Boeken en Tijdschriften inbinden. Zaaitarwe. WAND- en VLOERTEGELS, firma W. F. STOEL S ZOON, Susanna's poppen- i BERTELS' LIJNZAADKOEKJES ABD IJ SIROOP 'n Ongelukkig paar. MUZIEK. JACHT. N. V. Koninklijke Fabrieken Merk „Ster"en„W.L" en Sojaboonenkoeken merk W. L R. ACKËMA, Zaandam. Spreekuren te den Helder MOTORDIEN ST T exel-Rotterdam. MOTORDIENST Texel-Harlingen. FEUILLETON. Bertels' Olieslagerij en Meelfabriek, Amsterdam, IK NIESTE II KUCHTE II HOESTTE Logement-Café „Duinker" vergunning en winkelzaak Streng verboden te jagen Stationstraat 11, Muzieklessen Alkmaar. v.h. Wessanen Laan, Wormerveer. neren gouden medailles. 's Woensdags 1--4 uur, p.a. Wed. BEÜKES, NIET Stationsweg of Spoorstraat. Vertrekt van Texel Dinsdag Vertrekt van Rotterdam Vrijdag. Vorm dor koekjes met Firmanaam er in geslagen. Bertels&Comp Amsterdam 3LA..AT ÏSTTJ CJW Boekhandel Parkstraat. uit de hand te koop. me l( Wilhelmina, Witte Dikkop I, Imperial III, uitgebreide sorteering, Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en groote voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PRIJS 1900. 0,v aanvrage zend ik gratis een boekje met inlichtingen en nuttige wenken. Adres B. M. v. KEULEN, "Wijnhaven 108. Aanbevelend, J. Pil. RAKKER Zn. Vertrekt Donderdag van Texel, Zater dag van Harlingen. P. PLAATSMAN. Naar het Fruusch. 3. Pierre was heel bleek geworden. Het tooneel, dat het kind met haar poppen vertoonde, was de juiste alspiege- ling van hetgeen er zooeven was voorge vallen. Zij had alles waargenomen: den woor dentwist, 't overhaast wegloopon van den vader en 't vervolg Ja, dat moest ook in waarheid zoo gegaan zijn. Dus, toen hij weg was, verdween alle hardheid bij Marcello Ook zy leed, weende P Waarom dan took toonde ze hem dat koud en trotsch gezicht P Het kindje belastte zich met de ver klaring en ging voort: Nu is het laat nacht mama komt weer binnen zij huilt niet meer. Zij heelt de oogen afgewisoht, want papa mag 't niet merken -ze zijn boos op elkaar, mijn papa en mama ze geven elkaar nooit meer een zoen. Pierre was geschokt tot in het diepst van zijn ziel. Hoor eens, Toto; hoor eens Lili vervolgde Susanne, nu tot de twee grootste poppen, jelui kibbelt niet weer, hoor! Susanne wil 't niet hebben. Goed zijn op elkaar, dadelijk. Pierre ging zachtjes heen naar de voor kamer. Daar vond hij Marcelle, op de canapé zittend. Zij sprong overeind, snel den zakdoek langs bare oogen wisschend. Maar die beweging ontging haar echtge noot niet. Het kind had niet gelogen. Marcelle P fluisterde hij. Doch als bij tooverslag veranderde het uiterlijk der jonge vrouw; zij hernam al haar hoogmoed; Pierre mocht niet zien, dat zij bedroefd was. Marcelle, zei hij vriendelijk, kom eens mee. I i I 6 stuks wegen 1 Kilo, zo zijn pasklaar om aan koeien in hun geheel te voederen, zonder zo eerst te breken. Verpakt in nieuwe zakken van 50 Kilo. Eischt dit merk. worden kond geslagen van rechtstreeks aan gevoerde dubbel gezuiverd lijnzaad. De koekjes worden niet zooals de gewone lijn koeken met vocht gefabriceerd, maar vol gens eene eigen betere methode door toe voeging van evenveel suiker in den vorm van Siroop. Hierdoor wordt verkregen meer dijkracht en meer siijmvorming, waaraan in diaetisch opzicht zoo groote waarde wordt toegekendgrooter duur zaamheid door de conserveerende werking der Suiker, grootcr smakelijkheid, grooter voedingswaarde en een aanzienlijk groo- ter opbrengst van Melk, Boter en Kaas. Door bijvoedering dezer Koekjes in de weide verkrijgt de Boter de zoozeer gewenschte meervastigheid in den zomer. De levering geschiedt desverlangd onder A. H. V. (Algemeene Handelsvoorwaarden). Bekroond met 22 hoogste onderscheidingen (Eere Diploma's en Gouden Medailles) op de Landbouw Tentoonstellingen van 1907 tot 1913. 1 1 als ik nog langer gewacht had, zou ik mischien mijn longen stuk gehoest hebben. Door de bekende Abdijsiroop aan te wenden heb ik dit gevaar echter voorbomen, zoo verklaarde de heer M. J. v. d. Hurk, landbouwer te Millingen (Geld.) Ik hoeete van den morgen tot den avond, had pijn op de borst, mijn luchtpijpen waren ontstoken en met den dag voelde ik mij ellendiger. Soms had ik hoestbuien van wel een half uur lang, niets gaf mij verlichting. Toen heb ik de A b d ij s i r o o p aangewend en reeds den eersten dag voelde ik veel verlichting. De vastzittende slijm kwam los,'s nachts kon ik beter slapen. Met deu dag ging ik vooruit en weldra was ik genezen. De borstversterkend, verzachtend, slijmoplossend is een beproefd middel bij asthma, influenza, bronchitis, slijm- en kinkhoest en hardnekkigen hoest. Schaadt nooit. Flacons v. f 1,f2,— en f3,50. Eischt onze handteekeDingL. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Hij was naderbij gekomen en had zacht haar hand gevat. Kom, hernam hij, maar stil. Geen leven maken. Hij geleide baar tot den drempel van de huiskamerdaar bleven ze beiden staan. Susanne was nog bezig met haar spel. Zwijgend hoorden de beide ouders hun eigen woorden herhalen, begeleid door hun eigen gebaren, die het kind had afgekekeD. Hunne harten klopten hevig. Toen het kind ophield, zagen ze elkaar diep ontroerd in de oogen. Hand in hand stonden zij daar. Welk een les voor hen, dat poppenspel van hun dochtertje. Den vrijen loop latend aan hare tranen die ze nu nief meer wilde verbergen, liet Marcelle haar hoofd rusten op den schou der van haar echtgenoot. Op dit oogenblik, hoorende snibkeD, keek Susanne om. Een seconde was Su sanne versteld, wist niet wat ze doen moest. Toen, ziende dat papa en mama vriendelijk glimlachten, kwam zij aanloo- pen, klapte in de handjes en riep: O, ik ben zoo bljjzoo blij. En om haar vreugde te verhoogen en om de belofte, welke zij elkaar zwijgend hadden gedaan, te bezegelen, omhelsden Pierre en Marcelle elkaar ten aanschouwe van hun kind, en ze hernieuwden hun liefde met een langen kus. EINDE. De gepensionneerde ontvanger Bernhout bleet plotseling met teekenen der hoogste verbazing staan en keek een knap, jong paar na, dat een der zijlanen van het stadspark insloeg. Hij draaide vol gedachte zijn 'wandelstok en vervolgde toen met waardigen tred de wandeling. Kijk, mompelde hijniet meer gearmd. Ik had wel geducht dat deze vurige liefde niet lang zou duren. De duitjes, die zij meebracht hebben meneer den dokter aangetrokken, en de belache lijke verliefdheid, waarmee 't paartje geurde, was van zijn kant komedie. Jam mer van het lieve kind. Deze van medelijden getuigende mono loog werd afgebroken door een ontmoeting met den gepensioneerden kapitein Vogel, Na een paar inleidende woorden over eikaars gezondheid, hot weer en den ko ning van Engeland, vroeg Bernhout Heb je dokter Christiaan met zijn vrouw gezien Zeker, ik heb een heelen tijd achter hen geloopen. Is je niets opgevallen Heb je niet opgemerkt dat ze niet meer gearmd loopon. Ja, nu je't zegt. Hé ja, dat is vreemd. Ze hielden elkander anders zoo stevig vast. De heele stad lachte er om. Ja, jal Zouden er haken en oogen zijn Ik kan 't niet geloovenze trokken zulke vroolijke gezichten.] Masker, beste vriend, niets dan mas ker. Voor 't oog van de meDschen laat je niet merken, wat er in je ziel omgaaf, ik heb 't altijd wel gezegd, een dokter zonder patiënten en zoo'n rijk meisje. Zij heeft zeker vau hem gehouden maar voor hem was 't huwelijk een zaakje en nn komt de ontgoocheling. Arm wijfje! Ja, ja, zoo gaat 't in de wereld. Wij kunnen er helaas niets aan ver anderen. Adieu. Bij't middagmaal kon de kapitein niet na laten, het gewichtige nieuws met commen taar aan zijn vrouw mee te deelen. Die had 't altijd wel gedacht; er was haar bij die twee iets vreemds voorgekomen, ze wist niet wat, maar nu begreep zij er alles van. Dus 't was tot een scène ge- bomen Zoo schijnt het, sprak de kapitein maar maak er geen gebruik van, hoor Ik wil niet de zegsman wezen van praat jes. Ik bemoei mij nooit met andermans zaken, dat we9t je. Natuurlijk! natuurlijk! bevestigde met wegens ouderdom en ongesteldheid, t 10 October a.s. Als de zaak met dien datum nog ni verkocht is, zal ze publiek geveild worde C. DONKER, Oosterend Texel. Ondergeteekende zag zich gaarne belai met het geven van (piano of orgel) buiten Den Burg; ore geheel Texel «au huis te ontbieden. P. BOOM, Oudeschild of in jagende bonding te loopen, op landerijen toebehooreade aaa otingebrui bij de ondergeteekenden. De landerijen liggen in de polders Wsi enburg, Koog, Koogerveld en Everstekoo; Jan Augz. Keijser. Sijbrand C. Eelman Sz. Gebroeders Eelman, Maarten Kooiman Albz. C, C. Eelman. Kors Roeper Lz. Gebroeders LaDgeveld. Reier Dalmeijer. Hendrik Daalder Az. Simon Daalder. Aris Eelman Jz. Jan Kikkert Nz. Aria Jan Eelman. C. A. Eelman. Klaas van der Werf. Gebroeders Dijt. Dirk Bakker Cz. Reier Keijser 8z. Jan Pz. Witte. W. van Zeijlen. A ore dei set lijt va da iu geteeld onder controle H. M. v. Landbouv, Puike kwaliteit.- K. LAP Bz., Den Hoorn. Texel. zijn vrouwik ben de laatBte om mij in zulke zaken te mengen. Op de namiddagkoffievisite kwam echtei de „verkoeling" tusschen 't jonge paai ter sprake. Er waren maar zes vrien dinnen, die allen zwijgen kooden als bel graf; 't geheim bleet dus volkomen veilig bewaard. Buitendien, elk had er al wal van gemerkt. Deze achtte den dokter de schuldige, een andere de vrouw. .Wantz was ook een coquette en had hem geoo- men uit dépit, wijl een ander, op wien wachtte, baar niet gevraagd had. H.tar over één ding was het zestal 't eens; bet zou uitloopeu op een scheiding. 's Avonds, toen de dokter en zyn vrous op een concert in de sooieteit verscheDetj werden er van alle kanten nieuwsgierige boosaardige, medelijdende en ook bevredi gende blikken op het paar geworpen. Hoe zou het afloopen. Yoor de beteekenisvolle wandeling w.s in des dokters huis 't volgende tooueellje voorgevollen. Hij stond zijn handscüoeneu vast te knoopen, zij in volle lentepracbi voor den spiegel. En toen zij de armen ophief om het sierlijke hoedje op te zetten, gaf zij plotseling een gilletje. Verschrikt keek hij om. Alfred! Wat is er, liefje Je jas verft at. Kijk eens, mil mooie witte mouw; je kunt 't duidelijk zien. Je moogt mij geen arm meer geven, hoor I En zij wreef vlijtig met 't kleine z doekje over de mouw. Hij lachte en gat haar een langen kus' op 't pruilende mondje. Eu toen gingen' zjj, ongearmd, hun verderf tegemoet. Gescheiden zijn ze echter nog met EINDE.

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4