Tandarts Ansingh Beste BIGGEN, een Zwartbonte Bok, Kennisgeving. Voer Jaapjespeneii Voor den staltijd. Marktberichten. Veiling V. F, N. Advertentiën Advertentiën. in „Hotel de Lindeboom" „Nat en Genoegen" Waal. 12 a 15 HL. beste Aardappelen, Drie vette Varkens. Naai- en Knipcursus Tevredenheidsverblaring. Laatste week. der eacaoboonen, Gebr. DROS drie Hoofdingelanden Koekenbrekers, Graanmaalmolens Stroo- en Bietensnijders, Stalschoppcn en Mestvorken, Stallantaarns, enz. Predikbeurten H.H. Deelhebbers H. J. Keijser en P. J. Witte, W. A. EeSmars. Hoofdgracht 61, den Helder. - is Donderdag 28 October van 10-2 uur te consulteeren Te koop gevraagd beste Koolrapen te koop. Geluiddempende Telefooncellen Niettegenstaande de hooge prijzen f9,00 per duizend KG. in verschillende soorten. weinig gebruikte Voetploeg. Gisteren, Vrijdagavond werd een schip in de Eierlandsche gronden ge alarmeerd, N. N. West van Eierland. De reddingboot van Eierland toog er heen. Hedenmorgen vernemen wij van wel ingelichte zijde, dat het gestrande stoom schip de Nederlandsche trawler, IJmui- den 112 is. Van de bemanning werd door de reddingboot 6 man gered. De kapitein en 4 man zijn aan boord ge bleven. Wormerveer behoort tot de weiDige gemeenten, die gedurende de mobilisatie nog geen cent aan de Regeering hebben gevraagd voor steun aan behoeftigen. De kas van het Steuncomité aldaar is tot heden door de hoogstaangeslagenen gevoed. Ook de Belgische vluchtelingen zijn en worden nog onderhouden van wege de hoogstaangeslagenen. Ook de tuinders worden rijk. De tuinders te Loosduinen, die dezen zomer eerst zoo klaagden over lage prijzen en achterstand bij het vorige jaar zijn nu reeds ongeveer f 89,000 boven het geveilde bedrag van het heele vorige jaar! N. v. d.~D. De rubberfabriek „Vredenstein" te Loosduinen, die nacht en dag doorwerkt om in de behoefte aan auto- en fiets banden voor het leger te voorzien, heeft nu den tienduizendsten band gemaakt. Dit feit is op de fabriek feestelijk ge vierd, Al de werklieden kregen flinke bedragen in geld. Het 2-jarig zoontje van den vee houder Rijnsdorp te Bloemendaal is in een onbewaakt oogenblik in de Ringvaart gevallen en verdronken. De fhoeder vond het drijvende. Vijftien heeren uit Veendam, Wil- dervank en omstreken, die Maandag ge zamenlijk ter jacht getogen waren op het eiland Schiermonnikoog, hebben op één dag 565 hazen, 22 konijnen en 144 fazanten geschoten. Vad. De 72-jarige W. V. te Driebergen kreeg een stukje noot in de luchtpijp. Een operatie heeft niet mogen baten de man is overleden. Het allergrootste deel der haring te Katwijk in de laatste dagen aange bracht, werd voor Duitschland opgekocht zelfs steurharing, die anders eerst ge rookt wordt tot bokking, wordt nu direct door naar Duitschland verzonden. Te Balk (Friesland) zal een school opgericht worden voor kinderen van Waalsche geïnterneerde soldaten. Een Waalsch onderwijzer wordt met de leiding belast. Goedkoops brandstof. Na breedvoerige bespreking is door den raad der gemeente Haarlem met 16 tegen 14 stemmen aangenomen het voorstel van de heeren Nagtzaam c. s. om grove cokes beschikbaar te stellen voor 60 cent per H.L. en geklopte cokes tegen 65 cent per H.L. en eveneens met 16 tegen 14 stemmen om steenkolen voor f 1 per H.L. verkrijgbaar te stellen. Ook opgeslagen. De stovenzetters in de Ned. Herv. kerk te Brummen hebben de prijzen verhoogd. Zij hebben aan hun klanten aanzegging gedaan, dat zij, wegens de duurte der brandstoffon, dit jaar 50 cent per stoof zullen opslaan. De eigenaar van den circus Carré', de heer Albert Carré, heeft aan Artis te Amsterdam twee leeuwen, een wolf en een hyena ten geschenke aangeboden. Vorig jaar deed hij dezelfde inrichting zes leeuwen present. De circus zal te Dordrecht overwinte ren, waartoe open en gesloten ruimten zijn gehuurd. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel, van 15 tot en met 22 Oct. 1915. GEBORENTbeodoor Nicolaas, z.v. Tijs Schraag en Vronika Graat, den Burg. Herman, z.v. Jan Bakker en -Geertruida Smit, de Cocksdorp. ONDERTROUWD: Poulus Kikkert en Geertje Rezel, den Burg. GETROUWD: Nicolaas Schouten, Wer- vershoef ea Neeltje Smit, Zevenhuizen. Klaas Schrander, Helder en Elisabeth Cornelia Daalder, Koog. OVERLEDENGeene, GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een flanelletje en een lap goed, een bus met boter, een portemormio met eeuig geld, eea hondje, fox-terrier, terug te be komen bij C. Kalis Pz. Bij den gem. veldw. te den Hoorn gedep. een busje bouillonblokjes. Zondag 34 October 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. Voorbereiding H. Avondmaal, 's Avonds 7 uur Dr. Norel. Koog Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. H. Avondmaal. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Dankzegging. Oudeschild, 's Av. 7 uur ds. H. Buiskool. Marinepredikant te den Helder. Oosterend, Vui. 10 uur ds, van Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. H. Avondmaal, 's Avonds 7 uur ds. Boeke. Dankbetuiging. Gebouw Zuid-Eierland, Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 ds. Dagevos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Waal, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uurds. Bussemaker. Woensdag 37 October 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds half 8 Bijbellezing in gebouw Eben-Haëzer. Zuid-Eierland, 's Av. 7 uur Bijbellezing. Donderdag 38 October. Cocksdorp, 's Av. 7 uur Bijbellezing. Inwijding Orgeltje. Gebouw v. Chr. Belangen. Oosterend, 's Av. 7 uur ds. v. Grasstek. Bijbellezing. Uit de Schager Courant: Schagen, 21 Oct. Aangevoerd: 91 Vette Koeien 1 200 a 1 450, 120 Kallkoeien f 230,a 1 400; 30 Nuchtere kalveren 1 8 a t 20. 16 Vette Varkens 80 a 92 et. per Kg. Magere Varkens f a 1 80 Biggen f 16.00 a f27,00; 1020 Vette Schapen 1 42 a f 66.— 580 Overhouders 1 24,a t 42,00. Lammeren f a f .00 Boter 1 1.65 a 10.— per K.G. Kipeieren f 7.50 af 10,— per 100. No. 372, 21/10 '15. Door de diverse kooplieden werd heden besteed voor Kipei V.P.N. f 8.00 1 10.25. RegeeriDgseieren f8,— f 9,35. Eendei 17,90 f 8,—. Aanvoer 56879 Middenprijs V.P.N. f8,87. Middenprfis Regeering f 8,33. Jonge hanen f 0,20 f 1,61 Oude banen f 0,88 1 0,—. Oude kippen f 0,73 f 1,60. Eenden f 0.53 t 0,81. Konijnen f 0,79 f' 1.70. Hazen f 1,25 f 2,09. Taling f 0,30. Patrijzen f 0,85 a 1 0, 190 stuks. Langenhoff. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. De Heer en Mpvrouw GLAS Houtsha geven kennis van de ge boorte en het overlijden van hun dochtertje. Oudeschild, 19 October 1915. Hervormde Pastorie. Reeds in een gedeelte dor vorige oplaag opgenomen. Voor de vele blijken van belangstelling en deelneming ondervonden gedurende de ziekte, na het overlijden en bij de teraarde bestelling van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wjj door deze onzen hartelijken dank. Tevens wenschen wij openlijk dank te brengen aan den WelEd. Heer Dr. Wagemaker voor zijn onver moeide zorgen; aan Mej. Mets voor de zeer liefderijke verpleging, en verder aan aller, die bij de teraardebestelling hunue gewaardeerde diensten hebben verleend. JOH. KIKKERT en Kinderen. Burg op Texel. Huishoudelijke Vergadering op Dinsdag 36 October a. s., 's avonds half 8 iu do Belleyue. Het Bestuur. De Curator in het faillissement van KEETJE SPIGT, Weduwe P. J. VER- BERNE. bakkerin te Oudeschild op Texel, maakt bekend, dat de schuldvorderingen te zijnen kantore (Langestraat 74 te Alk maar) moeten worden ingediend [vóór 11 November a.S., en dat de verificatie-ver gadering zaj worden gehouden op Woens dag 1 December a.s., voormiddags om ell uur, in het Gerechtsgebouw te Alkmaar. Mr, D. SLUIS, Curator. Alkmaar, 22 October 1915. witte, liefst bravo's. J. SCHAGEN, Burg. Aan het zeilde adres TE KOOP Alb. DROS, Bern, n/b de Cocksdorp, Texel. TE KOOP te den Burg. 1 Ondergeteekende wenscht een cursus ti houden ia het ISTaaien en Knippen. Duur der cursus 6 weken dagelijks vat 9—12 en van 2—5 uur behalve Zaterdag LESGELD f 35.-. e Meisjes die aan den cursus wenscbet deel te nemen kunnen zich aanmelden bi Mej. C. BAKKER, Zadelmaker^, den Burg! 1 Aanbevelend, Mej. WILH. ZEEMAN, Gediplomeerd Leerares. Leidschestr. Haarlem. Met genoegen betuigt ondergeteekende zijn volle tevredeoheid aan de Zwolsche Paarden- en Veeverzekering Maatschappij, Gevestigd te Zwolle, Weezenland 2 en Directeur G. H. J. Tervoert, Adjunct Directeur S. J. Koorda, voer de coulante uitbetaling van zijn afgemaakt paard vat hooge waarde, uitkeering 90 pet. Texel, Eierlandpolder, 13 October 1915,1 J. J. NIEUWENHUIZE. Vertegenwoordiger W. WE8TDORP te Eierland, Texel. 1 onmisbaar om het volle profijt van de Tele foon te hebben in Kantoren, Fabrieken, Werkplaatsen, Hotels, Cafe's, enz. Vraagt catalogus en prijzen omtrent onze Cellen van prima fabrikaat. Technisch Bureau v/h Nierstrasz, Ingeniers Amsterdam, Plantage Middenlaaa 62. bij H. KUIP, Westen. in de Onderlinge Paarden Verzekering „Draagt Elkanders Lasten". Betaling van de gelden a s. Maandag 35 October bij KUIJPER, Café „den Burg", van 12—1. C. STOEPKER. Ter dekking beschikbaar 10,50 contant, bij C. WILLEMS, Madura, Cocksdorp. A?ÊSlfPH voor 'an{^"> tuinzaden en 0 vruchtboomen gevraagd door groote Firma. Brieven, met opgaaf van informaties, lett. W Boekhandel F. Reefman Fzn., Almelo. bieden wij ODze prima poeder deze week nog aan voor de onderstaande prijzen 1 Kilo Poeder (los verpakt) 11,60 Vü n 0,85 1 per bus 2,— Vs 1,05 Op de bussen wordt 10 korting toe gestaan. Het College van Dagel. bestuur van het Waterschap „de 30 Gemeensch. polders" op Toxel, brengt ter kennis van de stem gerechtigde, ingelanden, dat op Diusdag 9 November a.S. van des voormiddags tien tot namiddags drie uur aan den Burg in café „den Burg" zal worden overgegaan tot de stemming van voor het bestuur van tiet Waterschap, waartoe alsdan aan de Kiezers hunne stem briefjes zullen worden uitgereikt. Deze stemming behoort te geschieden ter voorziening in de vacaturen ontstaan door de periodieke aftreding volgens den rooster van de Hoofdingelanden, de heeren en wegens overlijden van den Hoofdinge land, den heer Tr xel, 21 October 1915. Het College van Dagel. Bestuur vDd., J. S. DIJT, Voorzitter. C. J, ROEPER, Secretaris. TE KOOP S. GROENEVELD, P. H. Polder. Aanbevelend, JE. C, Thomassen, de Waal. Aan hetzellee adres te koop een Misschien maakt nw dagelijksch 4 werk u ziek. Er zijn veel ambachten, die de nieren te veel inspannen. Sleept gy u naar en van uw werk, u af vragend wat die pijnen in den rug, dat vermoeide gevoel, die hoofdpijn, duizelig heid en urinestoornissen veroorzaakt? Misschien hebt gij aan een nierkwaal gedacht, maar vraagt g(j uzelf af waar mede gij u te buiten zoudt gegaan zijn, dat uw nieren aangetast zijn. Welnu, vele ambachten, die binnenshuis moeten worden verricht, in gebogen hou ding, in wisselende temperaturen, op vochtige plaatsen, te midden van chemi sche stoffen, of op schokkende voertuigen, werken nadeelig op de nieren. En wan neer de nieren eenmaal van streek zijn, komen zij niet van zelf tot rust. Gij kunt haar helpen door uw werk lich ter op te vatten, door minder zwaar te eten, door alle buitensporigheden en zor gen te vermijden, door toe te zien dat gij voldoende lichaamsoefening en rust krijgt en door Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen ontstoken en verzwakte nieren, en staan haar bij in haar gewichtig werk, het fil- treeren van het bloed. Zij verwijderen op- .gehoopt water bij waterzucht en voorko men dat de urine de erin opgeloste vaste stoffen neerslaat, zooals bij niergruis, niersteen en rheumathiek. Foster's Pillen dienen alleen voor de nieren en blaaszij kunnen volkomen veilig door iedereen, mannen en vrouwen, oud en jong, ge bruikt worden. Te den Burg verkrijgbaar by den heer T. Buijs. Toezending geschiedt franco yna ontv. v. postwissel L M a f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is vaD nw£ nevenstaand handels- merk. 51r

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2