Werkzame Agenten Veehouders Kunsttanden. Lijnzaadkoeken I i Fa. P. Th. YPMA, Beste BIGGEN, Wat niet ontbreken mag ©erst© klasse Mn-, Bloem- en Landbeuwzaden. Firma A. ZWAAN Jr. zware en Sicilië schrammen, biggen en drachtige zeugen. De hoogste prijzen besteedt voor VOLLE MELK. li. ACliEMA, Zaandam. Spreekuren te den leider Stationstraat 11, N. V. Koninklijke Fabrieken Merk „Ster" ei „W.L." en Sojabooheakoeken merk W. L. FEUILLETON. zuivere BERTELS' Murwe Lijnzaadkoeltjes. Bertels' Olieslagerij en Meelfabriek, Amsterdam. PÏANOMAGAZÏJN. Opger, 1842. Uitgebreide sorteering. Vakkundige bediening. Desgewenscht levering op proef. rentbriefkaart oesie- ostzegel- Boekhandel Parkstraat. MOTORDIENST T exel—Rotterdam. MOTORDIENST KLOOSTERBALSEM KLBOSTERBALSEM KLOOSTERBALSEM KL®0STRRBALSEM Langestraat 69. ALKMAAR. Texel-Harlingen. gevraagd voor den verkoop van Zaadteelt Enkhuizen. Steeds verkrijgbaar Vraagt wrak vee tegen hooge waarde. Melkinrichting „Jong Holland" den Helder 's Woensdags 1--4 uur, p.a. Wed. BEURSS, NIET Stationsweg of Spoorstraat. v.h. Wessanen Laan, Wormerveer. Vertrekt Donderdag van Texel, Zaterdag van Harlingen. I I in geen huisgezin op geen boerderij in geen werkplaats op geen schip W. «IJK. 4. .WONDER. Aanbieding schriftelijk of persoonlijk. Vli\KEi\STltAAT 8. Op aanvrage zend ik gratis een boekje met inlichtingen en nuttige wenken. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en groote voedingswaarde. EER-E-D1PLOMA PRIJS 19Ö0. NEWEN «OUDEN MEDAILLES. Naar bet Duitscb van Rddolph Sxratz. 10.) „Het standje komt pas later, papa!" zeide zij, met den vinger dreigend, „over een paar dBgen zal ik er naar luisteren, als ik hier eerst een beetje gewend ben en Posen vergeten heb want nu raakt u my niet meer kwijt dat zeg ik u maar dadelijk." „Ik heb ook wat voor u meegebracht," babbelde zij voort, toen de kamerheer niet antwooidde, „Raad eens wat Een flesch van ue fijnste Dautziger Goldwasser u drinkt immers graag voor het eten uw glaasje? Onderweg naar het station heb ik het nog gekocht en ik heb de flesch als een klein kind in mijn armen gedragen als een verzoeningsgescheDk, weet u." Haar vador bleef staan. „Maar kindje, hoe kwam je aan al dat geld „Opgespaard." Zijn mooie dochter keek hem vol trots aan. „Vijftig mark heb ik opgespaard, nu is er nog een over. Die krijgt de kruier." De oude heer zuchtte even en wendde zich tot den dienstman achter hen. „Breng de bagage naar het goederen- bureau," beval hij, „die kerels bezorgen den koffer dadelijk thuis, en wij sparen een rijtuig uit. Het is niet ver." „Wij sparen een rijtuig uit." Thea stond verbijsterd, terwijl de oude heer de zaak aan het goederen bureau in orde oraoht. Papa en sparen. Dat was iets nieuws. Maar als by er plezier in had. knikte tegen hem toen hy terugkwam. Alles heeft zijn oorzaak. Ook het bizonder groot succes der Ze worden koud geslagen van zuiver Lijnzaad en zijn in smakelijkheid, duurzaamheid, voedingswaarde en in groote Melk-, Boter- en Kaas- opbrengst ongeëvenaard. De levering geschiedt desverlangd onder A. H. V. (Algemeene Handels- Voorwaarden). Verkrijgbaar bij onze wederverkoopers in bijna iedere plaats. Bekroond met 22 hoogste onderscheidingen (Eere Diploma's en Gouden Medailles) op de Landbouw Tentoonstellingen van 1907 tot 1913. P Albums, Vertrekt Dinsdag van Teiel, Vrijdag van Rotterdam. AdresB. M. r. KEULEN, Wijnhaven 108. P. PLAATSMAN. TE KOOP bij II. KUIP, Westen. Aanbevelend, J. Pil. BAKKER Zn. FIRMA LANGEVELD DE ROOIJ belast zirli met de plaatsing uan adoertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschriften '2i;; V'- .'7 1 -8" '-V: een uitkomst bij ongelukken als brand-, snij- of stootwonden, builen, zeere plekken, bloedbleinen, kneuzingen, etc., verzachtend, zuiverend, pijnstillend en genezend, een uitkomst voor ouden van dagen. Beproefd wrijfmiddel bij stramheid in de lede maten, spit in den rug, stijve nek, spierverrekkingen, rheumatiek en rheumatische pijnen. een uitkomst voor hen die lijden aan aambeien, huiduitslag, dauwworm, springende handen, winterhanden en-voeten, doorloopeD, smetten, open plekken tusschen de teeuen of in de oksels. kost per pot van 20 gram 35 ets., van 50 gram 75 ets., van 100 gram f 1,20, van 250 gram f 2,50. Eischt rooden band met onze handteekeningL. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. „Ik wil graag een eindje loopen na zoo'n langen rit," zeide zij.jj Langzaam liepen zij de Friedriohstrasse door tot aan de Linden. De deftige wandelweg was nog niet in feestgewaad. Alleen het volk van den arbeid vond men er op dat vroege, koele ochtenduur. Slaperige winkelbedienden, geeuwende huisknechten, in haast gekapte winkeljuffertjes, melkwagens, vuilniskar ren, straatvegers, een enkelen bereden po litieagent, in zijn mantel gewikkeld, op zijn onbewegelijk paard, in lompen ge- kleede courautenombrengster, metselaars, grauw volk onder een grauwen hemel onwillekeurig stapte Thea een beetje aan. De eerste blik op Berlijn was niet zeer bevredigend. Doch de oude heer stapte steeds lang zamer voort, terwijl zy den anderen kant van de Friedcichstrasse bereikten en wel dra een zijstraat insloegen. Hij bleef zelfs een paar maal stilstaan, sloeg een onzokeren blik op zijn dochter, en bracht dan met moeite de bevende beenen weer op gang. „Hoe grappig!" zeide Thea, met haar schitterende oogen rechts en links kijkend. „Daar zijn wij opeens als in een kleine stad. Die nauwe ongelijke straat en die lage, oude huizen alles maakt zoo'n verwaarloosden indruk zoo iets ,uit de vorige eeuw „Dit is de Mauerstrasse antwoordde de oude heer, en toen plotseling een be sluit nemend „hier woon ik, mijn kind." „Hier, papa „Nu het is hier zeer rustig' dat is aangenaam voor een ouden man als ik en daa de huren hier in Berlijn, Taea-lief de huren zijn hier ontzettend hoog." „Maar toch niet daar?" Ontsteld wees zij op het huis, waarvoor hij bleef stilstaan. Het was een van de oudste en onaan zienlijkste huizen. Kleine ramen in eeD morsigen gevel, waarvan op vele plaatsen het pleister afgevallen was. Beneden een schoenmakerskelder, en aan de andere zijde van de stoep een poelier, met een groote, openstaande inrijpoort er tusschen. Om dit portaal heen hiDgen verweerde kartonnen borden, waarop aan de voorbij gangers werd medegedeeld, dat twee-hoog vóór gemeubileerde kamers, en in het achterbuis slaapplaatsen voor fatsoenlijke werklui te huur wareD. Door de poort zag men op de plaats van het aohterhuis. Daar waren in een op een hal [gelijkende ruimte een pear slagers bezig met een ree te villen. Daarnaast stond een met bloed bespatte wagen. „Maar papa?" Thea begreep er niets van. Onwille keurig had zij zich iets voorgesteld in den geest van hun keurig in een park gelegen kasteeltje in Rhena en nu in dit som bere huis hoe zat dit in elkaar De oude heer knikte. „Ga maar mee!" zeide hij en trad bin nen zonder baar aan te kijken. „Sinds een balt jaar woon ik hier op de eerste verdieping en ik ben er heel goed mee tevreden." De laatste woorden klonken zoo onvast en zachtjes, dat zij byua oversterad wer den door het kraken van de houten trap. Het was een steile, donkere trap met een kapotte leuning en bemodderde tredeD. Op het eerste portaal stond de deur van de woning links wijd open. „Hier zijn wij thuis," zeide de kamer heer zwaar ademhalend, en soboof Thea zaohtjes het nauwe portaal in. „En bier" hij duwde een deur open „hier hel ik voorloopig het noodigste voor jou ii orde laten brengeD." Het was een klein kamertje, dat op di binnenplaats uitzag, maar heel gezellig was ingericht. Thea liet zich op een stoe neervallen en keek zwijgend op naar haai vader. Die ging in de kleine ruimte heen ei weer en schoof, schijnbaar doelloos, uu dit dan dat recht. „Eigenlijk is het de kamer van miji huishoudster," hij boog zich onverscbil lig over de schrijftafel, om een beetje sto weg te vegen met zyu zijden zakdoek - „maar ik heb het meusch gisteravond weg gestuurd. Dat kwam net zoo uit. Zij wai brutaal en oneerlijk. Wij kunnen best in een restaurant eten. En voor scboonhoo den en bediening zal juffrouw Kautz, da vrouw van den schoenmaker beneden, mei genoegen zorgen.", Was dat haar papa? die vroeger vooi hemzelf en zijne kleine behoeften eet kamerdienaar noodig had Hij, de grand seigneur, in dit huis, door een sohoenma- kersvrouw bediend P Zij stond op. „U heeft zeker in den laatsten tyd veel geld verloren, papa vroeg zij yerbysterd. De oude heer knikte treurig. „Je ziet het wel mijn hartje, ja ziet het Nu ik heb nog genoeg om te leven- nu zal ik je maar alleen laten aleoi verdere verklaringen te vermijden, ging hij naar den drempel, „als je klaar bent, doe dan maar de deur hier tegenover open daar ben ik." Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4