Texel - Purmerend. Hoofd Eau Cologne INMAAKGLAZEN. HET LOON DER ZONDE. dé beste. Prijzen het laagst. Vergelijktaanbevelend. Aanstaande Maandag en vervolgens iederen Maandag zal de Veeboot Bur gemeester van Alkmaar II gereed lig gen tot vervoer van vee naar Purme rend en tusschengelegen plaatsen. Afvaart 1 uur. GEEN ONREIN MEER. Gebruikt bij uw kinderen tegen onrein op het hoofd (Jachtwater) dat alles doodt en de haarwortel versterkt. Hoofd Eati de Cologne van A. TE1 H&OOSTEB, S/Cr «"'—O- FEUILLETON. KLEIN's HOENDERMEEL. Texelsche Veestoombootdienst. Maandag a.s. en voorts iederen Maandag zal het S.S. „Tcxelstroom" varen van Texel naar Burmerend en tusschengelegen plaatsen. Vertrek v.m. 11 uur. Aanbevelend, C. ÏÏIiTS Zonen. Hex Inmaabglazen Bade Duplex Verder groote voorraad Krumeich's Inmaakpotten, wijdmonds met roode ringen. M. A. KUIJPER. De Commissarissen C. C. KUIJPER. H. HAAKMAN. Ass. Apoth. den Helder, Het beste en het zeker werkendste der wereld. Verkrijgbaar in flacons van 15, 25 en 50 cents bij G. Zoetelief, Wed. Brans, de Cocksdorp. J. P. Dros, A. Ellen j n C. Kuiter 0o8t* A. P. Eelman, de Waal. Gezusters de Roos Wed. M. Bakker I p C. Graaf J den Burg. S. Jonker Cz. Kl. Kuiper A. Dekker N. Hoedémaker\ C. Vlas P. Vos W. Veen K. G, Brouwer P. Smit Wed. M. Blom A. Wuis Wed. S. Eelman den Hoorn. Oudesohild- Nadruk verboden. 25.) Esther poogde de tranen te drogen, die langs baar waDgen stroomden. Golinki's wilde natuur was bedwongen; hij begon de ze Trouw als een booger wezen te beschou wen. Als z(j vroeger zijn levenspad gekruist had, dacht bij, wat zou er dan veel anders zijn geworden. Bij vermoedde niet, hoe zij met baar engelachtig gelaat reeds in bi t rijk van den Booze was afgedaald. De marmeren pendule op den schoorsteen mantel sloeg elf uur, toen men soheidde en een bediende den gasten een paar prach tig ingerichte kamers als nachtverblijf aanwees. Spoedig waren alle lichten op het slot uit gedoofd en de bewoners van Drakensleia in diepen rust. Golinski alleen kon den'slaap niet vatten. Hij wentelde zich op zijn bed heen en weer, zonder dat het hem gelukte, het beeld der schoo-ne vrouw uit zijn ge daohten te verbannen. Hij had een Toorge- ▼oel, dat zij een diep ingrijpenden invloed op z'n levenslot zou uitoefenen en toch kon hij zich niet voorstellen, hoe dat zon moeten plaats hebben. Met haar tegenwoordig leven scheen zij niet tevreden te zijnhet Bcheen hem ook onmogelijk toe, dat zij haar echt genoot, die minstens twintig jaar ouder was dan zij, liefhad. Als zij echter niets voor Reicbenau gevoelde, wie kon hem dan ver zekeren, dat haar klaagtonen niet een der den pereoon golden Bij deze gedachte kon bij hst niet langer in bed uithoudenbij stond op, kleedde zich en schoot een zijden slaaprok aan. Op de teenen sloop hij uit de slaapkamer in het salon en wilde juist de vleugeldeuren openeD, om op het balkon te gaan, toen hij iets zag, dat hem bijna van ecbrik deed verstijven. Uit een der laatste huizen van het dorp stegen dikke, zwarte rookwolken en waar tusschen groote vlammen langs het dak opflikkerden. Brandriep Golinski met een donde rende stem naar beneden en te geljjker tijd klonk de hoorn van de torenwachter. Brandt Brand! klonk het door de stra ten en bliksemsnel plantte deze kreet zich voort en wekte de bewoners van het dorp uit den slaap. Ook op het slot werd het levendig. Esther, Leopold, Reichenau en Dora stonden op het balkon en zagen hoe de vlammen meer en meer om zich heen grepen en het gevaar voor de omringende huizen grooter werd. Golinski had den slaaprok tegen 'n dikke gevoerde jas verwisseld en stoof nu de rots- trappen af naar de plaats van het gevaar. De heerOnze heer 1 mompelde de boeren, en eerbiedig maakten zij plaats voor hem. Zij waren hun heer genegen hij was niet zoo hoogmoedig ais de vorige, die zijn honden meer achtte dan zija boe ren. Ook had Golinski bij eenige gelegen heden bewijzen gegeven van zijn lichaams kracht en taaie .volharding, waardoor hij grooten indruk had gemaakt op de man nen van het dorp. Aan wien behoort het huis vroeg Golinski snel. Aan Thomas "Wagner, antwoordden verscheidene stemmen, Zijn alle menschen uit het huis? luidde de tweede vraag. Hoe kan ik met voordeel kippen houden P Door geregeld 's Ochtends te voeren met Dit is een krachtig voer dat de eierproductie bevordert en besparing op uw graan voedering. Noodige hoeveelheid per kip een eetlepel vol. Wordt verkocht in zakjes van 21/, 5 25 en 50 Kg. Harlingen. Aanbevelend, S. F. KLEIN. Van Purmerend Dinsdag 11 uur.' Wij hebben groote voorraad van D/s 1 en 3/4 L. en van Va Liter, alle met Roode gummiringen. Door vroegtijdige bestelling in den tijd dat de fabrikanten nog de oude kwaliteit glas in helder witte uitvoering vervaardigde (door het gebruik van soda;, kunnen wij op deze glazen volle garantie geven op het springen der glazen tüdens I steriliseeren. Nu de fabrikant niet meer in staat is door gebrek aan soda, helder glas» leveren en nu begint groen glas te léveren (door gebruik van glauberzout) zooge naamd oorlogskwaliteit, raden wij gebruikers van inmaakglazen aan om hun voor raad spoedig aan te vullen, voordat deze voorraad uitgeput is. Ook ontvingen wij de lang verwachtte roode ringen voor Bade Duplexglazea en kunnen de volgende week roode ringen voor Weeks en nauwmonds Krumeich' potten leveren. Iedere huisvrouw wordt in haar eigen voordeel aangeraden spoedig met hst steriliseeren van jonge groenten en vruchten te beginnen, de busgroenten zullen het najaar zeer duur worden. De prijs der blikkeD, welke men toch direct wegwerpt is enorm in prijs gestegen, daarbij heeft men het voordeel dat men de groenten en vruchten zelf behandelt. In onze etalage kunt U zich overtuigen wat alzoo gesteriliseerd ban worden, daarbij staan vruchten van 3 jaar. De gevulde glazen zijn niet te koop, doch worden alleen voor etaleeren gebruikt. Hoogachtend, P. S. Een Weeks- en Bade Duplex-ketel worden als proef in bruikleen afgestaan. Ja, Wagner, zijn vrouw en de kinde ren z(jn hier! klonk het antwoord. Maar de oude, gekke .vrouw is er nog in, riep Wagner zelf. Zij slaapt op den zolder, door haar moet de brand aangeko men zijnwij hebben haar vergeten, toen wy ons zeiven redden. Dan is zij al gestikt, riepen de boe ren. Nu, dat is geen ongeluk ze was toch gek, de oude beks. Zijn er geen ladders bij de hand vroeg Golinski haastig. Toen daarop „ja" geantwoord jjwerd, gaf hij last, de langste ladder tegen het gebouw te zetten. Met verbazing én angst zagen de boeren hem na, toen hij behendig de lad der beklom, een venster intrapte en daar door in het brandende huis verdween. Vol ontzetting zagen de vier mensohen op het balkon zijn handelingen; toen hij in het brandende huis verdween, viel Esther bui ten kennis in haar broeders armen. Ook Dora was doodsbleekzij kruiste haar armen op de boist en staarde met wijd geopende ,oogen en bevende lippen naar het brandende gebouw. Er verliepen eenige minuten van folterende spanning. Men hoorde niets daD het knetteren en loeien der vlammen, het kraken der bal ken en het luiden der brandklok. Daar versoheen plotseling .een oude in lompen gehulde vrouw aan het venster. Met starenden blik en over Iet gelaat han gende haren Z3g zij er schrikwekkend uit en z(j werd nog spookachtiger in de haar om ringende vlammen. Een gillend gelach'klonk de menigte in de oorentoen klom zij op het raamkozijn en begon tegen het dak op te klauteren. Maar Gohuski volgde haar op den voet en ondanks haar schoppen, slaan eu bijten, droeg hij haar ouder zjjn arm Daar beneden en legde haar zacht op het gras neer. Zijn gelaat was door den rook ge zwart geworden; zijn kleeren waren op ver schillende plaatébn gescheurd, en een neer vallende balk had hem aan het hoofd wond toegebracht, waar het bloed uitstroom de. Jubelend omringden de boeren hun heer die zijn leven had gewaagd voor een oude waanzinnige vrouw. Nu nam ook de brand een gunstiger wending. Een weldadige re gen kwam de boeren te hnlp, zoodat binnen twee uren het vuur geheel uitgedoofd was Golinski was naar het slot teruggekeerd schreiend viel Esther hem om de hals en Dora schonk hem een handdruk, die met vurigen blik vergezeld ging. Ook Reichenau eu Leopold prezen zijn moed en vastberadenheid. Men legde zied echter spoedig weer ter ruste, daar de l ten stellig den volgenden morgen zouden afreizen. Het slot Drakenstein was een kwartier later in duisteren nacht gehold en ditmaal werd de slaap voor de bewoners niet verstoord. Het was ongeveer tien uur, toen degas* ten met hun gastheer en zjju familie aan het ontbjjt zaten. Natuurlijk liep het ge sprek bijna uitsluitend over'hef gebeurde van den afgeloopen nacht. Golinski moest tot in alle bijzonderheden een beschrijving geven van zijn stoutmoedige onderneming en allen luisterden daarbij met gespannen aandacht. Zoo was ik door het venster gekomen, vertelde hij; een verstikkende rook kwam my dadelyk .tegemoet, zoodat ik er over daoht terug te keeren. Wordt vervolgd Schraag's Eedden

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 4