G. J, 0. D. Dikkers, Royal Worcester Corsets I G' Gemengd Nieuws. Advertentiën. M arktfaerichten. lo. Een perceel land 2o. Een perceel land j,: en 3o. Een perceel land volledig Paardentuig. Net Dagmeisje Stoomtrawler-netten, Een Huishoudster het WOONHUIS, Predikbeurten een WATERMOLEN. De verkoop van de Vredesspeld heeft te den Burg mogen opbrengen een bedrag van f52,835. Oosterend, 1 Aug. Te Delft is als emeritus-predikant bij de Remonstrantsche Gemeente, aldaar, overleden op 76 jarigen leeftijd de Eerw. Heer ds. G. Buisman. Vroeger was hij eenigen tijd predikant bij de Ned. Herv. Gemeente, alhier. Hedenmorgen waren velen al vroeg op om te zien naar de in N.-Oostelijke richting koersende Zeppelins. Vooral een was hoog en nabij. Oudesclüld1 Aug. Hedenmorgen omstreeks 5 uur waren alhier duidelijk een 6 tal Zeppelins zicht baar, koersende in Noord-Noordoostelijke richting. Waarschijnlijk waren zij op de terugreis van een nachtelijken tocht naar Engeland. Vlieland. Donderdagavond 27 Juli gatMej Jeanne den Hartog, met medewerking van enkele badgasten, alhier een kerkconcert. De ruime kerk was geheel gevuld met een zeer aandachtig publiek, dat van het gebodene Ivau harte heeft genoten. Hej. den Hartog boeide ieder door haar schoonen zang en de innig gevoelde voor dracht harer liederen. Het was een heerlijke avond. De zangeres en hare medewerkers kunnen zich verzekerd houden van ieders waardeering 28 Juli. Hedenavond passeerden hier van Oostelijke in Westelijke rich ting zeven Zeppelins. Benijdenswaardige gemeente. Te Steenwijk wordt op lofwaardige wijze door het bestuur der gemeente voor de distributie van de noodzakelijk ste levensbehoeften gezorgd. Meel, rijst, erwten, boonen, visch, vet, spek, eieren, enz., zelfs klompen en pekelharing, alles van zeer goede kwaliteit, wordt tegen aanmerkelijk verminderden prijs ver; krijgbaar gesteld. Voor de on- en min vermogenden is dan ook, wat die eerste levensbehoeften betreft, geen sprake van duurte-toestand meer. Ruim 2000 paren klompen zijn gekocht en in het gebouw voor werkverschaffing geborgen. Vele honderden paren zijn reeds door ingezetenen aangevraagd. Hooibroei. In Friesland is door verschillende brand- waarborgmaatscbappijen een inspecteur aangesteld, die bij de verzekerde per- ceelen, waarin zich broeiend hooi be vindt, bezoekt en met de eigenaars middelen beraamt ter voorkoming van brand. Door een yereeniging te Axel is een hengst aangekocht voor.... f60,000. Het dekgeld bedraagt f 200. Er wordt voor dit prachtdier een aparte wagon gemaakt om het daarin met de stoomtram van Sluis naar Axel te vervoeren. „Vad." Be kluts kwijt. Te Schoonrewoerd was het Zondag Doopsbediening in de Herv. kerk. üe jonge moeder had, in plaats van bet doopbriefje, de,., rijstkaart meegenomen De plechtigheid moest worden verdaagd tot het doopbriefje getoond werd. Een geleerde zegt: de Amerikaan eet te veel zout. Zout is de grootste vijand van de menschheid, zegt dr. Charles Woodward van de Illinois State Electric Medical societP, die vergadert in conventie alhier zegt de Chicago Tribune. „De nieuwentijdsche mensch wordt in zout gepekeld, totdat zijne gezondheid vernield is en hij in een ontijdig graf afdaalt. Wij eten zooveel zout dat de Zuidzee eiland kannibalen, met een natuurlijken eetlust, ons niet meer lusten omdat wij te zout zijn. Ieder mensch behoeft 20 grein zout per dag maar krijgt er 400. Dit beduidt dat zijne spieren worden overvoerd met een surplus zout dat hij niet kan ver teren. Het gevolg is honderden kwalen. Het overtollige zout, bijvoorbeeld, geeft bejaarde lieden zulke broze beenderen, dat, wanneer zii oyer, iets struikelen, zij een arm of een been breken.. „In een enkele kom restaurantsoep is minstens vijfmaal zooveel zout als iemand behoort te hebben in een gebeelen dag." Bood door dringen. Zondagmiddag was het een ontzettend gedrang op 't perron van duizenden meh- schen, die van Zandvoort terug wilden in de richting Haarlem en Amsterdam. Toen juist een trein vertrokken was en een andere .voorreed, drongen de menschen en vochten om een plaatsje te krijgen. Een bejaarde vrouw kwam tusschen twee wagons te vallen, met het droevig gevolg, dat 't hoofd van den romp ge scheiden werd. Do drukkerij Bos, te Amsterdam, heeft een prent uitgegeven, geteekend door Felix Hess, waarin het vast ver trouwen op de overwinning door de ge allieerden is uitgedrukt. Men yindt er poitretten op van bekende aanvoerders, zinnebeeldige voorstellingen en voor stellingen uit den strijd. Kanongebulder. Zondagnamiddag om 1 uur 20 werd te Amersfoort tweemaal gehoord het geluid als van zware artillerie. In ver schillende deelen der stad sloegen deuren dicht en trilden de ramen als indertijd bij het springen van het kruitmagazijn te Muiden. Maandagavond kon de oorzaak nog niet vermoed worden. Militaire schietoefeningen zijn vrijwel buitenge sloten, onweer totaal. Trillingen. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt meldt Van verschillende plaatsen ontving het Meteorologisch Instituut te De Bildt berichten omtrent trillen yan ramen, openspringen van deuren, enz. waarge nomen in den nacht van Zaterdag op Zondag. Door de seismografen is om 1 uur 16 minuten Amsterdamsche tijd een zwakke storing opgeteekend. Deze sto ring en de waargenomen trillingen kun nen het gevolg zijn van een sterke, ver wijderde ontploffing. Een hittegolf. Uit New-York wordt gemeld, dat in den staat en het district New York en Chicago, de hitte blijft aanhouden. Dagelijks sterven dertig a veertig per sonen, die door warmte bevaogen of door een zonnesteek getroffen worden. Vooral ook is de zuigelingensterfte toe genomen. De temperatuur steeg in New- York en Chicago in de laatste dagen met 36 a 40 graden in de schaduw. De nachten zijn zoo zoel, dat duizenden, die in de openbare parken of op andere plaatsen doorbrengen. Woensdag had nabij Oude water een droevig ongeluk plaats: Terwijl de landbouwer P. de Wit uit Hekendorp, vergezeld van zijn 7-jarig zoontje met een brik langs don Rozen- daalschenweg huiswaarts reed, kwam het rijtuig in aanrakiDg met een passee- renden meelwagen, waarbij het paard op hol ging. De Wit en zijn zoontje vielen van de brik, met het ongelukkig gevolg, dat het jongetje onder den wagen kwam en er het leven bijliet. Paarden. In de Meierij wordt den laatsten tijd eene buitengewone groote partij oude oude paarden opgekocht met bestemming naar Engeland. De prijzen zijn daardoor enorm stijgende. Er schijnt in de legers wel groot gebrek aan paarden te zijn, want zelfs minderwaardige oudjes gaan er moe tusschendoor. 's-H. Ct. Nuttige helpers. Niet alle boeren in Engeland zijn bij zonder ingenomen met de vrouwelijke hulp, die hun aangeboden wordt door de oorlogscommissies, enz. zegt de Manch. Guardian. Een der bestuurders van zulk een vrouwenlandarbeidhulpvereeniging vroeg dezer dagen een oude boer of hij hulp noodig had bij het hooien. „O ja," zei hij, „ik heb twee helpers noodig de zon en den wind. Maar stuur me asjeblieft geen vrouwen Een verrassende genezing. In de gemeente Loon-op-Zand (N.-Br.) heeft, zoo meldt het „N. v. d. D-", een plotselinge genezing heel wat opschudding veroorzaakt. Mej. Snoeien is sinds 8 jaar als 't ware geheel lam en in de laatste dagen was haar toestand zoo ernstig dat de dokter verklaarde, dat zij den nacht van Dinsdag op Woensdag niet meer zou doorbrengen. Edoch plotseling staat ze op, begint te loopen vraagt om eten en voelt zich zoo gezood als nooit tevoren. De dokter staat van het geval verstomd. Briemaal twee is zes I Het echtpaar v. d. Waal, te Ridder kerk, werd voor de derde maal twee lingen geboren, alle kinderen zijn in leven. Speel niet met lucifers. Te Surhuisterveensterheide is door 't spelen van een 4 jarig dochtertje met lucifers, de woning van A. G. de Vries in vlammen opgegaan. Niets was verzekerd. Men meldt uit Wijk-bij-Duurstede aan het „Hbld." De heer 3. Werkhoven uit Cothen, die hier aan het jagen was, schoot een eend, welke echter in een poel stortte, bekend door zijn palingrijk dom en waar reeds menig stuk wild door de visschen verschalk is. Toen de hond de eend uit het water op den wal bracht, bleek, dat reeds een aal den kop van den eend had ingeslikt, zoodat de vangst zich nu uitstrekte tot een tweetal dieren. Het 5-jarig dochtertje van de famile B uit Weesp kwam Zaterdag met een puntig potlood in haar handje zoo onge lukkig te vallen, dat het potlood even boven het oog in de hersens drong. Het arme meisje werd in het O.L.V.- gasthuis te Amsterdam opgenomen, waar het spoedig overleed. Te Wormerveer had Zaterdagmor gen, omstreeks drie uur, in'de Zaan een treurig ongeval plaats. De gebroeders Windhouwer, visschers van beroep en wonende te Koog aan de Zaan, waren ter hoogte van de loocjs van den ge meente-reinigingsdienst, bezig hun netten in te balen, toen het schuitje, waarin zij zich bevonden, werd overvaren door een motorboot, komende met groenten van den Langendijk met het treurig gevolg, dat een der gebroeders verdronk. Het lijk van den ongelukkige is nog niet gevonden. het meelvraagstuk. De minister van Landbouw heeft bij circulaire aan de burgemeesters, onder mededeeling, dat hem gebleken is, dat nog steeds groote hoeveelheden meel en bloom aan menschelijke consumptie worden onttrokken, nogmaals nadrukke lijk verzocht bij de in hun gemeente gevestigde bakkers en meelhandelaren voortdurend te doen nagaan op welke wijze de door hen opgeslagen bloem en meel wordt aangewend en bij consta teering van overtredingen mededeeling te doen, opdat tot in-bezit-neming kan worden overgegaan. Philip Loots, f Te Haarlem is op 51-jarigen leeftijd plotseling overleden de toonkunstenaar Philip Loots. Woensdag 3 Augustus. HERVORMDE GEMEENTE, Burg, 's Avonds 8 uur Bijbellezing in Gebouw Eben Haëzer. Zondag 6 Augustus 1916. HERVORMDE GEMEENTE. Ben Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. H. Doop. Collecte voor de kerk Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Koog, Vm. 10 uur ds. v. Hoogstraten, van Zeist. Den Hoorn, Vm. 11 uur ds. Visser. Oudeschild, Vm. 10 uurds. J. H. Heckman Evang. Luth, Pred. te Maastricht. Oosterend, Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Coclcsdorp, Vm. 10 uurdehr. P. de Haan. Cand. t. d. H. Dienst. Gebouw Zuid-Eierland, Nm. 3 uur dezelfde. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. 10 uur ds. Dage vos. Nm. 3 uur ds. Dage vos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Den doom, Geen dienst. Amsterdam, 31 Juli. Aangevoerd 277 Runderen, le kwal. 130 k 0 ct. 2e kwal. 120 a 125 ct. 3e kwal. 110 a 115 ct. g, 134 Molk- en Kalfkoeien i 250 a f 500, 84 Nuchtere Kalveren 1 12,k f 20, 394 Vette VarkoDs a ets. Texel, 31 Juli 1916. 1 Pa\rd. 5 .Koeien f 275.a f 350,— 5 Pinken f 90 a f 110. 2 Nuchtere kalveren f 16,— a f ,- 19 Schapen geeu handel. 289 Lammeren f 16 a f 23.00. 1 Schrammen f 26,— a f 2 korf kippen f 2.75. runnerend, 1 Aug. Aangevoerd 604 Runderen waaronder: 320 vette koeien 100 k 130 Ct. per KGL 0Q7 Gelde koeion t 220 k 380 Melkkoeien f 260 a 480. 23 stieren. 81 vette kalveren f 1,00 a f 1.30 p. Kg, 323 Nuchtere kalveren t 12.a 128 Q79 Schapen f 30 d f 42,— Lammeren f 17,a f25, 312 vette varkens i 0,94 a 11,04 por Kg. 91 magere varkens I 80 a I 60,UO; 286 biggen f 11 a f 19 kipeieren f 6.85 a f 7.25 per 100; V Geboren JANKETJE CORNELIA, dochter van P. OELE en J. OELE-van Maldegem den Burg, Texel, 1 Aug. '16. V* Geboren: Theodorus Gerardns, zoon van W. RIJK en A. M. RIJK du Porto. Den Burg—Texel, 31 Juli 1916. Getrouwd J. EELMAN en 51. KUITER. IJmalSi. I 27 ,»11 1916- Herplaatsing wegens misstelling.) Notaris te Texel, - I zal op Donderdag 10 Augustus 1916, Ister 'savonds 7 uur, in het Café „derrBurg' aan den Burg op Texel, ten verzoeke van den heer Jb, BROUWER Klz. q.q. publiek verkoopen met boet aan den Laanweg in de Venne, polder den Burg, kadaster Sectie K dos. 685 en 686 groot 1.69,86 Hectaren. I J genaamd „bij den Boet aan den Laanweg' kadaster Sectie K no. 684 groot 1,99,40 HeotareD. genaamd „Hooiland aan den Laanweg' kadaster Sectie K. no. 683 groot 1,49,10 Hectaren. TE KOOP C. KOK, Timmerman, Julianastraat, I Te koop een best Adres: J. J, BAKKER, Waal. I gevraagd voor direct of tegen I ^a' September. A. FLENS—Moojen. M. KUIP Warmoesstraat. onz TE KOOP L) een partijtje zoo goed w als nieuwe - M zeer geschikt voor Schelfnetten. Cj - - die te 1 P. BROUWER, Oosterend. gevraagd, van Christelijke beginselen, bi G. DROS Pz., Broodbakker, Oostf-rend, Texel. Liefst persoonlijk aan te melden. Te huur i Nov. a.s. ia do Warmoesstraat B 511. Inlioktingen bij den bewoner, die Piic waa te z Wel] wor +3 85

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 2