Hoofd Eau de Cologne S-.tsr Texel - Pnrmerend. Voor den Oogsttijd Zichten, Zichtwervels, Pikhaken, Strijklatten, Sikkels, enz, Boeke Huidekoper. HET LOON DER ZONDE. KLEIN's HOENDERMEEL. Texelsche Yeestoombootdienst. Maandag a.s. en voorts iedercn Maandag zal het S.S. „Texeistrooin" varen van Texel naar Purmcrend en tusschengelcgen plaatsen. Vertrek v.m. 1 uur. Vertrekt Donderdag 's morgens 8 imr naar Leiden. Aanbevelend, 0. METS Zonen. GEEN ONREIN MEER. Gebruikt bij uw kinderen tegen onrein op bet hoofd (Jachtwater) dat alles doodt en de haarwortel versterkt. Hoofd Eau de Cologne van L TEM KLOOSTER, Aanstaande Maandag en vervolgens iederen Maandag zal de Yeeboot Bur gemeester van Alkmaar II gereed lig gen tot vervoer van vee naar Pnrme rend en tussehengelegen plaatsen. Afvaart 1 uur. de beste. Prijzen het laagst. Vergelijkt Groote voorraad HARMONICAGAAS, in verschillende maten,PUNTDRAAD en HEKDRAAD Groningen. Haarlem.l Eclite Melotte, Eckert, Ventzki, Een, Twee en Driescliaar en Keerploegen. Mc. Cormick Zellbinders, Stella en Europa Zaaimacliines, Richter Dorsckmackines en Sckarrer Gross Motoren, Nicholson, Martin en Ventzki Cultivatoren. FEUILLETON. Wed. P. J. ZOETELIEF, Hoe kan ik met voordeel kippen konden P Door geregeld 'b Ochtends te voeren met Dit is een krachtig voer dat de eierproductie bevordert en besparing geeit op uw graanvoede'ring. i Noodige hoeveelheid per kip een eetlepel vol. Wordt verkocht in zakjes van 21/, 5 25 en 50 Kg. ïïarlingen. Aanbevelend, S, F. KLEIN. "Van Pnrmerend Dinsdag 11 uur. Ass. Apoth. den Helder, Het beste en het zeker werkendste der wereld. Verkrijgbaar: in flacons van 15, 25 en 50 cents bij Oost. O. Zoetelief, Wed, Brans, de Cocksdorp. J. P. Dros, A. Ellen C. Kuiter A. P. Eeltnan, de Waal. Gezusters de Roos Wed. M. Bakker I d B C. Graaf de"ÜUrg' S. Jonker Cz. KI. Kuiper A. Dekker N. Hoedemaker v C. Vlas P. Vos W. Veen K. G, Brouwer P, Smit Wed. M. Blom A. Wuis Wed. S. Eelman den Hoorn. Oudeschild- De Commissarissen C. C. KUIJPER. H. HAAKMAN. Nadruk verboden. 33.) Het spijt my voor den jongeheer. Hij was lichtzinnig, dat is zoo, maar toch goed voor 't dorp en de arme menschen en voor zijn dienstpersoneel. Nu zou hij er boveD op zijo. Het lieve geld, dat nu verloren gaat, als hij binnen drie jaar niet gevonden wordt Staat het zoo in de krant? vroeg zijn vrouw. Schuier wees zijn vrouw aan, waar het stond. - Hier staat het, voegde hij er bij. Vanaf het laaiste nieuwjaar te rekenen-, drie jaren. Heeft hij zich dan niet aange meld, dan wordt hij als dood beschouwd en zijn erfdeel wordt gebruikt voor een ge sticht. Hier mag ieder het lezen, die lezen kan. Hoofdschuddend ging de vrcuw aan haar huiselijken arbeid, waarbij de kiuderen haar altijd op de hielen waren. Daar klonken dc heldere tonen van schelletjes, die aan het tuig der paarden worden gehangen, als er sneeuw ligt. In een wip wa3 Schuier erbij en hielp den heer uitstappen.! De koetsier reed het erf op en bracht met behulp van den stalknecht do paarden in den stal. In de goed verwarmde gelagkamer trok de heer zijn pelsjas uiten nam bij de kachel aan een groote ronde tafel plaats. Hij zal ongeveer veertig jaar zijn geweest, en met zijn Iraaien blonden baard bad hij een in drukwekkend voorkomen. Duidelijk kon men bemerken, dat hij tot den voornamen stand behoorde. De gast vroeg den kas* telein of hij hem voor eenige dagen een kimer kon inruimen; het zou goed betaald worden. Na beraadslaging met zijn vrouw zei Schuier, dat hij zijn eigen slaapkamer gaarne zou aistaan. Er was ook wel een lo geerkamer, maar daar stond geen kachel of haard, hij zon zich met zijn vrouw dan wel behelpen. De vreemdeling vond dit goed en zijn koffer werd onmiddellijk op de bedoelde ka mer gebracht. Intusschen zette de waardin het beste op tafel wat er in keuken en kelder te vindon was, waarbij zij telkens tot verontschuldiging herhaalde, dat zij niet op zulk hoog ;bezoek gerekend had% Zfj scheen bij den reiziger nogal in den smaak te vallen. Hij verzocht haar hem gezelschap te houden bij zijn eten, en terwijl hij de spijzen alle eer aandeed, richtte hij nu en dan een vraag tot haar. Hij vroeg naar den toestand in hot dorp en ot er veel armen waren. Toen hij hoorde, dat jer juist zoo weinig arme lieden woonden, was hy blijk baar in ziju scbik. Ook vroeg hij hoe de geestelijke en de schoolmeester in het dorp stonden aangeschreven en hoe de zaken in da herberg stonden. Eindelijk prees hij de heerlijke hggingvan het dorp en verder hoe AANBEVELEND. .Aanbevelend, Parkstraat. Meer dan 20 verschillende modellen ploegen zijn [thans in onze magazijnen voorhanden. Hieronder zijn de beroemde: Alle ploegen worden geleverd op proef van goede werking. In het bijzonder vestigen wij Uwe aandacht op onze die overal bewezen hebben ook in legerige gewassen goed werk te kunnen verrichten. die door kwaliteit en zuiver zaaien uitmunten. waarvan o.m. vele in Haarl'meer en Ypolders in bedrijf zijn te zien. welke de beste machines zijn, die tegenwoordig vervaardigd worden. Drakenstein in het geheele land geroemd werd wegens zijn romantische ligging. Zoo was hij gekomen tot een gesprek over den heer van het dorp en nu liet hij haar flink babbelen. "Wat een zeldzaam mooie ge legenheid om haar hart eens goed uit to storten, En dat was juist koren op Haar moleD, de heer van het dorp daar babbelde zij graag over. Er werd zooveel van hem verteld in het dorp. De jonge me vrouw, dat stond vast, was een engel voor de armen en zieken in het dorp. Waar nood was, klopte zij aan en bracht zij hulp, ge woonlijk vergezeld van haar broeder. Dik wijls liet zij koffie, suiker, rijst, warme kleeren en ondergoed onder de armen uit- deelen en iederen Zaterdag hield men op het slot open tafel, waar alle behoeftigen vrij konden aanzitten. Bij verscheidene zie ken had zij den halven nacht gewaakt en een apotheek had zij door haar broeder la ten inrichten, waaruit ieder kosteloos medi cijnen kon halen. En die broeder is een halve dokter; hij heeft mijn man geheel genezen, en alles zonder geld aan te nemen hij doet alles uit christelij ke liefde tot zijn naasten dat wil zeggen, christelijke ik wou zeggen ik meende. De waardin bleef in haar woorden steken. De vreemde knikte haar vriendelijk toe en zei Kom, zeg maar wat ge bedoelt. Wij zjjn onder ons en van mij zal niemand iets vernemen. Juffrouw Schuller zag eens voorzichtig rond, of iemand haar kon hooreu, toén fluis terde zy Men praat er van, dat de jonge vroov en haar broeder (ik weet niet ot het is) van Joden afkomstig zijn. Het dan ook bijna wel zoo, want zoo lang ze tin zijn, hebben ze geen voet in de kerk gezet en de geestelijke is nog geen enkelen Zonds; op het slot ten eten gevraagd, zooals M« toch altijd het gebruik was. Maar het maj wezen zoo het wil, het zijn brave, menschen. Ik wenechte wel, dat de jong' vrouw daar haar man niet zoo aan alle kanten bedro.... Daar bleef zij weer in baar woorden si» ken, trommelde op de tafel en zag zeer diep denkend naar bet tafelkleed, alsof daar ie» gewichtigs te lezen stond. Tbans werd dl vreemdeling opmerkzamer hij at bedaard door en vroeg niet meer. In den korten tijd, dat hij in haar her berg was, had hij juffrouw Schuier reedi zoover leeren kennen, dat hij op het vervolg van het verhaal rekende. Geheimen kon do brave ziel niét bewaren alles moes' haar van 't hart. Ja ja, zuchtte zij na een poosje - de wereld is slecht en de mannen zijn allee monsters. Toen haar gast met een glimlach b®1 dankte voor ,het heusche voegde zij er by Ik meen de meesten. Er zyn natuur lijk ook uitzonderingen. vo vo vo (Wordt vervoljd,) Schraag's Bedden

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 4