Gepelde Garnalen Bascules, maten en gewichten. is TEN KLOOSTER EIWITSTAAL. A. PGELSMAN, mS.«LW££üK UTRECHT 1 Bieten vorken, Bietensnij machines, Bietenmessen, Stalschoppen, Mestvorken, Koetouwen, Koekettings 45 et. p. stuk. Stallantaarns, Asphaltpapier, Puntdraad, Harmonicagaas. CROCUS EEN EIGEN BIBLIOTHEEK G. F. CALLENBACH, te NIJRERK. LOTTE LORE. KLEIN's HOENDERMEEL. EEN BRON YAN KRACHT Eischt van uw winkelier mijn staal, het is het beste op dit gebied. Eiwitstaai van A. ten Klooster, Ass. Apotheker in Litersflesschen a f 1,25 staat bovenaan. A. HEIJNES, Voorhanden: DE OPGAHG UIT DE HOOGTE FEUILLETON.,. Dit middel zal u genezen. in pondzakken verpakt, groote kwantums te koop gevraagd. Hellandscbe correspondentie. GEEFT een goeds OVERZICHT overl hetgewogene. Prospectus gratis. J T E R D A. AI. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten Gevraagd door A. I?. Kochx Bloemist te Beverwijk, per 100 Kilo a contant. ik ik W ik Q ik *k Hoe kan ik met yoordeel kippen houden P Door geregeld 's Ochtends te voeren met HarlingeD. Aanbevelend, S. F. KLEIN. Weigert alle andere merken als minderwaardige. Bötzowst assc 29, Berlin .\.0. Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. te verkrijgen schijDt voor menigeen een onbereikbaar ideaal, 't Is echter inderdaad slechts schijn, want door zich aan te sluiten bij de Verccniging Christelijke Biblio theek, gevestigd te Nijkcrk, komt men met geringe kosten vrij spoedig in het bezit van een eigen bibliotheek, die er wezen raag. Thans werd aan de leden verzonden als deel I van den 20en jaargang door I)r. E. J. W. POSTIHJJIUS JJEYJES. Groot prachtwerk met 13 buitengewoon mooie platen in kleurendruk naar schilderstukken van William Dole. De prijs waarvoor dit werk afzonderlijk wordt verkocht, is f2,65 ing., f3,25 gebondert. Gelijktijdig hiermede ontvingen de leden den Scheurkalender Eben-IIaëzer voor 1917, door H. W. S. Verder zullen in dezen jaargang verschijnen: Een offer, door E. Papke, Maarten Luther, door Dr.J.R. Callenbacb, Geheiligd Leven, door Anna Marquardsen, Op en om den Eikenhof, door Zelandia en Iledwig, door Ernst Sebrill. Al deze uitgaven ontvangen de leden in eigendom voor slechts VIJF GULDEN. Wenscht men de boeken in prachtbanden, dan verhoogt dit den abonnementsprijs met f 2,60. Men kan ten allen tijde als lid toetreden. De catalogus, vermeldende de voorwaarden, is verkrijgbaar in eiken soliden boekhandel en by den uitgaver Naar het Duitscb. 3.) Goddank, dat Zijne Doorluchtigheid in uitstel vnn de plechtigheid heelt toege stemd. Maar hij heelt toch bevolen, dat het bruidspaar op champagne getractëerd zou worden, eü do oude Schnapin is dade lijk na het eerste glas uit den band ge sprongen, zoodat zij bfegon te dansen tn daarna in de keuken zulk een groot spek takel maakte, dat Hare Vorstelijke Hoog heden zijn gestoord in hun vertrekken tot waar het lachen en krijschen doordrong. -Moot men lachen of weeneu had de hotdame gezegd. „O mademoiselle, ik vrees dat vanavond geheel Brückenberg lacht, want de kok zit bij zijn tante, de waardin uit „Het Hert" en vertelt vol woede wat hem is wedervaren." „Mijn arme Doorluchtigheid, als zij deze bespottelijke geschiedenis hoort 1" dhad de ireule gezucht. Hoe 'kan von Lahden meedoen aan zulk een narrengrap. Schna pin staat reeds met een voet in het graf." „Bedenk, Uwe genade, de Jramerheer Yon Lahden hoeft een mensch ,het leven gered en twee anderen er voor bewaard moordenaars te worden door liarregrappen. „Nom de Dieu, zou de vorst het ge waagd hebben er ernst van te maken." „Zeker, de grenadiers die op post staan, hebben het geweer scherp geladen en op het commando van Zijn Dooiiiictitigbud zo. don zij ongetwijfeld hebben geschoten." „Maar u weet toch, dat onze arme hoer,..." En ireule van BloekeDfeld maakte met de hand ee^e beteekenisvolle beweging naar het voorhoofd. „Het volk van Brückenberg adoreert zijn vorst" antwoordde de kamenier. „Het is zeer oontent met hem. Het heeft hem lief, omdat hij hen toegestaan heeft, weer bier in hun """eigen herbergen te brouwen, omdat hij wild lakt schieten en het goedkoop verkoopt in deze moeilijke tijden en „Wat weet Zijn Doorluchtigheid van zulke dingen. Dat alles doet toch de vorstin." „Zeker dat alles Weten wij, maar het volk, mon Dieu het adoreert toch Zijne Doorluchtigheid en lacht over zijn grappeD." „Als het lacht hoe kan het den adoreeren." Excuseer mij, Uw Genade, als ook ik over deze vreemde geschiedenis heb gelachen geheel Brückenberg lacht hit lacht meer over de oude Schnapin en haar bruidschap dan over de streken van Bontekoe, den hofnar van onzen vorst zaliger. Ik geloof, dat als wij het raam openen, bet lachen van de Biückenbergers tot hier te hooren is V v Het kan zijn het is treurig ge noeg ik lach niet had Editha van Bloekenfeld gezegd en er toen over nage dacht welk een zware taak de kamerheer von Lahden had, die voortdurend in de nabijheid van den vorst moest wezen. Daar zy dit alles wist, begreep zij de opwinding van de Doorluchtige moeder van Christian den Zevenden van Brücken berg. En daar zij verder wist, hoe menig een aan het hof dacht, die een vriendelijk gezicht trok, verbaasde zij zich ook niet over de betraande oogen der thooge vrouw. Daar was bijvoorbeeld de echaamtelooze Dit is een krachtig voer dat de eierproductie bevordert en besparing geelt op uw graan voedering. Eoodige hoeveelheid per kip een eetlepel vol. Wordt verkocht in zakjes van 2x/s 5 25 en 50 Kg. Verkrijgbaar bijx D. Lagerveld, Zuid-Eierland. G. Zoetelief, 1 Wed, Brans, I de Cocksdorp, J. P. Dros, 'Wed. G. v.d.Kooij A. Ellen 1 C. Kuiter 0obL G. de Vries I IJ. Koppen «osterend. P. Kiel Gezusters de Roos r, Wed. M. Bakker denBurg. C. Graaf C. Huisman F. v. d. Vis, Oost. A. P. Eelman, de Waal. S. Jonker Cz. KI. Kuiper A. Dekker C. Vlas P. Vos W. Veen K. G, Brouwer P, Smit Wed. M. Blom A. Wuis Wed. S. Eelman den Hoorn. Oudesohild. baron von Weltern, die haar met de heel treurige geschiedenis voor oogen, heden aan tafel nog had toegefluisterd: „Tot weerziens morgen, bij hetillustre huwelijk van de edele Schnapin." Hij was het ook geweest, die haar toe fluisterde Hare Doorluohte Hoogheid is zoo verontwaardigd, dat zij besloten heeft een schoondochter te zoeken. Lachend over haar ontzet gelaat draaide hjj met zijn brillanten bezette snuifdoos tusschen de vingers. Het bebeerschen van de zonderlinge septimenten van Zijn Doorlncbtigbeid wordt te veel voor haar zenuwen. Zij zou graag een jonge kracht naast zich willen hebben, die haar daarbij helpt, en wat afleidiüg' voor den regeerenden vorst bedenkt. Toen zij aan dat alles dacht en daarbij stilletjeshaar goede vorstin gadesloeg, zuchtte zij zacht en bad: God zij het on gelukkige schepsel genadig, dat uitverko ren is vorstin van Sombach-Brückenberg te worden." Intusschen liep de vorstin moeder van Brückenberg, ten prooi aan het grootste ongeduld, rusteloos heen en weer; soms bleef zij echter aan een raam staan, keek naar buiten in de lentepracht van park en bosch zonder die op te merken en zuchtte. Eindelijk diende een lakei aan: De [ka merheer, Zijn Doorluchtigheid, baron von Lahden. In de roode kamer, beval de hooge vrouw. Daarna wendde zij zich tot de hofdame; U moet u om vijf uur gereed houden voor een wandeliog in het park, ma cbèrP. De hoidame boog diep en verwijderde zioh achterwaaris, hij do duur nog etrs diep buigend in de wijde rondte van opbolderend asobkleurig zijden kleed, waarin gróote, witte rozenboqnetten waren geweven. Hare Doorluchtigheid begaf zich echter naar de kamer, die aan het eind van vleugel gelegen was en die uitzioht gal op den dierentuin en de bergen in het Westen. De avondzon zond haar gouden stralen door het venster en deed de purperen zijden stof der gordijnen, waariu gouden eikels geweven waren, het wapen der Brückenbergers, nog sterker glanzen. Zij fonkelden in de kristallen prisma's der kroonluchters en deed het olieverfschilderij van den pas gestorven vorst als leveüd schijnen. De vorstin bleef zuchtend voor het schilderij staan en zei zacht in het dialect van haar Zuid-Duitsch geboorte land; Je hebt my een zwaar pakje achter gelaten. Ik verdraag het niet alleen Christel. Zij knikte het beeld toe en wendde zich daarna met een gene hoofdknikje tot den kamerheer, die een oogenblik diep buigend bleef staaD. Ik wacht de bevelen van Uwe Ge nade, zei van Lahden. Het oog van de vorstin straalde vriendelijk, toen de speel genoot der kinderjaren en vriend van baar zoon voor haar stond, die nu oifleieel den titel droeg „Kamerheer van Zijn Door luchtigheid den regeerenden Vorst." Hy was een van de knapste mannen, die ooit in poeder en pruik, in de kit uiige, bekoorlijke dracht van dien tijd over den parketvloer van een vorstelijk bof gingen Daarbij had hij een beminnelijk- u aarden een zachte natnnr. e N Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 4