Mappen linnen damespost B®ïfïlSS©SKim Gemengd Nieuws. Ontvangen met gevoerde en ongevoerde enveloppen prijs per map 12 cents. Een groote partij BLOC-NOTES in alle grootten. Heine Bloc-notes, zeer geschikt voor stembriefjes, vanaf 6 cents per 100 blad. prijs thans f 0J0 is weder voorhanden. LUXE ZAKPOTLOODEN. Boekh. Parkstraat. Per telefoon. 't Is gebeurt in het Oosten. Een jonge dochter had kennis gekregen aan een weduwnaar, was reeds aan al zijn be kenden voorgesteld als zijn aanstaande en do trouwplannen waren reeds be sproken. Maar wat wil het geval Beneden haar was een flinke zaak met telefoon, gedreven door een weduwe, die geen beewaar maakte, om het den'twee smachtenden harten mogelijk te maken elkaar zoete woordjes toe te voegen en afspraakjes te maken. De weduwe was immers ook jong geweest, was nog jong en begreep best, dat verliefde menschen elkaar veel te vertellen hebben. Haar belangstelling was aan haar begrijpen evenredig en de mededeelzaamheid der jongedochter was haar loon. Zondag nu zou het paartje naar een feestje gaan en de jonge dochter ging er- een blouse voor koopen. Juist ging zij het de weduwe mede- deelen, doch, wonderlijk zooals het toeval de wereld regeert, zij vond, beueden komend, de weduwe juist bezig een blouse te maken. En wat een mooie. bat is aardig, sprak het kind naief ik moet óók juist een blouse hebben, Voor 'n feestje op Zondag. En ik ga ook Zondag naar een feest, luidde het antwoord der weduwe Met deze blouse, die ik nog gauw klaar moet krijgen. Intusschen kwam de Zondag. Maar wie er opdaagde, haar aanstaande zag de joDgo dochter niet verschijnen. Wel vreemd, hij was toch zoo stipt, gewoon lijk. De jonge dame wachtte en wachtte en de Zondag ging voorbij. Zonder hem. Treurig. Wat de reden was geweest van zijn niet verschijnen? Zij vernam'die den volgenden morgen. De weduwe had de telefoon. En een gesprek met hem had zij ook kunnen voeren. En niet één gesprek, maar vele en minstens zoo zoet als het onschuldige kind. En zoo was zij met de mooie blouse naar het feest geweest. Met hem den trouwelooze, die nu met de weduwe vrijt e« de mooie zaak die een telefoon heeft. Heete tranen heeft het arme kind ge weend. Tranen over de slechtheid der menschen. Zij is de eerste niet en zal de laatste niet zijn. Dat is zeker! Het is oen troost, maar een schrale. Ook een record. Met de oprichting van een geheelont houders vereeniging van jongelingen, is te Schagen (Noord-Holland) het aantal bonden, clubs enz., gestegen tot 150, en dat in een plaats van even 3000 in woners T ij d. Ds. Priester vertelt in 't „Protes- tantenbl. v. d. Class. Brielle" een en ander over de steile orthodoxie op Goeroe en Overflakkee en hoe er voor een or thodox predikant van wat breeder op vatting heel wat moed toe hoort tegen den stroom van vooroordeelen op te roeien. „Eén zoo vertelt hij had den moed in een gemeente waar hij een vacaturebeurt vervulde en waar nooit auders dan Psalmen werden gezoDgen," aan het einde van de godsdienstoefening een Gezang op te geven. Zijn preek was wel goed bevallen, doch om het laatste feit werd hij vergeleken bij een koe, die wei goede melk geeft, doch ten slotte den emmer omtrapt." Een noodkreet. Zaterdagmorgen hing aan een lantaarn paal op de Voorstraat te Stellendam een dood biggetje, een vischje in den bek, (men voert daar aan varkens dikwijls viscb) en met een bordje om den nek, waarop aan den eenen kant stondNood kreet, en aan de andere zijde Geef ons RogeeringsmaisNatuurlijk bad het beestje veel bekijks en gaf het aanleiding tot groote vroolijkheid. Des namiddags werd het diertje door de politie verwijderd. handel in 2lL-centsstuklcen. Te Stratum (Noord-Brabant) en in den omtrek worden bronzen geldstukken, voornamelijk halve stuivers, opgekocht tegen 4 cent per stuk. Men voert deze muntstukken uit. 's H. Ct. Voor de betrekking van gemeente bode te Koog a. d. Zaan, hadden zich 800 sollicitanten aangemeld. Benoemd is de heer J. v. d. Knaap, politieagent aldaar. N w s. Inlijving militielichting 1917. In het tijdvak yan 16 20 December 1916, zullen van de militielichtiDg 1917 worden ingelijfd 1. de dienstplichtigen, toegewezen aan het eerste bataljon van een der regimén- ten Grenadiers en Jagers of van een der overige regimenten infanterie; 2. de dienstplichtigen, toegewezen aan de compagnieën wielrijders. In deze inlijving zullen niet worden begrepen de dienstplichtigen, die in het bezit zijn van bet in art. 70 der Militie- wet bedoelde bewijs van voorgeoefend- heiddeze zullen twee maanden later worden ingelijfd. Alleen om zeer gewichtige redenen waaronder in dit geval ook studie- belangen kunnen worden gerekend kan aan 'deze in te lijven dienstplichtigen uitstel van eerste oefeniDg worden ver leend, indien zij daartoe alsnog ten spoedigste zelf hun verlangen bij (onge zegeld; verzoekschrift aan den Minister van Oorlog te kennen géven, met over legging van een deugdelijk bewijsstuk omtrent het werkelijk bestaan van de reden der aanvrage. In het verzoekschrift behoort te worden vermeld de gemeente, voor welke de dienstplichtige is ingeschreven, alsmede het korps en korpsonderdeel, waaraan hij is toegewezen. De dienstplichtigen zullen echter reke ning moeten houden met'de mogelijkheid dat het uitstel wordt ingetrokken, zoodra de omstandigheden daartoe aanleiding mochten geven. Ontduiking van belasting. Voor de Alkmaarsche Rechtbank had zich te verantwoorden de procuratie houder G. v. G-, van De Jong's Export- handel te Hoorn, wien ten laste was gelegd ontduiking van de inkomsten belasting door het verzwijgen van het bezit van 16 aandèelen en 6 preferentie- aandeelen a f 1000 in die vennootschap. De eisch luidde f 800 boete of 2 maan den hechtenis. Dezelfde straf werd geeischt tegen den procuratiehouder H. A. S. van dezelfde vennootschap, wegens het verzwijgen van 15 gewone- en 5 preferente-aan- deelen a f1000. Nog werd f400 boote of 1 maand hechtenis geëischt tegen den kaaskoopers- bediende W. O, van de vennootschap, die 5 gewone aandeelen verzwegen had. Onder Druten zijn een 18-jarig jong- mensch en een 21-jarig meisje, dat in den Haag diende, van de treeplank van een baggermachine gevallen en in de Waal verdronken. Zij waren half-broer en zuster. De droefheid der ouders is onbeschrijf lijk. Woensdag is bij Buitenpost de remmer bij de Staatsspoor -T. v. d. Heide, uit Groningen, tusschen den goederen trein, waarop hij dienst deed, en de spoorbrug doodgedrukt. Groote sorteering

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 2