Het Huis Hense Zoon. eeo flinke Dienstbode, Garnalenkuiien. Waarom hoesten I Anijstabletten, een woonhuis te Texel. een Meid-hnishondstex M arktberieiiten. Advektkntiën. H, M. v. Landbouw Rederijkerskamer U. d. I. UITVOERING Na afloop Bal. Lichtbeelden van Ds. E. L. SMIT, een groote vlugge ket Drogisterij Binnenburg. Predikbeurten Winterlezing een vaste Knecht, Lichting 1010 met klein verlof. (Officieel). 20 December zullen dienst plichtige onderofficieren, korporaals en manschappen van de militie-lichtiDg 1910 voor zooverre zi] bestemd zijn om later naar de landweer over-te gaan.'m het genot van onbepaald klein verlof worden gesteld. De torpedeering der Blommersdijk" (Officieel). In zake de torpedeering der „Blommersdijk" heeft de Duitsche Re geering in antwoord op de vei toogen der Nederlandsche Regeering zich bereid ver- klaaid om, zonder procedure voor het Prijzenhof, eene schadevergoeding uit te keeren voor het schip en het gedeelte der lading dat aan de Regeeriug toebe hoorde, terwijl slechts het overige deel der lading ,aan de' heoordeeling van het Prijzenhof zal worden onderworpen. Offervaardigheid. De oogstcollecte, gehouden in de Geref. kerk te Nieuw-Vennep, heeft het aan zienlijke bedrag van ruim f 1ÜOO opge bracht. Denk om, de koffiepot. Een 4-jarig kindje uit Groosbeeb dronk uit een kan gloeiende koffie 'met het noodlottig gevoig, dat het na hevig lijden is overleden. Lachen verboden? Naar de Sch. Cc. meldt, heeft de bur gemeester van Schoonhoven geweigerd zijn toestemming te verleenen tot het houden van een in dat blad aangekon- digden lacbnvond in het Nutsgebouw Dood door schuld? Op las| der justitie te Arnhem is het lijk van' den 16-jaiigen J. T. v. S., die de afgéloopen week bij avond door den 17-jarigen R. te Bennekom werd aan gereden, tengevolge waarvan hij overleed, geschouwd. Als gevolg hiervan zal R. gerechtelijk worden vervolgd. Gebleken is, dat bij geen licht op zijn fiets had, terwijl hij met een vriend van hem om het hardst reed. Tel. fat kan helpen. De Staatsspoor heeft van de Noord- Brabantsch-Duitsche Sooor 40 open goe- derenwagens van 20,000 K.G. draagver mogen in bruikleen overgenomen. Hef 2000ste kijid. In de boeken van het Huisvestings comité te Leiden is ingeschreven het 2000ste door het Comité voor den duur van den oorlog, geplaatste kind Spionnen? Zondag zijn te Hilvarenbeek twee in politiek gekleede officieren, van Belgische nationaliteit, gearresteerd, een majoor en een luitenarlt, die zich reeds enkele dagen onder verdachte omstandigheden aan de grens-ophielden.. Zij waren,in het bezit van een koffertje, waarin allerlei zaken om zich te ver mommen, als: knevels, baardön, enz. Verder gummibandschoeuen, tangen, revolvers en een groot bedrag aan Hol landse!) geld dat duizenden bedroeg. Bij nader onderzoek werden nog bij hen foto's van grenSpunten en telegrammen gevonden. Na onder strenge militaire bewaking dpn nacht in het hotel „De Valk" te hebben door gebracht, zijn zij naar 's Hertogenbosch overgebraelit. Nws. Verbouw van vlas. Betreffende den verbouw van vlas heeft de Minister van Landbouw, op verzoek van de afd. Tiel der Gèldersch- OverijselscheM latschappij van Landbouw meegedeeld, dat de burgemeesters slechts een vergunningsbewijs mogen afgeven voor die bedrijven waarin in 1913,1914 ea 1915 vlas is verbouwd en slechts voor de oppervlakte, welke in die jaren gemiddeld er mee was bezet. Broedende vogels in November Als een bijzonderheid wordt gemeld, dajt aan den geyel van een huis te tjarneveld thans nog een musch op eit jes zit te broeden. Het vogeltje heeft hiervoor als plaats gekozen een zwaluw nesse, waarin dit vuorjaar laatstgenoem de vogelsoort héefc gebroed. Een boer te Edens' Fr., vermiste een gars. Men ging zoeken en vond het dier broedende op negen eieren Burgemeester en Baadslid. Een te Alkmaar gehouden vergadering van de Vereemging voor Volkshuisves ting v\erd o m bijgewoond door den bur- treme-fter, den heer G. Ripping en het R'ia. id-botAvkundige, den heer A G. den Boesterd. To3n over bouwplannen werd gestemd, stemde de heer Den Boesterd blanco, wat blijkens [een verslag in de Alk. Ct. de burgemeester als „laf, intens laf, karakterloos" quali- fi eeide. Het Raadslid den Boesterd liep daarop naar dan burgemeester (oud- Indisch officier) toe, strekte trillend den den arm uit en riep: „Wou jij mij in het openbaar laf noemen Ik heb vol kome^ het recht mij buiten stemming te houden en dan beb jij geen recht dat laf te noemen, 't Is gemeen zoo iets te zeggen. Je hebt geen boerenknul voor of een soldaat. Zeg het maar tegen je soort Woensdagnacht ontstond door on bekende oorzaak brand in het gebouwen complex aau de Zuidzijde van de haven te IJ muiden, waarin zijn gevestigd de kantoren en werkplaatsen van de vis- scherijbenoodigdheden van de Agentuur- en Handels-Maatschappijen „De Witte Ster" en „Sterren". De brand brak uit op de nettenafdeeling en vond gretig voedsel in deze lichtbrandbare materie. De gebouwen zijn 'tot den grond afge brand. Do schade is vrij aanzienlijk. Vele kostbare viscbnetten zijn verloren gegaan. 'Een „tiental nettenboetsters is door dezen brand voorloopig zonder werk. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, tei kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Woensdag den 6 Dccmber 1916, des voormiddags te 10,30 ure in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuiie dezer Ge meente. Texel, den 1 December 1916. De Burgemeester van Texel, BUY8ING DAMSTÉ. Onderwerpen ter behandeling: Onttrekken van grond aan den openbaren dienst. Burgemeester en Wethouders van Texel makep bekend, dat den Raad zal worden voorgesteld een stukje gemeente grond gëiegen te Oudeschild en bekend onder den naam „Gedempte poel" aan den openbaren dienst te onttrekken. Bezwaren kunnen worden ingediend voor Woensdag 6 December a.s. Texel, .1 December 1916. Buigem. en Weth. van Texel, BUYSING DAMSTE. De Secretaris JONKER. GEBOREN: Adeline Frangoise,dochter van Jozef Jan Maria Amoou Defever en Maria Joanna Verheijeu. GETROUWD: Jacobus Martinus Kerk vliet en Mann Martha Anna Bakker. OVERLEDEN Klaas de Vries, oud 40 jaar, echtgenoot van IJ mkje Reinhart. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 26 Nov. tot en met 1 Dec. 1916. GEBOREN: Johan Jacob, z.v. Pieter Johan Bremer en Marije Krijiién Akenbuurt. Marius, z. v. Corn dis v. d.'Voort en Cornelia Sla- man, Eierland. Johannes Coroelis, zv. Johannes Kuip en Cornelia Catharina Bakker, de Koog. Jakob, zv, Jakob Boersen en Antje Smit, Oostereud. Dieuwertje, d.v. J.Munter en Dieuwertje van Klooster, Oudeschild. Martje, d.v, Gerrit Weijdt en Anna Tuinder Oudeschild. Tijs, z.v. Pieter Willen Kooij en Maartje Smit, den Burg. )NDERTROU W D Geeoe. GE1ROUWD: Juhuu Arnold Barhorst ea 1 ntje DijKer. Eierland. OVERLEDEN Geeno. GEVONDEN VOORWERPEN. Nog steeds voorbaaden messen, schaartjes, broches, haarlintjes, kindermutseD, balskettiogjes, rozenkran sen, fietspompen, z.g. boodscbappenkortje (gehaakt, schroevendraaiers, wanten, een schroefsleutel van een wagen, een onder stuk van een goad balletje, een bril, een paar kinderwantjes en meer dergelijks, wel geschikt voor de St. Nicolaas. De laatste vier dingen gevonden te de Cocksdorp. HERVORMDE GEMEENTE. Zondag 3 December 1916. Den Burg, Vm. 10 uur Geen dienst. 's Avonds 7 uur Dr. Norel. Afscheid. Collecte v/d Kerk. Koog, Vm. 10 uur ds v. d. Waa. üen Hoorn, Vm. 10 uur ds. Visser. H. Doop. Oudeschild, 's Av. 7 uur ds. Glas. Oosterend, Vm. 10 uur ds. van Grasstek. 's Avonds 7 uut Openb. Ahiëzer-vergadering. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Glas. Gebouw Zuid-Eierland, Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. half 10 ds. Dagovos. Nm. 2 uur ds. Dagevos/ DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Woensdag 6 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg's Avonds ZEVEN uur Bijbellezing. in Gebouw Ebec-Baëzer. W'aaZ, 's avonds 7 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn's Av. 7 uur Lezing over Het sociale bestanddeel d.i. de verhouding van den menech tot zijn medeschepsel in de boeken van Mozes. Donderdag 7 December. Koog, '3 Av. 7 uur ds. van der Waa. Oosterend, 's Av. 7 uur Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, '9 Av, 7 uur Bijbellezing. Purmerena, 28 Nov^ Aangevoerd: 665 Runderen waaronder: 486 vette koeien 90 dl20Ct. per KG. 17n Gelde koeien 1 175 a 340 Melkkoeien f 250 4 430. 9 stieren. 9 vette kalveren f 1,30 a 11.50 p. Kg. 148 Nuchtere kalveren f 14.al 28; 1561 Schapen f 28 k 154, Lammeren 1 a f— 452 vette varkens 1 0,96 a 1 1.06 per Kg. 7 magere varkens f 20 a f 30,00, 251 biggen f 7 a (15; kipeieren f 14.00 a 1 14,50 per luO; Uit de Scbager Courant: Schagen, 30 Nov. Aangevoerd: 120 Vette Koeien I 220 a f 500, 17 Kaltkoeien 1 280, a f 380; 18 Nuchtere kalveren 1 10 a 1 25. 270 Overhouders f 20 a f 27.50 5U9 Vette Schapen 1 34 a f 52. 4 Vette Varkens 80 a 90 ct. per Kg. Magere Varkens 1 a t 88 Biggen f 5.— a f 10,00; Lammeren t a t Boter t 1.90 a 1 2.— per K.G. Kipeieren f 13a f 14, - per 100 Geboren THIJS, zoon van P. W. KOOIJ en M. KOOIJSmit. „Ons Genoegen", 30 Nov. 1916. Ondertrouwd C. BIJVOET en G. J. KORFF. Eenige en algemeene kennisgeving aan familie en bekenden. Awmeeép, 29 Nov' 1916' Heerenstraat. Heden behaagde bet den Heer van onze zijde weg te nemen, na een geduldig lijden, onzen golietden Echt genoot, V«der, Bebuwd-, Groot-en 'Overgrootvader, den Heer S. A. LAP, in den ouderdom van ruim 80 jaren. Uit aller naam, WeJ. O. LAP—Bruin. Den Hoorn, Texel. 1 Dec. 1916. afd. EIERLAND. V ergadering op Donderdag 7 Dec. a.s. des avonds 7 ure in het lokaal van ZOETELIEF. Namens 't Bestuur, K. J. v. d. WOUDE, Voorz. C. J. GEENSE, Secr. DEN BURG. op Zondag 3 December a.s. des avonds 8 uur in Hotel „Texel." Opgevoerd zal worden Tooneelspel in 3 bedrijven, door Eline van Stawe. De uitvoering is alleen toegankelijk voor Donateurs met een Dame, meerdere dames f 0,60 per persoonterwijl er tevens aan het bureau gelegenneid is zich op te geven als Donateur,'minimum bijdrage 1 1,60. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang. Het Bestuur. Plaatsen te bespreken op den dag der uitvoering it 10 jcent per persoon van 12—1 uur. over de Evangelieverkondiging in Spanje, te den Burg op Donderdag 14 Dec.'sav. 8 uur. Te den nnorn op Vrgdng 15 December 's avonds 7 uur. Te huur gevraagd Brieven inet prijsopgaaf letterT. bureau dezer courant. TE KOOP hoog 1,40 M., mak. Te zien bij T. SIEREN, posthuis Vlieland Terstond gevraagd loon f 3.50 per week, fiets vrij. bij K. v. d. WERF, Koogerweg. Te koop gevraagd Aanbieding te doen aan G. SYOEK, Urk. Gevraagd tegen 20 Maart bij P. T. BAKKER, den Hoorn, Texel, zal men voortdurend wanneer men door het nemen van eenige ANGA-bonbons in enkele da gen genezen kan zijn In doozen van 30 en 60 cent, verkrijgbaar bij Apotb. en Drogisten. Te den Burg bij A. Langeveld Mz. Oosterend D, Wuis, Oudeschild P. Vos, den Hoorn Fa. Wed. P. de Jager, Cocksdorp Wed. G. v. d. Kooij. En gros G. Haagen, Kana'alweg 147, Helder. a 5 cent per stuk, verkrijgbaai in de Aanbevelend, T. BUIJS. Gevraagd met 1 Maart huis disponibel, zonder eoede getuige onnoodig zich aan te melden. Adres: C. BEVSCIJOP, Rioerande," de Cooksdorp, 1. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming regent en regentes Alge meen Weeshujs. 3. Benoeming leden en regentes Alge meen Armbestuur. 4. Benoeming lid Commissie uan toezicht Middelbaar onderwijs. 5. Vaststelling verordening, bepalende welke strafverordeningen nog geldend zijn. 6. Verordening op de heffing en inuor- dering uan hondenbelasting. 7. Ingebruikgeuing stukje grond te Oude- schild. 8. Vaststelling uerordening op hetleuens- middelenbedrijf. 9. Aangaan tijdelijke geldleening. 10. Vaststelling gemeentebegrooting. 11. Invoering uan een bouwgeld. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. van 1—30 Nov.

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 2