Advërtentiën. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. en de welwillendheid hem gedurende zijn vierjarig verblijf in deze gemeente betoond. Mede namens zijne collega's sprak ds. Visser van den Hoorn daarop den ver- trekkenden predikant toe, hem en zijne echtgenoote dankend voor de bij hen steeds ondervonden gastvrijheid en vriendschap. Op verzoek van ds. Visser zong de gemeente vervolgens den scheidenden leeraar Gezang 96 toe. Zien zoovele gemeenteleden met wee moed den voorganger heengaan, ook andersdenkenden zien Dr. Norel met leedwezen vertrekken Hij was predikant in ieder opzicht, doch een innemend en welwillend mensch daarnevens. Dat het. hem en zijn gezin bij voort during wel moge gaan Verkiezing. Bij de Maandag gehouden stemming voor een hoofdingeland in iet bestuur van polder vWaal-en-Burg, wegens perio diek aftreden van den heer Dr. J. Timmer te Haarlem, werd de aftredende met algemeens stemmen herbenoemd. Een voordeelige pereboom. Een pereboom, staande in den tuin van de weduwe T. alhier, heeft niet alleen bij'herhaling gebloeid, maar draagt thans ook voor de tweede maal in dit jaar vrucht. 'Het onbewoonde eilandje „Griend", waarvan het grasgewas behoorde aan de familie Lap, alhier, is eigendom gewor den van de Vereen, tot behoud van Natuurmonumenten. St. iVicokias. 't Weer liet niet te wenschen over, het was druk en .doenig langs de straat. Een drom van kijkers voor de mode winkel van mej Kuip, waar in de etalage een japannees verrassence goocheltoeren verrichtte, een drom van kijkers ook voor de etalage van slager 'Dros, waar als critiek op het beleid van minister Posthuma e9n vijftal geslachte biggen waren tentoongesteld, onder het opschrift „had je me maar 1" enz., als een demon stratie van den voedernood, geflankeerd door ledige zakken met den naam van een paar bekende firma's in fourage- artikelen er op. Het was geen wonder, dat de genoemde etalages zooveel bekijk hadden, het aan tal gemaskerden was gering en wat zij voorstelden was niet te zeggen, althans voor'oningewijden biet. Twee dames, heel opzichtig gekleed vertelden ons, dat zij zon en maan voor stelden, eeu jockey bewoog zich heel kalm door de woelige menigte, doch 'verder heiinneren wij ons niet eenige imitatie. r 't Was druk en doenig lang de straat. In de café's vermaakten zich de dans- lustig'en. Oosterend, 5 Dec. De mosselenvisschers besomden in de vorige week tot f700 per schuit. Van zulke hooge ontvangsten hoorde men Dimmer. Oud-visscheis, die reeds jaren den boer hebbeh gediend, zoeken nu, aangelokt door de bijzonder hooge win- steD, weer plaats op de visschersvloot. Waal5 Dcc. Alhier doen zich eenige gevallen van zoogenaamde „rooie bond" voor. De ongesteldheid heefc geen, kwaadaardig karakter. V 'I Naar wij vernemen werd door ds. P.Glas te Oudeschild in de godsdienstoefe ning van Zondag bekend gemaakt,- dat door hem toezegging van beroep was ontvangen Daar de Herv. Gem. teKwa- dijk. De Gocksdorp. i Zaterdag j.l. gaf de zangvereéniging „Harmonie" alhier hare tweede uitvoe- riug sedert da oprichting, in het lokaal van den heer Zoetelief. Het programma, bestaande uit 16 nummers, werd oridanks den korten tijd van voorbereiding en de drukte in de zaal goed uitgevoerd. Enkele zang- nummeis, waaronder „Mijne moedertaal", „Lentelied" en „Het meer", beiden ge componeerd door den heer B. Weersma, „Psalm 136 26" en „Bede voor het vaderland" werden bijna onberispelijk teiwiil de voordrachten „Solo voor fiuii" dopr den heer P. Dissel, „De kok en de keukenmeid" door Mej. A. ihaai ei- dan i.eer M. Bakker, „Meid gavmagct" dooi de dames Lalenberg- en Jausma en „Het paartje van Krabbe- dijke" door mej. A. Dissel en den heer M. Bakker bijzonder in den smaak vie len. Jammer echter, dat weinigen in de gelegenheid waren het rechte kunstge not te smaken. Voor een te volle zaal en de aanwezigheid van personen, die enkel schijnen te komen om drukte te maken, ging veel van het voorgedragene verloren. De directeur, de beer B. Weersma, opende en sloot de bijeenkomst en be geleidde een en ander met orgelspel. Vlieland, 4 Dec. Hedenmiddag weid op het kerkhof alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den marinier Aarèen. De begrafenis, welke plaats had met mili taire eer trok zeer groote belangstelling. De stoet, gevormd door het Marine detachement alhier, werd opgesteld bij het schoolgebouw, waar de overledene in het hulp-hospitaal was overleden; vele militairen der infanterie hadden zich aangesioten. De kist gedekt door de Ned. vlag waarop eenige eereteëke- nen vau den doode waren gehecht, werd grafwaarts gedragen door zijne kame raden, terwijl treurmuziek werdgespeeld. Bij den ingang van het kerkhof werd over ,de kist geschoten, toen zij in de groeve .was neergelaten nog tweemaal. Fraaie bloemstukken werden daar op de baar neergelegd. Kapitein Spiegelberg, wiens oppasser de overledene was, sprak eenige hartelijke, zeer waardeerende woorden, eraan herinnerend hoe Aarsen twee jaar lang lief en leed met het marine-detachement alhier had gedeeld en 27 jaren trouwe plichtsbetrachting achter zich had, hoe de familie veel in hem verloor en zijne kameraden een besten makker, die met hen had gewerkt zoo lang hij kon, feitelijk langer dan hij kon. Namens de familie, waarvan eeu neef aanwezig was, dankte een der zeeofficier en alhier voor de laatste eer den doode bewezen, do indrukwekkende plechtigheid was hiermede afgèloopen. -T- Menscli en dier. DeZe week bij de vaccinaties der jaar klasse 1910 te Harderwijk wilde een der landstormers niet worden ingeënt. Op de vraag van den sergeant, waar om niet, antwoordde hij Omdat de verkens bij ons ook zoo schrekten, toen ze voor de pokken in geënt waren. Vad. De dokters te Zaandam hebben een belangrijke tariefverhooging aangekon digd. Krijgen we nu ook BegeeriDgsartsen? Slachtoffer van de lichtbeperking Te Leeuwarden is' tengevolge van de kolenscbaarschte de gasverlichting tot bet uiterste beperkt, vooral wat de buitenwijken betreft. Dat dit niet alleen lastig maar ook gevaarlijk is, bleek toen ds. G. W. Heesen, de oudste der daar cjienstdoende predikanten, 's avonds huis waarts keerend, door de duisternis mis stapte en daarbij zijn been brak. De geldkist met f 9000, welke van het bureau van het groepstafkwartier te Naaiden werd ontvreemd, is met haar inhoud teruggevonden op het bastion Ond-Mo'envlak bij genoemd bureau. Het hangslot was er afgebroken, dóch toen de ijzeren overslag verwijderd was, heeft men blijkbaar geen kans gezien de kist verder te openen, omdat daartoe weer een sleutel noodig was De kist is toen in een der taluds ingegraveD. Men vermoedt, dat de diefstal door meer dan één persoon is gepleegd, om dat de kist bijzonder zwaar is. Het is een raadselachtig g6val, te meer daar er steeds een schildwacht op post staat. Hbl. De fn omloop zijnde postzegel&Wan l'/s, 177a, 227s en 50 cent en van f5 yvorden buiten gebruik gesteld met in gang van 06d nader vast te stellen tijdstip. Leelyhe vergissing. Terwijl een boerenarbeider te Win schoten bezig was met slootgraven, zag hij den electrischen kabel voor een boom wortel aan. Hij kapte hem met een bijl stuk en sloeg in vlammen gehuld, achterover. Door den langen houten steel bleef de man zoo goed ais onge deerd. Beerta, Finsterwolde eu N;euwe Schans kwamen zonder licht te zitten. Vliegtuig den weg gewezen. De vorige week kwam te Oterdum (bij Delfzijl) een door den mist verdwaald Duitsch vliegtuig neer. Het steeg weer op, nadat -eenige Nederl. soldaten, die op den dijk liepen, den bestuurder over den te volgen koers hadden ingelicht. De militaire overheid heeft omtrent deze hulpverleeniDg door militairen thans een onderzoek ingesteld. N.v.d.D. Imoisselen van oude zilverbons! De Minister van Financiën breDgt in herinnering, dat de gelegenheid tot 'in wisseling van zilverbons a f 1 en f 2,50, van den ouden vorm (dus alleen de zilverbons waarop de handteekening van den Minister Bertling voorkomt) nog slechts openstaat tot 1 Januari 1917. Dit geldt dus niet voor de zilverbons, waarop de handteekening „Treub" of „Ant. van Gijn" voorkomt. Deze blijven gangbaar. Bedoelde inwisseling kan uitsluitend geschieden bij het Agentschap van het ministerie van Financiën te Amsterdam (Korte Spinhuissteeg no. 3). De bons kunnen ook per post aan dit adres worden gezonden, met duidelijke opgave van naam en adres van den inzender. Aangeteekende brief in den kolenbak 1 Een bewoner van de Prinsengracht te Amsterdam had zijn 14-jarigen bediende naar het Postkantoor gezonden om een aangeteekenden brief te halen. Bij terug komst deelde de jongen mede', dat hij den brief verloren bad. Zijn moeder vond hem echter thuis in den kolenbak verstopt. In den brief was f 200. De kwajongen heeft al meer een diefstal gepleegd, zoodat er zeker wel kans is, dat hij in de tuchtschool te recht zal komen. Bankjes van f 1000 voor het opruimen. In den vroegen Zondagmorgen werd door een ingezetene van Barendrecht een bankbitjet van f 1000 gevonden. Mislukte surprise. Maandag werd op ons bureau, schrijft de „N. R. Ct.", een rolletje nummers van ons blad bezorgd, dat keurig verpakt in eeD strookje papier de reis had moeten ondernemen naar een dame in Dussel- dorf. OogenschijDlijk was het onschuldig, wel woog het een beetje zwaar en de frankeeriDg was ook te hoog voor die enkele nummers. Dit zal den ambtenaren ook zijn op gevallen en een onderzoek bleek het vermoeden te bevestigen. Midden in het rolletje kranten waren eenige onzen spek gestoken, waarvqor men een deel van de binnenste bladen netjes had weggeknipt. Daar de uitvoer van deze etenswaar verboden is en de afzender geen naam had vermeld, werd de verzending aan gehouden en naar het bureau der „N. R. Ct." gezonden. Een mislukte St. Nicolaas surprise Men weet nooit hoe een fietser een hert vangt. 's Avonds fietste iemaDd van Delden naar Borne plotseling bonsde een beest met geweldige kracht tegen den wiel rijder op, waardoor bij omviel, maar tevens bemerkte bij uat zijn aanvaller ook bleef liggen. Snei bezonnen, bewerkte hij het dier, dat hij dra voor een hert herkende, zoodanig, dat het dood bleef liggen. Dat bij zijn buit meenam, behoelt niet gezegd te worden. Door de recherche zijn te Rotter dam in beslag genomen 81 blokken Ban ka-tin, ter waarde van f 16,000, welke partij vermoedelijk van diefstal afkom stig is. Tramzuinigheden. Niet alleen zal te Amsterdam met het oog op de geboden zuinigheid ter bespa ring van steenkolen, het weinig produc tieve lijntje Dam Nieuwe Markt met 1 December worden stopgezet, maar ook wil de directie het aantal wagens of ritten inkrimpen, door gelegenheid te geven, in alle motorwagens te mogen.... staan in den doorgang, hangende aan elke lus een passagier Verhooging der gezelligheid, en ver laging van des conducteurs stemming zullen er het gevolg, van zijn. Ned. Te Glanerbr'ug zijn 3 Duitsche deserteurs over de grens gekomen, 3 broers, die allen den strijd bij Verdun hadden medegemaakt, daar meermalen waren gewond en niet genegen thans weer haar het front vertrekken. Ze hadden echter genoeg van den o irlog. Woensdag ded9n Burgemeester en Wethouders van Amsterdam een beroep op de burgerij om vooral zuiöig met gaslicht te zijn en reeds Donderdag bleek, naar de wethouder der bedrijven in het Hbl. mededeelt, 30,000 kubieke meter bezuinigd op het verwachte verbruik van 170,000 kub. meter, een bezuiniging dus van beteekenis. De 13-jarige J. S. Scheffer, te Haar lem, vond f500 aan bankpapier. Toen hij ze den rechtmatigen eigenaar terug bezorgde kreeg hij f 25. Zijn dag was goed. Woensdag 6 December. HERVORMDE GEMEENTE. BurgGEEi\ Bijbellezing. Waal, 's avonds 7 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn's Av. 7 uur Lezing over Het sociale bestanddeel d.i. de verhouding van den mensch tot zijn medeschepsel in de boeken van Mozes. Donderdag 7 December. Koog, 's Av. 7 uur ds. van der Waa. Oosterend, 's Av. 7 uur Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's Av. 7 uur Bijbellezing. HERVORMDE GEMEENTE. Zondag 10 December 1916. Den Burg, Vm. 10 uur ds. v. Grasstek. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Visser. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Glas. Oosterend, Nm. 3 uur ds. van Grasstek. Gocksdorp, N m.' half 3 ds. v. d. Waa. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend-, Vm. kalf 10 ds. Dage vos. Voorbereiding. Nm. 2 uur ds. Dagevo» Collecte v. d. Theol, school te Kampen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 's A v. balt zeven ds. Kuperus. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Uit het Leidsch Dagblad: Leiden, 1 Dec. Ter, markt aangevoerd: 19 Stieren f145,— a f 510,—; 80 Kalf- en Melkkoeien f 204 a 1485. 531 Varekoeien f 170 a 1 415 107 Vette Ossen en Koeien 1235 a f530 20 Kalveren (vette) f 80 a f 165. 31 Kalveren (Magere) 1 9.a 1 20.— Lammeren f af 1068 Schapen (vette) f 25,00 af 54.— 294 Biggen f 3.— k f 8.00 Amsterdam, 4 Dec. Aangevoerd 309 Runderen, lekwal,120a 0—ot. *j> 2e kwal. 110 a 115 ct. h 3e kwal. 100 a 105ot. g, 65 Melk- en Kalfkoeien f 300 a f 450, 85 N uchtere Kalveren 1 16,a 1 22, 428 Vette Varkens a ets. Tot onze diepe droetbeid, over leed beden, kalm en zacht, na een langdurig lijdeD, meermalen gesterkt door de H. H. Sacramenten, onze ionig geliefde Echtgenoote en Moe der, CORAELIA BOOM, in den ouderdom van 62 jaar. P. v. d. WIELE, en Kinderen. Oudeschild, 3 December 1916. - Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U keDDis te geven* dat te Amsterdam ten huize van zijn zoon, na een smartelijk, geduldig gedragen lijden, is overleden pnze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Jb. BREMER, in den ouderdom van 75 jaar en 9 maanden. Wed. Jb. Bremer-Keuvers. T. C. Dros-Bremer. Joh. P. Dros. J. S. Bremer. E. H. A. Bfemer-Gajentaan. T, A. Bremer en Kleinkinderen. Amsterdam, 2 Dec. 1916. Rokiu 112. I

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 2