SUIKER. Tandarts Ansingh Seheepssloophout- verkooping. G. J. 0. D. Dikkers een groote partij scheepssloophout, HofstedeLeiden", Biïinenlan d. Gemengd Nieuws» lenen ten. AdvertentiSn. Bond vanMelkveehouders over Spanje, met Lichtbeelden. Ij in „Hotel de Lindeboom" vare Koe en twee Schrammen, Deurwaarder G. G. GUDE, te Texe Markt 1 Lezing van Or. L. E. SMIT, EEN KNECHT, c u Aller opkomst gewenscht. Gevraagd met 1 Maart Te koop een beste publiek verkoopen publiek werkoopen De zeer gunstig in den polder Eijerjan op Texel gelegen met gebouwen, bouw- en wei landen groot 40 21.77 hectaren haar ontstane kosten vergoed krijgt. Zonder hoofdelijke stemming werd het voor stel B. en W. aangenomen. Bij de rondvraag vestigt de heer Bakker er de aandacht op, dat wanneer een eventueele trambaan langs den verkorten weg zal worden aangelegd dit niet ten westen van den rijweg moet plaats hebben, omdatdan de tram dien weg op eenig punt zal moeten kruisen. De heer de Graaf vraagt of B. en W. bekend'is, dat de heer Boogaart, een werkman ontslagen heeft wegens gebrek aan werk en de geinter- neerden bij zich in dienst houdt; waarop de voorzitter antvvoordt dat hem daarvan iets bekend is. Op éen vraag van den heer Eelman betreffende een te plaatsen lantaarn op Achter tuinen te Oosterend, deelt de voorz. mede, dat de opdracht daartoe reeds een tijdje geleden plaats had. De heer Keesom bespreekt het strooien van zand bij gladheid der straten en het openmaken van wegen bij sneeuwstorm, waarop de voorz. mededeelt dat men bezig is een sneeuwploeg samen te stellen, die alle sneeuwmoeietijkheden uit den weg zal ruimen. Op verzoek van den voorz. worden B. en W. gemachtigd, om wanneer, wat gevreesd wordt, voor le ambtenaar (op een salaris van f800,— zich niemand zal aanmelden, oproeping voor een hooger salaris te doen. Sluiting. TEXEL, 9 December 1916. De heer H. Jansen, onderwijzer aan de School voor M.U.L O, alhier thans g^obiliseerd, slaagde deze WBek voor da acte wiskunde, lager onderwijs. Veeartsenijschool. Met 1 Januari is benoemd totleeraar aan 's Riiksveeartsenijscbool te Utrecht dr. W. H. Keesom, te Leiden. Oosterend8 Dec. Alhier ontstond ten huize van den Heer T. een begin van brand, waar schijnlijk door het spelen met lucifers door een kind. Een voorbijganger be merkte het, spoedde zich naar binnen en wist den brand te blusschen. Gordijuen en vloerzeil verbrandden gedeeltelijk en ook bekwamen wand en zolder schade. Een en ander is gedekt door assurantie. Den Hoorn5 Dcc.. St. Nicolaasavond kenmerkte zich hier door een stuggen geest. Niettegenstaande het gunstige weder vertoonde zich slechts enkele gemaskerden laDgs de straat. Bij zondere vertooningen ontbraken geheel. In het Loodsmanswe) varen deden de jongelui zich flink aan den dans te goed. Is de zaal anders op een leestavQnd gewoonlijk te vol, thans was zulks niet het geval. Geen enkele wanklank werd gehoord. Oudeschild, 6 Dec. Niettegenstaande het gunstige weder was gisterenavond het aantal gemas kerden al zeer gering en bovendien was er omtrent hen niets bijzonders te con stiteeren. Geen hunner stelde iets bij zonders voor en de meesten waren al zeer vreemd uitgedost. Wel bewogen zich voor een oogenblik vele nieuws gierigen langs de straten, doch omstreeks 9 uur was het er vrij stil en rustig. In de Zeven Provinciën daarentegen was het spoedig vol en druk. Langen tijd, bleven velen daar gezellig bijeen. Even als voorgaande jaren bracht St.-Nicolaas ook hedenavond esn bezóek aan de K. W. B alhier. Nadat de kleintjes onder leid ng van directrice en helpster eenige spelletjes hadden ge daan en liedjes hadden gezongen, kwam de goede heilige in persoon zich aan melden. Wel zag meu in den beginne vele benauwde gezichten, doch weldra klonk lustig een lied ter eere van den goeden Sint. Ieder der kieinèn ontviog een goed gevuld mandje en allen togen opgeruimd ^n voldaan huiswaarts. Vlieland. Tot ouderlingen bij de Ned. Herv. Gem. alhier zijn berkozm de heeren K. Pb. Bakker en L. Tijmons en tot diaken herkozen de heeren J. de Lange en H. Zorgdrager. In oe cafó's te Weesp is het ver boden na 10 uur, gaslicht te gebruiken en des Zaterdags na 11 uur. KoUnnood. In verband met den kolennood hebben de fabrikanten te Hetgelo besloten met ingang van 4 December de werktijden op de fabrieken aldus vast te stellen 's morgens van half 8 tot 12 en 's mid dags van half 1 tot 5. Op Zaterdag middag wordt ook gewerkt. De machine fabriek begint om acht urn-. Te Oterdum (gemeente Delfzijl) is een Duitsch watervliegtuig, door den mist verdwaald, geland. Na aan Hollandsche militairen,,die op den dijk stonden, in lichtingen gevraagd te hebben, steeg het weer op en koerste weg in de richting Borkum. Kinderschietgereedschap is niet on gevaarlijk. Een 7-jarig knaapje te Hilversum heeft het 9-jarig broertje van zijn vader, spelende met een flobert-buks door het hoofd geschoten. De geneosheer kou slechts deu dood coustateeren. Meer passagiers in de tram. Wij lezen in het Amsterdamsche „Nieuws v. d. Dag In Amerika wordeo de eleetrische trams nooit als „vol" beschouwd. De passagiers hangen op de treeplanken of staan in de halte laten wachten op de volgende". Hier, Nin onze stad, wordt door de bestuurders of conducteurs nauwkeurig er voor gemaakt, dat het aantal passagiers niet overschreden wordtalleen op de voorbalkons van de bijwagens stonden we wel eens „ge noeglijk" met ons tienen of twaalven en met valiezen of eetbussen, Met het oog op de tijdsomstandigheden heeft de directie der gemeentetiam thans toegelaten, dat het normale aan tal passagiers meer staan verder mogen in alle motorwagens met langsbanken acht menscheo in den middengang staan die zich vasthouden aan de lussen, ter wijl in dë groote nieuwe bijwagens (met geheel afsluitbare balkons), ze passagiers worden toegelaten. Naar wij vernemen, houdt deze maat regel verband met het gebrek, dat er heerscht aan wielbanden, welke uit Duitschland moeteu komen. Als deze banden, na een bepaald aantal kilometers afgelegd te hebben versleten zijn, moeten zij vernieuwd worden. Het aantal wagens kan'thans daarvoor moeilijk uitgebreid worden, terwijl bet getal te vervoeren passagiers steeds stijgt. In de toekomst bestaat er zelfs kans, dat de dienst ingekrompen moet worden. De vischomzet te IJmuiden heeft tot 1 December reeds een cijfer van 34 millioen gulden bereikt, of evenveel als in de afgeloopen drie geheele jaren samen! Mosselen met cadeaux. Bekend is, dat in de laatste jaren tal van winkelwaren worden verkocht, waarbij een bon wordt gegeven, en zoodra men een zeker getal daarvan bijeen heeft, men een cadeau ontvangt. Het nieuwste op dit gebied is zeker wel, dat de verzender vari gezouten mosselen per omroeper bekend liet ma ken, dat wie binnen zekeren tijd 100 Kg, gekookte mosselen inleverde, een St. Nicolaascadeau zou ontvangen Het is op het oogenblik in de Zeeuwsche mosselplaatsen en zelfs in de~ gemeenten, waar tot he len nimmer iets in mosselen omging, een rage om mosselen te koken voor de zouterij. Tegen wisselende prijzen, loopende 'van 40 tot 47 ets. per Kgkinnen gekookte mosselen worden ingeleverd. De prijzen der mosselen per baal, voor eenige weken nog f 1,50 tot f 2,—, zijn nu reeds gestegen tot f 5/ ja zelfs tot f 6 voor zoo'n quantüm. Wanneer mosselen van goede kwaliteit en volle ontwikkeling worden geleverd, kan een goed daggeld verdiend worden met kuipen konen en uithalen. 1 JACHT. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter openbare kennis, dat de vol gende publicatie is1 aangeplakt. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie dd. 29 November 1916 no. 12; Gelet op art. 11 der Jachtwet Brengt ter kennis van belanghebben den, dat in Noordholland j a. de jacht op Klein wild, met uit zondering van die op houtsnippen, zal worden gesloteD op Zaterdag 30 Decem ber 1916, met zonsondergang; b. de jacht op houtsnippen, alsmede die op grot wild zal worden gesloten op Woensdag 31 Januari 1917, met zons ondergang dat alzoo, op grond van het bepaalde bij het eerste lid van art. 27 der aan gehaalde wet, het verkoopen, te koop uitstallen en vervoeren van klein wild met uitzondering van houtsnippen uiter lijk tot en met 13 Januari 1917 en van houtsnippen en grof wild uiterlijk tot en met 14 Februari 1917 zal mogen plaats hebben. En zal deze in het Provinciaal Blad worden geplaatst en voorts in elke ge meente van Noordholland worden aan geplakt. Haarlem, 1 December 1916. De Commissaris dor Koningin vnd., A. RöELL. Texel, 8 December 1916. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Kleiaardappelen. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van bezitters van kleiaard- appolep in dez9 gemeente, dat zij, inge volge beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, ten gemeentehuize opgave hebben te ver strekken van de hóeveelheid, welke zij op 5 December 1916 in voorraad hadden voor zooveel deze aardappelen geen plantaardappelon zijn of benoodigd zijn voor verbruik voor hun gezin. De opgaven bebooren te worden inge diend uiterlijk Maandag 11 December 1916, des middags 12 uur. Het niet verstrekken van opgave kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste f6000. Texel, 8 December 1916. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 2 tot en met 8 Dec. 1916. GEBOREN: Marretje, d. v. Pieter Ver- berne ari Marretje Kuip. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Martinus Bakker en Elisa beth Huizinga. Willem Johan Reu- vers en Klaarije Witte. OVERLEDEN: Simon Lap, 80 jaar, echt genoot van Grietje Bruin den Hoorn. Cornelia Boom, 62 jaar, gehuwd met Pieter "an der Wiele, Oudeschild. Jo hannes Daamen, 69 jaar den Burg. HERVORMDE GEMEENTE. Zondag 10 December 1916. Den Burg, Vm. 10 uur ds. v. Grasstejr. Waal, Vin. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Visser. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Glas. Oosterend, Nm. 3 uur ds. van Urasstek. OocksdorpNm. half 3 ds. v. d. Waa. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. half 10 ds. Dage vos. Voorbereiding. Nm. 2 uur ds. Dagevos. Collecte v. d. Theol. school te Kampen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 's A v. hall zeven ds. Kuperus. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den rloórn, Vpa. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Donderdag 14 December. Koog, 's Av. 7 uur ds. van der Waa.- Oosterend, 's Av, 7 uur Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's Av. -7 uur Bijbellezing. "R. K J 1 l'urmereuo, 5 Dec. Aangevoerd 607 Runderen waaronder: 428 vette koeien 95 <5,120 Ct. per KG. 179 Gelde koeien f 180 a 290 uMelkkoeien f 240 a 430. 7 stieren. 10 vette kalveren f 1,30 a f 1.50 p. Kg. "126 Nuchtere kalveren t 14.al 30; 1976 Schapen f' 27 a 1 55,— Lammeren 1 a f- 414 vette varkens 1 0,94 a f 1.04 per Kg. 25 magere varkens f 20 a 1 35,00; 288 biggèn f 6 a I 12; kipeieren f 14.00 a f 15,00 per luO; Uit de Schager Courant: Schagen, 7 Dec. Aangevoerd: 143 Vette Koeien 1 220 a f 560, 24 Kaltkoeien f 260, a f 380; 17 Nuchtere kalveren i 12 a t 26. 1300 Overhouders t 16 a f 29.00 779 Votte Schapen f 35 a f 58. 5 Vette Varkeus 84 a 94 et. per Kg. Magere Varkeus i a t lüü Biggen f 5.— a f 10,00; Lammeren i a i Boter f 1.80 a f 2.per K.G. Kipeierea f 13 af 14i - per 100 Getkouwd W. J. REUVERS en RL WITTE de Cocksdorp, 7 Dec. '16. Wegens vertrek naar Annn-Paulowna betuigen ondergeteekenden huu hartelijkeu dank, aan hun vele vrienden eu bekenden, voor de vriendschap bij hun tienjarig ver- bliji op Texel genoten. S. GROEN EVELD en Ecbtgenoote. Dec. 1916. Algemeene Vergadering te den Burg op Donderdag 14 December 'a avonds 7Vs uur in het Hotel „de Oranjeboom. Het Bestuur. Woensdag 13 December 'sav. 7 uur te den Hoorn. Collecte voor het „Evangelie in Spanje." Donderdag 14 December's avouds 8 uur in Eben Haëzer te den Burg. Vrijdag ,15 December 's avonds 7 uur te de Waal. Tegen den kostenden prijs zal op Maau- dag 11 December 1916. des middags te 12 uur aan bet Waaggebouw te deo Burg worden verkocht een party Regeerings- suiker. Minste afname 21/3 KG. Hoofdgracht 61, den Helder, is Donderdag 13 Dec. van 10-12 uur te consulteeren bij J. GARRITSE.V, Vianen, Eierland. bij A. BROUWER, Warmoesstraat. 10 zal op Donderdag 14 December 1916 's morgens te 10 uur op het ert van den Heer O. Kuip te de Koog op Texel, alseiken platen, eiken balken, eiken binnen- en buiteuhuidsplankeo, eiken plan ken, mnsteD, roer, eiken duigen, zoomedf stoommachine met ketel, stoomlier, donkey scheepsboot, ankers, pomp ijzercD, touw werk, alsmede een partij braudbout. De te verkoopen goederen zijn van primi kwaliteit en afkomstig van de gestrand! logger IJ.M. 264 en liggen na 7 Decembei a.s. verkaveld te bezichtigen. le Br ran Oo Notaris te Texel, zal op Donderdag 21 December 1916, de voormiddags half twaalf, in tiet Caté „dei Burg" aan den Burg op Texel, iu 2 kavels en gecombineerd. Aanvaarding der gi.bouweu 1 April aai staande en der landerijen 1 Januari 19'" Betaling 3» Maart 1917. Inlichtingen te bekomen ten kantore ra bovengenopmden Notaris. vrai aan but: baai UIT is he]

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 2