Zaterdag 30 Dec. 1916 Plaatselijke belastingen. De Kinderbijbel Dames-Blouses,, Costuumrokken. Groote Jaarlij kscbe Opruiming Algemeen Armbestuur Algemeen Weeshuis. Gemengd Nieuws. Uitslag van gchoudea Verkoopingen. Advertentiën. UITVOERING REKENINGEN Boekhandel Parkstraat, YEEYOEDER. ruime keuze in meer dan 2000 el zuiver Wollen Japonstof, groote partij restanten Vloerzeil en Linoleum, Extra lage prijzen. Zie de uitstalling. Aanbevelend, F, ZEGEL Kz. Oudeschild. Predikbeurten. C. R. DE GROOT in de Zeven Provinciën te Oudeschild. Aanvang 7,30. Entree f 0,50. V OORHANDEN de Alg. Bewaarschool alhier zal zeker niet uitblijven. Het openingswoord werd uitgesproken door den heer Pisart, lid van het bestuur van ge noemde bewaarschool, die de leden van U.d.I. dank en hulde bracht voor de steun en mede werking door hen steeds aan de Alg. Bewaar school verleend, de aanwezigen opwekkend die nuttige instelling ook te willen steunen als* donateur of donatrice. Spr. herdacht ten slotte het feit van het 10 jarig bestaan van dc rede rijkerskamer, roemde hoog hetgeen die kamer in den laatsten tijd presteerde en wenschte haar eèn 25-jarig bestaan toe in dezelfde gunstige conditie. I Opgevoerd werd voor de pauze het blijspel „In politiek", na de pauze het blijspel „De moord in de Plantage", een paar hoogst koddige stukjes, die dermate de lachlust gaande maakten, dat herhaaldelijk het gesprokene niet kon worden verstaan. Als Frits, de oppasser in „In politiek" zich maar liet zien was het gelach in de zaal onbe daarlijk. het woord van afscheid aan den heer Boon, hier gemobiliseerd, aan het slot door den heer Pisart hem gewijd, vond zeker alge- meene instemming, de heer Boon heeft zich in deze blijspelen onderscheiden, zijn hoogst verdienstelijk spel in „De rechte lijn" en „Het huis Hense Zoon" ligt zeker nog versch in het geheugen. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met een tweetal voordrachten en een muzieknummer voor viool en piano. Een prettig bal volgde. De hter J. de Jongh, Otid-Hoofd der School te De Waal is met ingang van 1 Januari 1917 benoemd tot eersten klerk bij het Distributie bedrijf te Alkmaar. Kerstfeest. Het kerstfeest schijnt zich in onze woonplaats meer en riteer in te burgeren. Was er vroeger slechts sprake van een Kerstboom bij het feest van de Zondagschool, bij een rondgang in de avonduren schitterden thans uit tal van woningen de vriendelijke lichtjes van den kerstboom ons tegen. Ook in het kerkgebouw der Ned. Herv. Ge meente alhier was dit jaar weder eert prachtigen Kerstboom opgericht, waarom heen Woensdag avond, onder groote belangstelling, met de kin deren van de" Zondagsschool het feest op de gebruikelijke wijze werd gevierd. Met 'toepasselijke vertellingen afgewisseld door het gezamenlijk zingen, van voor het doel ingestudeerde kerstliederen werden de kinderen beziggehouden. Op onbekrompen wijze werden ze onthaald op chocolade en versnaperingen. Dankbaar en voldaan en in opgewekte stem ming keerde de jeugd, beladen met kerstge schenken huiswaarts. Van Oudeschild, den Hoorn. Waal, Oosterend en Koog bereiken ons berichten in denzelfden geest, Ook daar werd met de kinderen van de Zondagsschool het Kerstfeest blijmoedig ge vierd. Te Vlieland werd den lsten Kerstdag om den Kerstboom feestgevierd met de geheele schooljeugd. Op den 2den Kerstdag werd het feest herhaald met de kinderen van de be waarschool. N. A. O. R. i De Nederlandsche Anti-Oorlogs Raad gaf een serie van zes vredeskaarten uit, allein kleu rendruk, waarvan vijf geteekend door G. J. Berndsen en dén door Alb. Halm. Twee der kaarten zijn aan het Kerstfeest gewijd, de overige-vier houden verband met de Jaarswis seling, .doch alle danken hun ontstaan aan de vreeselijke menschenslachting rondom ons 'en de idéé die hoe eer. hoe beter te doen beëin digen. De kaarten zijn in den handel verkrijgbaar tegen 5 cent per stuk en f 0,25 per serie van 6 stuks. Naar wij vernemen heeft het Hoofdbe stuur der Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Vogels, in zijn Decemberver- gadering besloten, "de algemeene vergadering voor I9"l7 te houden op Texel, zoo mogelijk op 19 Mei. Aan deze vergadering zullen bij voldoende belangstelling, excursies worden verbonden op 20 en 21 Mei. Den HoornDcc De storm welke Zaterdagavond woedde, heeft aan den buitendijk van den PHPolder zeer groote schade aangericht. Het zoo goed als voltooide nieuwe werk is over een groot gedeelte weder uit elkaar geslagen, waardoor de dijk door de groote gaten, welke hierdoor ontstonden op vele plaatsen gevaar liep door te breken. Ge lukkig heeft het zich tot deze verwoesting be perkt. Te hopen is het dat het zich niet' in korten tijd herhaalt daar men dan hef ergste vreest. Aan het Horntje sloegen dc golven door den vreeselijken storm hoog opgezweept over den dijk heen, zoodat in een ommezien het poldertje aldaar vol water stond: De dijk op "zich zelf bleef gelukkig gespaard. Oudeschild, 28 Dec. Door den hevigen storm, die hier Zaterdag j.l. woedde, was het duettistenpaar C. R. de Groot van Amsterdam niet gearriveerd, zoodat de uitvoering in de Zeveii|Provincien niet kon doorgaan. De jongelui moesten zich met een dansje tevreden stellen. De eerste Kerstdag werd de gewone gods dienstoefening afgewisseld door eenige koor nummers, door eenige jonge dames onder leiding van den heer M. Kikkert van Oosterend gezongen, hetwelk aan het geheel een zekere wijding gaf. 29 Dcc. De tweede bijeenkomst van het plaatselijk Nut „Neptunus" was betrekkelijk goed bezocht. Als sprekers traden op de heeren Daalder en Koppen van Oosterend eerstgenoemde gaf een' novelle ten beste van eigen hand, getiteld „Licht uit duisternis", uitgegeven ten voordeele van Texels belang en een 3-tal versjes, de heer Koppen „Zijn offer" en „De tuinbank. Hartelijk applaus loonde de sprekers. Vlieland. In het logement Boune had de tweede bij komst plaats der leden van „Nut en Genoegen" Een vrij talrijk publiek woonde dezen avond bij en een zeer varieerend programma werd aangeboden. De voorz. gaf zelf een mooie bijdrage ten beste en de zangnummers en ver schillende voordrachten vielen wel in den smaak. Hoewel dus velen zich vermaakten, rees bij enkele andere leden der vereeniging de vraag of de avonden van vroeger, met een lezing voor de pauze, en enkele bijdragen daarna, niet meer beantwoordden aan het doel der vereeniging tot Nut en Genoegen. Op het Noordzeestrand zijn twee mijnen aangespoeld, benevens een partijtje schroten en tengels gemerktR. N. V. en 12 kistjes margarine. De millioenen-erfenis Teyler v. d hulst Dinsdag nam jbr. mr, F W. v. Styrum raadsman van de gedaagde directeuren van Teyler's S'tichtiog ,te Haarlem, dupliek van antwoord voor de civiele kamer der Haarlemsche Rechtbank., In zijn dupliek betoogde de heer v. Styrum dat de gedaagden in alle deele persisteeren bij de genomen conclusie, cum expencis. De president stelde als datum voor het houden vati pleidooien vast 21 Maart 1917, 's ochtends 11 uur. Wie ziet het einde'? Provinciale Staten van Noord Hol land besloten de toelage vau Gedep. Staten te brengen van f2500 op f 3000. Door de groenten-vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken" werd Maandag voor f 46,000 aan fruit geveild in 3 uien tijds. v De militairen en de kolenschaarschte. Het legerbestuur heeft bepaald, dat de kachels in de kazernes niet mogen wor den aangelegd voor 's morgens half- twaalf en niet langer mogen branden dan 's avonds halftien. Hbl. Te Ter Aar worden in de Geref. kerk de avonddiensten niet meer gehou den wegens gebrek aan carbid-gas. Stand. Inkwartiering. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de in deze gemeente ingekwartierde militairen met ingang van 1 Januari e. k. dagelijks aan het kwartier een bon behooren af te geven. De vergoedingen- worden aan belanghebben den uitgereikt niet anders dan onder inlevering van deze bons. Desverkiezende kan de ver goeding dagelijks ten gemeentehuize in ont vangst worden genomen. Texel, 29 December 1916. De Burgemeester voornoemd, METS, Lo-B. Notaris G. J. O. D, DIKKERS. Donderdag 18 December 1916, ten ver zoeke van den heer D. Mentz, een perceel weiland, genaamd do Mars gtoot 1,53,20 heet. Opgehouden. Rurgcriyke Stand der Gemeente Texel. van 22 tot on met 29 Dec. 1916. GEBORENHelena Philippine Marie, d.v. Willem August van Zeijlen en Helena Philippine Marie Baronesse van Slingelandt. Hendrikus Anthonius, z.v. Cornelia van lieer waarden en Jannetje Bakker. ONDERTROUWD: Gerne. GETROUWD: Jacob Zijm en Jozina van Leeu wen. OVERLEDENCornelia Keijser Rz., 72 jaar, weduwnaar van Marretje Leien. Aris Bakker Bz. 74 jaar, echtgenoot van Trijntje Mantjo. Jan Blom 7 weken z.v. Pieter Blom en Antje Schaap. Uit de Scbager Courant: Sehagen, 28 Deo. Aangevoerd: 113 Vette Kooien 1 220 a 1 570, 10 Kalfkoeien 1 270, a t 430; 33 Nuchtere kalveren 1 12 a t 25. 749 Overhouders t 18 a f 32.00 21" Vette Schapen 1 36 a I 58.- 15 Vette Varkens 70 a 90 ct. per Kg. Magere Varkens f a f 21 Biggen t 7.— a 111,00 Lammeren t h t Boter 1 1.90 a 12.per K.G. Kipeieren f 11.-— ai 12,— per XOOj HERVORMDE GEMEENTE. Zondag 31 Dec. 1916. (Oudejaarsdag) Den Burg, Vm. 10 uur ds. van Grasstek Sluiting v. h. jaar. Kerkcollecte. Waal, 'sAv. 7 uur ds. v. d. Waa. nrfonrn, 'sAv. 7 uur'ds. Visser. Oudeschild'sAv. 7 uur ds. Glas. Kollekte v.d. Studiekns der Vrijz. Hervormden. Oosterend, 'sAv. 7 uur ds. v. Grasstek. Kerkcollecte. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Visser. GEREFORMEERDE KERK. Biddag voor den vrede. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dage vos. 's Av. 7 uur ds. Dagevos.s DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 's Av. half 7 ds. Kuperus. Den Hoorn, 'sAv. 7 uurds. Buesemaker. Maandag 1 Jan. 1917. „(Neuwjaar.) Koog, Vol. 10 uur ds. van der Waa. Den HoornVm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. van Grasst6k. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. 10 uur uur ds. Dagevos. Bevestiging v. Ouderl, en Diakenen. Geboren HELENA PHILIPPINE MARIE, dochter van W. van ZEYLEH en H. Pb. M. van ZEYLEN van Slingelandt. Heden overleed onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer JAN WÜIS, in den ouderdem van 83 jaar, Namens de Familie, Wed. J. WUIS— Brouwer, en Kinderen. Velzeroord 24 Dec. 1916. Dankbetuiging, Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij de ziekte, het overlijden en de teraardebestelling van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betui gen wij onzen hartelijken dank. In 't bijzonder dank aan Dr. "Wagemaker voor zijn onvermoeide hulp en Ds. Glas voor zijn troostwoorden tot ons gesproken. Verder aan buren voor de betoonde hnlp, dragers en kleqdoplegsters voorde laatste eer aan de overledene bewezen. Namens de familie, J. HOOGERHEIDE Kz. Oudeschild, 22 Dec. 1916, door 't Duettistenpaar van Amsterdam, ZIJM. ten laste der Doopsgezinde Gcmeeote Burg, "Waal en Oosterend worden ingewacht voor 8 Januari bij den boekhouder D. P. BAKKER. Zij die nog belastingen over 1916 ver schuldigd zijn, worden bjj deze aan hunne verplichtingen tot betaling herinnerd. Texel, 30 December 1916. De Gemeenteontvanger, A. LANGEVELD. Heden overleed plotseling onze innig geliefde Moeder, JOZEFINA MARIA VINKEN, <Wed. v. Jan Rijk, in den ouderdom van 75 jaren.' J. M. A. A. Rijk. A. M. Rpk. J. J, Rijk. 29-12-1916. Algemeene kennisgeving. Rekeningen over 1916 woor Jngewacht voor 8 Januari 1917 in het Gesticht van "Weldadigheid. i Het Bestuur. Rekeningen over 1916 worden ingewacht voor 8 Jauuari 1917 in het Algemeen Weeshuis. Het Bestuur. Voorhanden in prijs f 1,40 in fraaien band. Aangezien voor de Januari-distributie 15000 ton Mais, Tarwe of G.erst minder beschikbaar is dan voor de December-distributie, vestigt het YEEYOEDERBUREAU de aandacht van veehouders speciaal op de ver strekking van zemelen, grind, gries en gerstafval. Het verdient stellig overweging, van de extra distributie in ieder geval gebruik te maken, en ook verder genoemde afvalproducten te be stellen, doch niet wegens ongewoonte of vooroordeel te weigeren. YEEYOEDERBUREAU YOOR NOORD-HOLLAND. .Aanbevelend, J. P. VER BERNE Opgeruimd zullen worden van 3 tot 10 el. 9, 12 en 16 els KARPETTEN en GEKLEURDE MAT TEN, enorme sorteering courante Manufacturen, Naaimachines met be schadigde kasten, wollen- en gestikte Dekens en konderde artikelen meer.

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 2