„GAZELLE" Burgers E.N.R. iSQÏh Houten Buizen ïïectografeerbladen a 75 ct. pers Groote sorteering. - Lage prijzen. Fa. S. A. KANNEWASSERI ZoneD, Kanaalweg 149, Helder. HUIOEiCOPE BQEKE Wacht niet langer bestel nu een RIJWIELEN vanaf f 85.—, zijn nog steeds in dezelfde prima kwaliteit en voortreffe lijk lichten gang voorradig. Agent E. BOEKEL Agent voor TexelM. A. KUIJPE Texelsche Veestoombootdienst. DONDERDAG aanstaande zal stoomschip Texelstroom varen Leiden en tusschengelegen plaatse Afvaart 8 nur. C.^ METS Zone LOTTE LORE. Onze winkels zullen wegens feestdagen vanaf Vrijdagmiddag 8 uur tot Dinsdag morgen 8 nur gesloten zijn. voor nortonwellen FE UIL LET ON, Boekhandel Parkstraa Groote keuze. NottebewerkiDg Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. Alkmaarsche STOOM- steenhouwerij. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Lnttik Ouddorp. Wij hebben ze nog'voorhanden in "de oude lste klas afe doch door de enorme stijging der prijzen en gebrek aan grondstoffe fabriek niet langer in staat ze te blijven leveren in de kwaliteit haar gewenscbt. in allo maten tegen billijke prijzen levert J. EECEN G-zn. Stoomzagerij - Oudkarspel. Naar het Düitsoh van W. Heimburg. 63.) „Blijf bij mij, S^yljg," bad zij. „Ik beD bang en Marie blijf gij ook." Ea het bleeke blonde meisje, was als altijd zorgzaam, voor baar meesteres ea haar zuster. Zij legde vuur in den haard aan en haalde sterke koffie. Zij gaf Sibylle een voet kussen en een deken over den echoot. Opnieuw luidden de blokken en de vor stin drukte de zijdsn kussens tegen haar ooren. Maar iu de kamer van den landheer "drong de treurmare niet door. „Waarom hem op te winden?" had dokter gezegd. „Hij begrijpt het niet meer; laat blijven slapen." Brückenberg kon acht dagen later ter nauwernood, de deelnemende gasten en deputaties en afgevaardigden bevatten. Ook de Hertog von Rizsburg, evenals de erf prins Victor Ernst waren aangekomen en wel zonder voorafgaande aankondigingen hadden zij ook niet verzocht te blijven overnachten. Zij bewoonden het op drie mijlen afstand verwijderde slot Feldinge- rode, dat de erfprins van moeder had ge- erfd, wier persoonlijk eigendom, dit groote landgoed geweest was, dat wel een heer lijkheid geleek. Plet lag reeds op Pruisisch grondgebied, het grensde echter aan Brückenberg, en de overleden vorstin, die een geboren prin ses van Pruisen was, had het als huwe- Naast het praalbed ter rechter zijde stond een zetel, met hooge leuning versierd met rood fluweel en verguld houtwerk, in het midden verscheidene stoelen. Daarop zouden de regeerende vorstin en haar hof dames tijdens den lijkdienst plaats nemen. Rechts op de treden bevonden zich nog meerdere stoelen voor de buitenlandsche vorsten en den adel, en links zouden de regeering, de officieren en de stedelijke ambtenaren hun plaatsen vinden. Op het vergulde balcon van de zaal waren de mu zikanten opgesteld. Voorloopig klonk nog een dof gemompel in het groote vertrek, slechts de vorstelijke jagers en twaalf gre nadiers van het vorstelijk regiment ston den er, als zuilen, de wapenen aan den schouder, De groote vleugeldeuren achter het praalbed werden nu geopend, en de jonge vorstin Lotte Lore schreed over den drempel en naderde met afgemeten schre den, in een lang slepend, zwart kleed het praalbed. Uit den zwarten sluier, die van vriendelijk hoofd afhangend, haar gestalte omhulde, zag. haar rose gezichtje er bijna opvallend jong ^en kinderlijk uit. Een zwart boek met zilveren beslag hield zij in de handen. Haar hofhouding volgde, haar twee pages droegen den sleep. Zich over de doodkist buigend, bleef zij eenige oogenblikken' in biddende houding staan, daarna ging zy zitten en haar oogen rust ten op het plechtige schouwspel voor haar, De tonen van een koraal rpischten dooi de zaal. Do hofprediker naderde en begon zijn preek, waarvan de tekst wasZijt getrouw tot in den dood. Al de dames snikten. Men zag de fijne witte zakdoekjes in beweging komen, Wordt lijksgeschénk van haar peet, den Koning van Pruisen gekregen. De heeren von Risz- burg, kwamen met bij hun stand passende praal, in gala rijtuigen, met veel paarden bespannen en veel dienstpersoneel en ver wekten door hun verschijning, zoowel in de straten der stad, als in de reeds met veel menschen gevulde zaal, waar de rouw dienst plaats vond, verklaarbaar opzien. Menigeen wist toch, dat de verstandhou ding tusschen de twee verwante, regee rende huizen zeer treurig was, en dat. vooral de gestorvene die in liet midden van de zaal, onder het purperrood fluwee- len dek, van de doodkist sliep, zich geheel van hen had teruggetrokken en ook het minste verkeer had vermeden. Intusschen de dood verzoent en boven dien fluisterde men elkaar toe, zouden de Riszburgers immers toch binnen korten of langeren tijd heer en meester van het kleine landje Brückenberg zijn, want Risz- burg en Brückenberg hoorden nu eenmaal bij elkaar, en hun vorstenhuizen waren van één stam. Slechts de betrekkelijk korte tijd van een menschenleven en nog wel van een ziek leven, lag nog tusschen de verwezelijking van de eenheid der beide vorstendommen. De menigte drong zich om het praalbed heen, dat opeen verhoogd'podium stond; tegen de met purperzijde behangen muur vlakten van de zaal, door gouden arabes ken omlijst, brandden de kaarsen der wand- liichters. Van het plafond af wierpen de waskaarsen een zacht schijnsel, van de schitterende kronen van bergkristal. Oran- jeboomen stonden aan de wanden van de aval. slechts het jonge, bekoorlijke gezi de vorstin bleef onbewogen niet haar verwijderd, een trede lager, oude hertog von Riszburg, naast i beide in de uniform der Pruisisch de oudste als veldmaarschalk, de droeg die van een overste. „Dus zo dig zie ik u weer, liefelijk beeld' jonge en de oude onderdrukte slee moeite hatelijke gedachten, die golden, die hem fie listig af was Toen de geestelijke begon te sprei den landheer die aan de lijkbaar moeder moest ontbreken, daar haai hem zeer geschokt had, zoodat hi leed dan gewoonlijk, namen de van de schoone vrovw een ijskoui ia drukking aan;-de oude vonRiszbit trok zijn mondhoeken. Toen de hc ker het gezelschap opriep, voor liefden landheer en diens hooggepi gemalin te bidden, die hem zoo tro: zijde stond, en bad dat God hun mocht geven, den slag te dragen, getroffen had, door hun geliefde n weg te nemen, toen zij allen de 1 ire vouwden, bleef Lotte Lore von Br berg zonder deelneming, zonder ging te maken zitten, slechts haar bruine wenkbrauwen trokken zich den fijnen neus eenigzins te zamen, haar gezichtje een bijna toornige ei stemde uitdrukking kreeg. :o( on Hche Schnorxft. Dames- en Kinderconfectie. in: er. Q in

Texelsche Courant | 1917 | | pagina 4