BIJBLAD Y.d. TEXELSCHE COURANT van Zaterdag 9 Juni 1917 No 3093. TT "■I Sjs VERGADERING van Hoofdingelanden, van het Water schap „De 30 Gemeen8Ch. Polders" op Texel, op Woensdag 30 Mei 1917. 'sT T Tegenwoordig de heerec Jb. S. Keij8er, KI. T. Bakker, S. J. Dijk een, Jb. Kikkert, P. Pz, J. D. Roe per, D. J Bruin, P J. Witte J. J. Bakker, Jb. Kikkert Nz. C. Keijser Si. G. P. Witte, K. Lap Bz. L. J. Roeper. Afwezig de heeren P H. Koning Sz. en Jb. Boogaard Hz. J. S. Dijt, Dijkgraaf, Voorzitter, C. Jb. Roeper, Secretaris. Na opening der Vergadering wor den de notulen der vorige vergade ring voorgelezen »n onveranderd vastgesteld. Ter tafel wordt gebracht eene mis sive van Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel houdende toe- zendig van den staat van ontvangsten en uitgaven ten oehoeve van den Loswal aan den Noordzeedijk, over den dienst 1916. Tijdens- het rondgaan van dezen staat, deelt de Voorzitter mede oe- zoek te hebben gehad van den op zichter van den Provincialen Water staat, naar aanleiding van onze inge- -zonden raming van het geen in 1917 aan de zeewaterkeerende werken zal worden verricht. Bij de inspectie der zeewering deelde deze mede opdracht te hebben van Gedeputeerde Staten, alle zeedijken van Noord-Holland, ook die welke Dij het Rija in onderüoud zijn, te inspecteeren en daarover verslag uit te brengen. Op dezeeweiing var, het Waterschap werden geene aanmerkin gen gemaakt. Met ons idee om dit jaar geene betonwerken voor verde diging van 't buitenbeloop aantebrengen konden. GedStaten accoord gaan, omdat de buiten glooiing in voldoenden staat verkeert en de materialen voor betonwerken hooge uitgaven vorderen. Op den staat van ontvangsten en uitgaven voor den Loswal worden geene op- of aanmerkingen gemaakt zoodat deze voor kennisgeving wordt aangenomen. Daarna verzoekt de Voorzitter, de Commissie, belast met het onderzoek der rekening over den dienst 1916, daarover verslag uit te brengen. De heer Jb. Kikkert P. Pz. deelt mede dat de commissie de rekening met de bescheiden heeft onderzocht en geene aanleiding heeft gevonden tot het maken van op of aa imerkin- gen weshalve hij namens de commis sie aan Hoofdingelanden voorste't de rekening goed te keuren. Bij rondvraag in stemming gebracht wordt de rekeniag met algemeene stemmen vastgesteld in ontvangst op f76984,84 in uitgaaf op - 62781,48 Batig saldo -14203,36 Het Dagelijksch bestuur onthoudt zich van stemmen. üaaroa deelt de Voorzitter mede dat een in eland, die onlangs was aangeschreven, eene tochtsloot te zuiveren van ingestoven zand, ge weigerd had daaraan te voldoen, op grond dat de keur van het Water schap aan Dijkgraaf en Heemraden geene bevoegdheid geeft de inge landen te gelasten de belemmeringen uit tochtslooten weg te nemen, als deze ontstaan zijn door zandstuivingeu. Vermits dit jaar meermalen zand stuivingeu hebben plaats gehad in streken, waar weiland dienstbaar is ge maakt voor bouwgrond, heeft het College van Dagelijksch Bestuur gemeend, dat aan Dijkgraaf en Heem raden, die met de zorg van de wate ringen zijn belast, de bevoegdheid Wordt verleend, om waar de dijk, grachten, tochtslooten en binner.sloo- ten door zandstuivingen geheel of ge deeltelijk onbruikbaar worden ge maakt, aan de belendende eigenaren, die hunne weilanden van aard heb ben veranderd, de verplichting op te leggen, op de eerste aanschrijving van het College van Dagelijksch be stuur, de versperringen weg te nemen Na eeni'ge toelichting door den Voorzitter wordt besloten de Keur voor het Waterschap aan te vullen met eene bepaling, die aan het Da gelijksch Bestuur eene bevoegdheid verleent als de bovenbedoelde toekent en het besluit gedurende ééne maand ter visie te leggen voor de ingelanden om het daarna met de eventueel in gekomen bezwaarschriften aan Gede puteerde Staten ter goedkeuring aan te bieden. Voorlezing wordt gedaan van een door het Dagelijksch bestuur opge maakt conceptbesluit tot aankoop van grond voor verbreeding van tocht slooten bij de zeesluizen en verbreeding van wegen. Op het concept worden geene aan merkingen gemaakt, waarna met algemeene stemmen tot aankoop van grond wordt besloten voor verbreeding van tochtslooten en wegen. Daarna wordt ter tafel gebracht de begrooting van inkomsten en uit gaven voor den dienst 1917. Gedurende de ter visie ligging zijn geen bezwaren uitgebracht. Bij hoofdstuk 1 A lett. d. stelt het college 7an Dagelijksch bestuur wijziging voir in de bezoldiging van den penningmeester deze wijziging wordt na toelichting vaa den Voor zitter met algemeene stemmen aan genomen. Bij hoofdstuk 3 A. onderhoud van werken dijken en kaden deelt de Voorzitter mede dat de uitgaven voor 70 last zetsteen ad. f 1400 te laag zijn geraamdde zetsteen kost thans f 26.per last; er is nog genoeg voorradig in de magazijnen. Anders is het met den stortsteen, waaraan behoefte bestaat, deze ia reeds besteld hoewel de laagste inschrijving, f 4 per last boven de raming was. Voor tochten en slooten is f 5000 uitgetrokken omdat het vorig jaar te weinig was gegraven door gebrek aan arbeidskrachten. Bij de post Verharding van wegen ■zegt de Voorzitter dat er aanvragen voor grintwegen genoeg zijn. Het college van Dagelijksch bestuur heeft gemeend niet aan elke aanvraag te moeten voldoen. De materialen zijn schaars en duur, de arbeidsloonen hoog en aan het landbouwbedrijf mogen niet te veel arbeidskrachten onttrokken worden met f 1.lasten per H.A. kan ook niet half zooveel grintwegen gemaakt worden als vroe ger. De Voorzitter stelt de vraag of een der Hoofdingelanden nog een voorstel heeft voor verharding van een of meer wegeo, die niet op de begrooting voorkomen. De heer D. J. Bruin, noemt den weg over den Kerkdijk, deze vindt geen bijval uit de discussie blijkt ook dat de vergadering accoord kan gaan met de wegen, die het Dagelijksch bestuur op de begrooting heeft ge plaatst en waarvan de kosten zijn begroot als volgt Kaapsweg (voltooien) f 350. Nies Spijkdorp f 800. Slingerwegje tot ongeveer de plaats van Konii.g f 500. Verbreeding van het Groene- wegje (de Westen; f 300. In de bedragen voor de verschillende posten van ontvangsten worden geene veranderingen gemaakt de lasten wor den daarna bepaald op f 9 per H.A. Do 'oegiooting wordt daarna in stemming gebracht en met algemeene stemmen vastgesteld in ontvangst op f 69920,52 uitgaaf 56122.69 batig saldo 13797.83 Waarna de vergadering wordt ge sloten. P2

Texelsche Courant | 1917 | | pagina 3