Damss- en Kinderhoeden. Piano's en Orgels Eeparatieinrichting. LUST van BOEKWERKEN in Prachtband, voorhanden in rien Boekhandel Parkstraat. Inruilen, verhoren, stemmen. „HET ANKER" DE STERKSTE. Ongevallen- en Ziekteverzekering W. H. TIELROOY. G. COEVERT, te den Burg. JfJBÜ IHiB'TON. Kenr van boekjes in prijzen van f 0,75 tot 0,40 en een prachtige sorteering PRENTEBOEKEN. A TT1M DEN HAA0- Agent Th. Schraag, Burg Bij aankoop worden reiskosten vergoed Helder. Weststraat 58, Maatschappij' van Verzekering te Amsterdam. Adj. Inspecteur. In tien prijs van f2,90. In den prijs van f2,10. In den prijs van fl.90. In den prijs van fl,50. In den prijs van fl,40. „Ik wil niet," zei hjj. In den prijs van fl.25. In den prijs van fl, In den prijs van f0.80. In den prijs van f2,10. In den prijs van f 1,90. In den prijs van f 1,25. In den prijs van fl, In den prijs van f0,90. Xi-A U1TJL Kapitaal f 2,000,000. ongevallen ook oorlogsuiolest Ziekte Arbeidscontract Wettelyke aansprakelijkheid Borgtocht Automobiel en motorrijwiel. uit de eerste hand en van de beste fabrieken, met langdurige garantie. Arbeidscontractverzekering Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den beer joh. H. Been, De kinderen v.d. Veteraan. Kakkerlak b.d. Padvinders De jongens de baas. De 3 matrozen van Michiel de Ruijter. Chr. u. flbkoude, De otters. Marïe Bodaert, Roswitha, Chr. u. flbkoude, Jolig Strandleven. Frits van Duren. De fietsclub „alle vijf-" Hollandsche jongens. Hoe Jan Bekkers een fiets kreeg. Hein Stavast. De waterratten. Jaap Snoek v.Volendam Pietje Bell. Tim en Tom. Adona, Weggeloopen. Marie Bodaerf, Prins Almanzor's makker C. Joh. Kieuiet, Gouden daden. Twee neven. Frits Wardiand. J. G. Kramer, Met Roggeveen de wereld om De adjudant van Generaal Daendels. J. Lceuiis, Herman's luchtreis. Koen uan Dam, Mijn jongensjaren. E. Molt, Fioris de vijfde. H. J. o. d. Kraan, Kees Koepel. Chr. Krienen, Karei Vermeer. Th Steoens, Óp een rijwiel de wereld rond. joh. H. Been, De gedenkschriften van een schooljongen. Heintjes groote vacan tie S. J. findriessen, De page van Napoleon. P. Visser, Taco de Minstreel. De laatste der Arkels. De slag aan de Marne. J. Karei Brederode, De schipbreuk van de „Holland." C. u. d. Vlief, Blauw en Goud. H. W. C. Kuijk, Een wandeltocht met avonturen. Rudyard Kipling, Flinke zeelui, fl. H. Schlüter, De jongste thuis. A. C. Kuiper, Een Hollandsch meisje op een Eng. kostschool. Anneke. Ver van huis. Een Heldin Alleen in een kleine stad. Een lastige dochter. Elsje. M. Baldwin, Oude Schoolvriendinnen Felicie Jehu, Haar Zusters, Wies Ongeluk. N. o. hichtum, Afken's tiental. Door W. Beimburg. 23). De wethouder beet zich op de lippen „Karei zal studeeren," zei bij kort„hij wil rechtsgeleerde worden." „Maar, lieve zwager," zei Heiene kal- meerecd, „de jongens zija immers nog veel te joeg om al ovc-r hun toekomstig beroep te beslissen." Blomber haal ie de schouders op. „Het was maar een voors el. H t was beter, "als de jongens elkaar Diet in dezelfde klas zagen. Na dit voorstel echter niet in goede aarde valt, zal ik zoo vrij zijn dt n jongeheer Hacs te behandelen zonder op uw moederlijk gevoel te letten, als hij het nog eens waagt de oogen van mijn jongen in gevaar t brengen. Als jij dan niet aanpakt, zal ik hot doen." „Dat het bezoeken van verschillende scholen geen afdoend middel is tegen vechtpartijen onder de jongens, kaa u toch uit eigen ervaring weten," zei dokter Sanders laohend en hij dacht eraan, hoe hij o. a. met dokter Bonnboff inderdaad als gymnasiasten met den tegenwoordigen wethouder Blomber en zijn vrienden als Hoogere Burgerscholieren lormeele slagen had geleverd. Maar de wethouder ging daar niet op in. Hij Dam afeche d uset de mededeeling, dat hij grootmoeder zou verzoeken voor z.ch eu ue zijnen en voor W. Mets Tz., De Vrijbuiter. Mark Twain, Prins en bedelknaap. C. Joh Kieuiet, Het badreisje van Cor Slung Jaepie, Jaepie. Uit het leven van Dik Trom Het slot op den hoef. Bertha Clement, Koningin Roza. N. W. C. Kuijk, Toch naar Zee. Emmy u. Rhoden, Mignon. P. Visser, Het beleg v. Alkmaar. Het beleg v. Haarlem. E. Molt, Roderik. Hoste Bruneels. Een valkenjacht op het kasteel van Brederode. Dieryc, de schrijnwerker De page van gravin Hilswinde. De laatste strijd. M. Ponioppidan, Kinderbijbel. Tine u. Berken, Ons zonnetje. Kruidje roer me niet. Betsy Nort, In het Zwaluwhuis. Hermatma, De zusjes v.d. Berkhoeve Johanna u. Woude, Van knop tot bloem. Berta Clement, De zilveren kruisjes. Juffertje Wildzang, fllletta Hoog, Alleen in het nestje Henriëtte Blauw, Loe en Jettie Henriëtte Rappard, Hetty Een gezellig thuis A. de Graaif-Wüppermann, Bakvischjes. P. J. findriessen, Esther en Agatha. M. R. Fischer, De jongste v.h. klaverblad Harriet Beecher Stowe, De .Negerhut van Oom Tom. Andrew Home, De spion op school. Jacob van Rensum. Jacob de Vondeling. Jaap en Ben. Door dik en dun. Bravo Bob,de padvjnder uit Canada. S. flbramsz, Wilskracht. Miguel Seroanfes de Saaoedra, Don Quichot. Chr. o flbkcude. De voetbalclub. Het jongenskamp. Instituut Sparreheide. Chr. Krienen, Avonturen van vier pretmakers. N. W. C. Kuijk, De club der jonge Kaninefaten. Uit de vlegeljaren van Henkie Snip. J. G. Kramer, Adriaan Brouwer. Op de vloot van Admiraal Verheul, fl. M. u. d. Linc'e, Jan Bloemer. Helene verschillende beziekavooden vast te stellen. „Een diplomaat was hjj nooit," merkte Sanders ironisch op. „Maar," zei bij, „iets andersmag Hansi Zaterdagavond tegen den avond niet eens bij me komenme dunkt hjj zal het wol prettig vinden zijn oude speelplaats weer te zien." En in het hart der joogo vrouw kwam voor do tweede maal dien dag een moof warm gevoel. „O, gaarne," zei ze, "gaarne maar „Maar P" vroeg bij. Zij had liefst gezegdLaat mij en den jongen nu en voor altydIk wil mjj alleen helpeD. want bij en ik, wij hebben vrede noodig, en die is slechts te viaden zonder u, niet eens uw schaduw mag op ons leven vallen wil het eenigszins vreedzaam zijn! Maar zij kreeg het er niet uitHermai zelf hud dezen man tot voogd bestemd, „Niets!" antwoordde zij. „Hansi zal komen, ik dank u Toen zij Zaterdagmiddag Hansi vertelde dat bij 's avonds met oom Sanders met- Jochem en de schimmels naar Frauen- felde mocht rijten; om een Zondag daar door te brengen, werd het nog altijd bl9eke gezicht van den jongen bijna vij andig. „Ben je er dan niet blij om?" vroeg Helene. „Bedenk eens, je knntFritz Bennicho opzoeken en je vriend B.noo en in dc-n stal gaan bij Kastor ou Pollux en wortels voeren zooals vroeger." C. Joh. Kieuiet, Frans v. Dorentil. Henriëtte Blaauw, Oude getrouwen 't Is lang geleden. H. u. Hichtum, Jan Trip, Jan Tree. Flardoor. Om honderd daalders. Klein Martje E. de Pressensé. Een levenslustig troepje fl. Hans, Een Vlaamsch gezin in oorlogstijd P. Visser, Heemskerck op Nova Zembla De Zwervers van het groote leger. De Vliegende Hollander Jan Ligthart, Een zomervacantie aan de grenzen. S. findriessen, Heide en veld. Sneeuwklokjes P. J. findriessen, Uit Stad en dorp Uit ons dorp B. Harraden, Klein, maar dapper Tine uan Berken, Wilde wingerd Onder ons Regen en Zonneschijn Kibbelaarstertje Rietjes pop Kleine menschen P. Louwerse, Tusschen licht en donker Aan den haard Wat grootje vertelt flgatha, Brieven van een poes Jan en Bertha E. Reesink, Kleine kleuters, Kleine rakkers Kleine bengels S. H. H. fldelaar-de Leon, Kinderdichtjes fllletta Hoog, Marie Honig, Betsy, Chr. u. flbkoude, Hermanna, C. Joh. Kieuiet, Brouwer, Joh. de Meester, Joh. H. Been, V flgatha, W. P. de Vries, Marie Bodaert, Johanna, Een gelukkig viertal Koninginnetje Millies Vacantie Vier nichtjes Willem's verjaargeschenk Bob zonder zorg Een ongeluksvogel Bert en Bram Mieke Op den Seventop Lot Mertens, Kasteel v. Rompersburgen De twee broeders Onder verschill. meesters Volharding bekroond Vriendschap Op weg naar Transvaal 'an Paschen tot Pinksteren Kruidje roer me niet De kapitein van Murat Jonge kracht Prettige vacantie P. Louwerse, Vertelavonden Jan met de pijp Ver van huis Hier is wat Versch geplukt Tante Poes De kerstwagen Is er nog plaats voor Johanna u. Woude, Tom en ik Hollandsch binnenhuisje Georg flsmussen, Het zwijgen der dooden In den prijs van f 1,50. J. H. de Ruyter, Gevleugelde woorden W Heimburg, Lotte Lore Op dwaalwegen De sterkste Rud. Stratz. De laatste stem Arme Thea Jack London, Pittah, de grjjze wolf B. Harraden, Voorbijgaande schepen in donkeren nacht u. Wermeskerken, Leo Smeder Anna Koubert (Tine u. Berken) Moeder Waesink E. fl. fl. uan Heekeren, Een Indisch huwelijk C. P. Brandt u Doorne, Verweghen en u zijne vrouw Herm. Heijermans Jr., Interieurs Sabbath Gustaaf af Geyerstam, Een liefde Wraak Alleen flrne Garborg, De verloren vader Carl Ewaid, Mijn Kleine Jongen Sprookjes Cyriel Buysse, Mea Culpa Andersen, Sprookjes Ernst Zahn, Bergvolk Leo Tolstoï, Opstanding George Elliot, Adam Bede „Waarom niet P" vroeg Helene kort. Hij had ais antwoord slechts de schouders opgehaald. „Je zult meerijden, Hansi," beval ze en wendde bezorgd het hoofd af. Hij antwoordde niet, en toen zij, het stilzwijgen moe, zich weer tot hem wilde wenden, was de jongen verdwenen. Toen men 's avonds om 8 nur aan tafel wilde gaan, was hij nog niet tocug. Na lang zoeken vond de oude Minna hem eindelijk boven op do vliering, waar hij bij een klein petroleumlampje bezig was uit een paar plankjes het model van een boot te snijden. Helene was apoedig bij hem eu trok hem aan den arm op. „kom Hansi" zei ze kalm. Hij stond naast zijn moeder met een gezicht, waarnit wel bewustzijn van schuld sprak, maar waaruit toch het stugge en kopp ge van de laatste dagen nog niet was verdwenen. „Waarom ben je hier weggekropen?" vroeg zjja grootmoeder, die- de meid ook gevolgd was, streng. „Omdat ik niet naar Frauenfelde wil," zei het kind met eea uitdr 'kking van verachting „Naar Erauenfelde De consnlsvronw keek Helene als bestraffend aan, „Oom Sanders heeft hem uitgenoodigd verklaarde Helene zich met goweld tot kalmte dwingend. „Hg wilde Hansi gele genheid goven zijn oud tehuis nog eens te zien Maar zij kon niet verhimJereD, dat haar mooi gelaat zich donkorroi d kleurde. „Waarom wil je niet, Hansi?" vroeg de consnlsweduwa verder. Maar nu durfde de jongen niet ant woorden, het was, alsof hjj het gevoel had dat hij zijn moeder moest sparen. „Hij is zeker onder vreemden invloed veranderd niet waar, Hansi, zij hebben je iets wijs gemaakt met betrekking tot je voogdiets zeer. De meiden waarschijnlijk," zei ze in 't Eogelsch tegen baar moeder. „Wat wordt er in de konken niet gepraat p* De consnlsvronw nam den sleep van haar japon op en beval Minna met de lamp vooruit te gaao. „Ik geloof niet, dat daarvoor vreemde invloed zoo'noodig was," mompelde zij, eveneens in 't Engelacb, toen de kleine stoet zich in beweging zette, „er zijn dingen die zelfs een blinde moet zien." Maar Helene versfond het nietzij was met haar gedachte in de toekomst. Helene kon dien nacht den slaap niet vattea; zij dacht en dacht, wat zij toch doen moest om het hart van haar kiad te behouden, eu wat toch de oorzaak van zijn stugge houding was en eindelijk meende zij het tè weten hjj was ja- loersch op de schim van zijn toekomstigea stiefvader, diea men hem voorgespiegeld had. Mijn God, hij was nog zoo jong, en stiefvaders en moeders treden als schrik beelden naar voren in de vertellingen van kindermeisjes eo dienstboden. Word' vervolgd,}

Texelsche Courant | 1917 | | pagina 4