Openbare Vrijwillige Verkooping. Gemengd Nieuws, Predlkb@isri@n- 'Marktberichten, Advertentiën Adyertkntiën, een hartelijk vaarwel toe. Bond van Melkveehouders. Buitengewone pro tes t ver gadering de keer J. BRINKMAN SIz. Stoomznivelfabriek „Samenwerking" het rijden der kaas prima weiroomhoter, Yerkoop Strandgoederen. Bondsrdag, 20 Be®. 1917, publiek verkoopen Notaris 1. M. Beeckman, publiek verkoopen: op z'n ton, dat je soms dacht ben je we^ „bon". Maar bij leefde in de muziek en inspireerde het heele publiek, want al kon je geen noot zoo groot als een koe, je genoot van ik weet niet hoe. Van Son was een en al vuur. De opening van het bestuur, deed Lammêrs heel secuur en met grappen was hij niet duur. We keken even raar, want we kregen niet Dixie Bazaar. Maar jawel, wijziging voorbehouden, nu dan hoef je ze niet te vertrouwen en kun je er vast op bouwen dat z'er niet aan het program houden. Aan Kees, die met z'n Griet, zija huis en erf verliet, om een erfenis te gaan halen, konden we daarop 0H3 hart op halen. De heer de K. en mejuffrouw Dijt danste daarna met bevalligheid, de be roemde dans Luiu Fado, althans in Por tugal heet die zoo. Het gemeenschappelijk lied kregen wij toen niet, maar een mazurka voor piano en viool van een of anderen beroemden Pool. Ook nu bleek van Son's goede streek, je smulde voor een week of je al of niet naar hem keek. Hem werd oen bloemstuk vereerd, dat hij aan z'n pianiste heeft geoffreerd. Nu viel de pauze in en met opge ruimde zin togen de heeren de rookzaal in en joegen den damp er in. Hot tweede bedrijf werd ingezet, met het lied van jool en pret en de zaak werd voortgezet met Neel, je bent mijn juweel of weet ik veel. Dan Manhs met de Uiterton en Duikers die het ook zoo kon die zong van den duren tijd, waar- nan oen ieder lijdt en ook nogvan verhooging van salaris. Weer niet het lied der zee, maar Vor- weij en mej P., toonden zich heel wat mans, in een oud-Franscbe dans. De minneklacht word weer niet ge hoord, de heer Polak nam dus het woord, daarmee ging iedereen accoord, bij opende het bal, zooals het behoort. Het bal was zeer geanimeerd, niemand deed een pas verkeeid, want de heer Polak had ze goed geleerd en toen hoeft uwe berichtgever hem gesmeerd. Bij de Maandag gehouden stem ming werden bij algem9eoe stemmen herkozen de aftredende heeren A. J. Dalmeijer als Hoofdingeland en R. P. Keijser Sz., als Heemraad. Waal11 Dcc. Do IJsclub „Waal" vergaderde j.l. Vrijdag. Iu het bestuur werden benoemd de hoeren G. Geus en C. Bruin, van hier. Da heer J. Bakker werd herbenoemd, doch bedankte, de heer Koorn liet zich zijne herbenoeming welgevallen. De Voorzitter, de heer B. Weersma, richtte een woord van dank tot den heer Bakker, die als penningmeester zulk een werkzaam aandeel had geno men in do vorige wintercampagne. Vervolgens sprak hij zijn ontevreden heid uit over de scherpe tegenstelling: soms duizend rijders op de ruime, mooie baan en slechts tachtig leden op geheel Texel met een bevolking van lijua 7C00 zielen. Moest heel Den Burg geen lid zijn Natuurlijk zullen pogin gen worden aangewend, om het leden- getal uit te breiden. Want 't zou jam mer zijn, als de baan en de ijtclub voorgoed zouden veidwijnen, en dien kant gaat het uit volgens zijn oordeel. Krachtige floaocieële hulp is noodig voor een kerngezond vereenigingsleven. Men besloot do contributie vau 50 cents per lid te handhaven. Oosterénd, 11 Dsb. Vanwege de Visstherij-Inspoctie is aan do Visscherij-vereenigicg alhier op gave gevraagd vbd namen en adressen van alle handelaars in vischnetten en visschersgarens met vermelding van de namen en adressen der fabrikanten en groothandelaren, van wie zij gewoon zijn netten eo garens te betrekken. Zaterdag a.s. zal hier in het plaat selijk Nut optreden de heer ds. J. H. van Giessen Jr. te Winschoten. Vlieland. Aan het Noordzeestrand zijn aange spoeld, diie Amerikaansch grenen balken, de langste metend 35 voet, ongemerkt. Den Hoorn, 11 Dcc. Gisteren deed onze vroegere plaats genoot, de heer C. Boon Jbz, te 's Gra- venhage met goed gevolg examen als marconist. De annuleering nietigverklaring der Russische staatsschuld. Het Petersb. Tel. Agentschap meldt volgens Wolff, dat de ongeldigsheidsver- klaring der Russische buitenlandsche leeningeu door een regeeringsbesluit niet heeft plaats gehad. Er werd alleen over gesproken in het orgaan der Bolsjewiki de Prawda. Bet annuleeren der Russische lee ningen. In verband met het bericht, dat bij decreet der maximalistische Russische regeering alle buitenlandsche leeningen zijn geannuleerd en de rentebetaling van die leeningen is gestaakt, wordt van de meest bevoegde zijde gemold dat de verschillende Nederlandsche staatsinstellingen, die voor belangrijke bedragen aan effecten hebben befegd. hiervan geen of althaDS geen noemens waard nadeel kunnen ondervinden. Het kapitaal van de Rijkspostspaarbank is uitsluitend belegd in Nederlandsche fondsen, terwijl ook de Rijksverzekerings bank en de verschillende pensioenfond sen krachtens de wet hun gelden niet in buitenlandsche staatsschuld kunnen beleggen. Alleen bij het pensioenfonds voor de weduwen en weezen van bur gerlijke ambtenaren is voor een klein bedrag in Russische spoorwegobligaties belegd. Wat het bedrag aangaat, hier te lande in Russische staatsschuld belegd, dat was wel na te gaan, aangezien thans allerlei formaliteiten moeten worden in acht genomen ter bekoming van be taling der Russische coupons. Laatstelijk werd hier te lande jaarlijks voor 70 millioen gulden aan rente van Russi sche staatsschuld ontvangoD, hetgeen neerkomt op een waarde van ongeveer I1/» milliard, in Russische staatsschuld beiegd. 4 De minister van Financiën verklaarde, dat het natuurlijk thans onmogelijk was, te voorspellen; hoe het met deze aange legenheid verder zal loopen, maar dat wel zeker was, dat Rusland voor ver dere ontwikkeling na den oorlog, binnen betrekkelijk korten tijd na den vrede, een beroep zon doen op het buiten- landsch crediet en dit ongetwijfeld aan Rusland niet zou worden verstrekt, zoo lang het thans genomen besluit Diet was ingetrokken en het aan zijn ver plichtingen te dezer zake behoorlijk had voldaan. Voor het publiek bestond er dus, naar de meeDing van den mi nister, geen aanleiding zich al te onge rust te maken. Vrijzinnig - Democratische Bond. Kieskring Helder. In de Zondag, 9 December, te Alkmaar gehouden vergadering in De Unie, welke zeer druk was bezocht, zijn tot leden van hot Bestuur der kieskringfederatie benoemd de heer F. J. Aukes te Alkmaar (VoorzMevr. M. J. Bronko-Pusch te Alkmaar (Penningen.) en de heeren A. C. Bos te Egmond, P. Plas te Edam, P. van Mover te Zaandam, W. de Boer en D. H. Grunwald, beiden te Helder, P. Jongens te Wijde Wormer, D Kooiman te Wormer, P. Trapman te Schagen. Tot secretaris, tevens propagandist voor den kring, werd benoemd da hoer J Wagner te Amsterdam. Het aantal afdeelingen is het laatste halfjaar gegroeid van 14 tot 31. De draad des doods. De Duitschers zijn over een grooten afstand bezig de zuidelijke grensdraden te verleggen. De versperring zal n.l. op d9 meesto punten meer dan een kilo meter op Belgisch gebied gebracht wor den. hoe men cle plantm helpt. Ook de planten monten hard werken om den kost te verdienen. Haar voed sel bestaat voor een groot deel uit kool zuur, dat echter maar voor een gering deel in de lucht aanwezig is. Er moet dus heel wat lucht verwerkt worden, wil de plant een voldoende portie bij elkaar bal6n. Veel kweekers bobben er o?er gepeinsd, het koolzuurgehalte in de kassen op een eenvoudige manier te vergrooten. Een Saksisch grondbezitter heeft echter iets zeer vernuftigs uilge- dacht. Hij liet de broeikas door een lager gelegen koestal verbinden. De „asempios" dor koeiöD, natuurlijk rijk aan koolzuur, stegen door het kanaal naar de broeikas Werkelijk was de in vloed van bet koolzuur spoedig te be merken. De planton groeiden verbazend. Dat is toeslag. Een gehuwde vrouw, helpster bij het handwerkonderwijs te Finsterwolde, geniet f90 salaris en krijgt in 1918 f 120 duurtetoeslag. Gelukszroi/ntjes Te Herwen en Aardt werd voor een varken van 350 pond slacbtgewicht tevergeefs f 700 geboden voor twee andere varkens bood men samen f1500. Zw. Ct. De kolenschaarschte in aanmer king genomen, zal het aantal extra- treinen uit den aard der zaak gering en de capiciteit ervan niet bijzonder groot zijn. We raden dan ook een ieder, die de KerstdageD elders wenscht door te brengen ten zeerste aan, reeds eenige dagen te voren te vertrekken en het zoo in te richten, dat men niet den 27sten December de terugreis behoeft te aanvaarden. Wordt biermede door het reizend publiek zooveel mogelijk rekeniDg ge houden, dan hopen de spoorwegmaat schappijen ondanks de abnormale om- ataodigkeden al te groote vertraging te kunnen voorkomen. Hbl. Zondag 16 December 1917. HERVORMDE GEMEENTE. Den Burg, v.m. 10 uur ds. Visser, Kerkcollecte. Waal, n.m. half 3 ds. v. d. Waa. Om Hoornn.m. 2 uur ds. Visser. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. v. Grasatek. Oosterend, u.m. half 3 da. v. Grasst9k. Voorbereiding H. Avondmaal. v.m. half 11 Zondagsschool. Oocksdorp, v.m. 10 uur ds. v. d. Waa. Dankdag y. d. oogst. H. Doop. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. half 10 ds. Dagevos. «am, 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur ds. v Giessen van Winschoten. Den Hoorn, v.m, 10 uur ds. K'uperus. PROTESTANTENBOND. Oosterend, v.m. 10 uur v. Giessen van Winsc'ncoten. Texel, 10 Dec. Aangevoerd 4 Koeien f150,a <210,—. 11 Schapen f20 a f24,00. 4 Nuchtere Kalveren f 16, a f 18, 5 Schrammen f28 a f34. 8 Biggen f 14,a f 17, 1 Korf kippen p: st. f 1,50. Leiden, 7 Deo. Ter markt aangevoerd: 15 Stieren f120,— a f 450, 39 Kalf- en Melkkoeien f 200 a 1410. 424 Varokoeien f 140 a f 330 251 Vette Osson en Koeien i 160 a f490 22 Kalveren (vette) f 50 a f 145. 30 Kalveren (magere) f 9.a f 18. Lammeren f 0,a f 0, 543 Schapen (vette) f 28,00 a f 66.— 196 Biggen f 3.00 k f 9.00 van 1—7 Dec. OVERLEDEN Pieter Sieben. oud 64 jr- echtgenoot van Pietertje Snip. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelschc Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. ONDERTROUWD: M. WAREiYDORF en N. BOOT. Amsterdam f n den Burg, Texel j Leu 1917' Geen ontvangdag. Met diep leedwezen geven wij U kennis van het plotseling overlijden van onze inniggeliefde Vrouw en Moeder HARRETJE BlU I.Y ia den ouderdom van 62 jaar. C. Kok. H. Kok. G. E. Kok-Groen. IJmuidet', 7 December 1917. Allen die ik hier gedurende mijn studie tijd heb leeren kennen, roep ix bij mijn vertrek van Texel Met genoegen zal ik blijven ferug denken aan de Texelsche gastvrijheid. Tevens in mijn geheugen houdend de ijsperiode uitvoering der Zeevaartschool en Rederijsers van Hensbergen de Cocksdorp de Zomertijd Terpsichore— Soiree St. Nicolaas en de donkere kamer van Huize Brouwer op den lOdea en llden December. DICK. op Vrijdag 14 Dec. as. 's morgens 10 uur in het Wapen van Amsterdam te üosterend op Texel. Spreker van Zaandam. Alle boeren worden dringend verzocht deze vergadering bij te wonen. Namens het bestuur J. KOOIJ, Voorz. D. MANTJE Kz., Secr. Eierland. Het bestuur der fabriek wenscht aan te besteden naar de haven te Oudeschild, vanaf 18 Deo. 1917 tot 1 Mei 1919. Ioschrij vingsbiljetten in te leveren vóór 16 Dec. a. s. bij den directeur, bij wien tevens alle gewensebte inlichtingen zijn te bekomen. Aan dezelfde fabriek verkrijgbaar, zoo lang de voorraad strekt, a f 1,10 het pond, Het Bestuur. De Burgemeester van Texel, zal op 's morgens 11 uur in het hotel „de Linde boom te den Burg, behoudens machtiging van Heeren Gedeputeerde Staten, 7 vaten wijn, 1 sloep, 1 boot, 1 scheeps pomp, 2 reddingsboeien, 1 IJzeren en 7 houten vaten, eenige balken, rondhouten, plankeD, palen, stukken verfhout en een partij wrakhout. Alles behoorlijk verkaveld liggende bij de verschillende Strandvonders. Texel, 11 December 1917. De Burgemeester voornoemd, BUIJSING DAMSTE. te Nieuwediep (den Helder;, zal, op Dinsdag 18 December 1917, des avonds ten 7 uur in het café „den Burg" aan het Marktplein te den Burg (Texel) Gemeente Texel: 1, Een perceel weiland genaamd „de Dijkstal," aan het Gerritslander Dijkje, ka daster Sectie H no. 853, groot 23 A. 20 cA. 2 Een perceel weiland aan den Heereu weg te den Burg, kadaster Sectie K. do. 544, groot 29 A, en 10 cA. 3. Een perceel tuiD, schter porcael 2 gelegen, kadaster Sectie K. no. 545, groot 7 A. en 20 c.A. Combinatie 2 en 3. 4. Een huis en erf aan de Koogerstraat fe den Bnrg no. 189, kadaster Sectie K. no. 1186, groot 65 cA. 5. Een huis en erf aan de Koogerstraat te den Burg, no. 190, kadaster Sectie K. no. 1689, groot 1 A en 14 cA. Combinatie 4 en 5. Te bezichtigen op Maandag 17 en Dins- dan 18 Dec. '17. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ton kantore van voornoemden Notaris, Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland.

Texelsche Courant | 1917 | | pagina 2