PF* Advertentiën Voetbalmatch Staatsboschbehe Sportclub „Texel" Voor de biljart Pommeranzen Ouwels en Biljartkrijfc. Boekiu Parkstraat Gemengd Nieuws. INGEZONDEN STUKKEN. M arkt berichten, Advertentiën. Zondag 14 Juli Texei I Marine Elftal n. Ms. Bclona. N.V. Tcxelschc Middenstandscrcdictban Houtvesterij „Haarlen JACHT in de Staatsdain- en gronden op Texel. verpachten Predikbeurten. DisiriMi®. e m 3E 'Ni i 'ei rb ns en 101 F0' De jongejuffrouw Lize Wagemaker, van hier, leerlinge aan het Gymnasium te Arnhem deed met goed gevolg over gangsexamen naar de 4e klasse, terwijl haar zuster, Ine Wagemaker, leerlinge der M. U. L. O. school alhier, heden na afgelegd examen werd toegelaten tot de le klasse van genoemd gymnasium. Bevorderd tot adjunct-commies ter secretarie te den Helder de beer Leo J. Daalder, thans klerk aldaar. Overgangsexamens. De leerlingen der R. H. B. S. te Alk maar, Sijbr. Koorn en Joh. Keijser van hier, werden bevorderd naar de 4e en Marinus Keijser van de Waal naar de 2e klasse. De residentie gefilmd. liet dak onzer electrische tram zegt de „Haagsche Crt." diende, voor zoover wij weten, tot nu toe uit sluitend om den beugel to torsen en om de passagiers te bescbermen tegen regen en andere goede gaven van boven. De heer Willy Mullens, de bekende filmfabrikant en bioscoopexploitant, heeft deze rijdende daken bovendien geschikt bevonden om van de stad onzer inwoning en haar nimmer volprezen zeebad een vluchtpanorama te maken. Zoo kwam het dan, dat wij den heer Mullens met zijn toestel bovenop een tramrijtuig zagen staan, als punt van attractie van een belangstellende men- schenmassa, die op haar beurt bezig Was, de attractie van de fi'm te vormen althans te vergrooten. Zoo heelt hij reeds rondritjes gemaakt op lijn 1, 8,9 en 10 en binnenkort komen lijn 3 en 7 ook aan de beurt. Aldus komt heel Den Haag met Scheveningen in zomertoilet op de film I En wat het mooiste isde fiim zal niet slechts in alle plaatsen van Nederland waar bioscopen zijn (en dat zijn er heel watworden afgedraaid maar zij zal ook in Engeland, Frankrijk, Duitschland Amerika, ja misschien wel in Honoloeloe worden vertoond. De stad onzer inwoning maakt op die manier een renzenreclame, die haar, vooral als de oorlog eenmaal voorbij is (en dat zal toch wel ééns gebeuren ongetwijfeld ten goede zal komen. De opnamen zeiven maakten voor de H. T. M. een goeden dag, want de trams waarop de heer Mullens met zijn alziend bioscopiach oog aan het filmen was waren gewone in dienst zijnde, die natuurlijk werden bestormd, en er zul len aldus heel wat ritjes uit pure nieuwsgierigheid zijn gemaakt. Koffie en thee. Over kolfie zou ditmaal in het geheel niets te zeggen zijn, ware het niet dat er op gewezen kan worden dat de kan sen om over eenigen tijd wat aange voerd te krijgen, er gaandeweg op ver beteren. Veel beteekent dit nog wel niet, maar het is althans iets. Van thee helaas 1 kan ook dfit zelfs niet eens ge zegd worden. Morfine in beslag genomen. Het is aan de controle van het Ge meentelijk Distributiebureau te Amster dam gelukt een groote partij moifiine een geneesmiddel waaraan hier te lande de grootste behoefte bestaat aan den kettinghandol te onttrekken. Niet minder dan 34 kilogram is in beslag genomen een hoeveelheid vol doende gedurende twee jaar in het nor male gebruik van geheel Nederland te voorzien 1 Wat moet er echter van gezegd worden vraagt de Te!. dat een zoo groote partij moifine, voldoende om een leger te vergiftigen, in banden van gewetelooze kettinghandelaars kon ko men terwijl men in een apotheek nog geen gram morfine bekomt, zonder een doktersattest (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie 1 Nogmaals voor het onderstaande plaatsruimte gevraagd, waarvoor mijn oprechten dank. Ons levensmiddelenbedrijf. De noodlottige omstandigheden, waarin ook Nederland zijn aandeel heeft, hebben het nood zakelijk gemaakt de distributie in 't leven te roepen, met de bedoeling de massa voor on dergang te behoeden. In hoeverre de genomen rijksmaatregelen daaromtrent zijn geslaagd, kan men het beste te weten komen, door een kijkje te gaan ne men in het arbeidersgezin. Elke gemeente is, als Rijksonderdeel, aange wezen distributiebepalingen of voorschriften te handhaven en, om deze taak practisch uit te kunnen voeren, verplicht geworden een levens middelen commissie in te stellen, met name levensmiddelenbedrijf. Een dergelijk bedrijf kan en doet ook in den regel meer als automatisch publiceeren van circulaires, het is dan ook van zeer groo te beteekenis, v.n. voor de arbeidersklasse, dat in de besturen goede organisatiegeest aanwe zig is, welke ten algemeene nutte komt. Om ook ons bedrijf (wat het niet is) te wij zigen in die richting, is mijn streven steeds geweest, door mij reeds langen tijd schriftelijk tot de besturen te wenden. Hier mede is natuurlijk niet bedoeld, dat ons bedrijf in staat zou blijken Regeerings wanorde ongedaan te maken, maar wel het als een eerste plicht te beschouwente redden wat er te redden is, uit de macht van woeker en afzet. Naar mijn meening dus, was en is ons bedrijf niet, wat het in verband met den plaat selijken toestand z ij n kon, ten bate van de minder koopkrachtigen. Hoewel niet alle voor vallen te willen becritiseeren, mag ik niet na laten te zeggen, dat juist het arbeidersgezin herhaalde malen de dupe is van een te laken afwachtende houding. Voorloopig dus gedane zaken te laten rusten en iets over het heden en de toekomst te zeggen lijkt mij den juisten weg. Allereerst worde door ons bedrijf, meer dan tot heden, gelet op prijsbepaling en geve deze terstond weer in de plaatselijke bladen. Ten tweede, van niet minder groot belang voor den kooper is, een publicatie van ver andering der grossiersprijzen, want nu worden de huisvrouwen door den grossier, via winke lier, afgezet. Verder kan utt de af en toe geplaatste maximumprijslijst, veel gemist, maar nog meer bijgevoegd worden, om geen bespotting of luxe te zijn. En tot slot en dat zou een stap in de juiste richting beteekenen, wanneer aan de levens middelencommissie werden toegevoegd als le den (zoowel om mede te adviseeren als te be sluiten in algemeenen zin natuurlijk) de ver trouwensmannen van alle arbeidersorganisaties en tevens een of meer vertegenwoordigers van uit hun midden gekozen winkeliers. Het spreekt dat ook hun belangen samen moeten kunnen vallen met andere groepen of personen, want ook dit is op heden een stelsellooze janboel. In afwachting teeken ik, C. KOREVAAR, Sec. Comm. v. Toezicht. Burgeilijke Stand der Gemeente Texel van 5 toten met 12 Juli. GEBORENJannetje Tetje, d.v. Cornelis Kooiman en Trijntje Koning Neeke, d.v. Pieter Boon en Baukje Smit Jan Pieter, z.v. Jan Pieter Slik en Maatje Cornelia RiemensHarretje, z v. Jan Schaatsen borg en Anua Caro lina Elizabeth Schaap. ONDERTROUWl)Jacob Timmer en Maarijo Brouwer; Jacob Duinker en Janna Cornelia Wfiner; L. de Puijs- selaar en M. L, do Vos. OVERLEDEN Gerrit Bakker, oud 48 jaar, echtgenoot van Dirkje do Ridder Laurentius van Beek, 3 maanden Keetje Zegel,67jaar, Wed. Koeoraad de Boer; Jacob Plsatsmar, 67 jaar, echtgenoot van Dieuwertje Braos; Pieter Vlaming. 78 jaar, weduwnaar v. Hartje Stoepker. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). Een zilveren kiudcrarmband. Zondag 14 Juli 1918. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Kroese. H. Avondmaal. Koog, n.m. 3 uur ds. Grasstek. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Visser. Dankzegging H. Avondmaal. H. Doop. Oudeschild, n.m. 3 uur ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 uur ds. v. Grasstek. Cocksdorp, D.m 3 uur o's. Kroose. GEREFORMEERDS KERK. OosterendYm. 1© uur ds. Feeustra van Dirkshom. H. Avondmaal. nam. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Kuperus. Schagen, 11 Juli. Aangevoerd: Uit de Scbager Courant: 57 Vette Koeien f —af 10 Kaltkoeien f 400 a f 700; 52 Nuchtere kalveren i af 253 lammeren f 18 ft 33. O verhouders f af —,00 Boter f 0.— a f 0.per K.G. KiDeieren f af per 100 Wijkcommissie ©osterend. Zifting wordt gehouden eiken 2en en 4en Woensdag der m'ia"d van 7 tot 8 uur ju baar gewoon lokaal. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelscte Courant in eens opge geven, worden sleehts driemaal in rekening gebracht. ONDERTROUWD: Jb. TIMMER en M. BROUWER. Nieuweschild, Texel, 12 Juli 1918. Huwelijksvoltrekking 25 Juli a.s. ONDERTROUWD: J. DUINKER en J. C. WILNER. Den Hoorn, Texel, 12 Juli 1918. Huwelijksvoltrekking 25 Juli a.s. Algemeene Kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig smartelijk doch geduldig lijden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader en Groot vader, JACOB PLAATSMAN Pz in den ouderdom van 67 jaar en 9 maanden. Wed. J. Plaatsman. P. Plaatsman. J. PlaatsmaD-Huisman en kind. Oosterend, Texel, 10 Juli 1918. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, tot onze diepe droefheid, doeh in vollen vrede, onze innig geliefde Broeder, Bebuwd- broeder en Oom JACOB PLAATSMAN Pz. in den ouderdom van 67 jaar en 9 maanden. Uit aller naam S. PLAATSMAN en familie. Den Haag. Oosterend, Texel, 10 Juli 1918. Heden overleed ia den bope des eeuwigen levens, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, PIETER VLAMING Bz., Echtgenoot van wijlen Marretje Stoepker, in den ouderdom van ruim 78 jaar. B. Vlaming P, Vlaming-Timmer. Grietje Vlaming-Vlaming. P. Vlaming. Pietje Kooger-Vlaraing. Jacob Kooger. Dieuwertje Dros-VIaming. Jac. Dros. P. Vlaming, Jb. Vlaming. Ida Vlamirg-Rozendaal. Oost, Texel, 11 Juli 1918. Mede namens de familie, betuig ik hier mede mijn liartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling by do ziekte en het overlijden van m'n vrouw onder= vonden. Den Burg. C. GARRITSEN. Onzen bartelijkeu dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling op 9 dezer ontvaagen. W. H. WILLEMSEN, H. A. C. WILLEMSEN-Borgers. Texel, 12 Juli 1918. Aanvang half twaalf. Entree 10 cent. Kinderen 5 cent. Het elftal i3 als volgt samengesteld Bakker P. Kaan de Rnijter Bameveld A. Dros J. Flens Dekker Uuinker G. Dros Keijser Scbrama Het Bestuur. De raad van Commissariseen van b genoemde bank, berichten dat in de gehouden aandeelhoudersvergadering Directeur benoemd is de Heer J. J. van WESSEM, 't kantoor is gevestigd Parkstraat Bfi voorloopig geopend des Maandags va nnr v.m. tot 1 nar n.m. en des W dags en Vrjjdags n.m. van 7 tot 9 Art. 3 der statuten zegt: de Vet nootschap heeft ten doel a. bet verleenen van bedrijfskred aan winkeliers en klein-industriëelen het algemeen aan allen, die geacht kt worden tot den handeldrijvenden en 1 trieelen middenstand te behooren, bi een nader te bepalen kriDg; b. het beleggen van bescbjkbare g( en van de door {aandeelhouders bjj gedeponeerde gelden. De Vennootschap vergoedt voor Dep met een dag opzeggen 3 pel tien dagen 3V3 pet voor drie maanden vast 3Va pel voor één jaar vast 4 pet Opent rekening-courant en berekent voorschotten geen provisie ot bykot^e^ kosten, doch een vastgestelde rente. De raad van commissarisse Adr. Wagemaker, Voorz. M. A. Kufjper, Secr. T. Buijs. P. C. Koorn. G. D. Kikkert. A. Noordfik. Raad Ph. Vlessing. I toeziolf1^ llH Oir re ort ij' I 00 en De Houtvester in de Houtvesterij lem", wonende te Bloemendaal (Aei hout), zal in het openbaar bij inschuif op 7 Augustus 1918, des namiddags 12Vs uur hotel „De Lindeboom Den" Burg op Texel a: eat koe voor het tijdvak van den dag der vei ning tot 31 Maart 1922 het recht o; jagen en konijnen te schieten in de ni gende perceelen van de Staatsduin Mientgronden, behoorende tot de wachterfien „Westermient" en „De K op Texel Perceel I en II, vanaf het Slag ove; Aalloop tot de lijn Jan Ayeweg—M.P zoomede het noordelijk gedeelte van pachtperceel A, gelegen ten zuiden Hoorner Nieuwland en den Prins Hen polder Perceel III, van de lijn Jan Aye' M.P. 11 tot de lijn Bakkenweg M.P. Perceel IV, van laatstgenoemde dingslfin tot de lijn die van M.P. 18 langs de Noordpunt van de Alloo. Perceel V, van laatstgenoemde dingslijn tot de lijn, die denwegtus; „Prinsenhage" en „Dordrecht" vei met M.P. 25. Boekjes, houdende de voorwaarden verpachting, zijn tegen betaling f0,2 stuk verkrijgbaar bjj den Houtvester noemd en bij de Boschwachters J. vai Craats te Westermient op Texel en te De Koog op Texel. Voorts maakt de Houtvester voorno bekend, dat door hem tegen betaling f40,— zullen worden uitgegeven persoonlijke vergunningen om vai opening der jacht tot 1 Februari 191 jagen en konijnen te schieten in peroe< loopende van de lijn .die den weg tuss „Prinsenhage" en „Dordrecht" verl met M.P. 25, tot De Cocksdorp. Aanvragen om vergunningen voo' perceel moeten schriftelijk geschieden den Houtvester, onder opgave van nummer der jachtacte en van het kaï 'IE der registratie, waar zij is afgeh Tegelijkertijd moet f0,50 voor het 1"* schuldigde zegelrecht aan den Houtv worden verzonden. De voorwaarden worden opgegevei inlichtingen verstrekt door den Hout* en door den Boschwachter A. Epe noemd. De Houtvester voornoem VAN STEYN. irs en ,ve SE eer

Texelsche Courant | 1918 | | pagina 2