N°a 3220, Zaterdag 31 Augustus 1918. 31st0 Jaargang. Nieuws- en IE WITTE WADE. Binnenland» M irg FEUILLETON. ïm: ir. ai 1 lBONNEMENTENen APVERTENTIEN worden aangenomen bQ de TJitg. Fibma LAN9EVEL9 DE ROOIJ, ParkstrmiBdkö op Texel. 1,00 n.m. Vertrek en aankomst van treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek. Aankomst. Helder. Amsterdam. 6,45 9,12 11,45 2,34 4,12 6,21 6,47 9,41 Bovendien loopt een trein op Donder- igmorgen van Helder naar Schagen, f n Helder 8,— te Schagen 8,40 Van Amsterdam naar den Helder. Vertrek. Aankomst, msterdam. Helder. 5,28 8,47 9,20 11,34 2,32 5,31 9,20 12,05 10,40 12,30 Niet op Zon- en feestdagen, alleen op Zondag. me dd £i« blad verschfjnt Woensdag- en Zaterdagmorgen Abonnementsprijs per 3 maanden! Voor des Bubo 40 Cta. Franco per post door ge heel Nedbblasd 55 Cts. Naar Amerika en andere Unden met rerhooging der porto's. 38 .-$#£ Advertentiön daags voor de nitguve vóór 4 uur naiu, Prys der Advericntiin. Van 1 tot 5 rogels 40 Cta. Iedere regel meer Ct Groote lotters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers i Cts. per nummer. Spoor- en Bootdlenst. Beperkte dienstregeling. Ingaande 2 September. Vertrekuren van de boot van Texel 9,30 v.m. ertrekuren van de boot van Helder De Burgemeester der gemeente Texel wkt bekend, dat de kohieren No. 3 en der Personeele Belasting executoir zijn rklaard en aan den Rijks Ontvanger invordering zijn ter hand gesteld. Texel, 29 Augustus 1918. De Burgemeester voornoemd, BÜYSING DAMSTE. Begeeringswaren. „Ilurgemeester en Wethouders van Texel 1 kenbekend.dat van 2 Sept. tot en met 9 Sept. i. bij de winkeliers alhier verkrijgbaar zal id i bon no. 4 één half ons ip elke grijze ulvruchten. Maximumprijzen van peulvruchten klii erwten en br..boonen 22 ct. p. kg. 11 ct. p. p. j Jucijners 54 - - 27 lig Naar het Dnitsch van Rudolph stratz. Do oude Christen twijfelde. Het zou kunnen gebeuren, dat het te- i overmorgen wat opklaart," ze.de hij in' idelijk peinzend. Des te beter 1" Hij wondde zich zich tot i kelner: „Dus gauw de proviand en rekening. Intusschen pak ik mijn goed verkleed mij ,Gaat mijnheer dan voorgoed weg .Dat denk ik welzeide hij, „voorloo- kom ik tenminste niet in Grindelwald tag.* IV ,Neenmen kan het ook wel te erg war'kendat loopteer overheen 'ar kom ik heel gemoedelijk uit Inter ven da bank met het geld in den ik vraagnu, voor den drommel - waar zit mijn vrouw dan Een- I f' 'udig wegverdwenenDe he- weet, waarheende midaag gaat lotbij's avonds krijg ik bet bericht v vrouw karnj eert ergens in de gK tschers een geitenstal ol iets van dien aard 1 - udi .nü votffa >te ziol t! ikfl -V ui ken bat: el bei ihei op elke blauwe bon no. 6 7a ons zachte zeep a 14 cent per pond, 3 ct. per ons. op elke witte bon gemerkt S 6 een half pond Suiker a 28 cent per pond. op elke rose bon no. 19 één pak kaarsen of één pak lichten d 60 cent per pak. Gedurende het tijdvak van 2 Sept. tot en met 15 Sept. a. s. is verkrijgbaar: op elke groene bon no. 13 één ons gort öf indien voorradig één ons havermout; Gort 13 ct. per pond, 2'/i ct. per ons Havermout 16 3 7, op elke witte bon no. 16 gemerkt G. L. 1 ons kaas 20 pCt. of 1 ons duurdere kaas. op elke witte bon no. 17 gemerkt G.L. of 1 ons kaas 20 pCt. of l'/j ons duurdere kaas. op elke witte bon no. 16 niet gemerkt G.L. 1 ons kaas 20 pCt. of 1 ons duurdere. op elke witte bon no. 17 niet gemerkt G.L. 17, ons duurdere kaas. Van 1 tot en met 15 Sept. is verkrijgbaar: op elke bon no, 36 eener thee- en koffiekaart 0,05 K.G. koffie. Maximumprijzen van kaas volvette Gouda f 1,56 per K.G. f0,78 per 7, K.G. f 0,157, per ons volvette Gouda met Rijksmerk f 1,59 p. K.G. f0,80 per f 0,16 p. ons. Edammer 40 pet. f 1,43 per K.G. f0,72 per Vj- K.G. 0,147, per ons Gouda 30 pet. f 1,19 per KG., f 0.60 per pond, 12 ct. per ons. Gouda 20 pCt. f0,75 p. KG. f 0,377, P- P- f0,08 p. ons. Bovenstaande goederen mogen niet anders dan tegen afgifte van bons worden verkocht. Texel, 30 Aug. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BUYS1NG DAMSTE. De Secretaris, JONKER. TEXEL, 31 Aug. 1918 Inschrijving voor distributie Veevoeder. Wjj vestigen, op verzoek van het Provinciaal Kantoor voor Veevoeder, de bijzondere aandacht van onze veehouders op de in dit nummer voorkomende ad vertentie, betreffende de verplichting zich uiterlijk 5 September te doen in schrijven. Zij, die verzuimen aan deze verplich ting te voldoen, hebben vertraging in de uitvoering, zoomede verhooging der kosten bij latere bestellingen, zichzelf te wijten. Van de voorbije dagen. De ernstige klachten over de droogte en nog eens droogte zijn, voorloopig al- Da nacht giai voorbijda volgende morgen ooken dan komt er einde lijk een onbekende man van den berg en is zoo vriendelijk, mijn vrouw weer af to leverenneenneen kindlief mfj dunkt, gij zult moeten erkennen, dat ik een goede, toegevende echtgenoot ben maar daar moogt gij geen misbruik van makenotof gij zoudt mij noodzaken u wat anders te vertellen." Hij keerde haar den rug toe en keek knorrig door de beregende ruiten. Elizabeth lag op haar bed en dronk een kop theemet een soort van sombere nieuwsgierigheid staarde zij hem aan. Hij kwam haar zoo vreemd voor, die elegante aristocraat, die, altijd met ge dempte stem, en zfjn best doende, nietete zeggen wat haar kon krenken, haar nu reeds twee uren achter elkander ah een klein kind beknorde. En toch was hij haar "'man. En in dat opzicht had bij volkomen gelijk, eon goed, toegevend echtgenoot, die haar door vele vriendinnen benijd werd. Zij leefden dan ook zeer gelukkig mot elkander nu juist niet in gloeinde harts tocht, maar als twee vroolijke kameraden. Op hun kasteel in Thuringen wares altijd gasten des winters knalden de buksen :n da kale bosschea om het vroolijke, hoog gelegen gebouw, en in den herfst vernam thans, verstomd. Een heerlijke regen viel in den nacht van Dinsdag op Woensdag in milde druppels neer, zelfs tot in de latere morgenuren van Woensdag. Die milde regen begunstigde nu juist niet de tweede veiling Woensdag door de Tuinbouwvereenigiug gehouden. Toch was de aanvoer goed te noemen, de be langstelling uitstekend en ook de prijzen lieten niet te wenschen over, zoodat ook deze keer de veiling geslaagd mocht heeten. De jaarlijksche wolveekeuring, tegen Woensdag uitgeschreven, ging niet door. Het was zeker de herinnering aau de keuringen in '16 en 17, toen desluizen des hemels doorloopend geopend schenen en veehouders, keurmeesters en wolvee tot op de huid doornat werden, die het bestuur van de afdeeling der H. M. van Landbouw en de Veroeniging tot bevor dering van de Schapenfokkerij deed be sluiten de keuring ditmaal niet te doen doorgaan. Een wondor was het niet, de lucht beloofde niots dan water en het vooruit zicht om do werkzaamheden onder een voortdurende stortregen uit te voeren is verre van aanlokkelijk. Nauw was echter het besluit genomen en hadden de eerste aanvoerders van wol vee in verband met dat besluit de terugreis aanvaard, ot het weer klaarde op en liefelijk zomerweer volgde. Zoo spoelt natuur ons geregeld parten. De keuring is thans bepaald op Zater dag 31 Augustus en zal dan onherroepe lijk doorgaan, zoo luidt althans de kennis geving, die aan de leden der afdeeling en die der vereen, tot verbetering der schapenfokkerij is verzonden. Onder zeer weinig, neen, onder een minimum belangstelling, had Woensdag' avond de algemeene vergadering van het Roode Kruis, afdeeling Texel plaats. De geest der vergadering leed niet onder de hoogst beperkte opkomst, onder gezelligen kout word aanvankelijk nog op meerdere bezoekers gewacht, doch toen die uitbleven, de zaken onder vol komen overeenstemming afgewerkt en de statuten met een kleine wijziging vastgesteld, om voor koninklijke goed keuring te worden opgezonden. men het luide hondengeblaf en paardeuge- trappel, dat bij do hazenjacht behoorde. Als zij bij do drukte der lawntennis-partijen ot in bet gewoel van hun wijdvermaarde bals elkaDder toevallig ontmoetten, knikten zij elkander vriendelijk toe en gevoelden zich één in de zuoktnanr een schitterende, drukke levenswijze. Jarenlang waren zij ook werkelijk één geweest. Eu als zij eerlijk was, moest zij erkennen, dat hair echtgenoot, Binds den dag, waarop bij hear ten huwelijk vroeg, in geen enkel opzicht veranderd was. Hij was dezelfde goedhartige, vroolijke cavalier gebleven, die het als een eereplicht be schouwde, de vrouw, die hem haar leven had toevertronwd, datieven zoo aangenaam mogolijk te maken. Hij was. reeds een man toen hij den groo- ten stap deed. En zijzij glimlachte droevig als zij aan bet aebtienjarige kind van toen dacht. Zij scheen zichzolt een vreemde toe. Waarlijksinds dien tijd was zij geheel veranderd. Haar koel vorstand en harde trots hadden iedere verzoekiog ge weerd maar geestelijk... dat gevoelde zij van jaar tot jaar met toenemenden schrik werd do band losser, die hear verbond aan haar echtgenoot. Zij vetlangde meer van het loven, iets diepers en ern stigere dan hij haar bon geven. Het lijk van den Duitschen militair tusschon paal 12 en 13 aan ons Noord zeestrand aangespoeld, is Vrijdagmorgen li ure op de Algemeene Begrafplaats met militaire eer begraven. Bij beschikking van don Min. v. Landbouw is bepaald, dat aan producen ten, ingeschreven bij het Rijksboterin- zamolingskantoor, mag woiden gelaten van hunne eigen productie een hoeveel heid boter van 7? K.G. per gezin en per week boven het gewone rantsoen voor eigen gebruik of voor dat hunner melkleveranciers, evenals zulks geschiedt aan leden en melkleveranciers van zui velfabrieken en aangesloten by een boter- controle-station. Electrische verlichting. Betreffende de electrische verlichting te den Burg kuunen wij nog mededeelon dat de weikzaamheden spoedig zullen aanvangen. Bij informatie is ons gebleken dat aauleg niet door particulieren mag geschieden. Men behoeft evenwel geen zorg te hebbon, dat de installatie binnens huis niet tijdig gereed zal zijn, or wordt daarvoor beslist gezorgd. Om eventueel misverstand te voor komen, verzoekt den heer Burgemeester ons, er de aandacht op te vestigen, dat de kosten van aanleg der electrische binnenleiding bedragen per licht punt, zonder de lampen, f20.—indien de afstand vanaf de gevel tot het eerste lichtpunt, ofwel de onderliDge afstand tusschen de volgende lichtpunten, niet meer dan 6 meter bedraagt. Is die af stand grooter dan 6 meter, dan wordt voor elke meter meer f2,25 berekend. Zijn er onder hen, die zich voor aan sluiting opgaven, personen die in ver band met deze opheldering wijziging van hunne opgaven wenschen, dan bestaat daartoe uiterlijk Maandag 2 September ten Raadhuize gelegenheid. Den Hoorn29 Avg. Tusschen paal 12 en 13 is aangespoeld een in staat van ontbinding verkeerend lijk van eon Duitsch zeeman. Door de zorg van den strandvonder is het lijk opgeborgen. Eon paar maal bad zij beproefd, haar gemoed voor hem uit te storten. Hij begreep haar niet, en zij vervreemden nog meer van elkander. En zonder het te willen, begon zij uit de hoogte op hem neer te zien. „G(j weet niet, hoe mooi het in de bergen isl" zeide zij eindelijk met matte stem, om een eind te maken aau de pijoiyko stilte. Geërgerd keerde hij zich om. „Mooi?.., en als gij nu eens naar be neden gestort waartvoor den dnivel ik hob toca maar ééa vrouw en onze Edith maar ééa moedernatuurlijk denkt gij er niet aan, welk een gevaarlijk werk het is... ieder oogenblik rolt er zoo'a klauteraar hals over kop naar bene den, ea dan is bet ongeluk gebeurd Zij sloot de oogen. Een harde, spottende trek speelde om haar lippen. „Eigenlijk is het uw schuld!" sprak zij „Ik heb u dikwijls genoeg gevraagd, met mij de bergen op te gaan... en alleen, omdat gi) dat niet woudt doen Hij ging schrijlings op een stoel voor haar bed zitten en kiemde de handen ineen als om zijn zelfboheorsching te bewaren. „De vrouwen hebben toch een bijzonder talent om do eenvoudigste dingen te ver draaien I t Wordt vervt'gd

Texelsche Courant | 1918 | | pagina 1