GEBRR SPANJAARD Piano's, Orgels, Muziekinstrumenten, Vleugels en Kunstspel piano's. Electrisclie Lampen. Rood Klaverzaad, Spoorboekjes Alkmaarsche Crediet-en Effectenbank Spaansche Griep Mijn Petten Een gezwel= voorhoofd Reparatie. Stemmen. Verhuren. Ruilen. Abdijsiroop SCHELPKALKFABRIEKEN - STOOMTRASMOLEN, Firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Alkmaar, Langestraat 88. Groote voorraad vanaf f 4,85. Veranderen en verruilen van gaslampen prijzen zeer coneurreerend. Aanbevelend, M. A. KUIJPER. Zij die van de Kegeeringsdistributie rood klaver zaad willen betrekken, gelieven dit thans reeds aan ons op te geven, en zullen wij later aan de bestellers kaarten ter invulling toezenden. DROS Co. Dienstregeling 16 Dec. 1918. ongeveer 6 H.A. Wei- of hooiland „de Langwalen". Agent Texel G. H. BROEKKAMP. Het Stofgevaar. 6 Wortman, Binnenbcrg, Heerenkleediiig naar maat J. EEC EN Gzn. Beslagen tong? aan het Abd ij tabletten „voor de maag" kost overal f 1,-25. Een boekje „Maagkwalen" wordt U op verzoek gratis toegezonden door L. I. AKKEil, Rotterdam. van den nieuwen dienst zijn in boekh. Parkstraat verkrijgbaar. TE HUUR: w. ivi is. Landbouw- en Ilandelscredieten. Hypotheken. Deposito's. Effecten. Coupons. Artsen waarschuwen voor het inademen van stoffige lucht, omdat daardoor de keel ontsto ken kan worden en de vat op U kan krjjgen. Hoest gij, zijt gij verkouden, hebt gij keelpijn, neem dan dadelijk de beroemde zijn goedkoop, van prima stoffen, mooie modellen en moderne kleuren. het adres voor Oudkarspel Alkmaar, Heeft nog prima balken, vuren deelen, greenen ribben, kanthout, buitenl. hout. Groote voorraden. De DIRECTEUR van het Productiekantoor voor Noord-Holland maakt bekend dat ondanks den gunstigeren politieken toestand het scheuren van een gedeelte der oude graslanden toch moet geschieden. Hij geeft belanghebbenden met aandrang den raad zoo spoedig mogelijk te beginnen met de noodige werkzaamheden en reeds nu betrouwbaar zaai en pootgoed aan te koopen. De gewassen welke vry verbouwd mogen worden, zijn a, late aardappelen koolzaad of raapzaad voor oliewinning geteeld tarwe, rogge, gerst, haver erwten, bruine- en witte stamboonen (voor den rijpen korrel als voedsel geteeld); b. voedergewassen voor eigen vee, voor zoover niet genoemd onder a. De bebouwing der gescheurde gronden met de sub b. genoemde gewassen wordt slechts toegestaan, indien de aanvrager een tenminste tweemaal zoo groote oppervlakte der door hem gescheurde landerijen met goed houdbare aardappelen, groene erwten of bruine boonen bebouwt. De noodzaak om uitsluitend voor Binnenlacdsche voedselvoor' zieniDg te teelen, heeft den Minister bij nadere overweging doen besluiten de teelt van vroege aardappelen op gescheurd grasland niet toe te staan. Voor de bestelling van zaai- en pootgoed wende men zich tot de erkende zaaizaad- en pootgoedhandelaren waarvan de adressen te verkrijgen zijn bij de Secretarissen der Landbouwcommissiën. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Directeur van bet Productiekantoor voor Noord-Holland en bij de gemeentelijke Land- bouwcommissiën. De Directeur van het Productie- KaDtoor voor Noord-Holland, S. W. DE CLEBCÖ. Als U 's morgens opstaat met een viezen smaak in den mond kijk dan in den spiegel of Uw tong beslagen is. Uw voedsel is in de maag aan het gisten gegaan, hetgeen gewoonlijk ge paard gaat met een zeer onwel riekende adem. Gebruik hierte gen Abdij tabletten welke ook met succes aangewend worden tegen maagpijn, maagkramp, het zuur, hartwater, misselijkheid, een bedorven maag, enz. ter grootte van een rijksdaalder, ver oorzaakte den Heer D. SCHUT te Ranum ondragelijke pijn. Na aan wending van de OPfttCHJK YVIY SII IJ E It Z1LF was het gezwel binnen 3 dagen geheel genezen. Gezwellen en wonden van allerlei aard, zwe rende borsten, open beenen en brand wonden genezen volkomen door Op rechte Witisumer Zalf. Verkrijgbaar p. bus van f 0,60 en f 1,10 (hoe grooter bus, hoe voordeeliger], bij Apoth., Drogisten en vele Winkeliers. Gen. Agent J. C. DE VKIES, Win- sum (Gr.) Te den Burg bij Qez.de Roos; C. G-aai; A. Lnngeveld. Oosferend D. Wni°; |j. Koppen; 8. Dros. Onde- SCkild W, Koorn; C. Vlas Jz P. V'os. Cocksi|orp Wed. Cf. v. d. RooijA. Dros Pz. Voarengros A.tea Êlboster, j; Keizerstraat lïelder. t I Grasland scheuren.

Texelsche Courant | 1918 | | pagina 4