een beste waakhond, Verkiezing. Houtverkooping. Deurwaarder C. G. Gude, Loonploegen. Tette Zalmbokking Staats boschbeheer Houtverkooping een groot fornuis. zouts Schelvisch eu Stokvisch. een pi, mak en trouw werkpaard. a. Da Huismanswoning „Concordia" en b. de Huismanswoning Welbedacht Gemengd Nieuws, Distributie. Advertentiën. Vergadering der Coöperatieve Aankoopvereeniging D. S. H. M. van Landbouw Rcgeerings Schelvisch, Ook fijne Bokkings. een partij voederbieten, 2'|2 H A. Land voor schenrplicht Wie een beste Melkkoe Zij die nog reparatie Kraamvrouwenverpleegster. candidaatstelling G. J. O» D. Dikkers, pnbliek verkoopen: G* J. O. D. Dikkers G. J. O. D. Dikkers, publiek verhuren publiek verkoopen: Bouwland, Versch en op kalven staande koeien |te koop. Houtvesterij „Haarlem.'' een belangrijke partij dennentak ken en eenige perceelen palen en boonenstaken, Schenrplicht. van 1 H.A. Land, Schenrplicht. 5 H.A, Schenrplicht, Predikbeurten. Vergadering zoute schelvisch, een boet met 4 per- ceelen weiland, Blazerschuit, vcor loonploegen, Nieuwe Onlusten. Te Berlijn zgn onder leiding van Lieb- knecht en zijn aanhangers opnieuw on geregeldheden voorgekomen, thans naar aanleiding van het afzetten van den politiepresident Eickhorn. Den Hoorn7 Jan. Een bewoner van dit dorp had een waar buitenkansje: zijn kat pakte een groote baas, die van zijn kool snoepte. De kool stond in den tuin vlak bij het huis. Vlieland. 5 Jan. Aan den Zuiderzeedijk is aangespoeld een vlet, van boven blauw geschilderd. In de vlet was aanwezig een oliejas en 2 riemen, waarvan een gebroken. Bin nen den spiegel was de boot met ingesne den letters gemerkt H. D. H. Naar aanleiding van bet bericht van de Teldat er tusscheu de Nederl. en Engelsche regeeringen overeenstem ming zou zijn verkregen over de positie van den gewezen Duitschen keizer, ver nemen wij, dat bij onze R9geering dien aangaande niets bekend is. N.R. Thee. In antwoord op vragen van het Kamer lid Staalman deelt de Minister van Land bouw mede, dat, nadat nog één ons per bon zal zijn gedistribueerd, geen thee meer hier te lande aanwezig is en een nieuwe aanvoer op zijn vroegst in geen geval sóór half Februari is te ver wachten. De Minister vertrouwt, dat in de win kels in den loop dezer maand de tbeebon inwisselbaar zal kunnen worden gesteld. In hoeverre met de distributie van thee zal worden voortgegaan, dan wel of er aanleiding zal bestaan de thee vry te laten, maakt nog een punt van over weging bij den Minister uit. In den val geloopen. Toen Zaterdagmorgen de arbeider KI. te Velsen, vroeg op 't station kwam, trof bij in jhet arbeiderslokaal een man slapende aan. Gevraagd wat hij daar moest doen, zeide de man van Alkmaar te zijn komen loopen. Hij had nog juist geld om met den trein naar Rot terdam te kunnen gaan, maar niet om in een logement te hebben kunnen slapen. De man verliet daarop het station en zou met den eersten trein naar Rotter dam vertrekken. De assistent L. had echter in de dames toiletten twee zakken aangetroffen en men vermoedde op 't station dat de slaper daar wel meer van zou weten. De stationschef belde daarom den hoofd agent Staak op, die spoedig kwam. Onze slaper kwam tegen half zeven weer aan het station en kocht een kaartje naar Amsterdam. Alvorens bij in den trein stapte baalde hij de twee zakken uit de W. C. en zette die in de coupé. De hoofdagent arresteerde de man en nam de zakken in beslag. Hij bekende in den goederenloods aldaar ingebroken te hebben, door uitsnijding van een ruit. De zakken bevatten manu facturen voor wellicht een waaide van f200. Het stationspersoneel en de politie hebb9n dus een goode vangst gedaan. De inbreker zal naar Haarlem worden overgebracht. het vervoer over de Schelde voor geallieerde troepen, Aan de Daily Telegraph wordt uit Parijs gemeld, dat de Nederlandsche regeering heeft toegestemd in het gebruik maken van de Schelde voor het vervoer van voorraden naar de zich in Duitschland bevindende geallieerde troepen. Zondig 12 Januari 1919. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m, 10 uur ds. Kroese. Koog v.m. lOuur ds. F'ijnackor Hordijk. Bevestiging Kerkeraadsleden. Den Hoorn, n.m. 2 uur ds. Kroese. Oudeschild, nm. hall 3 ds. Pjjnacker Hordyk. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Kramer van Leiderdorp. Cocksdorp, n.m. half 3 ds. Kramer ivan Leiderdorp. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. half 10 ds. G. Wiersma van Sauwerd. nam. 8 uur deüdfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Kuperus. Wykcommie te de Cocksdorp. Zitting voor alle distributiezaken eiken Vrijdag van 7 8 uur in de nieuwe school. Het publiek in de kom van het dorp wordt beleefd verzocht zich zooveel mogelijk op dat uur te vervoegen. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wjj onzen harteltjken dank voor de vele blijken raa belangstel ling, betoond gedurende de ziekte, bij het overlijdou en de teraarbeetelling van, onze geliefde Echtgenoote en Moeder. In het bijzonder aan Dr. Wagemaker en diens Assistente voor de onvermoede hulp aan haar betoond. K. van der WERF en Familie. Koogerveld, 6 Januari 1919. op Vrijdag 10 Januari, des avonds te 7 ure by Zoetelief te de Cocksdorp. Agenda Ingekomen 6tukken. Opgave benoodigde gras- en klaverzaden en verder voorkomende zaken. C. J. GEENSE, Voorz. P, C. BOOGAARD, Secretaris. Afdee!ing~Eierland. op Zaterdag 11 Januari des avonds 77, ure bij den heer K. LIST. Agenda Notulen. logekomen stukten. Voorstel van het bestuur aangaande spreker. Benoeming secretaris. Namens het bestuur, K. J. v. d. WOU DE, Voorz. C. J. GEENSE, Secr. TE KOOP Te zien en te bevragen by I. BONNE, Koogerweg. 30 cent per pond. 15 cent per stuk. Aaibevslesd, C. VISSER. Weder ontvangen. GERTENB VCH. TE KOOP: liggende op hofstede Gent in Eyerland, Aangeboden over te nemeD, op hofstede Gent in Eyer land. Ta koop gevraagd AdresH FLENS, Burg op Texel. Te koop bij A. x. d. VIS, Groeneplaats, Burg. wil koopen, moet even bij Jb. KNOL aanloopen. Eierland. nabij Zeeland. bij M Wieringa hebben, knnnen het afhalen bij ondergeteekende J. C. v. d. POLL. Er biedt zich aan eene Adres: Mei. CELMAN, p.a. H. EEL- MAN, Oost Texel. Dagelijks verkrijgbaar: eerste soort Zalmbokking 16 cent, Rolmops 14 cent en gemarioneerde Haring 17 cent per stuk. Bjj A. v. d. VIS, Groeneplaats. Het Eestnnr van de Vereeniging tot Uitkeering by Overlijden, Vooruitgang is ons Doel", brengt ter kennis van stem gerechtigde ledeD dat op Donderdag 16 Januari as. !savonds van 7 tot 8 uur in het café „den Burg" de zal plaats hebben voor een Commissaris van Toezicht. Deze verkiezing behoort te geschieden ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding volgens den rooster van den Heer G. SCHOENMAKER (niet herkiesbaar). Irdien meer als een persoon candidaat wordt gesteld, zal volgens art. 34 sub. d van het huishoudelijk reglement, op nader te bepalen tijd tot stemming worden over- geg8au. Formulieren voor opgaat candi- daten zijn vanat heden verkrijgbaar by den secretaris. Texel, 7 Januari 1919. A. LAN GEVELD Pz. Voorz. P. LIEUWEN, Secretaris. Notaris te Texel, zal, op Maandag 13 Januari 1919, des morgens 101/, uur, aan het einde der Weverstraat bij de nieuwe schuur van den Heer 8. KONING een motor van 5 tot 8 paardekracht, met bijbehooren, twee lijnkoekbrekers, een graanbreker, die tevens kan dienen als houtzaagmachine,- een vierwielig rijtuigje, een tilbury, twee basoules, maten, gewich ten, palen, zakken, kisten, stroo, enz. enz. Een en ander een uur voor den verkoop te bezichtigen. Notaris te Texel, zal op Haandag 13 Januari 1919, des na middags 127s uur, in het café „den Bmg" te den Burg, ten verzoeke van den Heer S. Keijser Cz. voor 3 jaren, publiek verburen aan de Westen op Texel, seotie F. num mers 41, 42, 43, 44 en 45, samen groot 7,57,72 heotaren. Aanvaarding 20 Maart 1919. Notaris te Texel, zal op Donderdag 16 Januari 1919, dcB voormiddags 107a uur, in het hotel „de Zwaan" te den Burg, voor het R. K. Parochiaal Armbestuur aldaar, voor 3 jaren en 3 optiejaren met Erf eu diverse perceelea Wei-, Hooi- en Bouwland, in den polder de Waal opTexel,groot 17,95,85 hectaren. met Erf en diverse pcrceelen Wei-, Hooi- en Bouwland, in den polder de Waal op Texel, groot 16,22,20 hectareD. Het perceel „Vimmekoog' komt bij „Welbedacht" en „de lage Tjabbert" bij „Concordia". te Texel, zal op Vrijdag 17 Januari 1919, des mor gens te 10 uor aan den grintweg nabij Nieuweschild te Texel, een paitij eiken en grenen planken, van 10 tot 30 voet, eiken en grene t dekdeelen, palen 5 tot 10 voet, dekbalkeD tot 15 voet, een party scheepsluiken, een roei, 2 pom pen, masten, giek, kluiverbout, 2 zwaarden, roer, groote partij brandhout, gegalv. yzeren platen, dek-, dorsch- en wagenkloeden, kluifok, touw en blokken, persdraad, lie ren, euz. enz. Bij inschrijving te huur voor minstens 2 jaren of meer jaren 11 akkers lengte 195 Meter. Gegadigden kunnen opgeven verlangd aantal jaren en medehuurders, hoeveel ak kers op peio. 1 en 2 of massa Inlichtingen bij den bewoner op „Veld- heim" in het Noorden. Brieven voor 12 Januari aan C BOON, Kampen, Spoorkade 9. Te koop een goed onderhouden de zoogenaamde T.K, 45, met volledige inventaris, klaargemaakt voor de Noord zee visscherlj. Te zien en te bevragen 'bij R. KOOGER, Bloematraat 97, IJmniden. H. A. KIKKERT, Znldhaffel Texel. De ondergeteekenden bieden zich aan zooveel voor scheuren als oud bouwland. Gebrs. ROEPER, DijkmanshuizeD. 24 en 28 cent per stuk. Gerookte vette sohar 50 en 60 cent per pond. Sardien, 70 cent per pond. Spiering in 't zuur 28 en 55 cent per flaoon. Haring in 't zuur 55 cent per flacon. Gerookte mosselen 1 1,25 per pond. Rolmops 15 cent per stuk. Aanbevelend, C. VISSER, Marktplein. in de Boschwachterij „Westermient" De Houtvester in de Houtvestery „Haar lem" wonende te Aerdenbout, maakt be kend, dat op 15 Januari 1919, des na middags 12Vs uur In het bote) „de Lin deboom" te den Burg op Texel, publiek bij afslag, zonder beding van onraad, zal worden verkocht, liggende in de Bosohwachtery „Wester mient" op den weg naar de Pioegelanden en in omgeving van het Botgras. Inlichtingen geven de Houtvester voor noemd en de Boschwacbter in de Bosch wachterij „Westermient", welke laatste op eiken werkdag am «ijzing doet, by voor keur op 13 en 14 Januari 1919, telkens des namiddags om 1,30 uur en op den dag der verkooping van des voormiddags 9 nnr, te beginnen bjj de Boschwachters- woning. De voorwaarden en perceelsbescbrijving liggen ter inzage bij de Bo3chwachters J. v. d. CRAATS, te Westermient en A. EPE, te de Koog alsmede in het hotel „De Lindeboom" te don Burg. De Houtvester in de Houtvesterij Haarlem, VAN 8TEIJN. De ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor bet geven van privaatlessen aan hen. die gaarne op noten willen leeren zingen. J. DITNKER, Warmoesstraat. Aangeboden scheurpiicht over te nemen tegen nader overeen te komen condities, N. SLOT, Waal. J. SELSER. Genegen over te nemen tegen nader overeen te komen conditiën. Alb. DROS, Pz. n.b. Cocksdorp. op Texel.

Texelsche Courant | 1919 | | pagina 2