Yrijz. Dem. Kiesvereeniging. Hunrcommissiewet. Hoiitverkooping. Deurwaarder C. G. Gude, Openbare Verkooping. StoouMubrlek Samenwerking Huuropzeggingswet. Publiek Verhuring Esn pas afgekalfde Koe te koop. Landtouwknecht gevraagd Gemengd Nieuws. Marktberichten. Distributie. Algemeene Vergadering Gandidaatstelling Prov. Staten. Huishoudelijke Vergadering de Heer B. J. GELDEU, Uitbetaling een nette woning, zoute schelvisch publiek verkoopen: 6. DIKKERS, Notaris. Deurwaarder G. 6. GUDE publiek verkoopen 2 Werkpaarden. Texelsche Vischhandel. Texelsche gerookte Mosselen, Predikbeurten. Texels Belang Vergadering Vereen. D. E. S. V. Vergadering een beste bakwagen. 6,36 H.A. Land, Zondag 19 Januari 1919. Wijkcommissie te den Burg. Nederl. Bond v. Arbeiders in het land, tuin en zuivelbedrijf Voor terstond te huur gevraagd Te koop Te koop of te huur Firma Bood, Bakker Co. Keijzer voor alle zijn bemoeiingen. Voor gesteld werd den heer Keyzer hiervoor als blijk van waardeering, niet als be looning, aan te bieden eene gratificatie, waarmee de vergadering gaarne instem de. Op voorstel van een der leden werd deze bepaald op f 35.—. De heer Keijzer bracht hiervoor dank en verklaarde, hoewel hij niet als lid van het bestuur herkozen kon worden, ook voor het loopende jaar de functie van de melkboekhoudiDg te willen ver vullen. Ook hierover werd instemming betuigd. Volgens rooster moesten als leden van het Bestuur aftreden de heeren S Keij zer, A. Ellen en J. v. d. Vis, niet dadelijk herkiesbaar. In hun plaatsen werden gekozen de heeren J. Trap Sr., K. C. Geus en P. A. v. d. Vis, die allen accepteerden. De voorzitter bracht dank aan de aftreden den voor alles, wat ze (in het belang der vereeniging hebben verricht. Medegedeeld werd, dat da adressen in zake straatverlenging te Oosterend en wegaanleg te Oost in orde zijn gemaakt. Na eenige besprekingen inzake reini gingsdienst, waarbij vooral geklaagd werd over vuile mesthokken en gebrek aan een algemeen rommelhok, werd be sloten over een en ander een onderhoud met het hoofd der gemeente te vragen. Verder kreeg het bestuur ^opdracht in deze zaken te doen, wat het goed mocht vinden. Hierna werd de bijeenkomst gesloten met dank voor de belangstelling en met den wensch, dat 1919 voor Dorpsbelang" een goed jaar mag zijn. Hierna koos het bestuur uit zijn mid den tot penningmeester den heer A. Koopman en tot vice-voorzitter den heer M. Timmer, terwijl voor een onderhoud met den heer Burgemeester werden aan gewezen de voorzitter met de heeren P. C. Koning en J. Trap. Natuurverschijnsel, Woensdagmiddag te ongeveer 1 uur, kon te Petten een eigenaardig natuur verschijnsel worden waargenomen. In- plaats van 1 zon, zag men er namelijk 8. De 2 bijzonnen stonden aan den linker en rechterkant van de eigenlijke zon, en beide even ver daarvan verwijderd. Om de zon zag men een groote cirkel, die door de bijzonnen ging, en de kleur had van een regenboog. Daaromheen zag men nog een groote boog, en hoog in de lucht een sikkelvorm van dezelfde kleur. Het verschijnsel moet het gevolg zijn van luchtspiegelingen, veroorzaakt door ijs- deeltjes, die in het luchtruim zweven. Natuurlijk wekte het heel wat belang stelling. Te 3 uur had de lucht weer haar gewone aanzien. Door de demobilisatie heeft het Rijk zich genoodzaakt gezien een groot aantal buiten- en losse kleermakers, die voor de centrale magazijnen van militaire kleeding en uitrusting te Amsterdam, Delft en Woerden werkten, te ontslaan. Er is voor 10 jaar militaire kleeding in voorraad. Rijwieldief door een advocaat gear resteerd. Een rechtsgeleerde had zijn fiets neer gezet bij Begeer op de Oude Gracht te Utrecht. Toen kwam een rijwieldief en wilde de flets meenemen. De eigenaar kreeg den snooden toeleg in de gaten en zette den dief, die zich reeds uit de voeten had gemaakt, achterna en haalde hem in de Haverstraat in. Dwars door het drukste stadsgedeelte Lijnmarkt en Choorstraat beeft de jurist zijn arrestant naar het hoofdbureau van politie getransporteerd, waar hij nu veilig en wel achter slot en grendel zit. Nu beleven we het misschien nog, dat de advocaat zijn eigen arrestant voor de rechtbank moet verdedigen 1 U. D. Inbraak in een pastorie. Gisternacht is ingebroken in de pasto rie der Geref. Gemeente te Halfweg, waar ze een en ander stalen en den voorraad Avondmaalswijn flink aanspra ken. Daardoor trokken ze in den vroegen morgen de aandacht van voorbijgangers. Met behulp van een politiehond werden twee mannen achter een turfhoop in dsn veenpolder opgespoord, in bet bezit van het gestolene, van nog een paar flesschen wijn en inbrekerswerktuigen. Ned. Een arme rijke. In de Veenkadelaan te 's Gravenhage is een oude man overleden, die in vroe gere jaren met petroleum ventte maar de laatste jaren van ondersteuningen leefde. Thans bij zyn dood bleek, dat hij gedurende zijn leven nog een heel kapi taaltje had bijeengegaard, n. 1. in een paar bossen los stroo, waar hy op sliep werd ruim f9000 aan bankbiljetten ge vonden. Voor de familie is het echter geen meevallertje, want behalve een paar honderd gulden voor degenen, die hem de laatste dagen verpleegden, heeft by alles aan een liefdadige instelling ver maakt. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds.nKroese. "o H, Doop. Waal, v.m. 10 uur de. Pijnacker Hordijk. Bevestiging Kerkeraadsleden. Den Hoorn, Geen dienst. 0ude8child, Geen diengt. Oosterend, nm. halt 3ds. Kroeso. Cock8dorp, nm. half 3 ds. Pfinaoker Hordjjk. H. Doop. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 de Eerw. Heer D. de Wit. Theol. Cand. te Leidschendam. nam. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Kuperus Den Hoornn.tn. halt 3 ds. Kuperus. Leiden, 10 Jan. Ter markt aangevoerd: 17 Stieren f180,— a t 475,-; 71 Kalf- en Melkkoeien f 400 a 1830. 240 Varokoeien 225 a f 680 39 Kalveren (vette) f 90 at 180. 9 Kalveren (magere) t 17.a 1 28.— 0— Lammeren f a f Donderdag a.s. van 5—6 uur bons voor achoenreparatie van 6—7 uur klompenbons. Zij die een klompenbon hebben gehad, kunnen niet eerder dan twee maanden na afgitte weer een nieuwe bon bekomen. Voorloopig iederen Donderdag van 5—6 uur zitting voor sohoenreparatie. Hiermede vervullen w(j den treu- rigen plicht, kennis te geven van het overlijden onzer gelielde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, COR.MELISJE DIJKER, Echtg, v. wijlen Jb. Brouwer Gz. in den ouderdom van 64 jaar en 6 maanden. R. Brouwer. A. Brouwer-Kool. A. Vonk-Brouwer. L. Vonk. C. Brouwer. J. Brouwer-Bakker, en Kleinkinderen. Üosterend, 11 JaD. '19. Dankbetuiging. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden en de ter aardebestelling van onzen geliefden Zoon en Broeder, GERUIT ARIE, betuigen wij onzen hart elij ken dank. In het bijzonder aan den Welfidel.Z.Gel. Hr. Dr. Wagemaker voor de zorgvolle ver pleging, aan den heer Lievaart voor de troostwoorden tot ons gesproken, aan de Geref. Joogelingsver. en aan kleedopleg- sters. Mede namens de familie, C. G. VLAMING. Oosterecd, 14 Jan. 1919. Voor de vele be aijzen van belangstel ling b(j hun huwelijk ondervonden, betui gen ondergeteekenden, mede namers we- derzijdsche iamilie, bun hartelijken dank. J. C. PLAATSMAN. M. PLAATSMAN—Boekei. den Bui-g Texel. De oudergeteokende betuigt hierby zfjn dank voor de b -langstelJi g, hem betoond hij den aanvang van 1919, biedt weder- keerig zijn beste wenechan nan. BUYSING DAMSTE. Burgemeester van Textl. op Donderdag 16 Jannari 's avonds 8 uur in café den Burg. De Secretaris PI8ART. van den Afd. Den Burg, Texel, op Donderdag 16 Jan. in .de Oranjeboom* te den Burg, 's avonds half 8. Het Bestuur. Afd. Oosterend. van Leden en Donateurs op Vrjjdag a.s, 's avonds 8 uur In het lokaal van den heer KOPPEN. Het Bestuur. Afd. Oosterend. op Zaterdag as. 'savonds 7 uur in 'het lokaal van den heer KOPPEN. Uitnoodiging ook voor vissohers te de Cocksdorp en te Oudeschild. Spieker te Amsterdam. Het Bestnnr. te EIERLAND. op Maandag 30 Jan. des avonds 6 uur it het lokaal van den heer Zoetelief te Cocksdorp. Na afloop vergadering. Bespreking over al of niet sfopzetten der fabriek. Opkomst dringend verzocht. Het Bestuur. door twee jongelui zonder kinderen, tegen flinken huurprijs. Adres bureau van dit blad. Dageljjks verkrijgbaar: 30 cent per pond. Bij C, DUINKER, Waal Texel. ARIE EELHAN Jz. Koogerstraat den Borg. In de Gemeente Texel is het verboden als verhuurder eene hoogere vergoeding, onder welken naam dan ook, te bedingen voor het gebruik van een woning, dan de huurprfis, voor de woning geldende op of laatstelijk voor 1 Jan. 1916, zoo die huur prijs niet is goedgekeurd of vastgesteld door de huurcommissie. Is de woning niet voor 1 Jan. 1916 ver huurd geweest, dan moet dcor den ver huurder schatting van de huur worden aangevra-gd. Is de woning na 1 Jan. 1916 gebouwd en iogebruik genomen, dan mag geen hoogere huurprijs worden bedongen, dan waarvoor de woning het eerst is vernuurd. Namens de Hnurcommissie, D. C. DROS, W. H. LAP, Voorzitter. Secretaris. Art. 1. Wanneer voor het eindigen van dehunr eener woniog eene opzegging wordt ver- eiecht en de huur door of namens den verhuurder is opgezegd, kan de huurder zich bij verzoekschrift weDden tot de hunr- oommis3ie to Texel, met het verzoek de opzegging nietig te verklaren. Art. 2. Het verzoek geschiedt binnen eene week na de opzegging. Iniien bet verzoek tijdig is ingediend maakt bet de opzegging krachteloos tot dat omtrent het verzoek bij einduit.praak is beslist. genaamd Kerrekie, Alb. EELMAN, Burg. te Texel, zal op Vrfldag 17 Jannari 1919, des mor gens te 10 uur aan deu grintweg nabij Nieuwe8child te Texel, een partij eiken en grenen planken, van 10 tot 30 voet, eiken en grenen dekdeelen, palen 5 tot 10 voet, dekbalken tot 15 voet, een party soheepsluiken, een roet, 2 pom pen, masten, giek, kluiverhout, 2 zwaarden, roer, groote partij brandhout, gegalv. ijzeren platen, dek-, dorsch- en wagenkloeden, kluifok, touw en blokken, persdraad, lie ren, enz. enz. op Vrijdag, 17 Januari 1919 's morgens 11 uur, in het cafe „den Burg", te den Burg, ten verzoeke van a. de Heeren W. PIEPER en H. FLENS qq voor 3 jaren van 1 51 10 weiland MiddeUte a.d. Tocht 1 15 40 Benedenste 108 30 Laogeveld 108 50 Hooge Fouwer 0 75 70 Achterste Fouwer 0 82 60 de Bol b. voor de Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend op Toxel, voor 3 jaar en 3 optiejareD, 2,95,00 weiland „achter de Kooi* op Zuid- haffel. 0.50.50 welland „de Westen" aan de Westen c. voor den Heer Jb. Az. Eclman voor 3 jaren 1,66,40 weiland „Ossenweid" nabij Den Burg. te Texel, zal op Dinsdag, 31 Jannari 1919, dra morgens te 10 uur ten verzoeke en ten huize van den Heer K. LANGEVELD Mz. in het Noorden te Texel, 1 kalf- en 1 vare koe, 1 nieuwe spijkoreg, 1 dito hakselmachine, kippenhok, loodsje tot amotie, 1 klamp mest, 1 klamp bescha digd stroo, 175 eiken en grenen palen, heining van 200 M. lengte, 50 eiken spoor- beels (wisselbant), 1 groote partij glad en puntdraad, 200 zakken, 5700 K.G. Kool rapen, alsmede 2 ledikanten, tafel, lamp, enz- enz. Bij dezen verkoop kan worden ingebracht. Bij P. C. BOOG1ART, Labora Cocksdorp, TE KOOP Bij J. J. MEI WENHUIZE.V, Eierland. BÖ P. van ROSSUH, P. H. Polder. geheel zandvrij, prima kwaliteit, uitsluitend onder toezicht behandeld, geen huisin dustrie. Proetdoosjes worden na ontvanget van postwissel a f 1,10 voor y3 en f 2,10 voor 1 kilo inhoud rechtstreeks van de rookerfj franco toegezonden. Vooral duidelijk adres wordt verzocht. Winkeliers vragen speciale prijzen en conditiën. Texelsche Vischhandel, zouterij en rookerfi, Haven Oudeschild Texel. Int. Com. Teieioon 2. Telegram-adres: „Boon Uaven Texel."

Texelsche Courant | 1919 | | pagina 2