Assurantie van den molen in het Noorden. De voorz. stelt voor het verzekerd be drag ad f 10 000 te verhoogen tot f 20,000. Wordt goedgevonden. Rekening De voorz. verzoekt de commissie belast met het onderzoek der rekening over 1918 verslag uit te brengen. De heer J. J Bakker deelt mede, dat de commissie de rekening met de bescheiden heeft onderzocht en in orde bevonden en stelt daarom hoofdingelanden voor, de re kening goed te keuren en vast te stellen in ontvangst op f 112752,42s uitgaaf op f 102388 63 Het vöordeelig saldo op f 10363,79° Overeenkomstig het voorstel Bakker wordt be loten. De voorz. bedankt de commissie voor liet onderzoek. Aan de orde de begrooting. Artikelsgewijze wordt deze behandeld. De jaarwedden van de leden van het bestuur en de beambten ondergaan geene verandering. Voor het maximum bedrag der huishoudelijke kosten stelt het college van Dagel. bestuur voor eene verhooging van f 209. omdat uit de rekeningen van de laatste jaren blijkt, dat het bedrag niet toereikend is ter bestrijding van noodzake lijk te maken kosten voor rijtuighuur en verteringen. Wordt goedgevonden. Tochten en slooten. Een bedrag ad f12000 is uitgetrokken. De Voorzitter zegt, het vorig, jaar is f14564 uitgegeven, als «e zoo doorgaan, wordt de afwatering goed. De heer Jb. Kikkert PPz vindt het be drag te hoog en zegt we moeten ons met den hoogeren omslag kunnen verantwoor den, tegenover de ingelaudende lasten worden hooger, niettegenstaande ons vroe ger is gezegd, dat de lasten lager zoudeD worden. De Voorzitter zegt, dat de verhooging van lasten moet worden toegeschreven aan de duurdere materialen en de hoogere loonen voor alle werkzaamheden. De heer L. J. Roeper wil het tochten graven uitstellen omdat de arbeidsloonen te hoog zijn. De Voorzitter: „als we niet meer uit voeren- dan de begrooting, gaan we niet vooruit, op de begrooting is niets meer geplaatst dan het hoog noodige en dat is feitelijk te weinig. De heer J. N. Kikkert zegt, als het Dagel. bestuur oordeelt, dat de werken op de begrooting noodig zijn, wil hij daarin meegaan. De heer L. J. Roeper geeft te kennen, dat in de tochten die tot 16 palm v.z gegraven zijn, nog 8 palm water blijft staan na het spuien en maakt daaruit de gevolgtrekking, dat niet zoo diep behoeft gegraven te worden. De Voorzitter: de tochten zijn niet diep genoeg, er is nog te weinig toevoer naar de sluis, de dijksloot loopt somtijds af tot 16 d.M. v z. terwijl de tochtslooten dan niet lager gaan dan tot 9 palm v.z. De heer IJ. Lap zegt dat het water in den Buitendijk niet lager afloopt dan-4riï5 d.M. v.z. en vraagt om verbetering van tochten. De Voorzitter antwoord, tdat de afwate ring van den Buitendijk ernstig wordt be lemmerd door de zandbank de Dooden Hond, door verplaatsing van deze bank kan verwacht worden, dat die belemmering over twee jaar Is opgeheven. De post ad f 12000 voor tochten en slooten wordt bij rondvraag in stemming gebracht en aangenomen met 11 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemmen de heeren J. J. Bakker, L J. Roeper, Jb Kikkert PPz. en K. T. Bakker, de overigen stemmen voor De bedragen uitgetrokken voor wegen, sluizen, duikers en bruggen ondergaan na toelichting van den Voorzitter geene ver andering. Bij de bespreking over de landerijen wordt besloten een bedrag ad f150 uitte- trekken voor de aankoop van hulpmest stoffen. Buitengewone uitgaven. Verharding en verbetering van wegen f 1000 t.w. Verbetering weg Trentgeest f250 Verharding Hoofdweg Noorden f 6 >0 Verbetering Noorderbuurtwegje f 159 Hoofdingelanden stellen geene verande ring in deze bedragen voor. Alsnu wordt behandeld het verzoekschrift van L. J. Roeper e.a om verharding van Kuitensweg. De Voorzitter zegt. het Dagelijksch be stuur had reeds besloten dit jaar geene wegen te verharden om de dure materialen. Hoofdingelanden kunnen zich met dit besluit vereenigen, zoodat besloten wordt de verharding van Kuitensweg uittestellen. De Voorzitter deelt mede, dat schipper A. Bruin brik heeft aangeboden voor f 7,75 per M3. Besloten wordt eene lading te koopen. Daarna worden de verschillende posten in de ontvangsten bekeken. Veranderingen worden niet aangebracht. De begrooting, aanwijzende een bedrag van f 13 polderlasten per H.A. voor de 28 polders en f7,47° per H.A voor de polders Koog en Everstekoog wordt daarna bij rondvraag in stemming gebracht en aangenomen met 14 stemmen voor en 1 stem tegen,die van den heer Jb.Kikkert PPz. Rondvraag. De heer J. N. Kikkert zegt, dat nog een plank van het Waterschap in de Mars ligt. Deze plank zal opgeruimd worden. Daarna zegt de heer Kikkert dat een koker in den weg nevens het land van Joh. Flens bij den Kapberg in slechten toestand is. Onderzoek wordt toegezegd. De heer (i. P. Witte vraagt schouw over eene greppel aan den Hoornderweg ter lengte van ongeveer 50 meter'vanaf de kolk op een stuk land van den heer Keesom naar den koker vantde ceen van den Noordhaffelerweg. Onderzoek naar den toestand aldaar wordt toegezegdblijkt dan dat schouw over die greppel noodig wordt geacht-, dan zal de gemeente Texel met dit besluit in kennis gesteld worden. De heer Jb Boogaart vraagt of het Waterschap de wegen van de buurtschap Oosterend wil overnemen. Besloten wordt tot overname van de eigendommen. Waarna de vergadering wordt gesloten.

Texelsche Courant | 1919 | | pagina 3