Bijblad van de TEXELSCHE COU"li AN T lvan Woensdag 28 Mei 1919 No. 5297, Ver»'ailerifl£ van Hoofdingelanden vac Let Waterschap de 30 Gemeenschappelijke polders op Texel op Vrijdag 16 Mei 1019. Tegenwoordig de heeren K. T. Bakker, Jb. Kikkert PPz. J. D Roeper, D. J. Bruin, P. J. AVitte, L. J. Roeper, J. J. Bakker, Jb. Boogaard, S. J. Dijksen, C Keijser Sz IJ. Lap, G. P. AVitte, Jb. S. Keijser, Jb. Kikkert Nz. Afwezig de heer P. S Koning. J. S. Dijt, Dijkgraaf, Voorzitter. C. J. Roeper, Secretaris. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde de ingekomen stukken. a. Van Gedeputeerde Staten houdende toezending van een goedgekeurd exemplaar besluit tot gratis aankoop van eenige per- ceelen water, tezamen vormende ;de Hop- tocht bij Dijkmanshuizen. Voor kennisgeving aangenomen. b. Van D. P. Bakker, houdende voor waarden voor het afstaan van grond le. ten behoeve van eene te maken tochtsloot langs den Sohansdijk; 2e. Voor eene verbindingstocht tusschen den dam bij de Noordkaap en de Lunet gracht. De heer Bakker vraagt voor grondprijs van beide perceelen t' 0,05 per M3 en be dingt b>j perceel 1, dat de uitkomende grond gebracht moet worden in de naastbij gelegen laagten in zijne landerijen en bij perceel 2, dat het Waterschap koopt ne vens den dam bij de a Noordkaap eene breedte van 20 M., uitloopende [op 10 M. breedte bi) de Lunetgracht; wijders dat de grond, komende uit de verbindingstocht •sub 2, geplaatst moet woidtn over een kant uit de sloot aan de landzijde in de daarnaast gelegen laagten en in twee oude putten. De voorzitter zegt met Bakker te zijn overeengekomen, om den slootgrond over twee kanten te laten nederleggen, later lieeft Bakker den grond over een kant laten verwerken dit werk lieeft hem meer gekost, dan hij voor zijn land ontvangt. De heer Bakker heeft nu voor tegemoet koming in de meerdere kotsen f 0,10 per M3 voor den verkochten grond gevraagd. Het college van Dagelijksch bestuur is van oordeel, dat het land met 0,05 per H3 goed betaald is en adviseert hoofdingelan den dien prijs niet te boven te gaan-. Overeenkomstig het advies van Dag. Best. wordt besloten. Omtrent de te maken sloot door het land van Bakker naar de Lunetgracht, deelt de voorzitter mede, dat aldaar door slappen grond wordt gegraven en de kan ten van de sloot inzakken. Het Dagel. bestuur heeft besloten de beloopen van de sloot met takkenbossen op te schoeien en daarop vasten grond aan te brengen. Nopens den grond, bestemd voor ophoo ging van den Rijksdijk deelt de voorz. mede, dat nog geen prijs bepaald is voor den geleverden grond. Hoofdingelanden laten deze zaak aan het Dagel bestuur over. c. Missive van het Molenbestuur van het Noorden houdende verzoek tot het plaatsen van schuiven, voor de regeling van het waterpeil, le. in den tocht aan den Middelweg aan het einde van het land van den heerP.S. Koning. 2e. Voor den duiker in den eersten dwarsweg. 3e. Voor den duiker in den tweeden dwarsweg ten AVesten van hofstede Gro ningen. 4e. In den tocht ten westen van de plaats van G. Roozendaal. üe voorz. zegtdeze brief is naar aan leiding van een schrijven van Ged. Staten om in overleg met belanghebbenden van den polder het Noorden, verschillende wa terpeilen vast te stellen en deze door schot ten te regelen. Het Dagel. bestuur wil daarin tegemoet komen en heeft aan het Molenbestuur ge vraagd naar de peilen, waarop het water moet worden opgehouden. Met den heer A. A. Eelman is overeengekomen om in de plaats van schuiven, overlaten te maken met een losse bovenplank, om deze bij veel overtollig water te kunnen wegnemen. Een opgaaf van de gewenschte peilen wordt nog tegemoet gezien. d. Verzoekschrift van den heer L. J, Roeper e.a. om verharding van Kuitensweg in Spang. De voorz zegt dat deze brief gisteren is ingekomen en nog niet door het Dag best. is behandeld gewordenhet verzoekschrift zal daarom bij de begrooting opnieuw ter tafel komen Waarschuwingsdienst. Naar aanleiding van eene missive van Ged. Staten omtrent eene te maken rege ling voor den waarschuwingsdienst bij stormweer en dreigend gevaar, deelt de voorzitter mede, dat door het college van Dagel be tuur een ontwerp is opgemaakt, waarbij do volgende regeling wordt voor gesteld. 1. De dijk wacht bestaat uit 6 (3 maal 2) personen, die met getij'hoogten, weer- en windkracht vertrouwd zijn. Bij toeneming van den storm wordt de wacht verdubbeld en bestaat dan uit 12 (6 maal 2) [personen. 2. Op den zeedijk zullen stellingen ge plaatst worden a bij de Schanssluis. b. bij de oude AA'aaldersluis. c. bij het Nieuweschild. d. aan het begin van den Noorderzeedijk 3. AA7anneer gevaar dreigt, zal als waak- sein aan de stellingen een bal of na zons ondergang een lantaarn met helder wit licht gehesohen worden. 4. Als het gevaar grooter wordt en meer nabij komt zullen als noodseinen aan de stellingen nabn de meest bedreigde plaatsen, twee ballen of na zonsondergang twee lantaarns met helder wit licht geheschen worden. 5. Bij vrees voor doorbraak zal door het bestuur naar de verschillende dorper, ge seind en/of boden uitgezonden worden om de kerkklokken te laten luiden en alle veehouders zullen gewaarschuwd worden om het vee naar het hooge land te brengen. 6. De inwonenden zullen met den sein- dienst bekend gemaakt worden door af kondiging in de maand September in de plaatselijke bladen en door aanplakking op de aanplakborden van de gemeeüte in elk dorp. Na eenige bespreking wordt het ontwerp vastgesteld en wordt besloten het aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring aan te bieden.

Texelsche Courant | 1919 | | pagina 4