MORGEN HEDEN REVOLUTIE Schrale, I Dansclub te den Burg. I Preekbeurten :-?.arkfct>e.rt<i<- rilën Distributie. o«3; I T«e|.2 192°- NIET MAAR tegenhouden? Nationalen Vrijwilligen Landstorm. le Luitenant van REES, H.M van Landbouw Vergadering VERGADERING. tot het honden eener vergadering Vergadering een hulp in ds huishouding of noodhulp. ADVBRTKMTTff.N Nagekomen Nieuwjaarsgroeten. Gij alle dienstplichtigen, komt naar die vergadering. Een model-huisverhnurder. Bijna ongelooflijk is aldus lezen we in Het Centrum hetgeen dezer dagen een huisjespotentaat aan een pand Noordsingel, eveneens te Rotterdam, heeft durven beetaan. Daar woont sinds 30 jaren op de eerste etage de familie K. De huisheer, de heer R., (of beter diens vrouw) op wiens naam het pand staat, had den huurder tegen 1 Juli van 't vorig jaar de huur opgezegd. De huur- commissie stond echter 6 maanden uit stel toe, dat dezer dagen met nog 4 maanden werd verlengd, zoodat de fa milie die reeds een andere woning had besproken, doch deze van de tegenwoor dige bewoopster niet kon betrekken, tot Hei a.s. haar tegenwoordig huis kon behouden. De eigenaar, die eerst reeds met goed vinden der huurcommissie de huur be langrijk had verhoogd, heeft na de be slissing der commissie niermede geen genoegen genomen, maar op de meest ergerlijke wijze gepoogd de bewoners het leven te vergallen. Reeds tijdens de eerste 6 maanden uitstel had hij geheel noodeloos de trap voor de helft laten wegzagen, zoodat men met een trapleertje de bovenste helft van de trap moest bereiken. De laatste dagen echter heeft hij de sabotage van zijn eigen goed tot het ongelooflijke uitgebreid. Met het oog op het verbouwen van de benedenwoning tot een winkelhuis liet hij een schutting optrekken, echter zoo hoog dat tegelijkertijd aan de bewo ners der eerste verdieping het uitzicht onmogelijk werd gemaakt. Verder verplaatste hij de huisdeur met het naambord der bewoners naar een opening in de schutting, zoodat op een morgen de post, waaronder een brief met geldswaarde, die door de bus naar binnen was geschoven, van de straat moest worden opgeraapt. Op de'oorspronkelijke plaats der deur kwam een keukendeur met onvoldoende sluiting. Zijn vernielzucht strekte zich ook uit tot den muur die met een beitel op verschillende plaatsen werd doorgebro ken. Ook de kolenkelder werd dichtge spijkerd, zoodat de bewoners hun brand stof niet meer konden bekomen. Dat 't leven op deze wijze voor hen schier ondragelijk was geworden, zal ieder begrijpen. Echter ontdekte het scherpe oog van den huiseigenaar nog enkele geriefelijkheden, die eveneens aan de bewoners moesten worden ontnomen. Zoo ging hg Zaterdag tot de krank zinnige daad over met eigen hand, met wol gevoerde glace-handschoenen aan de ruiten in te slaan. Geen wonder dat zoowel mannen, vrouwen als kinderen die van dit alles getuige waren geweest, Zaterdagavond en gisteren de heele schutting hebben vernield, en ook de ruiten van het be nedenhuis verbrijzeld. De schutting werd weer hersteld, maar het is zeer waar schijnlijk, dat zich hetzelfde spel zal herhalen. En Het Centrum besluit: We laten alle commentaar achterwege De feiten spreken voor zich zelf, maar dat zulk een treitersysteem in ons vrije Nederland ongestraft kan worden toege past, wil er bij ons niet in. Onze spoorwegen. Ter besparing van het kolenverbruik zullen binnenkort op de Ned. Spoorwegen zooveel mogelijk het aantal rijtuigen in de treinen worden verminderd en eenige voortreinen opgeheven. Te Rijswijk is een vrouw, die uit Leiden gekomen was om een bezoek aan haar dochter te brengen, door verkeeid uit te stappen onder de nog in beweging zijnde stoomtram gerahkt, met het ge volg, dat haar beide beenen werden af gereden. De vrouw is in het gemeente ziekenhuis te 's-Gravenhage overleden. hoe langer lioe maller. De Amsterdamscbe Gemeenteraad be sloot met 21 tegen 14 stemmen om Oudejaarsavond het tramverkeer te 10 uur stop te zetten. En dit in een wereldstad ten believe van slechts 600 conducteurs en wagen bestuurders Duizenden Amsterdammers verle den jaar maakten na 10 uur op Oude jaarsavond 12000 menschen van de tiam gebruik worden door dezen paskwil van den „edelachtbaren" Raad leelijk gedupeerd. Te Amsterdam is een 3e gemeen telijke winkel geopend. Boerenkool is bijzonder voedzaam wegens haar ijzerhoudende bestanddeelen In de bosschen nabij Terapel, wordt gezocht naar een kleinen bruinen beer, die uit een kooi is ontsnapt van een b() Norden zwervenden zigeunerstroep. Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Dec. 1919. Ingelegd f 9960.60 Terugbetaald- 11084,64 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4778. Zondag 4 Januari 1920. HERVORMDE GEMEENTE. Burgvm. 10 uur ds. Kroesc. H. Doop. Voorbereiding H. Avondmaal. Waal, v.m. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk. Bevestiging Kerkeraadsleden. den Hoornv.m. 10 uur ds. Visser. Oudeschild, nm. half 3 ds. Pijnacker Hordijk Ooslerend, v.m. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp, n.m, half 3 ds Kroese. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. balf 10 de br. B. M. Schuurman, Theol. Cand. Rijswijk. n.m. 2 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maör. den Iloorn, v.m. 10 uur ds. Kuperus funnereui, 30 Dec. Aangevoerd 333 Runderen waaronder: 220 vette koejen 160 210 Ct. per K.G 11C, Gelde koeien f 260 d 500; 110 Melkkoeien f 260 a 500; 14 stieren. 20 vette kalveren f 2,20 a f 2.60 p. Kg. 107 Kuch tere kalveren f 30 a f 75; 1315 Schapen f 50,a i 95.— 260 vette varkena f 1,64 a f 1.74 per Kg. 72 magere varkens 1 65 a i 95,00; 93 biggen f 32,00 a I 47,00; fcipeieren 17,00 a f 18.00 per 1U0; Schagen, 31 Dcc. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: 36 Vette Koeien 1 500 a 1 1100.—. 9 Nuchtere kalveren f 20 a t 50,00 30 Schapen (vette) f 50,00 a t 87.50 219 Overhouders f 35 a f 56,00 30 Biggen f 35.00 4 f 50.00 Boter f 2.90 a f 3,00 per K.G. Kipeieren f 14 00 t 16.00 por 100. Als geneesmiddelen noodig zijn. 1 Matigheid, opgewektheid en lichaams oefening zijn natuurlijke levenswetten, die u gezond dienen te houden. Maar voor de velen, die deze Diet hebben beoefend, het niet wilden of konden, zijn genees middelen een noodzakelijke behoefte om de kwade gevolgen van het verwaarloozen der gezondheidsregels van de Natuur te herstellen. Dit geldt de vele, pijnlijke verschijnselen van nieraandoening, vooral als door over werking, zorgen, laat naar bed gaan, te veel eten en drinken en in 't algemeen door een onverstandige leefwijze, overmatig veel urinezuur de nieren overweldigd heeft en het bloed heeft vergiftigd, waardoor niergruis, rugpijn, spit, nier-waterzucht, niersteen, ischias, rheumatiek of ontstoken nieren en blaas worden veroorzaakt. Verandering in al uw gewoonten is niet voldoende om beter te worden Een ver standige leefwijze is noodzakelijk, maar de verzwakte nieren dienen eveneens versterkt te worden door een speciaal nierengenees middel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn uit sluitend voor de nieren, de blaas en urine wegen. Zij hergeven aan de nieren de kracht om haar taak het filtreeren van het urinezuur en vloeibare onzuiverheden uit het bloed te verrichten. Zij ver zachten de blaas en regelen de urine- orgaoen. Duizenden zijn door Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam bevrijd van ernstige nierverschijnselen. Wacht u voor namaak, elke echte doos draagt de handteekening van James Foster. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te den Burg verkrijgbaar by T. Bnjjs a f 1,75 p. doos of f lü,per zes doozen. 41 Burgerlijke Stand der Gemeente Texel, v.m 19 Dec. 1919 tot ea met 2 Jan 1920, GEBORENTheodorus, z.v. Pieter Hoogland c-n Maria Ljos. Jacob, z.v. Jueob van Heerwaarden c-n Adriana du Pi.rto. Jan, z.v. Teur.is, Huisman eu Maria Anthonia Hoog rüeide. Eli sabeth, d.v. P eter Gernt Spigt en Maria Agatha Bar-hoist. ONDERTROUWD: CorncJs Boon en Maartje Knijper. GETROUWD: C. Lemstra en E, Jel- linghaus OVERLEDEN: Saartje Bakker, 79 jaar wed. P. Bakker. Geertruida Hendrika van den Brink Ad., 17 dagen. Neeltje Boon, 66 jaar. dochter van M. Boon, H. Dfjt, 27jaarechtg. C. Hopman. Pieter Witte, 66 jaar, echtg. P. Veeger. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een bril, en een rozenkrans met étui en gouden fragment horlogeketting. Uitreiking Suikerkaarten Oosterend op Maandag 5 Januari van 4—ö1/* uur n.m. Wijkcommissie den Burg. SUIKERBONS kunnen worden afgehaald op Maandag 5 Januari voor letter A—K Dinsdag 6 L—Z 's middags van 3—5 uur, ook voorbuiten- dorp. GEBOREN HENDRIK, zoon van D. SNIJDER Hzn. A. SNIJDER-v. d. Meij. Harlingen 28 Dec. 1919. Inplaats van kaaiten. ONDERTROUWD: CORNELIS BOON en MAARTJE RUIJPER. Huwelijksvoltrekking 16 Januari a.s. Onze lieve ANNIE ging heden zeer kalm van ons heen op den leeftijd van 25 jaar. Haar diepbedroefde Ouders, Broers, Zusters en Verloofde, CHR. NIES3INK. W. J. NIES8INK Lammers. Heemstede, 29 Deo. 1919. Heden overleed, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze gelielde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, P. J. WITTE, in den ouderdom van bijna 67 jaar. Uit aller naam, Wed. P. J. WITTb-Veeger. den Hoorn, 1 Januari 1920. Heden overleed in den ouderdom van 71 jaar onze geliefde eebtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder Hargaretka Catharina KEIJSER. 's Gravenbage. S. G Everts. C. G. Kruijtbosch Everts. D. J. Kruijtbosoh. Heemstede. J. H. averts. en kleinkinderen, 's Graven'- age, 1 Jan. 1920. Stadboudersplein 29. Bezoeken kunnen niet worden af gewacht. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats heb ben Maandag a.s. op Oud Eiken Dui nen. Vertrek v>»n het sterfhuis te 1 uur. Heden overleed, zacst ea kalm, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, AALTJE SCHAAP, Wed. C. de RIDDER, in den ouderdom van 70 jaar. De Familie. Den Burg, Texel, 2 Jan. 1920. Hartelijke dankbetuiging aan allen die mij zoo welwillend hebben ter zijde gestaan en belangstelling hebben betoond tijdens de ziekte en bet overlijden van myu ge lief e moeder. Aan Ds. Kuperus voor zijn troostvolle woorden, en in het bizonder aan Dr. v.d. Vegt en Zuster Duioker,die al het mogelijke hebben gedaan, om het lijden te verzachten. Jb. BAKKER Pz. Den Hoorn, Texel, Jan. 1920. N. Maat p f J. MAATKuyper. Door deze brengt bet bestuur U geacht gezelschap van Oudeschild bun welge- meenden dank voor de liefderijke bijdrage groot 1180,40 ten behoeve van onze nood lijdende weduwen en weezen. Onzen Heere schenke O steeds het noodige op dat terrein door te werken onze noodlijdenden steeds in uw lielde op dragend. Verblijve wy na Vriend- en Broedergroet Het Bestuur v/b Weduwenfonda Door Eendracht Sterk. is 't TTw tijd, Vraagt prospectus Levensverzekering. E. W. K. HIJSEN. Veerstraat 3 Amsterdam. Tel. Zuid 5957 wil niemand op Texel, hoe zullen wij die Alle elementen van orde en tucht reke nen op den Daarvoor komt spreken Maandag 5 Jauuari 's avonds 8 uur in het Café „den Burg". Het bestuur der afdeeline Texel van de N, L. S. AFD. EiERLAND. op Woensdag 7 Januari a.s. des avonds 7 uur in bet lokaal van den Heer ZOETE LIEF te de Cocksdorp. Namens het bestuur, H. van HARN, Voorz. C. J. GEENSE, waarn. Secr. Het Dagelijksch bestuur van bet Water schap „De Dertig Gemeenschappelijke Polders" noodigt allo ingelanden van Koog, Everstekoog en GerritslaDd uit op Donderdag S Januari a.s. 's morgens 10 uur in c»fé „den Burg" aau den Burg. Bespreking bijdrage in de bemalings- kosten van Waalenburg. Het Dagelijkscb bestuur vnd., J. S. DIJT, Voorz. C. J. KOEPER, Secretaris. op Dinsdag 6 Januari 1920, 's avonds 8 uur precies in hotel Texel. Tevens gelegenheid voor aanmelding van nieuwe leden. Het Bestuur. Ondergeteekende brengt langs dezen weg zijn hartelijken dank voor de kracht dadige medewerking van den heer Haaks- ma en Klaas van Urk te Terschelling en allen, welke het stuk hebben geteekend, waardoor hij heden de volle uitbetaling groot f 16600 ontving. Hopende wederzijds van dienst te mogen zijn. Met alle hoogaohting, JACOB W. DE VRIES. gesprongen of ruwe huid. Gebruikt PUROL. Voor direct gevraagd Drogisterij Riuueuburg.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2