Stoomzuivelfabrïek „Samenwerking" de Boerderij Utopia, Een WOONHUIS, Net Meisje Algemeen Armbestuur Algemeen Weeshuis een boerenknecht, INGEZONDEN STUKKEN. Markt beri unten Distributie. Advektentiën. Bloembolien-Teeltregeling. Bespreking Melkprijs. Bundvleesch openbaar aanbesteden bet bouwen van een woning te de Koog. Pr@dlkheurt@r» dringend uit ter vergadering verslag uit en ontving daarvoor den dank van de vergadering. Omtrent de bestrijding der musschen- plaag werd besloten nader een vergade ring bijeen te roepen. In plaats van de aftredende leden de heeren Jac. Keijser Sz en IJ. Lap niet herkiesbaar, werden gekozen de heeren Jac. Roeper Jbz. en C. Keijser Hz. De secretaris, die aftredend, niet her kozen wenschte te worden, werd bij acclamatie tot eerelid benoemd. Tot secretaris werd gekozen de heer R. A. Keijser. De gekozen bestuursleden namen allen de benoeming aan. Met een terugblik op het afgeloopen jaar, sloot de voorz. nadat nog bespre king van eenige landbouwbelangen had den plaats gehad, de vergadering. Oosterend, 5 Jan. De plaatselijke Yereeniging „Nut en Genoegen" zag in haar tweede verga- van dit seizoen een zeer druk bezoek. Al de aanwezigen konden niet geplaatst worden in de gewone vergaderzaal. De vice-voorzitter, de heer Joh. Koning Sz. opende de vergadering en wees er op, dat hem thans voor het eerst de hamer in handen was gegeven, daar de Voorzitter, die 33 jaar lid van het bestuur was, nu voor het eerst afwezig moest zijn. Verder werden allen welkom ge- heeten, inzonderheid de spreekster, Mej. J. E. Kroes, van Zaandijk, Hierna werd het woord aan de spreekster gegeven. Als lezing werd gegeven :„De Violiers" van Schurmann, het boeiende tooneel- stuk, dat elders honderden malen met succes is opgevoerd. De spreekster wist de verschillende rollen zeer goed weer te geven, al was ze met enkele der Joodsche uitdrukkingen minder goed ver staanbaar en al werden eenige uitdruk kingen minder goed begrepen. De aan dacht was evenwel onverdeeld en met groote belangstelliug werd de inhoud van het stuk gevolgd. Vooral de vast heid van karakter van Ester en Van Es werd zeer mooi weergegeven. Men was dan ook algemeen voldaan over de mooie lezing, en luide was het applaus na het zeer pakkende slot. Als bijdrage werd nog gegeven „Inkt", door Ina Boudier-Bakker, Ook hiernaar werd met veel genoegen geluisterd en ook hier werden de kinderkarakters' voorbeeldig gegeven. Mej. Kroes kan er zeker van zijn, dat 'men haar hier gaarne eens terug zal zien ze heeft den aanwezigen een mooien avond bezorgd. De voorzitter sloot de bijeenkomst met hartelijken dank aan despreskster en aan de vele belangstellenden. Een aangenaam bal volgde, waaraan bijna allen deelnamenkeurige muziek werd hierbij verstrekt door de heeren Zon en Hofland. Mijnheer de Redacteur, Mag ik u vriendelijk verzoeken het onderstaande te plaatsen met het oog op de vele groote en kleine bloembollen kweekers op ons eiland, die misschien niet vermoeden wat er omtrent de bollenteelt gaande is en zoodoende geen voldoende nota nemen van de oproeping tot eene vergadering in achterstaande advertentie. Tegenwoordig is het geheele bloem- bollenbedrijf in beweging. Groote dingen staan te gebeuren. Niet een trust, maar toch een zoodanige samenwerking tus- schen exporteurs en kweekers, dat allen door een vasten band, „de Teeltregeling, zijn verbonden. Deze teeltregeling beoogt le Overproductie te voorkomen. 2e De prijzen loonend te houden. 3e De boycot van allen die niet aan sluiten. Om overproductie te voorkomen wor den alle bedrijven geregistreerd, de thans bezette oppervlakte wordt stam- kraam en het later meerdere is de uit breiding. Komt er nu een teveel van zeker artikel, dan moet dat teveel wor den afgestaan, zoodanig, dat b.v. van de stamkraam één eenheid en van de uitbreiding twee eenheden moeten wor den ingeleverd ter vernietiging. Deze inkrimping geschiedt om te voor komen dat eene overproductie de prijs van een artikel beneden de teeltkosten plus winstbasis doet dalenvoor ieder artikel worden de teeltkosten plus winst basis vastgesteld. De handelaars mogen niet beneden die minimumprijzen koopen Ook voor het buitenland worden de prij zen vastgesteld. Om nu deze teeltregeling te behoeden voor een tegenstander, die de markt zou willen en kunnen bederven, wordt ieder geboycot die niet mededoet. Ieder dus die zich niet aansluit bij het kweekersgenootschap of den bond van bl. handelaars en de teeltregeling niet mede onderteekent, ligt buiten het bedrijf en is het verboden met zoodanige personen eenige zaken te doen, "t zij middellijk of onmiddellijk. Kweekers die zich dus niet aansluiten kunnen geen bol verkoopen of zelfs weggeven aan de handelaars en de kweekers der teeltre geling, zoodat hun teelt onmogelijk wordt. Door de teeltregeling zal ook de im port van narcissen en tulpenplantgoed worden geregeld. Met het oog op uw plaatsruimte, mijn heer de Redacteur, durf ik niet uitge breider te zijn en dank u vriendelijk. W. F. Schumaker. Woensdag 7 Januari 1920. HERVORMDE GEMEENTE. Waal en omstreken. Nagekomen Nieuwjaarsgroet. kramer"" Mijn hartelijke gelukwensch aan afzendster „De liefde". Dankbetuiging, Dankbetuiging. "V ergadering Vrijdag 9 Jannari a.s., caié Den Burg, 's avonds 7 uur, Uiteenzetting van de Teeltregeling. -A.lgem.eene "Vergadering van Aandeelhouders op Zaterdag;10 Jan. des namiddags te 2 ure, in het lokaal van den heer ZOETELIEF te de Cocksdorp. Agenda zeer gunstig gelegen in den polder het Noorden, met ruim 22 H.A. Bouw- en Weiland. J. BAKKER Phz., Bnrg, Texel. Mevr. BERLIJN, Joh. Yerhulststraat 62, Amsterdam. Rekeningen over 1919 worden inge wacht voor 15 Januari 1920 in het Gesticht van Weldadigheid. Het Bestuur. Rekeningen over 1919 worden inge wacht voor 15 Januari 1920 in het Algemeen Weeshuis. Het Bestuur. Lappen j Soepvleesch j f 1,00 Gehakt Rollade I f M° Per Pond- Aanbevelend, C. VISSER. Tegen 20 Maart gevraagd (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, tei kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Zaterdag 10 Januari a. s. des namiddags te twee ure in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, den 6 Jan. 1919. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAM8TE. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken 2. Benoeming methouder. 3. Ontslagaanvrage L. J. Kikkert als ondermijzer aan de school uoor m.u.l.o. 4. Wijziging uerordening op het beheer uan het leuensmiddelenbedrijf. 5. Vaststelling suppletoirkohier honden belasting, dienst 1919. 6. Vaststelling kohier schoolgelden ooer het eerste kmartaal 1920. 7. Vaststelling suppletoir kohier hoofde- lijken omslag, dienst 1919. Bnrg, 's avonds 7 uur Bijbellezing in Ëben Haëzer, spr. de hr. C. A. Staalman. Zondag 11 Jannari 1920. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Kroese. H. Avondmaal. Dankzegging, Koog, v.m. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk. Bevestiging Kerkei-aadsleden. den Hoornv.m. 10 uur ds. Visser. Voorbereiding H. Avondmaal. Oudeschild, nm. half 3 ds. Visser. Oosterendv.m. 10 uur ds. van Grasst k. Cocksdorjp, n.m. hall 3 ds. v. Grasstek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. half 10 n.m. 2 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 'Waal, v.m. 10 uur cis. de Maar. den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Kuperus. Purmereiia, 3 Jan. Aangevoerd 347 Runderen waaronder: 235 vette koeien 160 k 205 Ct. per K.G 119 Gelde koeien i 230 650; Melkkoeien f 230 a 650; 17 stieren. 25 vette kalveren i 2,30 a f 2.60 p. Kg. 76 Nuchtere kalveren t 30 a f 60; 1090 Schapen f 50,a f 90.—; 246 vette varkens f 1,40 a i 1.50 per Kg. 50 magere varkens i 50 a 1 80,00; 89 biggen f 22,00 a f 38,00; kiDeieren f 15,00 a f 17.00 per 1U0; Afhalen van suikerbons Donderdag van 4 tot 5 uur in de school. S1510 Ni DaMIAANS en COR A. DOGGER geven kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de voltrekking is bepaald op 22 Januari a.s. Woude bij West-Grafdijk j iQon Den Hoorn, Texel 3 JaDUan 1920 J. KRAMERBujjs. pf Chicago, Noord Amerika. Heden overleed in den ouderdom van 71 jaar onze geliefde ecbtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder Margaretha Catharina KEIJSER. 's Gravenhage. S. G. Everts. C. G. Kruijtboseh Everts. D. J. Kruijtboseh. Heemstede. J. H. Everts. en kleinkinderen. 's Gravenhage, 1 Jan. 1920. Stadhoudersplein 29. Bezoeken kunnen niet worden af gewacht. Geen bloemen. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, SIJBRAND KEIJSER Cz. in den ouderdom van 77 jaar. Texel, den Burg, C. Keyser Sz. G. Keyser-Roeper Utrecht, G. Over Keyser H. Over Texel, de Waal, L. C.JBeyser N. Keyser-Keyser. W. 8 Keyser. P.J Keyser-Keyser den Burg, Cath. Noordijk Keyser A. J. Noordijk en Kleinkinderen- Texel, den Burg, 5 Januari 1920. Héden overleed, tot onze diepe droefheid, onze g-lidde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader. WILLEM BRANS, in den ouderdom van 73 jaar en ruim 7 maanden. Den Burg, Texel, Wed. P. Brans Bakker. Eierland, Brans. C. Stoepker. Den Burg, G. H, P. Dijt-Brans. O. H. Dijt. AnnaPaulowua, H C. R. Brans. Amsterdam, D. H. Munk-Brans. H. J. Munk. Den Burg, Texel, 4 Januari 1920. P. E. Stoepker— Ds. C O. DE MAAR en Echtgenoote zeggen hartelijk dank voor de velegeluk- wenschen, bij gelegenheid van de jaars- wisseliog ontvangen. Voor de vele bewijzen van deelneming, zoowel van hier als elders ondervonden, tijdens het zoo droevig overlijden van onzen geliefden Eohtgenoot, Vader, Zoon en Broeder HENDRIK DIJT, betuigen wij onzen hartelijken dank. Bijzonder aan den heer M*-ts voor zijn onvermoeide pogingen tot redding en alles wat hij nog voor den overledene heeft gedaan en ook aan allen welke bij hetoogelukde behulpzame hand hebben geboden. Verder aan de Heeren Dragers, Dames Kleedoplegsters. de Buren en allen welke er toe hebben bijgedragen om de laatste eer aan den overledene te bewijzen. Wed. H. DIJTHopman. Voor de vele bewijz-m van belangstelling en deelneming tijdens de ziekte en na bet overlijden van onzen geliefden zoon en broeder GERRIT betoond, betuigen wij hierbij onzen dank. In het bizonder aan den WelEdZ erGel. Heer Keidel en aan de zosters Duinker en Mulder, die bem onvermoeid hebben verpleegd, aan den WelEerw. Heer Pijnacker Hordijk voor de troostwoorden tot ons gesproken, aan dea WelEerw. Heer van Grasstek, aan onze buren en aan hen, die de laatste eer aan den overledene heoben bewezen. De familie HALSEMA. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die ons hebben bijgestaan bfj de ziekte, het overlijden en de teraar debestelling van onze geliefde moeder, be huwd- en Grootmoeder, Wed. C. DE RIDDER. Namens de familie. Ondergeteekende kan niet palaten in het openbaar zijn dank te betuigen aan den heer FULPS DUINKER te Nieuwe- schild voor de zorgen aan zijn paard be steed, dat gespannen «oor bet rijtuig, van de haven te Oudeschild was weggeloopen. J. KAGER Cz. Welgelegen bij den Burg. Behalve de leden van de atd. „Texel" van het Kweekersgenootschap, worden vooral op deze vergadering de kweekers niet leden opgeroepen. S. FLENS, secretaris. De Besturen der Heldersche Melkcen- trale en Melkslytersvereeniging noodigen alle veehouders, die aan hen melk leveren op Donderdag 8 Jannari a.s. 's avonds 7]/3 uur in „de Oranjeboom". Namens den Melkveehoudersbond Afd. „Texel", J. KOUIJ, Voorzitter. J. KAGER, Secretaris. TE EIERLAND. 1. Verslag-uitslag opname aantal koeien. 2. Beslissing omtrent opening of verkoopen fabriek met inventaris. Er wordt geen rekening gehouden met hen, die niet ter vergadering komen. Trouwe opkomst dringend verzocht. Het Bestuur. TE KOOP: Inlichting te bekomen bij den bewoner J. van HOLTE. TE KOOP: in de Weverstraat, hoek Parkstraat, prachtige drukke stand, gescoikt voor vele doeleinden en te bevragen bij GEVRAAGD voor direct, goede burger pot kuuuende kok> n. Loon f250,Wasch vrij. Burgemeester en Wethouders van Texel zalieD op Woensdag 21 Jannari 1920, des middags 12 uur, ten Raadhuize, onder aannemers te Tfxel woonacntig, in het Bsitek en toekeniog verkrijgbaar ti-r Gemeente Secretarie tegen betaling van fl. goed kunnende melken en ploegen, liefet met inwonende zoons. Vrije woning. A. LAP Dz., de Atlas.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2