Knolrapen te koop, plm. 50000 kilo. GENEZING VA] HUIDUITSLAG, Dansclub „T. 0. Cr." 1 Candidaatstelling Gemengd Meuws. AjpvektbmtlKw. is uitgesteld, UITVOERING Zangvereen. „Nienw Leven", Gemengd koor, Operette, Voordrachtenen fflarmergroepen. een bouwknecht, doode paarden ¥OERBIETEN en KOOLRAPEN te koop. fijne wollen damesbonsen, prima schoolkousen, zware katoenen kousen. KOOPJES. Beste Sajet, 8 lood, voor 75 cent. 7 lood, 60 cent. IJzersterk. „Ue Fijnproever" Helder. een geverfd linnenkast} A. J. BAKKER, (niet herkiesbaar). G. J, O. D. Dikkers, publiek verkoopen Predikbeurten- Vrij bal na. D.E.L. te Eierland WINKELIERS 10000 K.G. prima HOOI. Verkiezing. De uitvoering der tooneelver- eeniging „Thalia" te den Hoorn Personen beneden 16 jaar geen toegang. Zie, die nog lid wenschen te wor den van bovengenoemde club, kun nen zich alsnog aanmelden op Don derdag a.s. des avonds van 7—8 uur in hotel Texel. HET Waschmiddel voor Huidziektei coopvoorstellingen gegeven, er behoort dus geen voorzeggenden geest toe, om een ruime opkomst te voorspellen. Uitlevering van den ex-Keizer. Maandag is het verzoek tot uitleve ring van den ex-keizer aan den Neder- landschen gezant te Parijs ter hand ge steld. De nota, houdende den formeelen eisch tot uitlevering is onmiddellijk aan den minister van Buitenlandsche zaken door gezonden. Een Reuter bericht in de Telegraaf meldt, dat in die nota een dringend be roep opNederlaDd, wordt gedaan, op Ne derland, zoo luidt het, dat altijd eerbied heeft gehad voor recht en rechtvaardig heid en dat een van de eerste was om een plaats te eischen in den Bond, welke steunt op het beginsel van solidariteit tusschen de naties. Het Nederlandsche volk heeft er te groot belang bij, niet den schijn op zich te laden, den voornaamsten bewerker der catastrophe te beschermen door hem op zijn grondgebied een schuilplaats te verleenen in plaats van de berechting, welke geëischt wordt door duizenden slachtoffers, te vergemakkelijken. Wat zal Nederland doen Oosterend19 Jan. Gisterenavond werd door deEierland- sche TooneelvereenigiDg „Vooruit zij ons Doel", onder leiding van den heer C. A. Keijser een uitvoering gegeven in het café „Den Braven" alhier. De opkomst was niet groot, waarop de heer Keijser in zijn openingswoord wees. Oorzaak zou wel zijn, de uitvoering van de ZaDg- vereeniging „Nieuw Leven", die weldra zal gehouden worden. Verder werd medegedeeld, dat de vereeniging nog zeer jong is, en de leden niet geschoold zijn. Opgevoerd werd „Zijn zoon", blijspel in 3 bedrijven van G. von Moser. Met belangstelling werd het spel gevolgd en het bleek, dat onder de vertolkers goede krachten zullen komen, wanneer meer dere oefening volgt. Nog werd gegeven een voordracht door 2 personen, getiteld „Een rijk ge worden visschersjongen", welke voor dracht zeer in den smaak viel. Na afloop dankte de heer Keijser allen voor hun aanwezigheid en voor de aan dacht, waarmede men het spel gevolgd had. Het gebruikelijke bal volgde, waaraan al de aanwezigen deelnamen. Met verwijzing naar achterstaande advertentie, wordt er op gewezen, dat de Zangvereeniging „Nieuw Leven" op a.s. Zaterdag en Zondag uitvoeringen zal geven. Deze vereeniging heeft reeds sedert eenige jaren een goeden naam en meermalen heeft men bij de uitvoeringen genoten. Er wordt dan ook niet aan- getwijfeld, of ook nu zal zij goed werk leveren en de te geven operette zal zeker in den smaak vallen. Moge uit de belangstelling blijken, dat velen haar een goed hart toedragen. Lager prijzen. De verpachting van het grasgewas van het waterschap „De Purmer" heeft op gebracht f 14.766 tegen f 18.761 het vorig jaar. Dus bijna f 4000 minder. Het wegspoelen van de duinen gaat op Schiermonnikoog steeds door. Lag er voor den Jaatsten storm nog 24 M. vast hoog duin voor de villa van den heer v. Viersen Trip, thans bedraagt dit maar 16 M. Onlangs brachten de in genieur en opzichter van de Prov. Friesl. een bezoek aan de bedreigde duinen en strand. Zij maakten schetsen maar meer vernamen wij er tot dusver niet van. N w s. Een merkwaardig piëteitsgevoel. In Oberschlesien stond voor enkele jaren een uitgestrekt woud van beuken- boomen. Door gebrek aan materieel en mijnwerkers, werden uit de omliggende mijnen zoo weinig steenkolen gedolven, dat het bosch bijna geheel gekapt werd om in de behoefte van brandstof te voor zien. Slechts vier boomen zijn blijven staan. Er is thans een comité gevormd om deze vier boomen te behouden als een nagedachtenis aan de ontzettende oorlogsjaren. De ui is wegens haar microten- verdelgende eigenschappen een de ge zondheid bevoruerend voedsel. Watersnood. De „Algem. Watersnoodcommissie" te Amsterdam en de „Kon. Nationale Bond voor Reddingwezen" en „Eerste Hulp bij Ongelukken Het Oranje-Kruis" heb ben weder in onderlinge samenwerking de noodige maatregelen getroffen om aan de slachtoffers van de overstrooming in de provincies Limburg en Noord-Brabant hulp te kunnen bieden. De vertegenwoordigers van „Het Oranje Kruis" in beide provincies zijn gemach tigd reeds dadelijk de eerst noodige hulp te verleenen. Het „Provinciaal Centraal Comité voor rampen van algemeenen aard" voor de provincie Limburg, waarin beide boven genoemde lichamen vertegenwoordigd zijn, zou Maandag onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin in eerste vergadering bijeenkomen. Yoor zoover inlichtingen waren te ver krijgen zijn te Cuyck 4 kinderen door het water verongelukt. Hier en daar zijn enkele stuks vee aankomen zwemmen. De boeren hebben gedeeltelijk hun vee in veiligheid kunnen brengen, doch er moet veel vee zijn verongelukt. De omvang der ramp is nog moeilijk te bepalen. De Maas voor Maastricht blijft vallen. De buurt „Gemeent", onder Aalst aan de Maas is overstroomd, 38 huizen zijn onder water geraakt. Het water heeft ook te Rozendaal veel schade toegebracht. Verscheidene straten staan blank, o.a. de Willemstraat en Fortuinstraat, straten die men ter verbetering der onderlagen heeft uitge graven, doch die thans op havens ge lijken. Enorm is de schade, toegebracht aan akkers. Van het gezaaide zal niet veel terecht komen. Trein-zakkenrollers Een heer die Dinsdag van Rotterdam naar Apeldoorn reisde, kwam even voor Amersfoort tot de minder aangename ontdekking, dat een portefeuille met f2554, waaronder 2 bankbiljetten van f 1000, uit den binnenzak van zijn jas verdwenen was. In de coupé werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld, maar zonder resul taat. Den reiziger bleef dus niets anders over dan den chef van het station Amers foort van de verdwijning der portefeuille in kennis te stellen. De reiziger herinnerde zich, dat, toen hij in Utrecht in een anderen trein moest overstappen, in de coupé, waarin hij had plaats genomen, een Engelsch sprekend als heer gekleed persoon even eens kort daarop binnenkwam. Deze persoon had een zwa'rt lederen acten- tasch bij zich, die hij in het bagagenet wilde leggen boven de plaats, waar be doelde reiziger was gezeten. Toen hij zich over hem heenboog om zijn tasch in het net te leggen, vroeg hij in het Engelsch of er in de coupé gerookt mocht worden. Na een ontken neud antwoord te hebben ontvangen, stapte de Engelsche heer in gezelschap van een persoon, die inmiddels ook de coupé was binnengekomen, weer uit en verdween tusschen de menschen op het perron. Vermoed wordt, dat de Engelsch spre kende persoon op handige wijze bij het quasi neerleggen van de actentasch in het net, zijn slag heeft geslagen en ge legenheid heeft kunnen vinden de porte feuille te rollen. In dit verband verzoekt de commis saris van Politie in de 2e afdeeling te Utrecht, inlichtingen omtrent den En- gelschman hij is ongeveer 40 jaar oud heeft een gladgeschoren gezichtdonker haar, en is gekleed in een blauw col- bertcostuum. Het accent, waarmee hij de EDgelsche taal uitspreekt, doet ver moeden, dat hij niet van Engelsche nationaliteit is. U. D. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. OVERLEDEN Mijsje Molenaar, 75 jaar, wed. vaa Cornelis de Boer. Zondag 35 Jannari 1930. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur da. Kroese. Kerkcollecte. Waal, n.m. half 3 da. Pijnacker Hordijk. den Hoornn.m. 2 uur ds. Visser. Dankzegging H. Avondmaal. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Viseer. Ooslerend, n.m. half 3 ds. Kroeae. Cocksdorp, v.rn. 10 uur ds.Pjjnacker Hordijk GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. half 10 de hr. M. Ie Cointre Theol, Cand. 's Gravenhage. n.m. 2 uur dezelfde. Maandcollecte. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur da. de Maar. den Hoornv.m. 10 uur da. Kuperus. der op Zaterdag 34 Jan. (voor ouderen) en Zondag 35 Jan. 1930 (voor jongeren) 'a avonds half acht, in „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend Entree f 0,60. Het Bestnur. Bland-en-Berg, Eierland Texel. Gevraagd tegen 1 Maart, Adres Bureau dezer Courant. Het Bestuur van de Onderl. Paardenverz. wenacht bij inschrijving te verkoopen, de goedgekeurde die er komen vanaf 1 Februari '20 tot 1 Januari '21. Biljetten, op zegel van 50-cent, worden VOOR 38 Jan. e.k. ingewacht bij onder- geteekende. Namens voorn. Bestnur, C. 8TOEPKER, adm. (vorstvrij) worden thuis geleverd. Billijke prijzen. C. DIJKSEN, Vrachtrijder te de Cocksdorp. "V" oorradig Aanbevelend Wed, JAC. BOOV. C. LAMPE, Burg. koopen bij mij steeds het goedkoopste. Groote Pinda's of Sausjes per baal f 48,— Kastanjes 22,— Cocosnoten 48, Vijgen per mat 8, Kwatta per 100 8,50 Sicbesz per 100 8,75 Groote Zalmbokking per 100 5,90 504 Sinaasappelen 10 en 11.50 300 12,50 360 12,— Walnoten per pond 0,65 Hazelnoten 0,65 TE KOOP J. J. N1EUWENHUIZEN, Eierlam TE KOOP Adres te bevragen bureau v. d. Blai| rorm, Ju. n bjj elk-: n, Psoriai JaHet nieuwe geneesmiddel tegen Hu uitslag. D. D. D. geeft onmiddellijk t; lichting en volslagen genezing bij Hul uitslag, Zeere beenen, Ringworm, J en Branding, Insectenbeten, en jeukenden Huiduitslag, Pnistcn en alle huidziekten. Onmiddellijk na gebruik van het wait middel begint de genezing. Reeds eerste druppels van deze reinigende u zachtende vloeistof brengen verlicht! aan en doen de jeuk verdwijnen. D.D.D. Het geheim van dit nieuwe geneesmidd schuilt daarin, dat het doordringt in t huid, het is een vloeistof en alleen a vloeistof kan werkelijk tot in de poril doordringen. D. D. D. is een eenvoud antiseptisch preparaat, dat de ziektekiem! in de huid doodt en wegspoelt. Het dringt door tot in de poriën z water in een spons, doodt de ziektekie: en verzacht en geneest de huid. W; lfjke dranken om in te nemen wen niets uit, evenmin zijn vette zalven te raden, daar deze slechts de poriën ve stoppen en het kwaad zoodoende vere: geren. D. D. D. reinigt daarentegen i poriën en spoelt ze als het ware schoo: Hebt gij een brandend jeukende huid Wacht dan niet, maar begin onmiddellii;. met het gebruiken van D. D. D. Vm eveneens naar D. D. D. zeep en de grat D. D D. Brochure. Prijs van een proefflesch f 0,75 en van et groote flesch, (inhoud 5 maal zooveel e dus veel voordeeliger] f 2,15. Verkrjji baar bij alle apothekers en drogisten. Wai niet verkrijgbaar wende men zich tot dj alleenvertegenwoordigers: firma B. Meii dersma, Den Haag-Sneek. Te den Burg Texel bij T. BUIJS. Het Brstuur »an de VereenigiDg to Uitkeering bfl Overlijden „Vooruitgum is ons Doel", brengt ter (ke-mis van stem gerecotigde leden, dat op Donderdag 21 Jannari a.s. 's avonds van 7 tot 8 uur ii Café „den Burg* de| zal plaats hebben voor een Commissarii van Toezicht. Deze verkiezing behoort te gescbiedei ter voorziening in de vacature, ontstaat door de periodieke aftreding volgens dei rooster van den Heer Formulieren voor opgaat candidaten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij den Seore- taris. Texel, 17 Januari 1920. A. J. BAKKER, Loco-Voorzitter. P. LIEU WEN, Secretaris. Notaris te Texel, zal op Dinsdag 37 Jannari 1930, 's avond! 7 uur, in bet Café .den Burg* aan den Burg op Texel, a. ten verzoeke van den heer J. Koning Albz, Een perceel land, genaamd „Kroontje!- land" gelegen bij den Burg, groot 1 8660 Heet. en een perceel land, genaamd „Slinger weg* ten zuiden van het vorige perceel groot 1 55 20 Heet. en b. ten verzoeke van den heer P. B- Keijser. Een perceel land, g-naamd „Sporten' in de Mare groot 1 51 50 Heet. Aanvaarding 20 Maart 1920.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2