i 1 3373 Zaterdag 21 Februari 1920; 33st' Jaargang. Wleuws- en Advertentieblad. J Spoor- en Bootdienst. IWITTE ROZEN. Binnenland» Gemengd Me uw 8. Ac FEUILLETON L Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagmorgen ■BOT. IBMENTEN ea ABVERTENTIEN worden aangenomea Advertentiëu daags voor de uitgave vóór 1 aar nam. F«ka LANGEVELBA DE R O O IJ, Parkstraat, Bunffl oïTixii LICHT OP I HOOGWATER Reede van Texel. Beperkte dienstregeling van 16 Februari 1930 Vertrekuren van de Boot. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van het Bestuur van de Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend om op het perceel, kadastraal bekend in Sectie K, no. 1627 een aerogeeagasinstallatie te mogen plaatsen door hen voorwaardelijk is ingewilligd. Inlijving der lichting 1930 en uitstel van eerste-oefening. Bekendmaking, TEXEL, 20 Febr. 1P20. Raad ran Arbeid. Tapverbod gedurende de kermis. Overtreding van de Invaliditeitswet. Gevallen vliegers. Beivaking ex-Kroonprins. De verwisseling van Rijksveldwachters ter bewaking van den ex-Kroonprins, gaat snel. Veldwachter Steen van Zaan dam is vertrokken en vervangen door den Brigadier der Rijksveldwacht J. Groenewoud van Texel. Wie volgt? vraagt de Sch. Ct. Armoede der kerken. In de Eogelsche bladen is de armoede der kerken aan de orde van den dag. Er is dikwijls geen geld om de predi kanten behoorlijk te bezoldigen en geen geld om de kerkgebouwen te onderhouden. Geen sterke drank op den vrijen Zaterdagmiddag. Te Aalten wordt de verkoop en het vervobr van sterken drank verboden van Zaterdagmiddag tot Zondagmorgen. COURANT. OO: Abonnementsprijs per 3 maanden: Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 65 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. Prijs der Advertentiin: Van 1 tot 5 regels 50 Cts. iedere regel meer 10 Ct. Oroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. aian Woensdag 18 Februari tot en met Dinsdag "l Februari ~)or rijwielen 6.— uur, voor rijtuigen 6.30 uur e i -Jra Donderdag 19 Febr. v.m. 8,39 l Vrijdag 20 9,12 1 Zaterdag 21 9,44 Zondag 22 10,17 Maandag 23 10,53 Dinsdag 24 - 11,31 Woensdag 25 12, Des namiddags is het ongeveer een halfuur r hoogwater. b< en n Texel: 7,45 v.m. 2,45 n.m. 4.15 in Nieuwediep9,15* El* Zondags v.m. 8,45. EI Vertrek en aankomst der treinen „i van den Helder naar Amsterdam, ertrek Helder. Aankomst Amsterdam I 6,24 9,14 7,29 sneltrein 9,14 10,245 1,07 12,20f 3,28 1.56f+ 4.46 4,11** 6,25 6,54 9,39 ovendien loopt op alle werkdagen een trein Mi Helder naar Alkmaar tel van Helder 4,26 te Alkmaar 6,15 Van Amsterdam naar Helder, rek Amsterdam. Aankomst Helder 5,25§ 8,35 9,17 11,39 12,28§ 3,07 3,05 6,02 6,09 9,18 8,30 10,36 10,45f 12,36 Het op Zon- en feestdagen, illeen op Zondag. Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. INVORDERING 's Rijks Directe belastingen, e Burgemeester der Gemeente Texel ,akt bekend, dat het kohier der Per- eele belasting No. 1 over het belasting- r 1920, invorderbaar is verklaard en ,n den ontvanger ter invordering ter nd gesteld, '•'"'Ieder daarop voorkomende belasting schuldige is verplicht zijnen aanslag, op tón bij le w,et bepaalden voet te voldoen. Texel, den 19 Februari 1920. De Burgemeester, BUYSING DAMSTE. Naur het Hoog-Duiisch van Gravin E. von Adlersfeid-Balleatrem. 1 ja," zeida deze, het kind wiegend. „Ea ik heb geslapenHeb niet gewaakt," «.jammerde Rataiczak. K Vorst Hoohwald deed zichzelven geweld aan, om zich goed te houden. „Zij leeft," zeide hij kortweg. „Laat ons naar naar boven brengen, eer iemand er ewat van bemerkt, Waartoe dient dat op- "~Bn F Rataiczak, help -.professor, u aagt het kind. Voorwaarts Zonder veel drukte, snel en statig, be- >og zioh de vreemde processie den weg f terug, dien Iris nauwelijks twintig minuten ■bieden was afgekomen. Geen mecaeh was er wakker in 't slot slechts een had Jast rijden van een huurrijtuig gehoord Rataiczak, Da professor had niet meer 'kunnen slapen terwijl hij er op rekende niemand te zullen ontmoeten, wilde hij |óen bad nemen aan het zeeterras en had tot zjja verwondering da deur daarheen jMfcn openstaan. En toen had a ij Iris ge zien, noe zg de trap langzaam afging, en tegelijkertijd hoorde hij ook de deur voor INRICHTINGEN, welke gevaar, schade oi hinder kunnen veroorzaken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de beschik king bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen om hun bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 13 Febr. 1920. Burgemeester eu Wethouders vnd. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat in de Staatscourant is opgenomen het volgende Met afwijking van het ter zake medege deelde in de dezerzijdsche kennisgeving van 18 October 1919, opgenomen in de Staatscou rant van 20 October 1919, no. 223, en met ver wijzing naar de dezerzijdsche kennisgeving van 14 Januari 1920, opgenomen in de Staats courant van 14 Januari 1920, no. 9, geschiedt de inlijving van de lotelingen der lichting 1920, toegewezen aan de regimenten huzaren (niet bestemd voor paardenoppasser of paarden- verzorger), in twee gedeelten, en wel „het eerste gedeelte, met uitzondering van de Israëlieten, in het tijdvak van 6—10 April 1920; de Israëlieten van het eerste gedeelte op 12 en 13 April 1920; het tweede gedeelte, met uitzondering van de Israëlieten, in het tijdvak van 1—5 October 1920: „de Israëlieten van het tweede gedeelte op 6 en 7 October 1920. „Mede zullen op 6 en 7 October 1920 worden ingelijfd de Israëlieten der lichting 1920, toe gewezen aan „de IHe bataljons der regimenten infanterie, het regiment Genietroepen (bestemd voor op leiding tot milicien-telegrafist of -telephonist.) Nader zal door de burgemeesters worden bekend gemaakt, wie van de lotelingen, toege wezen aan de regimenten huzaren (niet be stemd voor paardenoppasser of paardenver- zorger) zullen worden bestemd voor het eerste, en wie voor het tweede in te lijven gedeelte. Met uitzondering van de Israëlieten, wordt ten aanzien van dienstplichtigen van vorige lichtingen, die uistel of verlenging van uitstel vorst Hochwald opengaan. Ook professo ren verliezen dikwijls het hoofd, en zoo kwam het, dat in plaats van Iris tegen te houden, professor Glauchau eerst dea vorst tegemoet liep en hem naar hetzea- terras trok bijna te laat. „Ik zal 't nooit vergeten," dacht hij diep geschokt, toen hij met het kind op den arm achter Hochwald liep, die Iris stevig in zijne armen droeg, ondersteund door Rataiczak. Zij legden Iris in haar kleede- reu, die tot aan de knieën nat waren, eerst op een rustbed en Hochwald trachtte haar dunne japon uit te trekken, maar Iris sloeg hare armen om zijn hals en riep en smeekte hem haar niet te verlaten. „Wanneer jij bjj my bent, is de stem er niet," snikte ze, en hoewel Hoohwald den zin niet vatte, deed hfj toch maar al te graag hetgeen zij hem verzocht. Nu hielp waarlijk niets Rataiczak moest de kamenier wekken, die overigons dadelijk (er plaatse was, om Iris van hare natte kleederen to bevrijden, en haar naar bed bracht, waarbij Maroellus plaats nam met Iris hand in de zijne. Na zich een paar maal onrustig heen en weer te heb ben bewogen, sliep zij uit zuivere ai cat ling in, en nu waagde hij het zioh zachtjes te verwijderen, om met den professor te spreken, die m de aangrentende kamer nog eieads het kind op do armen wiegde ea zien, hoe later het op dta dag werd, van eerste-oefening hebben tot het tijdvak van inlijving der dienstplichtigen van de lichting 1920, toegewezen aan 1. de regimenten huzaren (niet bestemd voor paardenoppasser of paardenverzorger) 2. de IHe bataljons der regimenten infanterie, dan wei aan de regimenten infanterie en bestemd voor het tweede (laatste) in lijven gedeelte 3. het regiment genietroepen (bestemd voor opleiding tot milicien-telegrafist of -telephonist); dit uitstel of deze verlenging van uitstel ge- geacht te zijn verleend tot 4 October 1920. Voor zooveel betreft de Israëlieten van vorige lichtingen, die uitstel hebben tot het tijdvak van inlijving van een der hiervoren onder 1 t/m 3 genoemde groepen van dienstplichtigen, wordt dit uitstel geacht te zijn verleend tot 6 October 1920. Aan de betrokken dienstplichtigen zal zoo spoedig mogelijk rechtstreeks een nieuwe ver lofpas worden toegezonden, waarbij hun tot den voor hen hiervoren bepaalden datum verlof wordt verleend. Texel, 18 Februari 1920. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Alphabetische lijst van de in deze gemeente metterwoon gevestigde Eigenaars of Beheerders van Paarden. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen ter algemeene kennis, dat de ingevolge art. 17 van het Koninklijk besluit van 10 November 1892 (Staatsblad No. 253) opgemaakte alphabetische lijst, bevattende de namen der in deze gemeente metterwoon ge vestigde eigenaars of beheerders van ëén of meer ter vordering aan te bieden paarden, ge durende de maand Februari, voor een ieder op de Secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd. Texel, 20 Februari 1920. Burgemeester en Wethouders. De Secretaris De Burgemeester JONKER BUYSING DAMSTE Gezien het groote succes daarmede te den Helder behaald, ligt het in het voornemen, op nader bekend te maken data, ook op de ver schillende dorpen van ons eiland inlichtingen avonden te houden. De bedoeling is, alle gewenschte inlichtingen te verstrekken, niet alleen betreffende de inva liditeitswet, doch ook over de vrije verzekering. Nut. Wij verwijzen op verzoek naar de advertentie in dit nummer betreffende de lichtbeeldenavond van het Nut op Maandag a. s. Tot leerling-verpleegster in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden is met ingang 21 dezer benoemd mej. M. Tamboer, Noorden. hoe langer hoe meer over de al te groote eenvoudigheid zijner kleeding geneerde, maar toob, in strijd met alle welvoegeiyk- heid zijn post niet verliet. Doch nauwe lijks had Hoohwald Iris' hand losgelaten, toea de laatste ook weer wakker werd en het bed uit wilde, zoo fat de vorst nog heel wat moeite had om kaar tegen te houden. „Blijf bij mij, o blijf bij mijsmeekte zij. „Wanneer je mij niet houdt, moet ik sterven „Tooh niet, Iris, my a lieveling, toch niet weet je dan niet hoezeer ik je noodig heb voor mijn geluk P Laat deze akelige gedachten toch varen „Houd mijn hand vast," steunde ze. „Jou wil is sterker dan de andere, die mij ge biedt te sterven, En wanneer je niet bjj mjj blijft, moet ik immers weg, in den koudeD, versckrikkelijken, onharmhartigen dood „Groote God, wat ia er gebeurd," dacht Hochwald geschokt hij begon aan een zielestrijd te gelooven. Maar hij deed hetgeen zij verzooht, zette zich aan den rand van het bed neder en hield baar beide handen stevig in de zijne en weder viel zü, uitgeput door afmatting in slaap. De kamenier had intusscfeen de kinder meid gehaald en met haar het wiegje van het kind in de kinderkamer teruggebracht en daar sliep nu de kleine Siegfried zoo kalm weer, alsof het natte graf hem vau- Geslaagd voor 3e stuurman, groote stoom vaart, de heer W. F. A. Potjer, leerling der Zeevaartschool alhier. Met ingang van 1 Maart e. k. is benoemd tot besteller bij den post- en telegraafdienst te Oudeschild J. Backer aldaar. De gemeenteraad van den Helder heeft in zijn vergadering van Dinsdag j. 1. met op 1 na algemeene stemmen een voorstel aangenomen tot verbod van verkoop van sterken drank gedurende de kermisweek. Wegens het niet plakken van zegels Ingevolge de Invaliditeitswet v^erd tegen K. V. voor de arrondissementsrechtbank te Heerenveen f20 boete of 20 dagen hechtenis geëischt. Tegen zijn zoon wegens het niet voorzien zijn van eene rentekaart f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Naar de Tel. meldt, is Woensdagmorgen op het Vliegkamp de Mok een watervliegtuig van een hoogte van 50 Meter naar beneden gestort. De bestuurder, kwartiermeester Te Pas, bekwam geen letsel. Woensdagmiddag stortte op het Vliegkamp „de Kooij" bij den Helder een Iandviiegtuig naar beneden, waarbij de bestuurder, de luite nant ter zee Dulfer, zwaar gewond werd. Nader ontleenen wij nog aan de Held. Crt. dat de heer Dulfer, tengevolge van den val, ook een hersenschudding kreeg. Zijn toestand is zeer zorgelijk. daag niet reads eeu haarbreed nabij was geweest. De kamenier sloot daarna de jaloezieën van da slaapkamer eu ruimde zaoht iets op, want Iris had haar gisteravond niet binnengelaten, om haar behulpzaam te zijn bij het ontkieedendaarbij nam zij ook uit den zak van het blauw oretonnen kleed een zakdoek, een sierlijk bosje met sleu tels en een brief, legde alles op de naoht- taiel en ging toen zachtjes heen, terwfll Marcellus den slaap zijner vrouw bewaakte en zich de verpletterende indrnkken van het laatste half uur traohtte te verklaren. Daar viel zijn blik op den brief, dien de kamenier op de nachttafel had gelegd, en terwijl hij zaoht zijn reohterhand losmaakte van de handen, die de zijne omvat hielden nam hfj het veelvuldig gekreukelde papier en las met moeite in het groenachtige schemerlicht den Uriasbrief, dien Sigrid herkend had als van Spini afkomstig te zijn. „Dat was het dus." Hochwald kon niet anders hij moest de slapende in zijne armen nemen, en ter wijl hij heete, vurige kussen op haar mond voorhoofd en wangen drakte, stroomden de tranen uit zijn oogen op haar liefelijk ge zicht neer, tranen, waarvoor hij zioh niet schaamde» die hj niet eens dacht te weren waaronder een uitdrukking van vrede over het lieve gezicht der uchoono slaapster kwam, waaronder de spanning barer trek ken zich aohesn op te lossen Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 1