1375 Zaterdag 28 Februari 1920. 33att Jaargang. Advertentieblad. L Spoor- en Bootdienst. WITTE ROZEN Binnenland. I6BW8» FEÜÏLLETOJSk 11 «Ja," JONKER. BUYSING DAMSTE. «■bmh vbsi ÏÏKAN Dit l*lad verschijnt Woensdag- en Zaterdagmorgen Abonnementsprijs per 8 maanden Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 65 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. Advertenttöu daags voor de uitgave vóór 4 uur nam Prjjt der Adverteniiin; Van I tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Oroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. ABONNEMENTEN en AÖVERTENTIEN worden aangenomen bjj de üitg. Fis ka LAN3EVSL® DE R O O IJ, Parkstraat, BuboopTuxkl If! LICHT OP! Ifan Woensdag 25 Februari tot en met Dinsdag ÏUMaart ^oor rijwielen 6.15 uur, voor rijtuigen 6.45 uur n<)OGWATER Reede van Texel Donderdag 26 Febr. v.m. Vrijdag 27 Zaterdag 28 Zondag 29 Maandag 1 Maart Dinsdag 2 Woensdag 3 Des namiddags is het ongeveer een half uur iter hoogwater. 12,35 1.24 2,26 3,50 5.25 6,42 7,41 Beperkte dienstregeling van 16 Februari 1930 Vertrekuren van de Boot. Texel: 7,45 v.m. 2,45 n.m. an Nieuwcdiep: 9,15* 4.15 Zondags v.m. 8,45. Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam, frtrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,24 9,14 7.29 sneltrein 9,14 10,245 1,07 12,20+ 3,28 1.56ft 4.46 4,11** 6,25 6,54 9,39 Bovendien loopt op alle werkdagen een trein «n Helder naar Alkmaar fvan Helder 4,26 te Alkmaar 6,15 Van Amsterdam naar Helder, trtrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,25§ 8,35 9,17 11,39 12,28§ 3,07 3,05 6,02 6,09 9,18 8.30 10,36 m 10,45f 12,36 IS Niet op Zon- en feestdagen. Alleen op Zondag. Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Kostelooze vaccinatie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel maken bekend, dat de gelegenheid zal it opengesteld zijn tot kostelooze inenting en jjiherinenting van de ingezetenen, die zich daartoe 'aanmelden M op Dinsdag, 9 Maart a.s. des nam. 1 uur in Ztde o.l school te den Hoorn: Jy op Dinsdag, 9 Maart a.s. des nam. 37s uur in de o.l. school te Zuid-Èierland H op Woensdag, 10 Maart a.s. des nam. 1 uur in al de o.l. school te de Koog des nam. 2 uur te de Waal, in de o.l. school; des nam. 4 uur ten Tl buize van IJ. Koppen te Oosterend 3l I op Donderdag, 11 Maart a.s, des nam. 3'/j r,uur in de o 1. te Midden-Eierlanddes nam. 4 uur in de o.l. school te Oudeschild Naar het Hoog-Duit3oh van Gravin E. von Adlerafeld-BaUestrem. I Dat schijnt zoo," antwoordde de vorst oojjes, zonder haar te groeten; hij had iet te druk met de witte handen te lief kozen, die onrustig op de dekens in 't li rond tastten. «Wat scheelt haar P" f ilochwald haalde de sohouders op. „Ben je zoo heel onverwachts gekomen? 'Vroeg Sigrid na een oogenblik stilte. „Je telegrafeerde toch, dat je eerst van avond zoudt aankomen daaruit zou men afleiden, dat je je zaken eerder afge daan hebt.* 11 „Toch niet geheel en al. Ik kwam op een telegram van Professor Glauchau," zeide hij, Sigrid deed verwonderd een stap aoh- taruit. „Professor Glauoheu herhaalde zij verwonderd. .Ja- Hij vond, dat leis gisteren al zoo veranderd was en nep mij daarom naar huis. Naar ik hoop nog niet te laat. op Zaterdag, 13 Maart a.s. des middags 12 uur in de o.l. school te den Burg, des nam. 3 uur ten huize van den geneesheer te de Cocks- dorp. Belanghebbenden wordt verzocht, teneinde de juiste namen der ingeënten te kunnen op nemen, een trouwboekje mee te brengen. Texel, 26 Februari 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Dinsdag 3 Haart a. s. des voormiddags te tien ure in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, den 24 Febr. 1920. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Onderwerpen ter behandeling: 1. ingekomen stukken 2. Ontslag-aanorage Mej. P. J. Dunk als onderwijzeres a. d. openb. lagere school te de Cocksdorp. 3. Vaststelling kohier hondenbelasting dienst 1920. 4. Benoeming lid schoolcommissie. 5. Benoeming 2 leden commissie uan toezicht op het Middelb. Onderwijs. 6. Dispensatie termijn oacature onder inijzer met uerplichte hoofdacte a. d. IA. U. L. O. school. 7. Huur pakhuis uoor markthekken. 8. Verhuring stukje grond te Oudeschild 9. Verpachting standplaatsen kermis. 10 Subsidie landbouwtentoonstelling te Schagen. 11. Verhooging uergoeding straatoerlich- ting te den Burg en uerlichting uan het gemeentehuis. 12. Geldleening. 13. Regeling jaarwedde Chef-Machinist electriciteitsbedrijf. 14. Benoeming Chef-Machinist alsuoren. 15. Dading inzake grond uoor ueldwach- teiswoning te de Koog. 16. Demping sloot Wittekruisweg. 17. Verzoek C. Boon om oergunning weg aanleg. 18 Aanbieding bouwterrein C. Boon. 19. Reclames belastingen INRICHTINGEN, welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare aO, Marceliusl* zeide Sigrid. „Wat die professor toon een verstandig man is,* liet zij er spottend op volgen. „Hoe heeft bjj nu weer kunnen zien, wat noch je zuster, noch mij is opgevallen." „Goddank, dat hij 'c zag," wes het ant woord. Zij sloeg de oogen neer. „Ja, wij moeten hem dankbaar zijn,* fluisterde zij en liet er op volgen: „Ik heb gehoord dat er een boodschap naar den dokter is; kan ik soms, tot hij komt, bjj het een ot ander behulpzaam zijn „Ik dank je, noen I" antwoordde Hooh- wald kortaf en Sigrid ging naar de denr toe. „Sigridriep hij haar na, daar hem iets m da gedachten kwam. „Nu?* vroeg zij, terwijl zij zich om draaide. „Is het je ook bekend, dat Iris gisteren een ongeteekenden briei heeit ontvangen die haar afkomst onthult zeide bö, terwijl hij haar zoo scherp aankeek, als de schemering ia de kamer het toeliet. „Ja," zeide zij na een oogenblik aarzelen „Iris heeit hem mjj zelf laten zien en mij gevraagd of wat daarin stond, waar was „En „Ja, kon ik dat ontkennen antwoordde Sigrid, tonvijl zij den vorst in 't openge laat keek. „Htt zou barmhartig zijn geweest!" kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van G. Coevert te den Burg, om verguQning tot het oprichten van een slagerij in het perceel, wijk B no 667a kadastraal be kend in Sectie E, no. 1302. Op Woensdag den 10 Maart 1920, des middags te 12 uren, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den boven- bepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne be zwaren mondeliDg toe te lichten, Texel, den 25 Februari 1920. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van C. Dijt, wonende te den Burg, om ver gunning tot het plaatsen van een petro- leummotor voor het drijven van een koekenbreker in een nabij deu Burg te bouwen schuur op het perceel kadastraal bekend in Sectie D, no. 15. Op Woensdag den 10 Maart 1920 des middags te 12 uren, zal ten Raad huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er de aandacht van be langhebbenden op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van kloek na een kleine pauze het antwoord. „Maar je zult zelt onteteld zijn geweest „lk stoad verslagen verzekerde Sigrid, gretig gebruik makend van de woorden, die haar zoo grootmoedig in den mond werden gelegd. „En wien verdenk je van deze schel menstreek „Spini," antwoordde zij zonder aarzelen. Vorst Hochwald knikte ernstig. Toen zeide hjj, niet zonder scherpte: „En niettegenstaande dat alles heb jij noott mijne zuster gezien, dat Iris anders was dan gewoonlijk Sigrid klemde de lippen op eikender. „Zij aoheen niet opgewonden," zeide zij buiten adem. „Dat geloof ik graag," was het kalme antwoord. Met deze woorden keerde Hoch wald zich van haar at en boog zioh over Iris, waarin Sigrid een teeken zag om heen te gaan, Buiten, in den corridor gekomen, werd zij eohter door zulk een duizeling overval len, dat zij zich aan de deur moest vast houden. Eindelijk vervolgde zij haar weg, met onregelmatige, gejaagde stappen, evenals iemand die in langen tijd geen nachtinst heeft gehad, en daar binnen werji het weer kalm in Iris' gemoed. Weer verliepen er een paar uren, gedu rende welken tijd Hochwald moeite l ad om een ziekenbezoek van zijne zuster af de Gedeputeerde Staten bevoegd zijn zij, die niet voor hot Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 25 Februari 1920. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. TEXEL, 27 Febr. 1920. U. d. I. Wat hebben die drie letters een bekenden klank. Wat gaat er van hen voor het uit gaande publiek te den Burg (en daarbuiten) een eigenaardige bekoring uit. Jarenlang heeft de rederijkerskamer Uitspan ning door Inspanning, kortheidshalve met de aanvangsletters aangeduid, gedurende de win termaanden een of meer aangename avonden verschaft, door de opvoering van goede too- neelstukken. Zorg, moeite, zelfs kosten heeft zij daarbij niet gespaard, de opvoeringen van, om ons maar te bepalen tot de laatste jaren, de wer ken van Fabriclus „Onder één dak" en vooral „De rechte lijn'- gaven daarvan de doorslaande bewijzen. Maar genoeg daarvan. 't Is onze bedoeling, de aandacht te vestigen op een verzoek om steun voor de kamer, als ingezonden stuk in dit nummer opgenomen. De kamer, die zoovele uitvoeringen gaf ten bate van de noodlijdende kas der Algemeene Bewaarschool, die kamer is thans zelf nood lijdend geworden. Wij vertrouwen, dat het beroep op de bur gerij niet tevergeefs zal zijn. Plaatselijke keuze. Twee duizend vijfhonderd. Twee duizend vijfhonderd vereenigingen van allerlei aard hebben nu reeds adhesie betuigd aan het Adres van den Raad van Negen van den Nationalen Bond voor Plaatselijke Keuze, die bij de Tweede Kamer aandrong het wets- voorstel-Rutgers krachtig te steunen en tot wet te verheffen, 't Blijkt dat de sympathie onder ons volk voor Plaatselijke Keuze bij zonder groot is. Onder deze 2500 vereenigingen bevinden zich 577 Kerkeraden, 442 Werklieden- en Vakver- eenigingen, 286 afdeelingen van de S.D.A.P., 271 afdeelingen van het Nederlandsche Jonge- lings Verbond, 197 Kiesvereenigingen, 32 On derwijzersverenigingen, het Leger des Heils, het Nationale Reddingsleger. Ook waren van vijf en negentig openbare vergaderingen moties van sympathie inge komen. Behalve die van Leeuwarden en Emmen heeft nu ook de Gemeenteraad van Helder adhaesie betuigd met het Wetsvoorstel-Rutgers. Ingez. Vroege Aardappelteelt. Wij vestigen hierbij op verzoek gaarne even de aandacht op de advertentie in dit nummer betreffende de lezing op Maandag a.s. in café te slaan, die hem terloops vertelde, dat zij vandaag nog naar Eageland moest, om met Lady K. naar de bloemententoonstelling in Y. te kunnen gaan, omdat Lady Z. daar bare orohideeën. tentoonstelde, en iedereen zelfs de vorstelijke personen, zonden die heerlijke orchideeën gaan zien. En de ten toonstelling was drie dagen vroeger ge houden en de zoete Iris zou toch wel gauw beter zijD, niet waar? En zoo vol was mevrouw Chrysopras van deze tentoonstel ling, dat zij eigenlijk maar half oor had voor de tjjding, dat Boris en Fnohsia in de beste verstandhouding naar tante Ukat- schin te Zarskoë-Saelo waren vertrokken. Bijzonderheden had Hoohwald op het oogenblik ook werkelijk geen lnst om te geven, hjj kon sleohts mot zijne zuster hopen, dat Iris weer gauw beter zou wor den. „Ik zou dan de naohttrein willen nemen en morgen vroeg te Ostonda aan boord gaan," zeide zfj levendig, terwijl zij bezig was deu brief van Lady X. om hare vin gers te draaien. Zij was nauwelijks weg, of daar kwam Sigrid weer het donkere vertrek bianen. „Je zult vermoeid zijn van de reis, kan ik je aflossen, dat je wat kunt uitmeten P" vroeg zij teeder. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 1