Ijzerhandel Parkstraat. prima gras- en klaverzaden Holl. Mij, van Landbouw. Zaaizadenkeuring 1920. ÏÏH. Koudbloedfokkers. fgjg Hengst „BRUTUS" B 302. Steeds voorradig Tobbes, Emmers, Halsjukken, Filters, Zaaibakken, Fornuizen, Grondbascules, Waschmachines, enz. Yoor de levering van met opgaat van zuiverheid en kiemkraclit bevelen wij ons beleefd aan. Ook zijn weder te verkrijgen onze bekende prima soorten bietenzaad. DROS Co. Wordt rondgeleid tegen een dekgeld van f21,- en f20,- venlengeld. J. GRISNICH. Nederlandsche Hypotheekbank opgericht te Veendam in i89o. 5 PANDBRIEVEN 97 4V|0 PANDBRIEVEN 89 0|0 MOND- EN KLAUWZEER. Bertels' Murwe Lijnzaadkoekjes met suiker. De Sanguinose bij Algemeene Zwaktetoestanden» WITTE ROZEN. Wed. P. J. ZOETELIEF. Beleefd aanbevelend, Aangifte van voorjaarsgewassen tijdig vóór den uitzaai bij den con troleur JOZ. DE WOLF te de Cocksdorp of bij ondergeteekende. Het te gebruiken zaaizaad moet afkomstig zijn van erkende kweekers of door een der Prov. Landbouw Mij aangesloten bij het Centraal-Comité inzake keuring van gewassen, te velde en op monster zijn goedgekeurd. Advies gaarne en direct. De Hoofdcontröleur voor N. H. W. KOMEN Jz. Anna-Paulowna. Tel. No. 9. Wilt gij vooruit met uw fokkerij, dan vestig ik uw aandacht op den om zijn vruchtbaarheid bekenden Driemaal bekroond, waarvan in 1917 en 1919, telkens met den 2den prijs, in het nummer „Hengst met afstammelingen" door vereenigingen van Zeeuwsche fokkers. Merries van Texel gaande worden als drachtig beschouwd. Direetie: Mr. G. BROUWER Jzn. en Mr. iU. J. BOS AMSTERD4AI, Keizersgracht 308. im» Bl.C, Sweeliiichplein 1. Gepl. Haatscli. Kap. f 4.000,000.—. Hypotheken ruim f 38.000.000.—. Reserves -1062.309.99. Pandbrieven - 37.000.009.—. Pandbrievenverkoop in 1919 f 3,883,200.—. Inlichtingen verstrekt P. J. KONING, Den Burg. Texel. N.B. Deze Bank niet te verwarren met de 15 jaar later eveneens te Veendam opgerichte Veendammer Hypotheekbank. Heeran Veehouders worden opmerkzaam g maakt dat voor dieren die aan mond- en klauwzeer lijden en voor bijvoedering in de weide het krachtvoedsel bij uitnemendheid is Dieren die alle voedsel weigeren nemen deze koekjes nog met graagte. Het resultaat der voeding is kort samengevat als volst: De Veehouder de Heer K. J. de Jong te Hostergaast Friesl. had een zieke koe die alle voedsel weigerde. Op aanraden probeerde hij het met de smakelijker BertelB' murwe Lijnzaadkoebjes met suiker. Dtze 'nam de koe met graagte en nu krijgt ze 3 kilo hiervan en geelt 20 Liter melk per dag met een vetgehalte van 4 procent. De Veehouder de Heer Th. A. Smeding te Deinum kreeg van eene koe volgeDB nauwkeurig bijgehouden melkstaten in 303 opeenvolgende dagen 9002 kilo melk. vertegenwoordigende naar het vetgehalte 310 kilo boter. Deze koe ontving als krac tvoeder in de weide da»,t-s 2 kilo en in den staltijd bij het hooi 4 kilo Bertels' murwe Lijnzaadkoekjes met suiker. Stieren, Dekhengsten, Veulenmerries, Paarden, Kalveren en Biggen zijn verlekkerd op dezo koekjes en groeien er beter van dan van eenig ander voeder. Men gelieve te letten op het merk Bertels, dat geperst is in de koekjes en is aangebracht op de plombeering van de zakken. Verkrijgbaar bij de voornaamste handelaren en organisaties. Waar niet verkrijgbaar, bericht ons naam en adres van Uw leverancier en de hoeveelheid die U verlangt; wij zorgen dan yerder dat het bestelde spoedig in Uw bezit komt. Bekroond met 22 Eere-Diplomn's en Gouden Medailles op de Landbouw tentoonstellingen van 1907 1913 N V. BERTELS' QLIEFABRIEKEN, AMSTERDAM. Elke tijd heeft zijn eigene ziektenen ook tegenwoordig zijn er ongesteldheden, waar men vroeger zoo niet van hoorde. En straks komen zeker nieuwe verschijn selen van zenuwzwakte en uitputting na de geweldige emoties en inspanning. Bij herstellenden na typheuse koortsen blijft vaak langen tijdeen gevoel van zwak te. Ook na de influenza; eil dergelijke ondermijnende ziekten. Daar zijn er duizenden in ons land, die er erger aan toe zijn dan zieken. Zij zijn door de zenuwen zoover zwakt, dat ze hun werk niet meer doen kunnen; hun ziekte was geweken, maar de zwakte bleef. Alles is hun te veel, ze zien tegen het geringste op; de moed is er uit. In zulke gevallen helpt de Sanguinose. Zij is bloedhersteller en krachtversterker bij uitnemendheid. Honderden bij honderden kunnen dit getuigen. De Sanguinose hielp. Zij hielp vlug en afdoende. SANGUINOSE kost per flacon f 2,—6 fl. f 11,— 12 flac. f 21.—. Wacht U voor namaak. Bij alle voorname Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Oosterend, T, Bnijs en I. Moerbeek den Burg en Joh. Dros, Ondeschild. JS iJbiiBTO A Naar het Hoog-Duitsch van Gravin E. von Adlersfeid-Balleatrsm. 109.) De rechter veroordeelt j e zonder verschoo ning, het schreit ten hemel en daarom straft de kerk je met den ban. En jij hebt de onbeschaamdheid over die onge lukkige vrouw daar beneden, de zuster van je vader, een oordeel te vellen Zij heeft haar misdaad geboet ga heen en zie of ook jij door te boeten vergiffenis voor je zonden kunt verkrijgen en het Kaïnsteeken uit je ziel kunt wisschen Want hier kun je niet langer blijven, de band tusschen ons is voor eeuwig verbro ken. Zij, wier dood je wilde, zij heett nog gebeden voor je, maar ik zou niet weten hoe men streng genoeg kan zijn tegenover jou, die zoo koelbloedig en arglistig den dood van mijne vrouw beraamd hebt. Je hebt nog een klein uur de tijd om je klaar te maken en met mijne zuster het huis te verlaten, om er nooit weder een voet in te zetten." Al pratende was hij kalmer geworden, maar zijne uitbarsting van toorn vond Sigrid minder verschrikkelijk dan die woorden die al zachter en langzamer ge sproken, als knotslagen op haar neervielen En daarbij keek hij haar in zijn edele ver ontwaardiging aan, met een blik, waaruit vuur schoot, En Sigrid waagde het ook niet, een woord in 't midden te brengen de kamer scheen haar te draaien voor de oogen, en eerst toen hij de. deur weer geopend had, viel zij neder op hare knieën. „Zal je mij dan veroordeelen. zonder mij te hebben gehoord?" riep zij. Hochwald keerde zich nog eens om. „Wat moet ik nog hooren?" vroeg hij op een toon, waaruit de diepste verachting sprak „Moet ik uit beleefdheid hier blijven staan en de leugens aanhooren, die je mij zult opdisschen? Je woord, dat je mij herhaaldelijk hebt gegeven, Iris niet te zullen hypnotiseeren, haar niets over haar afkomst te zullen zeggen, dat woord, waar aan ik geloofde, dat heb je gebroken. Ik geloof je niet meer. Ik wil ook van de redenen niets weten, die je tot deze daad bewogen hebben waarlijk, verschoonen zullen zij aeze rttsotiuwelijKe daad tuou Biet Man* je dus gereed om te vertrekken is wil niet, dat je nog ééa nacht hieron der dit dak vertoeft. En met deze woorden liet hy haar alleen en zij wist dat alles verloren was en dat geen ruacht ter wereld het ooit zou ver anderen ot lenigen. Want wat zijne woor den haar nkt hadden gezegd, dat had zij op zijn gezicht, in zijne oogen gelezen sllos was voor naar voorbij en niets bleef haar over dan zija toorn, zijne verncbiing oene troosfeloeze door berouw gstolierde toekomst en Spmi. Iris had mtueach n uitgerust. De gewel dige actieuien haar ziel had ondergaan had eene krachtige reactie gevorderd en haar gezonde, sterke natuur had de over winning behaald. Wel was 't, evenals 's morgeos, een gevolg van groote afmat ting von den geest, maar toch een go9d teeken, want de hersenen hadden rust alles wat vernietigend op haar gestel had gewerkt, was haar voor korten tijd ontrukt. Reeds toen de avond viel, werd zij wakker, mot een flauw bewustzijn van al wat er was voorgevallen. Maar naast haar stoei zat vorst Hochwald, de trouwe altyd zorgende liefde in eigen porsoon, en ia het voile bewustzijn, dat deze lieide haar toebehoorde, reikte zij hem zwijgend de beide handen en hij verstond dezo taal, waai zijne oogen bejoanen te glinsteren en zija ernstig gelaat klaarde op. En terwijl zij daar nog zoo zaten, hand in hand, zonder aat het nooaig zou zijn geweest, om met woorden de plechtigheid van dit uur te bekracatingeo, hoorde men een rijtuig over den grintweg voort ellen. Iris verbleekte en stond van haa: stoei op. „Sigrid klonk het als een bange vraag zacht van haar lippen. Toen nam Hochwald haar vast in zijn armen en zeide „Wij moeten het leed der laatste, ramp zalige dagen nu trachten te verdrijven, Iris, en ik geloof, dat wij het al te boven zijn. Sigrid is wegen je zult haar nooit meer terugzien XXII. Hiermede is onze gesohiedenis zoogoed als ten einde, want de vorst en vorstin Hochwald hebben, nu de stormen over hunne hooiden zijn heengewaaid, niets an ders te doen dan gelukkig te zijn, en met ongestoord geluk heelt de roman niets te maken. En toch zullen de meestan onzer lezers en lezvroseen graag willen weten, was er van de personen, me hierin optre den, geworden is. Mevrouw Chrysopras kan men, wanneer men Italië doorreist, in den winter ii Florence bezoeken, waar zij, evenals vroe ger, haren jour heeit, de geheele wereld ontvangt, en de vleierijen aanhoort over hare dochter Sasoha, die als portretschil deres giooten naam heeft gemaakt, en wier vroolijk humeur en innemend karakter ei niet weinig toe bijdragen, haar ook persoon lijk vele vrienden te bezorgen. De kuasl heeft haar alles vergoed, wat het leven haar vroeger ontzegde zij is gelukkig en ten allen tijd een zeer welkome gasl op Hoohwald, wanneer de lente daa; baai intrede houdt. Bons is gtzaatschapsseoretaris in rei kleiu rosilenticetadje, waar vorst en vorstin Ukutsohin-Chry sopras op een gr ooien voel leven. De ocaoone Fuchsia is eea boe je verstandiger geworden, sinds Bona den read zijnor oom op volgend, baar destqda in i et hotel te Hamburg, zonder praatje een von- dig al het water over toet toouf.i goot, oai er in de groote lampetkan was. Het mon deling geaeeite van deze kuur aad vors! Hootowaid op zich genomen en niet zonder een zeker gevolg, maar omdat argumenten eigenlijk bij Fuchsia weinig uitwerkten,!) het niet te ontkennen, dat de waterkuur het leeuwenaandeel aan den even merk- waardigen als verraesanden uitslag had. Hochwald houdt ervac, om die scène in het hotel te Hamburg met een behageljjke breedvoerigheid aan zijne vrouw te ver tellen. Al was ook door de orerstroomiog de hotelrekening wegens beschadiging van het plaiond'van de beneden-etage tamelijk hoog geweest, dit woog toch rijkelijk tegen de gevolgen daarvan op, want Fuchsia noemt Boris nu bij voorkeur beste oude jongen. Wordt ver vols, d

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 4