0391 Zaterdag 24 April 1920; S38t* Jaargang. tews- en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland. Gemengd Nieuws. FEUILLKXON. MISLUKT, ft*:? ««shs E COURANT. AT" Dit blad vfirschjSEt Woensdag- eaZaterdagmorgen Abonncmenlsprisi per S maanden'. Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 65 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. ABONNEMENTEN ea Advertentiëu daags voor de uitgave vóór 4 uur nam Pró» der Advericntitni Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Groots letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. ASVERTENTIEN worden aangenomen bij d» Uiig. Fibka LANGEVELHék DE R O O IJ, ParkstraatBobs or Tixi LICHT OP! Van Woensdag 21 April tot en met Dinsdag 27 April: voor rijwielen 8.45 uur, voor rijtuigen 9.15 uur ^Ugnc-r-mmi -^-u-Z^aeaa». HOOGWATER Reede van Texel. (Zomertijd.) Donderdag 22 April v.m. 11,55 Vrijdag 23 12.44 Zaterdag 24 1,10 Zondag 25 2,06 Maandag 26 3,12 Dinsdag 27 4,29 Woensdag 28 5,51 Des namiddags is het ongeveer een halfuur later hoogwater. Beperkte dienstregeling van 25 April 1920 Vertrekuren van de Boot. Op Werkdagen van Texel: 7,45 v.m. 2,45 n.m. van Nieuwedlep9,15 4.15 Op Zon- en Feestdagen: Van Texel: 7,45 v.m. 5,— n.m. Van Nieuwediep8,45 v.m. 6,35 n.m. Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,24 9,14 7.29 sneltrein 9,14 10,24§ 1,07 12,20f 3,28 1.56ft 4.46 4,11»* 6,25 6,54 9,39 Bovendien loopt op alle werkdagen een trein van Helder naar Alkmaar van Helder 4,26 te Alkmaar 6,15 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,25§ 8,35 9,17 11,39 12,28§ 3,07 3,05 6,02 6,09§ 9,18 5.30 10,36 10,451" 12,36 Niet op Zon- en feestdagen. T Alleen op Zondag. +t Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Eerste zitting militieraad. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat de Militieraad in het 3de district voor deze gemeente zal bijeenkomen te Alk maar ten stadhuize op Vrijdag 30 April a.s. des voorm. 10,30 uur, alwaar belanghebbenden alsdan hunne ingediende aanvragen tot het bekomen van broederdienst persoonlijk kunnen toelichten. Texel, 22 April 1920. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. 3.) Hij bracht Agatha veer in 't licht der balzaal. Haar moeder zocht haar't rijtuig wachtte, u Dien gehealen nacht, tot de grijze och- tendachemer door de luiken sloop, zat zij wakende, in een toestand van halve bewust- loosheid. Dikwijls rilde zij, maar t was niet van.de kou. Hare oogen wares zwaar dooh zjj wilde niet gaan slapen. Zij dunde niet in de toekomst kijken, zij vreesde voor het ontwaken. Als 't eens een droom bleek. Hij kwam den volgenden dag bjj hen aan huis. Zijn gezicht was bleek en betrok- ken. Er scheen hem iets te hinderen, zij begreep niet wat. Beschroomd gleed haar hand in de zijne met stille sympathie. Hij had haars vaders toestemming gekregen voor hun engagement, 't zou spoedig alge meen bekend zijn. Wat zou 't een opzien baren, 't Zon als een elektrische schok de babbelaars beroeren, en er zou over gepraat worden met strcomon van gissingen, tot men weer iets anders had. Agatha leefde nu is een vreemde, nieuwe wereld. Da zonneschijn verblindde haar gezichtbloemengeur omzweefde haar. Wat was het een wonderbaar ding, dut zco RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Woensdag 28 April a.s. des voormiddags te lO'/j ure in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, den 23 April 1920. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding rekening Algemeen Wees huis ouer 1919. 3. Vaststelling oermenigouidigingscijfer en kohier hoofdelijken omslag, dienst 1920. 4. Wijziging reglement en subsidie-aan- orage zeeoaartschool. 5. Subsidie-aanorage sportuereeniging. 6. Adres merkloozen. 7. Urinoir bij het raadhuis. 8. Financieele regelingen. 9. Aangaan geldleening. Hond- en Klauwzeer. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat sinds de vorige opgaaf aan gifte van mond- en klauwzeer is geschied van vee toebehoorende aan Adr. Bakker Jbzn. te Burgernieuwland. Genezen het vee van Jan Witte Jz. Everatekoog. Voorts komt geen mond- en klauwzeer voor onder het vee van C. P. Keijser te den Burg (de Mars) zooala in de vori ge bekendmaking vermeld was, doch onder het vee van R. P. Kejjser te den Burg (de Mars). Texel, 28 April 1920. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. TEXEL, 23 April 1920. Bij de te 'a Gravenhage gehouden examens zijn geslaagd voor 2e stuur man, de heer T. B. Jager en voor 3e stuurman de heer J. Holster, beiden leerlingen der zeevaartschool alhier. plotseling en zoo volkomen de leegheid in haar leven had aangevuld. Some nog be kroop haar het ongeloof en de wanhoop, gevoelde zij zich verlaten alsvroeger, en de schaduw van een groot verdriet ver duisterde haar zonneschijn. Is het waar, of is het maar een waan, vraagde zjj dan. Zal ik op een morgen ontwaken om te bemerken, dat het ver van mij is? God helpe mij dan om bette dragen Naarmate de tijd verliep, trot haar steeds sterker de uitdrukking van stillen angst in zijn gezicht, hoewel hjj steeds .vriende lijk bleef. Hij kon althans goed voor haar zijn om te vergelden het onrecht, dat hij haar had aangedaan. Zjj mocht nooit weten, dat hjj gelogen had, toen hij haar zijn lieide bekende. Eens, toen zjj een zachte, droefgeestige melodie voor hem gespeeld had, keek zij eensklaps om en zag, dat hij zich on bespied achtend het hoofd op de borst had laten zinken en dat sombere rimpels zijn voorhooid groefden. De muziek bad bittere herinneringen wakker geroepen. Zjj wilde verder spelen, dooh hare han den beefden, een nevel kwam voor hare oogen. De tuin van Lady Trégannea's huis in de Theemavallei boud eea beeld van leven ea vroolijkheid. Parijccae japonnen en Om op te letten. Het gebeurt meermalen, dat arbeiders die den leeftijd van 65 jaar hebben be reikt en voor wie, als verplicht verzekerd zijnde, op de rentekaart is geplakt, te laat hun aanvragen om reüte bij den Raad van Arbeid indienen, waardoor zij ook te laat in het bezit hunner rente komen en de werkgevers, onverplicht, te lang plakken. Zoodra de arbeider 65 jaar is geworden moet hij onmiddellijk bij den Raad van Arbeid rente-aanvrage indienen onder overlegging van rentekaart en rente boekje. De Raad van Arbeid zendt dan per omgaande de noodige formulieren ter invulling. Het is noodzakelijk, die formulieren dan zoo nauwkeurig mogeljjk in te vullen om daardoor het onderzoek naar de juistheid der aanvrage te vergemakke lijken, opdat de werknemer zoo spoedig mogelijk in het genot van zijn ouder domsrente kome. Vier maanden gevast. In de schuur van een boer te Wartena werd in een afgeschut hoekje een kip gevonden, die sedert medio November vermist werd. Het dier woog geen pond meer. Het werd zorgvuldig ver pleegd, groeide en heeft nu al weer een ei gelegd. Slecht schutter. We lezen in de Zw. Ct. Op 't Jufferenpad te Meppol liep een hondje zonder muilkorf. Dat zag een der marechaussees. Fluks nam de man zijn vuurwapen en trok ai. Vijfmaal zonder resultaat, maar den zesden keer trof hij doel, echter niet het doel. 't Hondje liep n.l. kwispelstaartend verder, maar een 14-jarig meisje, Anna Schokker, was door de politieman een der dijbeenen doorboord, terwijl hij de moeder dwars door de rokken schoot. Be ex-kroonprins op Wieringen. Medegedeeld wordt, dat de Regeering in onderhandeling is met het bestuur der Ned. Herv. Gemeente teOosterland (Wieringen) tot aankoop van de pastorie aldaar als vaste woonplaats voor den öuitschen ex-kroonprins. mooie parasols plekten overal vroolijke kleuren, 't Was een warme Augustusdag met weinig koelte, alleen de groote iepen wierpen schaduw op 't geblakerde gras en 't glinsterend water der rivier gaf in zQn levende bewegelijkheid eenigo ver- frisaching aan de van 't zonlicht moede oogen. Op een pad tusschen gladde laarieren en kleurige rhododendrons wandelde Agatha alleen. De zon dook naar 't westen; 't dag licht verflauwde. Hare gedachten waren ver van het beden, zij was in den laatsten tijd zwijgend en teruggetrokken geworden, meer dan ooit. Zij hoorde een stem en bleel steken. Haar hart klopte zij kende die stem zoo goed. Irene, zei de stem, je hebt mijn leven geruïneerd zoowel als je eigen. Wij hebben beiden geoogst wat jjj hebt ge zaaid. Agatha hoorde bedwongen snikken. Schei uit, hernam de diepe stem men zegt dat een man nooit standvastig kan blijven tegenover vrouwentranen. En mijn lot is al hard genoeg, dat weet de Hemel. Je weet, dat ik je liefheb, geen vrouw ter wereld kan jou plaats in mijn hart veroveren. Maar ik mag mijn woord niet breken. Je zegt, dat ik jou geluk op- off0r heb jfj 'i mijne niet geofferd Niet geheel. Is kan begrijpen,'dat je trots werd gekwetst dien avond. Je zag, dat ecu ander mij het hoi maakte en Gewijzigd inzicht. De Algem. Nederl. Zuivelbond heeft in een adres aan den Minister van Land bouw er op aangedrongen, dat van Re- geeringswege wederom zoo spoedig mo gelijk maatregelen worden getroffdn om het mond- en klauwzeer te bestrijden, naar aanleiding van berichten uit ver schillende deelen des lands, volgens welke het mond- en klauwzeer onder het vee zich onrustbarend uitbreidt. Waar dezelfde stallen bij herhaling worden aangetast, blijkt zegt adres sant de vroeger gehuldigde meening, als zoude vee, eenmaal de ziekte gehad hebbende, niet meer worden aangetast, ongegrond te zijn en vervalt daarmede z i. de vorm van bestrijding, welke in het z.g. „doorzieken" werd gezien. R N. Daarvoor heeft men nu jaren tegen de regeeringsmaatregelen geagiteerd 1 Verdwenen brandkast. Door den landbouwer C. te Bergen (Limburg) werd by de politie aangifte gedaan, dat. bij opeens zijn braudkast miste met ongeveer f 600U. Hij kon niet opgeven, wanneer deze diefstal moet hebben plaats gehad, omdat het reeds meer dan 8 dagen geleden was, sinds hij zijn brandkast'gezien had. Tiende algemeens volkstelling. De tiende algemeene volkstelling heeft ten doel de aanwijzing van allen, die te middernacht tusschen 31 Dec. 1920 en 1 Jan. 1921 hun werkelijke woonplaats binnen Nederland hebben, onverschillig of zjj op dat tijdstip in hun woning al dan niet aanwezig zjjn of zich tijdeljjk buiten het Rijk in Europa bevinden, alsmede van hen, die, zonder werkelijke woonplaats binnen Nederland te hebben, op dat tjjdstip aldaar aanwezig zijn. Het houden der volkstelling is opge dragen aan de gemeentebesturen. Uit 's Rijks kas wordt aan iedere ge meente, ter vergoeding van de kosten der volkstelling, een nader te bepalen bedrag verstrekt. Eet kind en de bioscoop. De Belgische Kamer heeft met 89 tegen 34 stemmen het wetsontwerp aangenomen, waarbij de toegang tot de bioscoop verboden wordt voor kinderen beneden 16 jaar. dat maakte je eek van jaloezie. En onder den indruk van 't oogenblik vraagde je een andere vrouw. Je wilde mjjaaardoor toonea, dat je niet om mjj gaf, dat ik je onverschillig was Ik heb mfjn rol niet goed volgehou den, antwoordde hjj met een stem, waaruit angst en bitterheid klonk. Je hebt ten minste de voldoening te weten, dat je mjj niet onverschillig bent. Ik behoef mjjn gedrag niet te ver ontschuldigen, hernam zij. Alleen wil ik je onder 't oog brengen, dat je had moeten bedenken, dat ik op dat oogenblik niets voor je was en je had du> moe ten vergeven. Je had mij niet gevraagd, je vrouw te worden, wij waren niet verloofd. Ik mag verkeerd gedaan hebben ja, dat beken ik, maar ik was niet harteloos en valsob, zooals je mij in je hartstocht noemde. Ik was hulpeloos om mij te ver dedigen tegen jé toorn nu is het te laatte laat. Ja te laat. Ik ben gebonden aan een andere. Daarom moeten wij scheiden, onze wegen moeten uiteenloopen. Ik hoop, dat ik het kan dragen. Ik heb het ai deze weken gedragen, al was het een ellendige marteling. Wij mannen zijn niet van weeke stol gemaakt. En aan mij denk je nitl, sprak zij, verontwaardigd. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 1