Meer belasting, meer huwelijken in België. Het voorstel om een belasting op jonggezellen te heffen, is in den gemeente raad van Doornik gedaan, en door den heer Lefebvre op de volgende, eenigszins humoristische wijze toegelicht Wij willen geld en handen, laten wij de jongezellen verplichten te huwen wij zullen aldus geld of kinderen hebben. Laten wij den jonggezellen een inkom stenbelasting van op zijn minst 25 pet. opleggenwij zullen dan meer wette lijke huwelijken en minder huwelijken „met de linkerhand" hebben. Yele huwe lijken zullen vervolgens geregeld worden en talrijke lieve dametjes, wier vriend niet wilde trouwen uit egoïsme, zullen verheugd zijn deze belasting te zien ingesteld. Op welken leeftijd de belasting van kracht moet worden. Van 25 jaar af kan de man trouwen, indien hij er zich aan onttrekt of voortgaat met z'n vrij ages zal hij betalen. Laten wij er aan denken, dat er honderdduizend Belgen ontbreken, laten wij dus door het huwe lijk de desertie der anderen beletten en rechtvaardigheid betrachten tegenover de schoonste helft van het menschdom. In den omtrek van Axel is een kindje gevonden. Tusschen de kleertjes bevonden zich twee bankbiljetten van f 1000. En dan zegt men nog, dat een kind slechts f1000 meebrengt. Zöutboringen. Op het terrein derNederl. Zoutindustrie te Boekelo, is de tweede boring op een diepte van 396 M. geëindigd. Bij deze boring werden 4 zoutlagen aangetroffen, samen 66.56 M. dik. Een raadsel meer 1 De vorige week bleek in de kas van het postkantoor te Harderwijk een tekort v&n f1000, nadat een onderofficier van het garnizoen met een burger een bedrag van f36000 had geïnd. Het vermoeden was, dat bij de uitbetaling f 1000 te veel was gegeven. Bij navraag verklaarden echter de ontvangers, dat hun het juiste bedrag was uitbetaald. Volgens een vischhandelaar, die toevallig aan het loket aanwezig was, zou f 37,000 in plaats van het juiste bedrag zijn ontvangen. Een uitgebreid politie-verhoor had geen resultaat. Zaterdagmorgen ontving de betrokken postambtenaar per spoor een margarine doos, afgegeven door Jansen, Leidsche- weg Utrecht. In die doos bevond zich het bedrag van f 1000 met een getypt briefje van den volgenden inhoud „Ten einde een onschuldige niet in een verkeerd liebt te zetten, en een postman niet in moeilijkheid te brengen, stort ik hierbij het geld terug, dat nooit te veel is uitbetaald geworden, doch op een andere manier verkregen is. Was dit geld van den staat Nederland, dan kwam dat geld nooit terug Te Voorthuizen (Geld.) werd de laatste dagen nogal met het torenuur werk gesukkeld. Nu eens liep de klok aanzienlijk achter en dan weer ging zij geheel stilstaan, zonder dat een gebrek aan het raderwerk kon worden ontdekt. Eindelijk is het echter den klokkenist gelukt de oorzaak hiervan op te sporen. Hem bleek namelijk, dat vooral tusschen de halve en de heele uren, wanneer de minuutwijzer dus stijgen moet, zich hierop zooveelspreeuwen plaatsten dat hij den last niet dragen kon en het werk dus stopzette. Eenvoudige zieltjes zien hierin een duidelijk bewijs, dat„zelfs de voegels tegen den nieën tied bin." De landbouwer F. d. W., aan den Vijfhuizerdijk te Haarlemmermeer, heeft in vijf jaar tijds bij den ambtenaar van den burgerlijken stand drie tweelingge boorten aangegeven. Alle zes kinderen zijn nog in leven.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 6