Voederbietenzaad CËNËZING VAN HUIDUITSLAG. Hl Koolrapenzaad. IJzerhandel Wed. P. J. Zoetelief. Geëmailleerde ea Allumininmpanaen. Bertels' Murwe Lüozaadkoekjes met Suiker ~zeïïïïan d el- P I Gü kunt het weten! Blauwkoppen (Elite) per kilo f 1,60, Verkrijgbaar bij DROS Co. Drie- en Vierpiispetroleurostellen, Fornuizen, Melk emmers, Broodtrommels, Toiletemmers, Petroleumkannen. VerderHakkers, Snoeischaren, Tuinharken, Schoffels, Blaowhorrengaas, IJzeren geldkisten, Strijkijzers, Halsjukken, enz. Weverstraat boek Parkstraat. en gereedschappen. Verder punt-, gegalvaniseerd- en pers draad, krammen, draadnagels en alle soorten ijzergaas. Machineolie per vat en per liter enz. enz. Aanbevelend P. BUKER. H.A V. BANK G. COEVERT, te den Bnr Eerste Heldersche Machinefabriek en He stelplaais voor Motore Binnenhaven 71. den Hel PIET TOOL. Complete jjzeren Sotor-vlet „Spar" benzine Motoren 6-9 „Wolf en Strak" boot en sta naire motoren van 2\ tot 20 „Grade"-aanhangmotore Opnieuw ontvangen Huishoudelijke Artikelen "V" oorradig Barres en Groenkraag f I,-- per kilo. I?' L l Jb La M i O N V. BERTELS' OLIEFABRIEKEN, AMSTERDAM. Concurreerende prijzen. Schiedam. Jac. KIKKERT Nz. Ja! Het nieuwe geneesmiddel tegen Huiduitslag. D. D. D. geeft onmid dellijk verlichting en volslagen ge nezing bij lluidmsluar, fleere beenfit, '/jingworiii, Jeuk en Stranding In sectenbeten, en bij eiken jeukenden Huiduitslag, l'uisten, Psoriasis en alle huidziekten. Onmiddellijk na gebruik van het waschmiddel begint de genezing Reeds de eerste druppels van deze reinigende verzachtende vloeistof bren gen verlichting aan en doen de jeuk verdwijnen. HET Waschmiddel voor Huidziekten Het geheim van dit nieuwe genees middel schuilt daarin, dat het door dringt in de huid, het is een vloei stof en alleen een vloeistof kan wer H kelijk tot in de poriën doordringen. D. D. D. is een eenvoudig antiseptisch preparaat, dat de ziektekiemen in de huid doodt en wegspoelt. Het dringt door tot. in de poriën zooals water in een spons, doodt de ziektekiemen en verzacht en geneest de huid. Walgelijke dranken om in te nemen werken niets uit, evenmin zyn vette zalven aan te raden, daar deze slechts de poriën verstoppen en het kwaad zoodoende verergeren. D. D. D. reinigt daarentegen de poriën en spoelt ze als het ware schoon. Hebt gij een brandend jeukende huid Wacht dan niet maar begin onmid dellijk met het gebruiken van D. D D. Vraag eveneens naar D D. D. zeep en de gratis D. D, D. Brochure Prijs van een proefflesch f 0,75 en van een groote flesch, (inhoud 5 maal zooveel en dus veel voordeeliger] f 2,15. Verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten. Waar niet verkrijg baar wende men zich tot de alleen vertegenwoordigers firma B. Mein- dersma, Den Haag-Sneek. Te den Burg Texel bij T. BUIJS. De typisoue lotgevallen van een gehangene in Engeland door STEVENSON. 1.) Hoofdstuk I. Dc geschiedenis van den steigerenden Leeuw. In de maand Mei van het jaar 1818 had ik het ongeluk eiadelijk in handen van den vijand te vallen. Mijn koania van de Engelaehe taal was oorzaak geweest, dat men mij met een zekere opdracht had ver eerd. Ofschoon het mij onbegrijpelijk zou wezen, waaneer een soldaat uit vrees voor gevaar, zulk een opdraoht weigerde, is het toch lang niet plezierig om als spion te worden opgehangen. Ik was dus zeer dank baar als krijgsgevangene te worden mee gevoerd. Met nog eenige honderden lotge- nooten werd ik in het kasteel Ediaburg, dat midden in de stad op een hooge rots staat, opgesloten. Mijn medegevangenen waren alle, evenais ik, gewone soldaten, en toevallig zeer weinig ontwikkelde, on beschaafde kornuiten. Mijn Engeiacb, dat mij in deze onaangename positie had ge bracht, deed mij nu weer Z3er goede dien sten. Ik had er een menigte kleine gun sten aan to danken. Herhaaldelijk werd ik geroepen om ak tolt te dienen, nu eens moest ik bevelen, daa weer kluchiea over brengen, en daardoor kwam nr in aan raking met de oienathebbende oificienn en Steeds voorradig koud eesiagen an zuiver Lijnzaad is het vo*d el bij uitnemendheid op stal en in de weide en voor dieren die aan MOV#- en KLAUWZEER lijdtn. De prijs hiervan is uiet booger dan van de prima merken murwe Lijnkoeken. Dieren die alle ander voedsel weigerden namen deze koekjes pog inet graagte. Vergelijkende vosdmgsproeven door vele veehouders sedert 1907 nauwkeurig en herbealdeltjk om en om genomen, hebben aangetoond: dut de vermaerdering aan melk en melkvet, die door vervanging van gewone murwe lijnkoeken door de smakelijker Bertels' Lijnzaadkoekjes met Suiker of meel daarvan, bereikt werd, gemiddeld bedroeg 11 procent Melk en was de melk van hooger vetgehalte. Het erkende feit. dat de smakelijkheid van een voeder van grooten invloed is op de productie van melk en vleeech en op den groei der dieren wordt hierdoor bevestigd. Stieren die in de weide de gewone murwe Lijnkoeken weigerden en ver morsten, Damen deze koekjes met graagte en verwierven eerste prijzen. Kalveren, Biggen, Veulenmerries, Dekhengsten en Paarden zijn verlekkerd op deze koekjes en groeien er beter van dan van eenig ander voeder. Levering onder A. H. V. mot garantie voor zuiverheid en gehalte, Men gelieve te letten op het merk Bertels, dat geperst is in de koekjes en is aangebracht op de plombeeriug van de zakken. Verkrijgbaar bij de voornaamste handelaren en organisaties. Waar niet verkrijgbaar, bericht ons naam en adres van Uw leverancier en de hoe eelheid die U verlangt; wij zorgen dan yerder dat het bestelde spoedig in Uw b6zit komt. Bekroond met 22 Eere-Biploma's en Gouden Medailles op de Landbouw tentoonstellingen van 1907- 1913 Ruime sorteering in beambten, wat mij dikwijls aaugename oogenblikkcn, ja zelis vriendschap bezorgde Een jong luitenant verlangde met mij te Bohaben, een spel waarin ik het zeer ver had gebracht, en beloonde ,mij voor mijn moeite met uitstekende sigaron. Da majoor liet zioh, gedurende zijn ontbijt, Fraasche les door mij geven, en nu en dan was hij zoo welwillend mij nit te aoodigen zijn maal met hom te deelen. Hij heette Che- venix. Hij was zoo stijf 60 stakig als een trommel-majoor en zoo egoïst als een E.a- gslschman, maar een tamelijk vlytig leer ling en een eerlijk, oprecht man. Weinig vermoedde ik, dat zijn fearbïga figuur en zijn ijskoud gelaat zich later zouden plaat sen tusschea mij en mijn dierbaarste wen- sohen, dat deze nauwgezette, maokme-aeh- tige, koud-bloedige soldaat mij mijn geluk zou ontstelen. Ik hield niet van hem, voelde ia het minst geen sympathie voor hem, maar ik vertrouwde hem, en hoe vreemd het ook schijnen moge, toch is het een feit, dat ik gaarne gebruik maakte van den inhoud van zijn snuifdoos. Het is inderdaad wonderbaarlijk hoe volwassen mannen en geharde soldaten, als zij een poos in de gevangenis hebben gezeten dat is bijna hetzelfde als een ver blij! in de kinderkamer intellectueel achteruit gaanzij stellen belang in de meest kinderachtige kleinigheden, een be schuitje mat suiker of een snuifje worden zaken, waarnaar zij met begeerigheid baken en die zij op allerlei manieren tracbien machtig ie worden. Wij waren een armzalig troepje gevun- Gij kunt het zelf wel weten of i|| ook gij door de algemeene kwaal fea van onze dagen aangetast zijt. De zenuwzwakte is „de" kwaal van Ijl onzen tijd. Slapeloosheidgedurige lij vermoeidheid; gebrek aan eetlust; hoofdpijn die op vaste tijden weder keert suizen in het hoofdsuizen in de ooren angstzenuwachtig heid en prikkelbaarheid zijn alles verschijnselen van zwakke zenuwen. Die zenuwzwakte maakt uw leven verdrietig en ongelukkig. Wanneer bib gij die kwaal met vrucht wilt be gs strijden, neem dan des morgens, Hl dadelijk na uw ontbijt, en des mid- dagS een uur vóór den maaltijd één eetlepel SANGUINOSE. Gij zult er al heel spoedig de goede gevolgen van ondervinden. Prijs per flacon f 2,—6 fl. f 11, 12 flac. f 21.—. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag, Te Texel bi) G. Dros, Ooster- end T, Burjs en I. Moerbeek den Burg en Joh. Dros, Oudeschild Levensverzekering. Arbeidscontract verzekering. Ziekte- en Ongevallenverzekerini Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande pren en coulance bij uitkeering bij don he Ad). Inspecteur. genen. De officieren waren allen op hun woord van eer vrijgelaten ets woonden in de voorsteden meestal en pension bij een voudige families, zij genoten hun vrijheid en droegen de slechte tijdingen, die nn bijna dagelijks omtrent het leger van onzen keizer bekend werden zoo goed als zjj konden. Ik was onder de gemeenen de eenige beschaafde man. Da meesten waren domme ruwe Italianen tot een regiment behoorende dat in Catalonia was verslagen. Overigens waren het grondwerkers, druiventreders en houthakkers, die plotseling en met ge weld tot den eervollen soldatenstand waren verheven. Wij hadden slecht3 één ding met elkander gemeen en dat was, dat wij allen de uren van onze gevangenschap doorbrachten met het vervaardigen van kleine voorwerpen, zoogenaamde articles de Paris. Dagelijks op bepaalde uren kwa men een menigte menschen uit de stad en Tan buiten naar de vesting om zich over ons treurig lot te verheugen of laat ik liever zeggen: om zich over de behaalde overwinning te verheugen, dut klinkt min der hatelijk. De houding en het gedrag van sommigen getuigden inderdaad van medelijder, maar anderen gedroegen zich op de onbesehaamdste manier van de we reld, ze gaapten ons aan alsof we apen, trachtten ons te be keer en tot hun gods dienst, fclsof we heidenen waren, of kwel den en pijnigden one met de opgesmukte t rerhalen van de nede: lagen vaa bet Fran- i scha leger. Maar al die bezoekers kochten onze kkina knutselarijen. Dientengevolge j UIT VOORRAAD LEVERBAA Stationair bedril. van 2 en 5 P.k. Vraagt inlichtingen. Vraagt prijsopg ontstond onder ons gevangenen eengi wedijver. Enkelen deden inderdaad wonderen hun vingers en konden smaakvollen, 8tige voorwerpen op de markt brei Anderen hadden het voorrecht een gui uiterlijk te bezitten, een goed gezicht b soms eveaveel op te brengen als n koopwaar, vooral een jeugdig voorkei was, daar dat het medelijden der bezon opwekte, vaak een bron van proljjt. A ren weer hadden zich een weinig ke van de taal toegeëigend en konden ht waren daardoor beter aanprijzen. Wat mijzelf betreft ik kon mij op groote handigheid in het vervaard vaa knutselarijen beroemen, mijn vinj ws.ren daarvoor veel te atiji. Maar ik zat eenige der opgesomde voorrechten, daar ik veel afleiding vond in onzen b del, maakte ik daarvan een vlijtig gebt Ik heb nooit met minachting neergei op dat, waarop iedere Franschman trol is, op zijn goede manieren, zijn gave met de menschen om te gaan. lederen zbeker, die ia mijne nabijheid kwam, i ik anders aan, ja zelfs mijn bonding anderde ik naarmate de omstaniigheii verlangde. Ik liet nimmer een gelegenb voorbijgaan om den bezoeker een com ment te maken. Stond ik tegenover dam©,'dan zeide ik iets vleiends overt uiterlijk, kwam een manspersoon, roemde ik de dapperheid van sijn v .lk het slagveld. hordt vervolg

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 4