1 FEITEN OP 'T GEBIED VAN HUIDZIEKTEN. w: 1 Veehouders Bertels' Murwe Lijnzaadkoekjes met Suiker LABELS het maaien van gras FEUILLETON. Wij hebben staaneen mooie collectie origineele Ie. Corijilcfc sli|psfeenen ¥©©r hamd- en voetbeweging en wat verder voor den hooitijd noodig is. Aanbevelend, Gefor. v. H£ERWAARDESy, Nederlandsche Hypotheekbank opgericht te 'Veendam in i89o. 4 Vil PANDBRIEVEN 89 °|0 PANDBRIEVEN 97 LAND- en DRAINEERBUIZEN Schoorsteen- en Rioolbuizen. Eerste Heldersche Machinefabriek en Eer stelplaats voor Motoren. Binnenhaven 71. den Helder. PIET TOOL. Complete ijzeren Motor-vletten. „Spar" benzine Motoren 6-9 P.k. „Wolf en Struk" boot en statio naire motoren van tot 20 P.k, „Grade"-aanhangmotoren rH.A.V. BANK Gr. COEVEilT, te den Borg, 5 ojo Beschouw aan dachtig de illu stratie. Het geeft een zieke huid in doorsnee te zien. Hierin wordt aange toond op welke wijze de ziekte kiemen in de huid werken, hoe zij deze ver giftigen en hoe zij de weefsels aantasten en zoodoende die hevige pijn en brandende jeuk veroorzaken. Het toont u tevens duidelijk aan hoe zij beproeven hun vergift naar de oppervlakte van de huid te stuwen aldus zweren, korsten, schilfers en puisten veroorzakende. Let eens op de dikte van de opperste huidlaag. Om nu de ziektekiemen welke in de huid aanwezig zijn te hereiken, moet het geneesmiddel die dikke buitenste laag geheel kunnen doordringen. Van daar dat zalven geheel ongeschikt zyn ter bestrijding van huidziekten. Zij kunnen de dikke laag niet door dringen en verstoppen slechts de po riën, waardoor de groei der ziekte kiemen nog bevorderd wordt. De Doc toren zijn het er dan ook alle over eens, dat slechts een vloeibaar genees middel het gewenschte resultaat kan brengen. De beste Huidspecialiteiten schrijven dan ook een vloeibaar ge neesmiddel voor. Een vloeistof dringt snel door tot de poriën, welke recht streeks naar de ziektekiemen leiden (zie de fotografie). Dit is de eenige manier waarop het geneesmiddel heilzaam kan werken. Huiduitslag, fleere beenen, (ringworm, Psoriasis. Puisten, Schilfers of Jeuk en alle meer of minder lievige huidziekten, vereischen de aanwending van een vloeibaar geneesmiddel Alle andere geneeswijzen zullen vruchteloos falen. HET Waschmiddel voor Huidziekten is het meest wetenschappelij ke genees middel dat bekend is. Het geeft on middellijk verlichting zoodra men het aanwendt. Binnen 2 seconden wordt het hevigste lijden verzacht. D. D. D. dringt spoedig in de poriën door en vernietigt de ziektekiemen, welke de huid aantasten. De verzachtende olie, welke het bevat, komt de natuur te hulp ter voltooing eener spoedige volkomen genezing. D D. D bevat in juiste verhouding die heilzame be- standdeelen, welke door huidspeciali teiten als de meest waardevolle in de genezing der huidziekten beschouwd worden. Vraag eveneens naar D. D. D. zeep en de gratis D. D. D. brochure. Prijs van een proefflesch f 0,75 en van een groote flesch, (inhoud 5 maal zooveel en dus veel voordeeliger] f 2,15. Verkrijgbaar hij alle apothe kers én drogisten. Waar niet verkrijg baar wende men zich tot de alleen vertegenwoordigers firma B. Mein- dersrna, Den Haag-Sneek. Te den Burg Texel bij T. BUIJS. De typ;Bohe lotgevallen van ten gevangene io Engeland door STEVENSON. 7,) Hij had die gemeene uitdrukking van spot op zijn gelaat, die ik niet kon uit- staaD. Eenige jonge lieden, by wis hij voor geestig doorgicg, liepen achter hem eau, als verwachtten zij ieta grappigs, en ik zsg onmiddellijk, dat ik het voorwerp van een zijner onuitstaanbare aardigheden zou moeten zijn. Hij ging naast my zitten, nam zija eten op zijn schoot en dronk mij herhaaldelijk toe uit zijn beker ge- vangeniabier. Wat hij dcarbij eeide, kan ik onmogelijk herhalen, maar zijn bewon deraars vonden blijkbaar dat hij zich in geest'gheid had overtroffen en rolden let terlijk over den grond van 't lachen. Wat mij betrefr, ik dacht dat ik in zwijm zou vallen. Ik had siet vermoed dat de ellen deling zoo op alles acht gaf, maar baat soherpt het gehoor en hij had geteld hoe dikwijls sk met haar had gesproken en wist zelia dat zij Flora heette. Langzamer- 9 9 Molenstraat, Den Burg. lioud geslagen van zuiver Lijnzaad is het vo-dae! bij uitnemendheid op stal en in de weide en voor dieren die aan HOND- en KLAUWZEER lijden. De prijs hiervan is niet hooger dan van de prima merken murwe Lijnkoeken. Dieren die alle ander voedsel weigerden namen deze koekjes nog met graagte. Vergelijkende voedmgsproeveo door vele veehouders sedtrt 1907 nauwkeurig en herbualddyk om en om genomen, hebben aangetoond: dat de vermeerdering aan melk eu melkvet, die dour vervanging van gewone murwe lijnkoeken door de smakelijker Bertels' Lijozaadkoekjes met Suiker of meel daarvan, ben ikt word, gemiddeld bedroeg 11 procent Hclk en was de melk van hooger vetgehalte. Het erkende feit. dat do smakelykheid van een voeder van grooton invloed is op de productie van melk en vleesch en op den groei der dieren wordt hierdoor bevestigd. Stieren die iu de weide de gewone murwe Lijnkoeken weigerden en ver morste", namen deze koekjes met graagte en verwierven eerste prijzen. Kalveren. Biggen, Veulenmerries, Dekhengsten en Paarden zyn verlekkerd op deze koekjes en groeien er beter van dan van eenig ander voeder. Levering onder A. H. V. met garantie voor zuiverheid en gehalte, Men gelieve te letten op het merk Bertels, dat geperst is in de koekjes en is aangebracht op de plombeeriog van de zakken. Verkrijgbaar bij de voornaamste handelaren en organisaties. Waar niet verkrygbaar, bericht ons naam en adres van Uw leverancier en de hoeveolnoid die U verlangt; wij zorgen dan yerder dat het bestelde spoedig in Uw bezit komt. Bekroond met 22 Eere-Biplomn's en Gouden Medailles op de Landbouw tentoonstellingen van 1907—1913 N V. BERTELS' QLIEFABRIEKEN, AMSTERDAM. DireetieMr, G. BROUWER Jzn. en Mr. M. J. BOS lliiknntnren AMSTERDAM, Keizersgracht 308. J DEN HAAG, Sweelinckpleiu 1. Gepl. Maatsch. Kap. f 4.000.000.—Hypotheken f 39.000.000- Reserves - 1.188.917.65. Pandbrieven - 37.000.900.- Pandbrievenverkoop in 1919 f 8,883,200.—. Inlichtingen verstrekt P. J. KONING-, Den Burg, Texel. N.B. Deze Bunk niet te verwarren met de 15 jaar later eveneens te Veendam opgerichte Veendammer Hypotheekbank. band keerden mijn kalmte ea mijn zelfbe heersing terug om plaats te maken voor zulk eon woede, als ik nog niet bij mij had waargenomen. Ben jo haast klaar vroeg ik. Want als ja klaar bent, heb ik een paar woorden te zeggen. Bravo 1 riep hij. Nu wordt 't good! Luister jongensDe markies van Karabas heeft 't woord. Beet, zeide ik. Ik wilde je slechts medüdeelen dat ik een man van eer ben, Je weet natuuriyk in de verste verte niet wat dat betcekent. Nu, dan zal ik het je zeggen. Een man van eer, een gentleman is een merkwaardig dier, dat afstamt van een andere merkwaardige dierensoort, die men noemt „voorouders", en hij heeft even als de schildpadden en ander ongedierte, iets dat .gevoel" geheeten is. De leeuw is een gentleman, hij raakt geen aas aan. Ik ben een gentleman, ©n ik zal myn vin gers ni6t bezoedelen door de aanraking vaa zulk een stuk vuil. Blijf zitten, Philippe Goguelat, bliji zittem ea houd je mond, anders noem ik je een lafaard; de opzich ters kijken near errs! Op je gezondheid, zeide ik en dronk van myn gevangenisbier. Je hebt goedgevonden te spreken over een jong meisje, hervatte ik, en dat op een manier, die ik niet verder wil omschrijven. Dat meisje zou je dochter kunnen wezen. Zij heeft snij en anderen hier aalmoezen gegeven. Indien de Keizer hier maakte ik een buiging je gehoord bad, zou hy het Kruis van je borst hebben gerukt. Dat kan ik niet doen. Ik mag niet nemen, het geen zijne majesteit gegeven heelt maar ééa ding beloof ik je, ik belooi je Goguelat dat je vaeavond suit eterven. Is had zooveel reads van hum verdra gen dat hij waarschijnlijk was gaan den ken dat myne lankmoedigheid geen gren zen kende, en daarom scheen hy nu eerst verwonderd. Maar het is mij een genot te denken, dat eenige mijner uitdrukkingen door zijn dik vel waren heengedrongen. Bovendien was de kerel inderdaad een held en vecht hij voor zijn plezier. Hij was dus Z66r spoedig zijne verwondering te boven en nam de zaak van den goe den kant op. En ik beloof je, zoowaar de duivel horens heeft, dat ik je man zal zyn! zeide hij, drenk weer van zyn bier op mijn ge zondheid en ik op de zijne. net nieuwtje verspreidde zich als een loopend vuur van den eenen gevangene naar den anderen. De gezichten schitter den van gespannen verwachting geiyk bij een wedren van paarden. Men moet eerst soldaat zijn geweest, gevochten hebben en dan een poos opgesloten zyn geworden, om te kunnen begrijpen, ja te kannen verontschuldigen de vreugde en de ver rukking van myn medegevangenen. Gogue- lat en ik sliepen in dezelfde barak, waar door de zaak zeer vereenvoudigd werd. Een raad van eer werd samengesteld uit de overige medebewoners van onze barak. Tct president kozen zij een sergeant-majoor van hst vierde regiment dragonders, een oudgediende, een uitstekend soldaat en een goed man. Hij nam zijn taak zeer ernstig op, sprak met ons beiden en bracht ons antwoord over aaa den raad. Mijn antwoord was duidelijk eü onherroepelijk. Ik vertelde hem dat de jonge dame, ovor wie Goguelat bad gesproken, mij herhaaldelijk aalmoezen had gegeven. Ik herinnerde hem eraan dat het voor ons, soldaten van hei keizer rijk, iets heel nieuws was onze hand te moe ten ophouden en pillendoosjes te moe ten verkoopen. Wy allen hadden in ons in verschillende maten voorbanden. Boekhandel Parkstraat. Ondergeteekende beveelt zich beleeid aan voor met eerste klas nieuwe machine, dunne balk, Mc, Cormick. K. DRUIF, Waal. W.F.STOEL&ZOON UIT VOORRAAD LEVERBAAK Stationair bedryl. van 2 en 5 P.k. Vraagt inlichtingen. Vraagt prijsopgaaf. Schiedam. Levensverzekering. Arbeidscontract verzekering. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. leven bandieten aan den zoom van een bosch zien staan, die om een halren stui ver bedelden en zoodra hun weldoener zich omkeerde vloeken tegen hen uitstie ten. Maar, zeide ik, ik hoop dat geen on zer zoo diep zal zinken. Als Fransohman en als soldaat ben ik dat jonge kind dank schuldig, ik ben verplicht haar te besoher- men en da eer van het leger hoog te hou den. Gfj zijt myn meerdere in rang en jaren zeg mij oi ik gelijk heb ot niet. Hij was een kalm ond man en klopte mij met drie vingers op den schouder. C'est bien, mon enlant, zeide hij en keerde terug naar het comitee, Goguelat was even weinig verzoenings gezind als ik. Ik kan niet om pardon vragen en kan ook de mensehen, die het wel <Nen niet uitstaan, luidde zijn eenig antwoord. Er bleef dus ni6ts anders over dan het vaststellen der voorwaarden. Wat plaats en tijd betreft, hadden we geen keus. We waren gedwongen de zaak in den nacht ai te handelen, ia het donker, nadat de wacht haar eerste ronde gedaan had en in het midden van de overdekte barak waarin wij sliepen. Veel moeilijker was de keus der wapens Wij bezaten wel is waar veel gereedschap, dat wij gebruikten bij het vervaardigen van ons speelgoed, maar geen enkel stuk daarvan was geschikt vooreen duel tussohen twee mannen uit de be- sohaafde wereld. Eindelijk werd besloten een schaar uit elkaar te schroeven. In een hoek van de binnenplaats vonden we een paar stevige, taaie roeden. De eene helit van de schaar werd aan de eene roede, de andere aan de andere door middel van met pik bestreken draad, bevestigd. Wordt vervolgd if'::. s i 01 10 Hl

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 4