AUTO eenige Saxonia Tedders voor verminderden prijs. Huizenhandel Waalderstraat. Wie met de Kermis heerlijke paling wil eten loet de Wed. Karei niet vergeten. beschikbaar voor verhuur. E. BOEKEL. Verboden te visschen een beste naaimachine met dunne vingerhalk. een lading draineerhuizen, Standplaats tegenover de schoen winkel van Joh, KIKKERT, Aanbevelend, in [het gedeelte van Wegeswaal behoo- rende aan den beer L. EELMAN, zonder vergunning der pachters. TE KOOP TE HUUR E. C. THOMASSEN, de Waal. Maandag in lossing in wijdte 4—56—8 c.M. Concurreevende prijzen. Beleefd aanbevelend, I. BRUIN Zoon, Metselaars. Met de kous op dm kop. De beide 16-jarige jongens, die de vo rige Jweek Woensdag hun ouderlijk huis te Oud-Beierland zijn ontloopen. met het doel naar Parys te gaan zijn, nadat hun geld verteerd was van België weder naar de Nederl. grens vertrokken, vanwaar zij door de politie naar Rotterdam wer den gebracht. Vandaar brachten 2 re chercheurs ze naar Oud-Beierland. Honderden nieuwsgierigen waren bij hun aankomst aan de tram voor zulk een plaats een evenement. Als verdacht van spoorwegdiefstal len zijn, na onderzoek van de recherche der Nederl. Spoorwegen, te Enschedé 5 personen aangehouden, onder wie een conducteur en een arbeider-remmer. Een groote hoeveelheid goederen van allerlei aard is bij huiszoekingen in beslag ge nomen. Liever arbeider dan boer. De gemeente Groningen hield de ge wone 6-jaarlijksche verhuring van haar boerderijen en plaatsen. De boerderijen, die de vorige 6 jaar van i 900 tot f 1200 huur deden, brachten het het nu tot f2100 en 13500. Door de vele liefhebbers zijn eenige landgebruikers boer af geworden. Zij zagen geen kans, er de huur van te kunnen maken en verkiezen dan het minder zorgzaam leven van arbeider. Zoo staat er. R. N. Massale vleeschvergiftigingen. Dezer dagen hebben zich eenige mas sale vleeschvergiftigingen voorgedaan, die een ernstige aansporing dienen te zijn voor de autoriteiten om met meer kracht voor de volksgezondheid doel treffende maatregelen te nemen. Dit is te meer noodig, nu er thans meer runderen (oud en jong) aan de tong- blaar sterven dan ooit te voren en het vleesch dezer gestorven dieren clande stien in omloop en in consumptie wordt gebracht. Een groot deel der tongblaarlijders sterft aan bloedvergiftiging en wat de gevolgen van 't gebruik van 't vleesch van deze ''vergiftigde lijken kunnen en zullen zijn, behoeft zeker niet nader uiteengezet te worden. Een deel van zulk vleesch wordt ver werkt tot worst en kan in dezen vorm heel gemakkelijk op grooten afstand het gevaar voor vergiftiging overbrengen. Waarlijk, de Regeering moet ingrijpen. Maar ook de boerenorganisaties. Men durft buitenshuis haast geen vleesch meer te gebruikenen worst heelemaal niet. N. v. d. D. Per vliegtuig. De 77-jarige oud-hoogleeraar dr. Mey- boom, uit Paterswolde, die te Londen gesproken had in de Hollandsche kerk, is vandaar per vliegtuig naar ons land teruggekeerd. Staking van schoolkinderen. Men schrijft: Te Herne (Westfalen) hebben circa 7000 kath. schoolkinderen een staking geproclameerd, daar hun ouders geen genoegens nemen met de huidige inrich ting van het onderwijs. De vrije onder- wijzersvereeniging treedt hiertegen met kracht op, doch zonder eenig succes. In verschillende scholen is het aantal leer krachten grooter dan het getal leerlingen. Er hebben nü in onderscheiden plaatsen van Westfalen vergaderingen van katho lieke ouders plaats gehad, om ook een schoolstaking aan te kondigen. En de Kath. Ouders-Organisatie voor hetRijnsch Westfaalsche Industriegebied heelt Zon dag besloten een algemeene schoolstaking op Maandag jl. te beginnen, welk besluit dan ook re^ds tot uitvoering is gekomen. Tienduizend schoolkinderen manifestee ren op straat. Sch. Ct. Een vacature in Gemeenteraad en Staten. Het gemeentebestuur van Ter Neuzen heeft aan mevrouw Duiker-Blekkink, die sedert eenige maanden van haar man verwijderd leeft, bericht gezonden, dat zij, daar de heer Duiker zijn domicilie daar Nijmegen heeft overgebracht, de vereischten voor lid van den gemeente raad heeft verloren, daar thans ook haar wettige woonplaats veranderd is. Is die stelling juist, dan komt er ook tevens een vacature voor de S. D. A. P. in de Staten van Zeeland. De Burgemeester van Wieringen deelt in de „Leeuw. Ct." mede, dat eenige Friesche arbeiders naar aan leiding van hetgeen zij beweren omtrent Zuiderzeewerken op dat eiland in de oourant gelezen te hebben zich bij hem om werk hebben gewend. De bur gemeester zegt, dat op het oogenblik op Wieringen heelemaal niets te doen is, en werkzoekenden zich hebben te wen den tot de aannemers van genoemde voorloopige werkeD, de N. V Van de Velde Co., te Amsterdam. Woningnood. Gedurende eenige dagen stond er in de Lisseibroek een woonwagen, waarin twee oude menschen hun verblijf hiel den, en men kon het hun aanzien, dat zij niet tot dat gewone volkje behoorden. Voorheen was hij altijd een klein boertje geweest, doch de eigenaar verkocht woning en land, en vanwege den huizen- nood hebben zij, na lang getob, maar besloten een woonwagen te koopen. Het ergste vonden zij het, dat hun door de politie steeds maar weer aangezegd werd, te moeten vertrekken. L. D. Zondagsrust voor den dokter. De doctoren te Dordrecht hebben be sloten, de Zondagsrust in te voeren, in dier voege, dat eiken Zondag vier doc toren beschikbaar zullen zijn. Het is zoo geregeld, dat elke arts drie vrije Zon dagen achter elkaar zal genieten. De valsche biljetten van f 25 dra gen meest de serieletters B. R. M9n lette vooral op het papier, dat glad is en bros, zoodat het by het vouwen licht breekt. De druk is over het algemeen doezelig, zoodat de figuren niet scherp uitkomen.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 6