I Be Heltoclie Meubeltransport 1 en Sleepondening stalling voor rijwielen Muziek voor den dans. een huishoudster Gezellige avonden in Elan ïïaëzer Marktberichten. AdvbrtkntiSn. met muziek, zang, voordrachten, Café „Schoonoord." Dagelijks verkrijgbaar Aardbeien, Kersen, Bessen, enz. mooie Postelein. Predikbeurten- IK MEMORIAL. De heer W. Mets Tz. is Maandag over leden. -Zijn heengaan kwam niet onverwacht, de overledene was reeds geruimen tijd lijdende; een sloopende kwaal knaagde aan z'n gestel en noodzaakte hem reeds lang zich eenigszins uit het publieke leven terug te trekken. Gedurende zijn werkzaam leven nam de heer Mets ruimschoots aan het publieke leven deel. Van vele plaatselijke vereeni- gingen was hij jarenlang de ziel en stuw kracht. Ruim 30 jaren had hij zitting in den raad, 6 jagr lang was hij Wethouder van onze gemeente. Tal van jaren was de overledene plaatselijk lid van de Noord en Zuidholl. Reddingsmaatschappij. Als schrijver en dichter was hij ook buiten de grenzen onzer gemeente bekend. De man, die heengiug, is een man van beteekenis in onze gemeente geweest en genoot de eer door ons Vorstenhuis te worden gedecoreerd als Broeder van den Nederlandschen leeuw. Zijne nagedachtenis zal nog langen tijd blijven voortleven. De alhier bestaande afdeeling van het Ned. Onderw. Genootschap hield Zaterdag j.l. een vergadering in Café den Burg. In zijn openingswoord sprak de voor zitter zijn afkeuring -uit over een uit drukking van den Wethouder Dijt, ge bezigd in de openbare Raadszitting, waarbij een der leden van het N. O. G. als ontoerekenbaar werd aangegeven. Verder werd er r op gewezen, dat het Onderwijs-wetsontwerp in de Tweede Kamer is afgehandeld en wel spoedig Wet zal zijn. Evenwel werd gemeend, dat de pacificatie geen algemeens be vrediging zal geven. Nog werd mede gedeeld, dat de heer W. Mets Tz. ernstig ziek is en wel niet meer van zijn ziekbed zal opstaan hulde werd gebracht voor de vriendschap, die men steeds van hem èn als mensch, èn als wethouder heeft mogen ondervinden. Zeker zal men hem nimmer vergeten. Met een hartelijk welkom werd de vergadering geopend. Na voorlezing en goedkeuring der notulen werd de Beschrij vingsbrief voor de Algemeens Vergade ring, die te Groningen gehouden zal worden en waar de afdeeling vertegen woordigd zal worden door den heer N. Reuvers, behandeld. Dit nam heel wat tijd in beslag. Enkele punten en voor stellen, die op de vergadering aan de orde zullen komeni, werden breedvoerig besproken en hieromtrent werd aan den afgevaardigde opdracht gegeven, terwijl hem voor al de andere een bianco man daat werd gegeven. Door den heer N. Reuvers werd hierna een interessante bijdrage gegeven, n.l. „Een begrafenis in Korea", door Jonkvr. A. von Smidt Altenstadt. Met groots aandacht werd hiernaar gehoord en een hartelijk woord van dank was het loon voor den heer Reuvers. De omvrage leverde geen belangrijks op. De volgende vergadering werd be paald op den laatsten Zaterdag in Sentember a. s. De vergadering werd gesloten met de J beste wenschen voor afdeeling en leden en met dank voor de belangstelling. De kermis. Dinsdag was het reeds volop kermis, de R K. feestdag gaf daartoe wol eenige aanleiding en het weer werkte ook niet weinig mee. Lustig draaiden dan ook de draaimolen en de zweefmolen en op het Schildereind, in de fraaie tent van Theuciz Vermölen, verhieven zich de schuitjes hoog in de lucht. Ook aan de danstent van Boom brachten reeds vele der jongeren een bezoek. De bioscoop van Regter en de Jong gaf reeds een tweetal voorstellingen met als hoofdnummer „Het oude lied". De firma bevestigde daarmede weer den goeden roep, die van hare inrichting uitgaat. Het specialiteitengezelschap, directie Jean Klein, treedt eerst vanaf Woensdag op. Ongetwijfeld zal ook die inrichting weder een goed bezoek ten deel vallen. Texel I—H.R.C I 1-3. Zondag vond de eerste ontmoeting plaats tusschen Texel I en H.R C I uit den Helder. De wedstrijd trok veel be- langstellig en het weer was prachtig. Jammer en schande, dat Texel weer niet volledig was. Waar bleef de captain Hoe kon hij het over zijn hart verkrij gen zich aap dtzeD spannenden wed strijd te ontnekken. De Ruijter was, wegens een beenwonde verhinderd. Toen de scheidsrechter, buinker uit den Helder die zuer goed voldeed, om 2,SO uur den gj heelt reeds vele gunstige ge il tuigeniseea van Texel's inge- I S Z"tenen ontvangen. Sg Wij hebben de grootst mogelijke I] verhuiswagen beschikbaar, die 2 B 2a met de boot mee kan. Bestelt bij e: J b. HARJEE Zn. l Spoorstraat 49. Tel. intc. 46. I Eigen Tapissières Eigen stal. wedstrijd liet aanvaDgen, ontwikkelde zich dadelijk een mooi vlug spel. Van Wamel moest dikwijls reddend optre den. De -rust ging in met 0—0. Om 3.40 uur kreeg H R.C. door een onhoud baar schot de leiding, daarna zette Texel flink op en door een schot van Barneveld via keeper H R.C. maakte de Valk den stand 1 1, Het spel werd nu minder vlug, 2 minuten voor 't einde maakte H.R.C. den stand 2 1. H.R.C. speelde prachtig. De voorhoede van Texel liet veel te wenschen over. Texel mist een vlugge jonge voorhoede. Hulde aan den keeper en de backs. Jammer, dat Kaan na zijn protest wegens ruw spel, het veld verliet. Ingez. Als men wil lean men zich goed hoop kleeden. De correspondent van de Daily News te Kaapstad deelt mede, dat een dame uit Johannesburg, mevrouw Roux, ver leden week op een bijeenkomst van de Rand Economy League verscheen in een costuum en met een hoed op, die te zamen slechts 2 gulden 70 cent hadden gekost. Zij wilde toonen, wat Zuid- Afrikaansche dames kunnen doen, wan neer zij vast besloten zijn om zoo min mogelijk aan nieuwe kleeren ten koste te leggen. De japon was gemaakt van meelzakken, purper gekleurd en gevoerd met materiaal van een ouden rokde hoed was gemaakt van gelooid vischvel en versierd met kralen. Vroeger pensioen. De Duitsche regeering is van plan een wet in te voeren, waarbij alle ambte naren voortaan met 60 inplaats van 65 jaar gepensionneerd zullen worden. Dinsdagavond geraakte het 2 jarig zoontje van den schipper K. Grinwiste Hardingsveld, achter de ouderlijke wo ning in een sloot, met het gevolg, dat de onmiddellijk ontboden geneeskundige den dood moest constateeren. Dure schapen. Vette schapen waren Donderdag te Schagen zeer duur en vlug. Als bewijs daaivoor werd aau de Sehager Courant medegedeeld, dat een weider uit die gemeente voor een koppel f 11,50 per stuk meer ontviDg, dan hij vorige week vroeg. O! 01 Iemand uit den omtrek van Schagen, die Maandag de kermis aldaar bezocht en dds avonds eene wandeling met een „kermisdame" maakte, werd in een onbewaakt oogenblik van zijn zakboekje en horloge beroofd. Een lastige plaats. Heerenveen heeft de aardigheid om tot 3 gemeenten te bebooren nl. Haasker- land, Engwirden en Sshoterland. Nu komt het wel voor dat in de eene ge meente besluiten worden genomen, die op de ééne straat van Heerenveen van toepassing zijn en op de andere niet. Zoo wees de gemeenteraad van Eng wirden het verzoek van de winkeliers- vereeniging te Heerenveen af om ge durende den zomertijd het sluitingsuur der winkels des Zaterdags van 87: op 97s uur te stellen. De gemeenteraad yan Schoterland heeft dat verzoek inge willigd. In de eene straat kunnen nu de wiDkels open blijven, in de andere straat moeten ze sluiten. Verleden jaar werd door Gedeputeerde Staten van Friesland een ontwerp ge zonden voor opheffing,, van het driedeelig en het scheppen eener nieuwe gemeente Heerenveen, welk ontwerp toen in de respectieve gemeenteraadsvergaderingen is behandeld. Sinds heeft men van die zaak niets meer gehoord. Heerenveen is nog stec-ds driedeelig", wat tot allerlei quaesties aanleiding geeft. Mond- en klauwzeer. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat sinds de vorige opgaaf aan gifte is gedaan van de schapen van D. Dros Az. te Tienhoven en van Jac. Boersen te Zevenhuizen. Als hersteld is aangegeven het vee van Wed. Jac. Buijze te Eierland en dat van Gebr. Kikkert te de Waal. Texel, 29 Juni 1920. De Burgemeester voornoemd, BUTSING DAMSTE. JACHT. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat de volgende publicatie is aangeplakt De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, Gelezen het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie d. d. 16 Juni 1920 .No 126; Gelet op art. 11 der Jachtwet; Brengt ter kennis van belangheb benden dat de jacht op waterwild in dit gewest zal worden geopend op Donderdag 22 Juli 1920 met zonsopgang. En zal deze in het Provinciaal Blad worden geplaatst en voorts in elke ge meente van Noordholland worden aan geplakt. Haarlem, 22 Juni 1920. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, A. RöELL, Texel, 29 Juni 1920. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Oefening brandweer Den Hoorn. Buigemeester en Wethouders der ge meente Texel, Gelet op art. 8 der verordening, rege lende de inrichting van de brandweer in deze gemeente, maken bekend dat op Zaterdag 3 Juli a.s. eene oefe ning met en eene beproeving van de te Den Hoorn gestationneerde brandspuit zal worden gehouden. Zij roepen mitsdien alle dienstplichtigen bij de brandspuit op, om op gemelden dag des namiddags ten half acht uur n.t. bij het brandspuithuisje aanwezig te zijn. De dienstplichtigen worden hierbij her- irmerd aan: A. artikel 9 der brandweerverordening, luidende Bij de beproeving der spuit of bij brand, blijft ieder dienstplichtige op de hem aan gewezen plaats en is verplicht, de hem opgedragen taak ordelijk en met overleg uit te voeren, totdat hij daarvan wordt ontslagen door dengene, die over hem bevel voert; B. artikel 10 dier verordening luidende: Hij, die van de oefeningen verlangt vrij gesteld te worden, moet vooraf daarvan kennis geven aan den brandmeester zijner spuit, aan wien de beslissing is overge laten C. artikel 242 der verordening van de politie, luidende De brandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oefening de bevelen, hun door den brandmeester of andere boven hen gestelde personen gegeven, stipt en on middellijk te volbrengen. Zij zorgen bij de oefening op den be paalden tijd en bij brand Da de gedane oproeping op hun post aanwezig te zijn en mogen die zonder geldige reden niet verlaten, dan met goedvinden hunner superieuren. Overtreding wordt gestraft met geld boete van ten hoogste f 25, subsidair 6 dagen hechtenis. Texel, 29 Juni 1920. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel, De Burgemeester, BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. Texel, 28 Juni 1920. 4 koeien f 475 a f 600. 9 nuchtere kalveren f 45.00 a f 55, 26 schapen 55,— a t 67,50 416 lammeren t 30.a f 38, 6 biggen f 45,00 a f 60, Purmereua, 29 Juni. Aangevoerd: 592 Runderen waaronder: 220 vette koeien 170 4 220 Ct. per K.G o7t> Gelde koeien f 350 550; Melkkoeien f 350 a 550; 14 stieren. 50 vette kalveren i 1,70 a f 2.30 p. Kg. 245 Nuchtere kalveren t 20 a i 65; 538 Schapen f 45,a f 80. 176 vette varkens f 1,52 a 11.72 per Kg. 177 lammeren t 22,— a f 38,00 35 magere varkens f75 a i 95,00; 89 biggen f 38,00 a 53,00; ki£.eieren 113,00 a 1 14.00 per 100; HERVORMDE GEMEENTE. Zondag 4 Juli 1930. Burgv.m. 10 uur ds. O. Norel van Vlissingen. Kerkcollecte. TTaaZ, v.m. 10 nar ds. Pijnacker Hordijk. Koog, nm. 3 uur ds, Pijnacker Hordijk. den Hoornv.m. 11 uur ds. Visser. Dankzegging H. Avondmaal. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Schellenberg. Oosierend, v.m. 10 uur ds, v. Grasstek. Cocksdorp, n.rn. 3 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterendv.m 10 uur Leesdienst. n.m. 3 uur Voorbereiding H. Avondmaal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, geen dienst. den Hoornv.m. 11 uur ds. Kuperas. De Kerkvoogdij der Ned. Herv, Gem. te den Burg maakt bekend, dat zjj op Maandag 5 Juli 's morgens van 11—1 uur en 's avonds 8—10 uur zitting hoopt te houden in de consistorie, der N.H. Kerk tot het in ontvangst nemen van den hoofde- Hjben omslag en de zitplaatsen gelden over het 3e kwartaal 1920. Den belangheb benden wordt vriendelijk verzocht ter aan gewezen plaats de bedoelde gelden af te dragen. ONDERTROUWD: J. SCHRAMA en C. C. ZOETELIEF. Huwelijksvoltrekking 15 Juli a.s. Den Burg, 28 Juli 1920. Eenige kennisgeving voor Texel. Hiermede vervullen wij den droeven plicht kennis te geven van het over lijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, WILLEM METS Tz., in den ouderdom van ruim 74 jaar. Uit aller naam, J. J. METS-Lente, Oudeschild (Texel), 28 Juni 1920. Op verzoek van den overledene geen bloemen. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 1 Juli li1/, uur v.m. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onzen geliefden man, vader, behuwd- en grootvader JAK BRAKS ondervonden betuigen wij hiermede onzen harteiyken dank. Uit aller neam, Wed. J. BRANS. Oost, Texel, Juni 1920. enzop Woensdag 30 Juni, Donderdag 1 Juli, Vrijdag 2 Juli en Zondag 4 Juli. Aanvang 's avonds 8 uur. TOEGANG VRIJ. Gedurende de kermisweek bij P. BOON Hz., Koogerstraat 166. versch.e groote Vanaf heden voor de inmaak Aenbevelend, J. RIJK, hoek Steenenplaafs. GEVRAAGD: bij J. v. d. VLIET, Pijpersdijb.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2