Nf ,1413, Zaterdag 10 Juli 1920. 33sfc' Jaargan Nieuws» en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. ÏÉUILLBïOK, BI fine li la n ct Gemengd Nieuws. ai i s «KSR«ffi»ï ijtöïSS Dit blad msehgnt Woensdag- en Saterdsgmorgcn Abonnementsprijs per S marotdw»! Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 65 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. - m.A Wt Aiivertentlön daags voor de uitgave vóór 1 uur nam. Prijs der Advertentién; Van 1 tot 5 regels 50 Cts. iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. ABONNEMENTEN 811 ASVERTENTIEN worden aangenomen bij de Uiig. Fjrka LANGEVELS SE ROOIJ, ParkstraatBurg» op Tnxin LICHT OP! Van Woensdag 7 Juli tot en met Dinsdag 13 Juli voor rijwielen 10.— uur, voor rijtuigen 10.30 uur nOOGWATSR Reede van Texel. (Zomertijd.) Donderdag 8 Juli v.m. 1,42 Vrijdag 9 2.28 Zaterdag 10 3,21 Zondag 11 4,24 Maandag 12 5,39 Dinsdag 13 6,50 Woensdag 14 7,56 Des namiddags is het ongeveer een halfuur ater hoogwater. Beperkte dienstregeling van 1 Juli 1930 Vertrekuren van de Boot. Op Werkdagen van Texel: 6,v.m. 2,45 n.m.5,15nm. van Nleuwediep9,15 4.— 6,35 Op Zon- en Feestdagen Van Texel: 6,— v.m. 5,15 n.m. Van Nieuwediep 8,45 v.m. 6,35 n.m. Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,30 9,05 7,28 sneltrein 9,05 12,37 3,25 1.54ff 4.42 4,08** 6,30 4,29§ 8,45 7,— 9,40 7,53§ sneltrein 9,40 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Heider 5,28§ 8,36 8,02§ 9,43 9,15 11.40 12,24§ 3,11 3,03 6,01 6,07§ 9,04 8,57 10,48 11,llf 12,54 ?Niet op Zon- en feestdagen. Alleen op Zondag, ff Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. BBBW—g «H«»,'Og™r*ga3l Witte broodskaarten. De Burgemeester van Texel brengt ter alge- meene kennis, dat volgens beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel met ingang van 12 Juli a.s. de witte broodkaart, de wittebrood-aanvullingskaart en de dagbrood kaart worden opgeheven, zoodat vanaf dien datum wittebrood mag worden verkocht zonder inname van bons. De bakkers behooren de bons over het 142ste tijdvak in te leveren. Texel, 8 Juli 1920. De Burgemeester voornoemd, D. P. BAKKER, Lo.B. Da typische lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 18,) Ie bevind mij op den top yan een berg midden ia uw stad, Van bier uit zie ik tallcoze daken, grooie uitgestrektheden land en water. En alies vrat mijne oogen aanschouwen ia den vijand. Onder al deze daken wonen vijandenzie ik den rook uit een schoorsteen opstijgen, dan moet ik tot mij zeil zeggen: voor het vuur, dat dien rook opresd, zit iemand, die met genot de tijding onzer nederlagen leest. Vergeef mij, waarde vrienden, ik weet dat ook gij daar toe gedworgen zijt, ik mor niet. Dat ia iets geheel andere. "Wijs mij uw huis aan, ea zoo dat niet mogelijk is, dan het ge deelte vsn de stad, waarin uw huis staat, zoodat ik, telkens wanneer ik mijne blikken daarheen richt, kan zeggen er is één huis, welks bewoners mij niet vijandig gezind zijn. Flora dacht een oogenblik ca. Eindelijk zeide ze Dat ia een aardig idee, en wat ons beidsn, Ronald en mij betreft, ook waar. Evm eens mee, ik g.loof, dat ik u den Aangifte voor de Bevolkingsregisters. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen voor zooveel noodig, den inge zetenen in herinnering: A. dat zij, die zich in deze gemeente komen vestigen, hiervan binnen eene maand ter secre tarie der gemeente moeten doen blijken door overlegging van een getuigschrift van verande ring van werkelijke woonplaats (verhuisbiljet); B. dat zij, die deze gemeente verlaten, een getuigschrift, als bovenbedoeld, behooren op te vragen. Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden; C. dat van verhuizing binnen de gemeente binnen dertig dagen moet worden kennis ge geven ter secretarie, met aanduiding van het perceel, dat men verlaten en hetwelk men be trokken heeft. Het niet naleven der bepaling wordt gestraft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Texel, 9 Juli 1920. Burgemeester en Wethouders voorn., De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYS1NQ DAMSTE. TEXEL 9 Juli 1920. Bij de deze week te 's Gravenhage ge houden examens slaagden voor le stuurman (groote stoomvaart) de heeren Fr. J. H. van Twisk en H. F. Amsen, beiden leerlingen van de Zeevaartschool alhier. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Groenewold, veearts te Bolsward, is dezer dagen benoemd tot plaatsvervanger van den districts veearts, wien Leeuwarden als standplaats is aangewezen. Tot postdirecteur te Zutphen is benoemd onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Zijm, commies der posterijen te Zwolle. Bisschoppelijk bezoek. Dreigde het nog al eens in de morgenuren en vielen er zelfs in de middaguren enkele druppels, het weer klaarde langzamerhand op en de uittocht van Z. D. H. de Bisschop Don derdagmiddag werd begunstig door het prach tigste weder. Groot was ook ditmaal de belangstelling, talrijk was de menigte bij het vertrek tegen woordig. Z. D. H. en gevolg, gezeten in open rijtuigen, werden uitgeleid door de eerewacht en tal van belangstellenden, die in rijtuigen en op rijwielen de stoet vergezelden. De tocht ging ook nu weer over Oudeschild, waar door Z. D. H. een kort bezoek aan de R. K. Kerk en pastorie werd gebracht. Ook aan de haven was veel belangstelling. Aan de Leidsche LIniversiteit promoveerde tot Doctor in de Godgeleerheid Ds. P. Glas, te Kwadijk, na verdediging van een proefschrift „Heinrich Lothzky". Ds. Glas, vroeger predikant te Oudeschild, nam een beroep aan te Boskoop. rook uit onzen schoorsteen kan aanwijzen. Zij bracht mij naar het tegenovergestelde gedeelte van do vesting ea tot mijn onuit sprekelijke vreugde bijna precies boven de plek welke wij voor onze vlucht hadden uitgekozen. Vandaar had men het uitzicht op eesige kleine buitenwijken en daar ach ter lag een groen, open, henvelaohtig land, dat ziaii uitstrekte tot aan de Peatland- Heuveis, Togen de helling van een dezer heuvels zag men een rjj witte strepen. Daarop vestigde zij onze aandacht. Ziet u die strepen vroeg ze. Wij noemen ze de Zeven Zusters,"Een weinig lager is een kleine inham, een kleine geul, ziet u die P Uit die geul steken de toppen van ©enige boomen en tusschsn die boomen stijgt eea smalle rookkolom op. Die rook komt uit den schoorsteen van Swaoston Cottage, ea daarin wonen wjj met onze tante. Wij kunnen in één hoek vaaonzea tuin de vesting zien, en dikwijls staan Ronald en ik daar 's morgeus aist waar Ronald en denken aan u, monsieur de St. V vee, maar de aanblik der vesting stemt ons helaas niet vtoolijk. Mademoiselle, zeide ik met een van ontroering bevende stem, indien u wist boe uwe edelmoedige woorden, ja uw aanblik reeds alleen, mijn lot hebben verzacht, d-:.n geloo ik, hoop ik, dat u niet meer droevig gestemd zdt wezen, watmeer u r.aer de véstiog kijkt. D ax olijks zA ik yan bier nat? tile my ta^ns dierbaren schoorsteen Een spreeuwennest. In het nest zaten vijf jongen. Ik ging eens na, vertelt iemand in het „Centr." hoeveel werk de ouden met de verzorging hadden en zag ze in een uur tijds 64 maal de nestopening in- en uit gaan m9t een flinken bek vol voedsel. De rupsen die ze aansleepten, werden bijna allen uit een paar naburige weiden gehaald en waren hoogstwaarschijnlijk bijna alle schadelijk. Toen maakte ik dit sommetje. Per uur 64, dat is per dag van 14 uur 896 keer, dat is in 14 dagen tijds, zoolang zit een broed toch zeker, 12544 keer. En daar de oude vogels gewoonlijk meer dan een beest in den bek hebben, kan men toch veilig aannemen, dat door dit eene broed minstens 20.000 schadelijke wormen verteerd worden. En toch ziet men nog zoo vaak, dat de nesten verstoord en de vogels ver jaagd worden, omdat ze later weleen3 een kers wegpikken. Toch gaat het. Uit het dorpje Renswoude bericht men, dat die gemeente thans zit zonder geneesheer, gemeenteveldwachter en zonder predikant. En toch gaat alles „als gesmeerd", wordt aan die modedeeling aan de Scha- g6r Crt. toegevoegd. Obstructie tegen de uitvoering der Invaliditeitswet met gevolgen. Onlangs is voor den kantonrechter te Haarlem het eerste procesverbaal be handeld, terzake van een overtreding dor Invaliditeitswet. Dit procesverbaal was opgemaakt tegen een verzekerde, die niet aan zijn verplichting had willen voldoen om zijn vervallen routekaart bij den Raad van Arbeid in te leveren. Dinsdag zijn in de zitting van het kantongerecht te Ploofddorp twee over treders der I W. onder verhoor genomen Eéa (een werkgever) wegens het niet voldoen aan zijn verplichting om op de rentekaarten van zijn twee arbeiders rentezegels te plakken. Een andere werkgever stond terecht, ter zake van het niet willen geven van inlichtingen aan ambtenaren bij den Raad van Arbeid. Iu het eerste geval heeft de ambtenaar kij'r.ea en zal een dankgebed voor u opzen den de arme zondaar zal nimmer vergeten voor a te bidden maar ik vrees, dat mijns gebeden niet zullen vorhoord worden. Dat kan men niet W6tea, monsieur d-3 Sc. Yves, z-.ide ze zacht. Maar het wordt onzen iijd, Ronald. Ja, boog tijd, antwoordde Ronald, dien ik om de waarheid te zeggen, had vergeten. Op dsn terugwog deed ik mijn best mijne nalatigheid weer goed te maken eu mijn wac al te vurigs laatste woorden senigzins te dom vergeten. Maar wie kwam ons tegen? Niemand anders dan de mojoor. Ik moest front maken, toen hij voorbijging, omdat zijne oogen Flora verslonden. Wis waa dat vroeg zij. De majoor. Ik geel hem les ia het Fiansch, hij is zeer vriendelijk tegen mij geweest. Hij keek mij ik wil niet zeggen brutaal aan, maar hij fixeerde mij. Indien het u oaaangenasm is, made moiselle, te worden gefixeerd, neem ik de vrijheid u hot dragen van een voile aan te raden, zeido ik. Och, de man heeft er waarschijnlijk niets mee bedoeld, zeide Ronald. Ik ver moet), dat nij verwonderd was ons met een solmet mijnheer do St. Y fes te zien wandelen. Toe:1 ik den volgenden morgen bij Che- venis kwam, zeide hij, nadat ik ztjn thema's had nagezien van het Openbaar Ministerie tweemaal 25 gulden boete of tweemaal 15 dagen hechtenis geöischttegen den tweeden overtreder vroeg het O. M. 50 gulden boete, of 25 dagen hechtenis, onder ver klaring dat de obstructie tegen de uit voering der I. W. diende gebroken te worden. Een en ander moge aan onwilligen ter waarschuwing dienen. Een origineel protest tegen de Melkknoeiers. Do fabriek „Milka" te Vreeland ont ving reeds geruimen tijd van haar leve ranciers (veehouders) melk die b(j che misch onderzoek met water verdund bleek. De directie van genoemde fabriek wilde deze knoeiers op staande voet als leverancier bedanken, maar was ten slotte, na toezegging van het afdeelings- bestuur van den Melkveehoudersbond, dat men krachtig tegen de knoeiers zou optreden, bereid opnieuw melk van hen te betrekken. In 't jongste nummer van „De Melk veehouder", het officieel orgaan van de Provinciale Bonden van Melkveehouders in Nedenand, vinden wij n.l. 't boven staande geval van melkvervalsching uit voerig omschreven, waarna aan 't slot de volgende waarschuwing voorkomt, die niet onduidelijk of slap genoemd kan worden. „Smeerlappen, als jullie aan Amsta of Breukelen, etc. hadden verkocht, dan zou jullie handelswijs nog te verklaren, ofschoon niet te verdedigen zjjn. Maar nu van „Milka" een prijs was bedongen in het overige Nederland niet bekend, zullen we na deze waarschuwing de laatste zijn, die het ooit voor jullie be langen zouden willen opnemen. Wie, om bovengenoemde reden, op een gegeven oogenblik, door „Milka" geweigerd wordt, wordt ook geschrapt als lid van den Bond." (w g.) SIMON GRIFFIOEN, Voorzitter v. d. afd. Vreeland e.o. Wij zijn van meening dat het voorbeeld van dezen Voorzitter al is zijn waar schuwing ook wat in ongezouten Hol- iandschen stijl „zonder 'n woord Fransch" navolging verdient in de verschillende afdeelingen van den Bond van Melkvee houders, en dat daardoor spoedig aan het erbarmelijk geknoei eeu einde zou komen. Maandbl. tegen vervalsching. Ik maak u mijn compliment over uw goeden smaak. Wat belieft u? vroeg ik. Geen „wat belieft u's," z-fide hij. U begrijpt mij heal goed, uec zoo goed als ik u. Ik prevelde iets 07er onoplosbare raad sels. Zal ik u dan eens gauw den Bleutel van het raadsel geven zeide hij, achter over in zijn stoel leunend. Dat was de jonge dame, die Goguelat hoeft beleedigd, welke boleediging door u ia ge wroken. Ik maak u geen verwfjt. Zij is oen hemelsche verschijning. Ik wil u niet tegenspreken, zeide ik. U bent zoo verbazend slitn geworden in den laatsten tijd, dat ik er mij in most schikken. Hoe heet zij vroeg hij. Dat is te veel gevergd. Denkt u hensch dat zij mij haar naam heeft ge noemd Stellig en zeker. Ik kon mijn lachea niet weerhouden. En als ze ham mij ganoenid bai, gelooft u dan housoh, dat ik het u zou vertellen Neen. Maar, kom, laten wij onze ka voortzetten. rit vervolgd

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 1