De Heldersche Meubeltransport en Sleepondening Gemengd Nieuws. Nadat de notulen waren gelezen en vast gesteld, deelde de voorz. mede, dat door de afdeeling pogingen waren aangewend tot verbetering van de spoorwegdienst regeling, die echter tot geen resultaat hebben mogen leiden. Voorlezing en mededeeling van ver schillende iDgekomen stukken volgde, o.a. het programma van de groote landbouw tentoonstelling te Schagen. De aandacht werd er daarbij op gevestigd, dat aan gifte voor inzending wolvee vóór 1 Augustus a. s. moet geschieden. Bij punt 3 der agenda deed de voorz. voorlezing van de gevoerde correspon dentie met de Vereeniging tot verbete ring van de Schapenfokkerij betreffende een te houden fokveedag van schapen, en deelde mede, dat, behoudens goed keuring van de vergadering, besloten was, die voor gezamenlijke rekening te doen plaats hebben. Bereids was er een regelingscommissie benoemd, waarin voor de afdeeling zitting zullen hebben, de heeren C. Keijser Sz., R. A. Keijser, C. Keijser Hz. en Jb. Roeper Jbz. De vergadering gaf blijken met het besluit in te stemmen, zoomede met de mededeeling, dat op de wolveekeuring op 1 Sept. ook ooien zullen worden toe gelaten. Nog werd besloten het inleggeld voor leden, aanvankelijk bepaald op f 0,25 per rubriek, te stellen op f0,50. Voor niet- leden blijft het inleggeld f 1, Bij de rondvraag drong de heer Wieringaaan, op meerdere zorg bij het dorscben van door de H. M. van Land bouw op stam goedgekeurde gewassen. Herhaaldelijk komen klachten over on zuiverheid voor, die hoofdzakelijk te wijten is aan niet gezuiverde dorsch- machines. Den secretaris werd opge dragen hierop de aandacht te vestigen, waarna de vergadering door de voorzitter werd- gesloten. Be Bioscoop. D'r heb je vader! D'r heb je Tees! D'r heb je Piet ook! Zoo klonken de blijde uitroepen uit kindermonden, toen wij Zon dagmiddag de kindervoorstelling bijwoon den. De film van de intocht van Z. D. H. de Bisschop vormde wel het glanspunt van iedere voorstelling en de firma Regter en de Jong zag ongetwijfeld haren onderne mingsgeest beloond, want alle voorstellin gen waren, dooreen genomen, goed bezet. Bij de laatste voorstelling moesten nog tal van personen worden afgewezen. Verslag van den Rijliszuirelconselent in Noordkollaud. Wij ontvingen bovenstaand verslag over 19i9 met verzoek daaruit een en ander over te nemeD, maar aangezien het aantal personen, die het zuivelbedrijf hier beoefenen zoo uiterst gering is, meenen wij te kunnen volstaan met de mededeeling, dat het verslag, dat vele en belangrijke mededeelingen bevat over „opheffing van bedrijfstoringen, enz., op aanvrage GRATIS verkrijgbaar is bij den heer Rijkszuivelconsulent te Hoorn. Schoolmeisjes. De Nutscommissie voor schoolreisjes heeft in hare vergadering van Maandag avond besloten dit jaar de leerlingen van de hoogste klassen der M.U.L.O. School te den Burg een reisje te doen maken naar Amsterdam om daar een bezoek aan Artis te brengen. De datum is vastgesteld op Dinsdag 20 Juli a.s. Met de leerlingen der laagste klassen zal weer als gewoonlijk een uitstapje naar de Koog. worden ondernomen. Moge goed weer de uitvoering van de plannen begunstigen. fts. G. van Hoogstraten, f Aan de Telegraaf ontleeneu wy out- leenen wij het volgende Zeist, 12 Juli. - Gisteren overleed op 50-jarigen leeftijd ds. G. van Hoogstraten sedert tal van jaren predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier. De be grafenis zal plaats hebben op Woensdag öp de Nieuwe begraafplaats. Ds. Hoogstraten was in onze gemeente een bekende persoonlijkheid, bekend en bemind, naar men ons vandaar meldt, in onze badplaats de Koog, waar de overledene, met zijne echtgenoote en gezin, al 13 jaren achtereen, de zomer- vacantie doorbracht. De Koog13 Juli. Tijdens het hevige onweder van gisteren doodde de bliksem in het Koogerveld een schaap van den heer K. W. Roeper in de weide. Een jongeling, welke in de onmid- delijke nabijheid vertoefde, bekwam ge lukkig geen letsel en kwam alzoo met den schrik vrij. heelt reeds vele gunstige ge- 5 tuigenissen van Texel's inge- 5? g. zatenen ontvangen. a Wij hebben de grootst mogelijke ja verhuiswagen beschikbaar, die g, 83 met de boot mee kan. 2 Bestelt bij c: 1 Jb. HAEJEE Zn. Spoorstraat 49. Tel. intc. 46. j Eigen Tapissières Eigen stal. Den Hoorn, 12 Juli. Tijdens het hevige onweder, dat heden avond boven ons dorp woedde, is dé bliksem ingeslagen in eene keet van Gebr. Drijver in de duinen. De keet ging geheel in vlammen op. Een wagen en een driewielde kar zijn mede verbrand. Een groote keet en eeu schelf hooi staande op een kleine afstand van het verbrande, bleven gespaard. Verzekering, doch zeer laag, dekt eenigzins de schade. Een katholiek priester als minister Met de benoeming van dr. Braun tot Duitsch rijksminister van arbeid, is, naar de„ Deutscb-Evangelische Korrespondenz" meldt, voor den eersten keer een katho liek priester tot Duitsch minister be noemd. Overeenkomstig de bepalingen van den roomschen codex juris caDonici heeft dr. Braun, waartoe hij als actief dienend geestelijke verplicht was, het aanvaarden van zijn benoeming van de pauselijke goedkeuring die intusschen is verleend afhankelijk gesteld. Bet auto-verkeer verboden. Naar aanleiding van de ingezonden stukken over auto-verkeer deelt een lezer ons mede, aldus het Hdbld,, dat in Zwitserland sedert 1 Mei een wet in werking is getreden om de meerderheid van het volk ten deele te beschermen tegen het onaangename dat het auto verkeer veroorzaakt. Des Zondags van 12 tot 's avonds 7 is het autoverkeer eenvoudig verboden, zoodat de meerder heid van het volk, dat gedurende de weekdagen werkt,tenminste des Zondags van de natuur kan genieten, zonder door auto-stof en -stank te worden gehinderd. Onder de locomotief. Al spelende geraakte Woensdag j.l. een tweejarig zoontje van J. Visser te Wapenveld onder een goederentrein. De machinist,die het ongeluk zag aankomen, remde met alle kracht, doch kon niet voorkomen, dat het kind onder de loco motief geraakte. Wonder boven wonder, werd de jongen zonder eenig letsel op genomen. Toeneming van drankmisbruik. Te Zwolle zijn van 1 April tot 1 Juni 74 processen-verbaal wegens openbare dronkenschap opgemaakt, tegen 25 het jaar te voren. In het le halfjaar 1920 146, tegen in 't le halfjaar 1919 36 processen-verbaal. Minder bezoek aan 't Friescke waterland. Het aantal pleziergasten, dat verleden jaar in de maand Juni naar de Friesche meren trok was groot, vooral uit Holland. Over dezelfde maand dit jaar bedraagt hun getal nog geen derde van dat in 1919. Men trekt nu weer naar het buitenland. Mollie „Kan je een geheim bewaren?" Pollie „Zeker, ik wel. Maar de meisjes aan wie ik het vertel, kunnen nooit haar mond houden*" Korte spreuken over het huwelijk. Een rustig huwelijk dat wil zeggen uitgepraat en moe gevochten. Het huwelijk is een wedstrijd dien beide partijen verliezen. Het huwelijk is de zekerste gelegen heid om ongestoord te kunnen kibbelen. Geen enkele vrouw is jaloerscb, be halve zij, die zegt het niet te zijn. Als hij aan tafel zwijgt en zij druk praat, mankeert er gewoonlijk wat aan het menu, maar als zij zwijgt en hij druk praat is er een vriendin te eten. Ook in de loterij van het huwelijk zijn de nieten talrijker dan de prijzen. De vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken telt 365 afdee- lingen met 19.523 leden. Een goede tijd. Een oud Chineesch spreekwoord zegt „Wanneer de sabels roesten en de spaden glimmen, wanneer de gevange nissen leeg zijn en de schuren gevuld staan, wanneer de trappen des tempels slijten en op de gerechtsplaatsen gras groeit, wanneer de dokters te voet gaan en de bakkers te paard rijden, dan, dan is het de goede tijd." Aardappelen duur houden. De Tuinbouwvereenigingen aan den Langedijk (Noord-Holland) hebben be sloten, do aardappels niet beneden f 10 de 100 KG. te verkoopen. Zij, die zich aan overtreding schuldig maken, zullen worden beboet. do Haarlemsche corresp. van „do Ned." meldt Zeker iets, dat weinig voorkomt, een unicum, is, dat diakenen mededeelen, dat geen uitkeering van onderstand kan plaats hebben. Hier ter stede deelen diakenen der Ned. Herv. Gem. dit thans mede. De aanleiding is, dat diakenen, die voor een tekort staan, een afschrijving van kapi taal op het Grootboek wilden doen plaats hebben. Verleden jaar weigerde het classicaal bestuur daartoe machti ging te verleenen. Dit jaar stond het classicaal bestuur het nieuw gedaan verzoek toe, op een voorwaarde, die diakenen onuitvoerbaar en onaannemelijk achtten. Zij richtten daarna een derde verzoek tot het classicaal bestuur, onder mede deeling, dat, indien daarop vóór 1 Juli geen gunstige beschikking inkwam, zij genoodzaakt waren de uitvoering van onderstand stop te zetten. Tot heden kwam op dat derde verzoek geen antwoord in. Vandaar de mede deeling van diakenen. Hopen wij in het belang der armen, dat deze zaak spoedig tot een gunstige oplossing komt. De staking van onderstand te Haarlem. De stopzetting der ondersteuning van de Ned. Herv. diaconie te Haarlem is weder geëindigd. Eenige vooraanstaande personen in de Ned. Herv. Gemeente hebben, nadat zij de mededeeling van diakenen hadden gelezen, buiten de diakenen om, contact gezocht met het classicaal bestuur van Haarlem. Als een gevolg daarvan is thans de machtiging tot afschrijving van het kapi taal op het Grootboek in het bezit van het college van diakenen gekomen. Het college heeft nu het besluit tot stopzetting der ondersteuning ingetrok ken. Ned. do 24-jarige jachtopziener H. te Hengelo (G.) had Maandagmorgen, terwijl hij bezig was zijn browning revolver Da te zien en niet wetende, dat er nog een kogel op zat, het ongeluk zich hiermede levensgevaarlijk in den buik te schieten. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. Familietragedie. Dr. H.. te Leiden, leeft sedert eenigen tijd met zijn vrouw in onmin. Zij wordt door hem niet in zijn huis geduld. Woens dagmorgen is zij, verlangend haar kin deren te zien, toch in huis gekomen en is toen door haar man in de serre van zijn woning opgesloten. Tot Donderdag morgen is zij daar opgesloten geweest, zonder eten of drinken. Door haar ge roep merkten de buren wat er gaande was en hebben haar van voedsel voor zien. Dr. H. is door de politie in verhoor genomen. N. Ct. Nader vernemen wij, dat de begroeting tusschen den echtgenoot en de politie niet vriendelijk is geweest. De hoofdin specteur der recherche, de heer Balfoort, ging na ontvangst der klachten met den inspecteur der recherche, den heer Mansholt, naar de woning toe en toen de laatsgenoemde tusschenbeide wilde komen, ontstond er tusschen hem en den man een worsteling waarbij de heer M. de meerdere bleef. De echtgenoot werd toen tot nader onderzoek der zaak mede naar het poli tiebureau genomen. RN. Te Gameren gingen twee jongen- tjeb van 9 en van 12 jaar in de Waal baden, de jongste geraakte in een kolk en verdronk. Iemand, die in de onmiddellijke nabij heid op den oever was, had den dren keling kunnen redden, doch heeft dat niet gedaan. Deze zaak is in handen gegeven van den officier van justitie te Tiel. Tel. Voor de gemeentelijke inkomsten belasting te Haarlem voor het jaar 1920 -21 zal het vermenigvuldigiDgscijfer moe ten bedragen 1.2. Met dit cijfer wordt van het hoogste inkomen geheven 9.47 pCt en van het laagste 3.7. In verhouding tot andere gemeenten waar percentages van 12 tot 18 wor den geheven, is het percentage voor Haarlem laag. En toch blijft de tabak duur. De „Deli-Ct." wijst er op, dat het een gouden tabaksjaar is. De maatschappijen verdienen millioenen. De doorsnee brutowinst bedraagt 100 pCt. van het aandeelen kapitaal. Sommige administrateurs maken f80.000 tantième. Woningnood. do firma Gerzon heeft in de Vliegende steeg te Amsterdam een huis staan, dat niet verhuurd is. Dezer dagen kwam men tot de verrassende ontdekking, dat ongenoode gasten de voordeur hadden opengebrokon en het huis bewoonden. do „intocht" was op klaarlichten [dag geschied. N w s. Grof spel onder de studenten,J Over het geval in Delft meldt „Het Vad." nog De schuld is aan den winner reeds gekweten. Toen een deel van de som was betaald, trachtte de familie van de verliezende partij gedaan te krijgen, dat de winner dit geld teruggaf en van de vordering van het overige afzag, ten einde de heele som ter beschikking van den SeDaat der Hoogeschool te stellen, als een fonds voor beurzen voor onbe middelde studenten. Evenwel, de winner voelde er niet voor zijn „eerlijk", naar de regelen der kunst verdiende winst af te staan. Trouwens de Senaat was niet bereid, aldus verworven geld voor een stichting aan te nemen. De winst is dus opgestreken. Boeken duurder? In de Vereeniging ter bevordering van de Belangen des Boekhandels deelde de voorzitter mede, dat het publiek zich moet voorbereiden op een boekenprijs- verhooging, nadat in de algemeene vergadering der vereeniging was gecon stateerd, dat een stagnatie dreigt in het boekhandelaarsbedrijf. R. N. Dat het fruit dit jaar enorm hoog in prijs zal zijn, blijke hieruit, dat men te Wijk-bij-Duurstede voor kruideniers peren reeds f 1 per KG. biedt en voor dezen prijs nog geen kooper kan wórden. Hbl. Met de nieuwe dienstregeling der S.S. is de arbeiderstrein van zes uren des nam. uit Eindhoven naar 's Hertogen bosch vervallen, althans, in dien trein worden geen werklieden toegelaten met met weekkaarten. Donderdagavond werd in Eindhoven den arbeiders voor de richting Boxtel, Vught, Oisterwijk, enz. de toegang tot den trein, waarmee zij tot nn toe ge wend waren te gaan, geweigerd. Zij vertrokken toen met een lateren trein, die echter niet in Vught stopte, do werklieden voor Vught konden in Boxtel of in den Bosch uitstappen, werd hun gezegd. Zij hadden er echter weinig zin in zoo ver te loopen en toen de trein in volle vaart Vught passeerde, werd er aan de noodrem getrokken. Zoodra de trein stilstond (eenige minuten voorbij het station) sprongen de talrijke werklieden uit de coupé's. Dat de con ducteurs verbluft opkeken, laat zich begrijpen. Wie er aan de noodrem ge trokken heeft, zal moeilijk te bewijzen vallen. Men hoopt, dat de werkliedentrein wederom op den gewonen tijd zal ver trekken ten gerieve van de honderden arbeiders van Vught en omgeving, die dagelijks te Eindhoven werken. (L.K.) Een aardige ontmoeting. 't Gebeurde de vorige week. Twee Hollanders en 68n Zweed zaten in hotel Rotonde te Orleans. Naast den eenen Hollander, atkomstig uit een onzer grensplaatsen, zat een mijnheer, die hem gedurig zeer nauwkeurig bekeek. Einde lijk vroeg die heer in het Frauscb- Is u soms een Hollander Antwoord JaDan zou het kunnen zijn dat

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2