De Deltahe meubeltransport en Sleeponderneming Tandarts Ansingh naar Warmoesstraat, Wie een grpe fiets Binnenland. M arktberieiiteiL ADVERTENTI8N. Dankbetuiging. Fok- en Controlevereeniging v.h. Nederlandsch Trekpaard B.T. Premiekeuring voor veulens in „Hotel de Lindeboom" vroege aardappelen is verplaatst van Gravenstraat H S. OVERDPIJM. Predikbeurten- TEXEL, 20 Juli 1920. De meeting. Een der elementen, het water, heeft Zondag de meeting onmogelijk gemaakt. Een dreinende regen belette sprekers en hoorders in de open lucht te ver blijven. Met de elementen dient rekening ge houden te worden en dat was niet ge beurd een zaal was niet ter beschikkin g Zoo kon het gebeuren, dat de meeting op „de Lijnbaan" niet kon doorgaan en dat wij over „socialisatie niets kwamen te hooren. Kaar „Artis". Een bezoek aan Artis is een gewich tige gebeurtenis in het leven van ieder plattelandskind. De herinnering aan zoo'n bezoek blijft levendig tot in lengte van dagen. Een heerlijke gedachte was het dus van onze nutscommissie, om, nu de om standigheden dat niet langer in den weg staan, een schoolreisje te ondernemen naar Amsterdam, naar Artis. Wat waren ze vroeg in de kousen, wat glunderden ouders en kinderen, nu zulk heerlijk zomerweer de tocht begun stigde. We hebben ze uitgeleide gedaan, de meer dan honderd kinderen en bun ge leidsters en geleiders en we hebben ge- genoten van de vreugde der kinderen. Twintig schoolkinderen van de Koog en omstreken maakten den tocht mee. Tien dozijn stralende kindergezichten, zagen vanaf de boot naar ons op, een koor van blijde kinderstemmen jubelde, toen eindelijk de boot vertrok. Het was één juichen en wuiven. Ze hébben een goede reis gehad. Zon der stoornis kwamen ze om ev9n 9 uur in de stad aan, waarna ze te voet naar artis gingen, waar zij zich allerbest vermaakten. Vooral de apenkooi had aller belangstelling. Om één uur werd er verzamelen ge blazen, voor den rondrit door de groote stad per extra-tram,, die ze te ongeveer 3 uur aan bet Centraalstation bracht, vanwaar de thuisreis aanving. In vroolijke stemming kwamen ze hedenavond weer per „Dageraad" in de haven aan, waar de rijtuigen hen afhaal den, om ze weer aan ouders en verzor gers af te leveren. Het gebruikelijke rondje bleef, als van zelfsprekend, niet achterwege. Overgangsexamens. Aan de H.B.S. te Helder ging van de 3e naar de 4e klasse over de leerling Nico Bruin van hier. Van de 3e klasse H.B.S. te Alkmaar gingen naar de 4e over de leerlingen Jn. Flens en Sijbr. Keijser Cz., van de 2e klasse naar de Se de leerling Adr. Bakker Kz. Bij de te Helder gehouden schiet wedstrijden .behaalde onze plaatsgenoot de heer P. B. Riteco in den kringwed strijd, 2 series van 5 schoten, met 88 punten, den 2en prijs, zilveren medaille en inktstel nmt zilver gemonteerd en in den districtswedstrijd, 3 series van 5 schoten, met 131 punten, den 3en prijs, bronzen medaille en reistasch. De Cocksdorp. De heer Joh. Dros Bzn. ging na afgelegd examen over naar bet 3de studie jaar aan do Midd. Technische school te Dordrecht. —In Oostelijk Groningen zijn de prijzen der biggen en varkens in één week 20 pCt. gedaald. Te Ouderkerk a. d. I-Jsel is de land bouwer Bijkaart, terwijl hij met een voer hooi op weg was naar huis, door den bliksem getroffen en gedood. Het paard werd eveneens gedood. De arbeider, die boven op den wagen zat, bleef ongedeerd. Vingerafdrukken, genomen na de inbraken bij de famiiie's Van Tonderen en Ament te Laren, hebben geleid tot de ontdekking der daders. Een hunner zit reeds achter slot en grendel. Zooals bekend is, hebben de Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven een belaugenverbintenis aangegaan met de voornaamste Engelsche en Amerikaansche gloeilampenfabrieken. Geregeld komen thans ploegen arbeiders, arbeidsters, hooger technisch personeel naar Eind hoven om zich vertrouwd te maken met de in gebruik zijnde machines en werk methoden. Thans is er weer een groote ploeg Enge!sch9 meisjes en een aantal Now-Yorksche ingenieurs gearriveerd. heeft reeds vele gunstige ge- sj tuigenissen van Texel's inge- g. zatenen ontvangen. a Wij hebben de grootst mogelijke .a verhuiswagen beschikbaar, die g, Ia met de boot mee kan. S3 Bestelt bij a: Jb. HAEJEE Zn. Spoorstraat 49. Tel. intc. 46. Eigen Tapissières Eigen stal. Om van schrik dood te blijven. Bij het onweder van Maandag zijn aan De Klomp (Venendaal) bij den heer H. D. koolboom [3 runderen doodgeslagen. De eigenaar stond er vlak bij, maar be kwam geen letsel. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den veehouder K., te Maarssen, een varken 23 biggen heeft ter wereld gebracht. Boycot van een courant. Naar aanleiding van het voorstel in den Raad te Amersfoort, waarbij tot het tapverbod werd besloten en waarbij de heer Leinweber (V.D.), tegenstander, zich in den Raad danig beeit geweerd, heeft de Amerioortsche Courant in een des betreffend artikel de houding van den heer Leinweber afgekeurde Tengevolge hiervan hebben de vergunninghouders te Amersfoort thans stelling genomen tegen genoemd blad en peggen alleD, dié op bet blad geabonneerd zijn, hun abon nement op bij wijze van boycot Reeds velen gingen hiertoe over, wier namen thans geregeld door de Amersfoortsche Courant gepubliceerd worden. Thee mag niet koken of te lang trekken. Echte thee zonder eenig looizuur be staat niet. Het looizuurgehalte verschilt echter zeer bij de verschillende thee soorten door de thee te lang te laten trekken of te koken, wordt het looizuur gehalte van het aftreksel belangrijk hooger en dat kan zeer nadeelig werken. M.t. V. Woeste chauffeur. De postauto-chauffeur J. P. de H., die indertijd bij de kruising Rapenburger straat—Markenplein, te Amsterdam, zoo woest en zonder signalen te geven tufte, dat hij den koopman J. Susan omverreed ten gevolge waarvan deze een breuk van het linkersleutelbeen opliep od drie weken lang in het ziekenhuis verpleegd moest wordeu is, conform den eisch, veroor deeld tot 6 weken gevangenisstraf. Een bijter. De adspirant-mijnbpzichter G. beet den mijnwerker C., dien hij bij zijD meisje aantrof, uit minnenijd een oor af. De pomp, die te Tacozijl (bij Lem mer) wordt geplaatst, en die ten doel heeft, den waterstand van het grootste deel van Friesland in weinige dagen te regelen, zal September gereed zijn. Deze pomp is de grootste, die tot dus ver in de wereld gemaakt is. Ruim zakgeld. Te Delft is in sommige gezinnen geen gebrek aan contanten, dit bemerkte dezer dagen een onderwijzer van een der openbare lagere scholen aldaar. Hij kwam n. 1. tot de ontdekking dat enkele kinderen ruim van contanten waren voorzien, o. a. had een 12 jarig meisje drie gulden in haar b9zit, die zij 't geen overeenkomstig de waarheid bleek te zijn van baar vader voor zakgeld had gekregen, teneinde daarvoor ver snaperingen te koopen. 't Was zijn ge woonte het kind geregeld zoo ruim van zakgeld te voorzien. De hooge boterprijs. Het bestuur der Yereeniging van Han delaren in melk, boter, kaas en eieren, te 's Gravenhage, beeft telegrafisch aan den Minister van Landbouw het verzoek gericht maatregelen te willen nemen, opdat verzekerd worde, dat door de zuivelfabrikanten voldoende boter zal worden afgegeven voor de binnenlaud- sche consumptie. Aanleiding tot dit ver zoek is, dat ondanks den steeds' hooger wordenden prijs Oer boter, door de zuivel fabrikanten slechts eeD onbeduidende hoeveelheid wordt afgeleverd, in ver houding tot de geregelde aanvraag. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Zaterdag 24 Juli a. s. des voormiddags te tien ure in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, den 20 Juli 1920. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAM8TE. Onderwerpen ter behandeling: 5. Benoeming lid commissie uan toe zicht ffl.O. Mond- en klauwzeer. Sinds de vorige opgaaf is aangifte van mond- en klauwzeer geschied van vee, toebehoorende aan J. Keijser te den Burg Gebr. Roeper te de Waal (het vee loopt te Oosterend en Spang,) Texel, 20 Juli 1920. De Burgemeester van Texel, BUYSiNG DAMSTE. Oefening brandweer te Ondeschild. Buigemeester en Wethouders der ge meente Texel, Gelet op art. 8 der verordening, rege lende de inrichting van de brandweer in deze gemeente, maken bekend dat op Zaterdag 24 Juli a.s. eene oefe ning met en eene beproeving van de te Oudesc.hild gestationneerde brandspuit zal worden gehouden. Zij roepen mitsdien alle dienstplichtigen bij de brandspuit op, om op gemelden dag des namiddags ten half acht ure bij het brandspuithuisje aanwezig te zijn. De dienstplichtigen worden hierbij her innerd aan: A. artikel 9 der brandweerverordening, luidende Bij de beproeving der spuit of bij brand, blijft ieder dienstplichtige op de hem aan gewezen plaats en is verplicht, de hem opgedragen taak ordelijk en met overleg uit te voeren, totdat hij daarvan wordt ontslagen door dengene, die over hem bevel voert; B. artikel 10 dier verordening luidende Hij, die van de oefeningen verlangt vrij gesteld te worden, moet vooraf daarvan kennis geven aan den brandmeester zijner spuit, aan wien de beslissing is overge laten C. artikel 242 der verordening van de politie, luidende De brandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oefening de bevelen, hun dooi den brandmeester of aDdere boven hen gestelde personen gegeven, stipt en on middellijk te volbrengen. Zij zorgen bij de oefening op den be paalden tijd en bij brand na de gedane oproeping op hun post aanwezig te zijn en mogen die zonder geldige reden niet verlaten, dan met goedvinden hunner superieuren. Overtreding wordt gestraft met geld boete van ten hoogste f 25, subsidair 6 dagen hechtenis. Texel, 20 Juli 1920. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel, De Burgemeester, BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER, Texel, 19 Juli 1920. 2 Paarden t 500.-- a f 700,— 3 koeien f575 a f675. 2 pitken f 510. 67 schapen 60,— af 70,00 362 lammeren t 35.— a f 40, 4 korven kippen f5,50 a f6,50 p. st. HERVORMDE GEMEENTE. Zondag 25 Juli 1920. Burg'b ay. 7 uur ds. Kroese. H. Avondmaal. Waal, den Hoornv.m 10 uur ds. Visser. Ondeschild, v.m. 10 uur ds. Kroeae. Oosterend, v.m. 10 uur os. v. G.-ysetek. Cocksdorp, v.m. naif 11 ds. Sc hellena, rg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m 10 nur ds. H. Brouwer van Westerbork. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. den Hoornvm. 11 uur ds. Scherpenhuizen van de Rijp. Heden overleed in het Gesticht Duin en Boacb, onze geliefde Dochter en Zuster, AKKA JOHANNA, in den ouderdom van bijna 22 jaar. M. DALMEIJER. N. DALMEIJER—Mantje. P. DALMEIJER. Den Burg, Texel, 19 Juli 1920. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Vrouw en Moeder, Mej. N. KILJAN, Geb. van Deventer, in den ouderdom van ruim 41 jaar. Mede namens kinderen, J. KILJAN Jbz. Den Burg, Texel, 19 Juli 1920. Bij mijn terugkeer naar Duitscbland, roep ik vrienden en bekenden een harteljjk vaarwel en tot weerziens toe. LENI FEÜGE. Oudeschild, 19/7 '20. Het Comité voor het Bisschops- feest brengt bij dezen hartelijk dank aan alle medeburgersdie, op welke wijze dan ook, hebben medegewerkt tot het welslagen van het feest, inzonderheid wat betreft de vorming van de Eerewacht. op Vrijdag 23 Juli a.s. 's morgens 11 nur (nieuwe tijd) op het erf van P. DROS Bz. Tevens gelegenheid tot het in schrijven van merries in het fok- register. Het Bestuur, C. J. GEENSE, Voorz. P. DROS Bz., Secr. Badcostumes en Badmutsen zijn verkrijgbaar bij M. KUIP. Hoofdgracht 61, Den Helder, is Donderdag 22 Juli van half 11 tot half 2 te spreken Steeds in voorraad eerste kwaliteit aan scherp concurreerenden prijs. Aanbevelend, H. J. WITTE, Weverstraat. De Schoenmakerij van H. S. Overduijn Beleefd aanbevelend, met 1L9L' v spatbord heeft meegf nomen tvord: vlocht deze'tanig re tv ioi i-;en bij Adr. MlSL. a^.vwwwwiiiii'iH' "'i .u 1. Ingekomen slukken. 2. Vaststelling kohier schoolgelden ouer het 3e kwartaal 1920. 3. Goedkeuring rekening Algemeen Arm bestuur 1919. 4. Benoeming raadscommissies uoor on derzoek gemeenterekening en bedrijfs- rekening ouer 1919. 6. Voordrachten uoor benoeming leden uan het college uan zetters. 7. Verordening regelende uitbetaling jaar wedden onderwijzers. 8. Ontslag hauenmeester. 9. Benoeming hoofd der school te Oost. 10. Onderzoek geloofsbrief uan den heer J. Beumkes.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2