een tweede meisje, Aanbesteding. M arktberichten. Adyebtentiën. Mevrouw BAKELS, den Haag, zal aanbesteden het vervoer van basaltslag naar de verschillende wegen. EEN PIANO -3 beste st&mboekhe,*gst- vadens, spaenonci., Predücheurten- P°Hds£d( T«el- 24 Juli 192°" Rooken. In Amerika hebben de tegenstanders van de tabak den strijd aangebonden tegen dit genotmiddel. In Engeland een ander verschijnsel. Op een fabriek te Preston was den werklieden sedert drie maanden toege staan 's ochtends en 's middags een kwartier te rooken. Daar gebleken is dat de mannen sinds dien meer afdeden, is de rooktijd thans uitgebreid tot anderhalf uur 's ochtends en 's middags. Wiesje Compliment van ma en of u morgenmiddag komtr theedrinken. Dat is lief van je mama, zeg dat ik met het grootste genoegen komen zal; en heeft ze anders nog ietsgez9gd, liefje Wiesje: Och neen. Jatoch! Ze zei alleen nog Wij moeten eindelijk eens door den zuren appel heenbijten. H ondentrouw. Een familie uit de Ieplaan' te 's Gra- venhage ging 10 Juli voor eenigen tijd op reis. De hond, die niet mee kon, werd per spoor naar Vlaanderen gezon den, waar hij een nieuwe baas zou krijgen. Drie dagen later was de viervoeter weer in de Ieplaan terug en bleef hui lend dag en nacht voor zijn oude huis liggen, totdat medelijdende omwoners hem opnamen. Gisteren keerde de familie terug en was hooglijk verwonderd, den viervoeter, die zijn vreugde nauwelijks kon bedwin gen, weer te zien. De melkprijs in de groote steden. De Minister van Landbouw heeft met ingang van 8 Juli ingetrokken, zijn des betreffende beschikkingen, houdende vaststelling van een maximum klein- handelprijs voor melk in Amsterdam, Rotterdam, 'sGravenbage, Utrecht, Haar lem, Schiedam en Dordrecht. Tengevolge daarvan is de melkprijs te Amsterdam thans opgeloopen tot 22 cent per kan. De dure boter. Op het oogenblik is de en- gros-prijs van boter f8.05 en de detail prijs f 3.30. De Minister van Landbouw heeft de grenzen voor boteruitvoer gesloten, maar dat helpt niet. De Asser Courant vertelt wat de reden is waarom het publiek geheel ongemotiveerd f 1.65 voor een pond boter betalen moet. Een berichtje in enkele bladen, dat zonder voldoenden grond beweerde dat de boter zeer duur zou worden en wel op f 2 per pond zou komen, heeft de menschen bang gemaakt. Zij bestellen nu reusachtige hoeveelheden bij de fa brieken voor de inmaak, terwjjl de tijd er niet gunstig voor is. En dat heeft de groote verkoopbonden doen zeggen Wij verhoogen den prijs. Laat het publiek de eerste weken slechts zooveel boter koopen en bij fa brieken bestellen als voor hot onmiddel lijk gebruik noodig is. Met eenige weken zal dan de prijs normaler worden. In de tweede helft van Augustus en begin September is er nog genoeg gelegenheid voor inmaakde boter is dan ook duur zamer. Onweer. Te Diepswal (Gr) is Dinsdagavond de schippersvrouw Z, door den bliksem ge dood. Een kind dat zij op den arm droeg is door den slag doof geworden. Het tapverbod. Men meldt uit Apeldoorn De vrijzinnig-democratische raadsleden J. Esméijer, wethouder der bedrijven, J. H. Plet -en Chr. Wegerif, de Chr.-hist. raadsleden Jhr. L. F. Teixeira de Mattos, .wethouder van Openbare Werken, en M. van Wijhe Ezn., de R.-K.raadsleden P. J. Iding en T. M. N. Preller, jhr. M. van den Bran- deler, v.-l. en W. J. Klein Lankhorst, E.-B., hebben bij den Raad een voorstel ingediend om de besturen van de 25 grootste gemeenten ln ons land uit te noodigen, zich gezamenlijk tot den mi nister van Buitenlandsche zaken te wenden met het verzoek, een algemeen geldend tapverbod in te voeren, geldend van Zaterdag 12 uur tot den volgenden Maandagmorgen 8 uur en voorts op den Oudejaarsdag van 's middags 12 uur, op den Nieuwjaarsdag, de Kerstdagen, den tweeden Paasch- en Pinksterdag, Hemel vaartsdag, Koninginnedag, lotings- en verkiezingsdagtn en op marktdagen binnen de bebouwde kom der gemeente waar de markt wordt gehouden. Zij gronden dit voorstel op de over weging, dat een plaatselijk tapverbod nadeelig werkt op het vreemdelingen verkeer," welke uadeelige invloed bij een algemeen geldend tapverbod wegvalt. Hoog bezoek. Terwijl het Japansche eskader, dat ons Indië bezocht, te Makassar in de haven lag, heeft zich, volgens het Soerab. Hbld. het volgende vermakelijke geval voo gedaan. Kort na aankomst der schepen slen teren een marinier, tamboer bij de Zee vaartschool, en een sobat die korporaal is, nabij de plek, waar d9 sloep van het Japansche schip ligt. In cnvervalscht Amsterdamsch vraagt de tamboer aan de Japansche matrozen of ie even naar boord mag. De Japs roepen al ma^r Yes Yes en de twee kameraden stappen de sloep in. Tot goed verstand der zaak diene, dat bij vrijwel alle zeemachten het dragen van een schouderpassant er op wijst, dat de drager officier is, alleen bij onze marine draagt ook de marinier een passant. De sloep levert het tweetal af aan de statietrap, waar langs de beide jantjes naar boven klimmen. Ze zijn geweldig in bun sas, als ze zien dat de wacht hen het geweer presenteertdat over komt je niet eiken dag, als tamboer zijnde. Maar de pret wordt nog grooter, de officier die de wacht heeft, brengt beiden linea recta naar de hut van den admi raal, die h9n met uitgezochte beleefd heid ontvangt en eenige vragen stelt. Dit doet bij eerst in 't Ecgelsch, daarna in 't Fransch, beide malen door de ma riniers die er niets van begrepen, in zui ver Hollandsch beantwoord. De conversatie vlotte op die manier niet erg, wellicht begon d^ admiraal te denken, dat de twee heeren wel hooge pieten wareD, doch niet zoo hoog, dat juist hij zich voortdurend met hen moest occupeeren.'In elk geval, hij liet de beide bezoekers naar de longroom der officieren brengen. Daar werden allerlei versnaperingen opgediend, die er vlot in gingen. En toen dit lang genoeg had geduurd, zei de tamboer tot zijn maatNou cheffie, zelle we maor weer naor huis gaan. Aldus geschiedde na vele strijkages en plichtplegingen der Japansche officieren, minzaam en welwillend door de mariniers beantwoord. Kort daarop bracht de Japansche ad miraal een bezoek aan de Zeevaartschool waar de tamboer de twee roffels sloeg, waarop de schout bij nacht rechtheeft. Ed men kan zich het gezicht van den Japanner voorstellen, toen ie in den man, die er lustig op los rfiffelde, zijn bezoeker van kort tevoren herkende. Zaterdagavond heeft boven Tiel een kort doch hevig onweer gewoed, verge zeld gaande van een ontzettende regen bui, hagel en wind. De voorstelling van den circus Hagenbeek moest geschorst worden. In het naburige dorp „Echteld" werd een huis door den bliksem getrof fen en brandde af. Tijdens een hevig onweer vielen Zaterdag zulke groote ijsstukken, dat op vele landerijen te Goor de oogst vooral boonen en groenten totaal werd ver nield. Ook de rogge en haver heeft zeer veel te lijden gehad. Het aantal ruiten, dat vernield werd loopt in de honderd tallen. Ook zijn vele boomen ontworteld, in een dennenbosch even buiten de ge meente o.a. ruim 300. Zaterdag woedde boven Heerhugo waard (Noord-Holland) een zwaar onweer Aan landbouwgewassen werd door hagelslag groote schade aangebracht. Twee boerderijen brandden af. In het naburige Zuid Scharwoude werd de heer Jan de Ruiter Jz., die bezig was met een schuitje gras te scheren, door den bliksem gedood. Te Amersfoort heeft het Zaterdag zoo hevig gehageld, dat de straten als met een laag sneeuw bedekt schenen. Amice, de volgende week ga ik trouwen. Kan ik op je rekenen als ge tuige. Natuurlijk. Ik heb nog nooit een vriend in gevaarlijke oogenblikken in den steek gelaten. Zoover is het gekomen. De 's Hert. Ct. heeft een nieuwe ru briek geopend, waarin wórden gemeld de ongelukken, veroorzaakt door het roe keloos rijden van auto- en motorbe stuurders. Domineesvrouw op den kansel. In plaats van ds. G. Postumus Meyjes die Zondag verhinderd was voor de Ned. herv. Gemeente te Zandvoort voor te gaan, heeft diens echtgenoote preek ge lezen. St. Te Harlingen bestaat met ingang van 28 Augustus, van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur tap verbod. Het 14-jarig zoontje van den heer Spierts te Spekholzerheidg, (Limburg) is door een auto van den heer Jolas, die onbesuisd hard reed, omvergereden en weggeslingerd. De knaap is aan de be komen wonden overleden. Een voordeelige tijd. In het eerste halfjaar zijn bij den ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Haarlemmermeer niet minder dan 11 tweeling-geboorten aangegeven. Metselen metsuiker. Gistermorgen zoo vertelt de „Haag- sche Crt." kwam een man den krui denierswinkel van den heer B. in de Keizerstraat te 's Gravenhage binnen en vroeg hoe duur een heele baal bruine suiker was. De prijs bleek f 98 te zijn, waarop de man besloot, de baal maar te nemen. Maar wat doe je met zooveel suiker tegelijk vroeg de winkelier. O, was het antwoord, ik ben met selaar, ongeorganiseerd, en 'derhalve wordt mij door de leveranciers geen materiaal geleverd. Daarom moet ik wat anders dan cement gebruiken en nu metsel ik met bruine suiker. Het Paleis Royal te Amsterdam is definitief overgegaan aan de posterijen. Het ligt in de bedoeling om het ge- heele complex van gebouwen, dat het Rijk in den loop der jaren aankocht tusschen Raadhuiestraat, Voorburgwal, Paleisstraat en Spuistraat, in te richten tot een afzonderlijk kantoor, waarin uit sluitend de geldzaken der posterijen zullen worden behandeld. Hbl. Mond- en Klauwzeer. Sinds de vorige opgaaf is aangifte van mond- en klauwzeer geschied van vee, toebehoorende aan L. Roeper Jzn. te Spang. Texel, 23 Juli 1920. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. HERVORMDE GEMEENTE. Zondag 35 Juli 1920. Burg, v.m. 10 uur Samenkomst in Ebenhaëzer, 'say. 7 uur ds. Kroese. H. Avondmaal. Waal, n.m. 3 uur da. van Grasstek. den Hoornv.m. 10 uur ds. Visser. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Kroese. Oosterend, v.m. 10 uur ds. v. Grasstek. Cocksdorp, v.m. halt 11 ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m 10 uur ds, H. Brouwer van Westerbork. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. den Hoornvm. 11 uur ds. Scherpenhuizen van de Rijp. Formerend, 20 Juli. Aangevoerd 764 Kunderen waaronder: 260 vette koeien 180 225 Ct. per K.G ,79 Gelde koeien 1 400 650; Melkkoeien f 450 850; 32 stieren. 78 vette kalveren f 1,80 a f2.30 p. Kg. 256 Nuchtere kalveren f 20 a f 60; 735 Schapen f 50,a f 85. 242 vette varkens f 1,56 a f 1.76 per Kg. 371 lammeren f 25,a f 40,00 110 magere varkens 1 70 a t 110,00; 168 biggen f 42,00 a i 62,00; kipeieren f 13,00 a i 14.00 per 100; Schagen, 22 Juli. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: 86 Yette Koeien f 500 a f 950.—; 40 geldekoeieD mag. f350 a f675 80 kalfkoeien f 500 a f 850 42 Nuchtere kalveren 1 20 a f 40,00 00 Overhouders f a f ,00 204 lammeren t 30,a f 45, 80 Biggen t 45.00 k I 55.00 Boter f 3.00 a 13,20 per K.G. f-üpoieren f 12 00 a t 13.00 per 100. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel, van 17 tot en met 23 Juli 1920. GEBOREN Cornelis, z.v. Johannes Hen- drikus van Heerwaarden en Antje Kloes. Marie,d.v.Pieter van Leeuwen en Jannetje Trijntje Buijs. OYERLEDEN Albertha Zutphen, 1 jaar. Neeltje van Deventer, 41 jaar, ge huwd met Jan Kiljan. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een versiering vafl een horloge-ketting, een double armband. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. 11—16 Juli. ONDERTROD WDFrancisons van Gee- nen, oud 27 jaar en Maria Geertruida Zorgdrager, oud 18 jaar. Oorzaken en behandeling 10 van eczeem. Eczeem is dijkwijls te wijten aan bloed armoede, lichamelijke of geestelijke in spanning. Ook kan het een gevolg zijn van besmetting, het voortdurend omgaan met natte of droge waren in winkel of werk plaats, of overgevoeligheid voor buiten gewone warmte of kou. De behandeling eischt veel zorg en zindelijkheid De lijder dient eenvoudige, voedzame spijzen te gebruiken en vooral zwaar voedsel en alcohol te vermijden. Geregelde stoelgang is noodzakelijkver stopping verergert de kwaal. Tot beteugeling der ontsteking en om de last van eczeem te doen verdwijnen, bestaat niets beters dan Foster's Zalf. Deze verdrijft de prikkeling en de geneigdheid om de aangedane plaatsen te krabben. Foster's Zalf heeft een antiseptische, verzachtende en heelende werking, droogt niet te spoedig op, laat zich niet te ge makkelijk afvegen en dringt tot op iedere aangedane plek door. Deze zalf is zeer succesvol bjj alle jeukende huidkwalen en heeft tal van hardnekkige en langdurige gevallen ge nezen. Zij is ook een uitstekend genees middel voor aambeien. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te den Burg verkrijgbaar bij T. Bujjs f 1,75 per doos. 33 ONDERTROUWD J. DEKKER Jz. en F. DOGGER. Huwelijksvoltrekking 5 Aug. a.s. Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd-en Grootmoeder ANTJE HUISMAN, betuigen wij onzen kartelyken dank Uit atler naam, PAULUS KIKKERT Jz. vraagt Zich aan te melden in Hotel „Texel." Het College yan Dagelijksch Bestuur van het Waterschap „De Dertig Gemeen schappelijke Polders op Texel" InschrijvingsbiJjetcen in te leveren voor Maandag 26 Juli 's middags 12 uur in café den Burg. Inlichtingen worden verstrekt door den opzichter VISSER, Het College van Dagelijkscb bestuur voornoemd, J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz, Secretaris. Te koop aangeboden J. MANT JE, Oosterend. TE KOOP hij A. STEENDIJK Hoeve „tëelle".

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2