De Heltalie Meubeltransport en Sleepondernemiiig Predikbeurten- M arktbefieiiten. INGEZONDEN STUKKEN. Het opruimen door middel van dynamiet van het in 1917 in de Ter- schellinger gronden gestrande en gezon ken stoomschip „Courier" is door den Minister van Waterstaat opgedragen aan de Stoomboot Maatschappij „Texel" te Texel. Het tjalkschip „Nieuwe Zorg" ge laden met steen op 23 Juli j.l. nabij Terschelling gestrand en gezonken, waarvan de berging was opgedragen aan de stoomboot Maatschappij „Texel" te Texel, is 31 Juli j.l. gelicht en te Terschelling binnen gebracht. L. I. D. Het weer leende zich ook Zondag niet bij uitstek voor het maken van uitstap jes en de dreigende luchten zullen on getwijfeld velen hebben terughouden. Niet alzoo de vereeniging L.I.D. Zij liet zich van de uitvoering van haar plan niet afhouden en de vereeniging heeft zich de tocht naar de Koog niet te beklagen gehad. Naar wij vernemen werd Zondag een bedrag van te zamen f63.— voor het goede doel ingezameld. Vanuit het badhotel werd aan bet zanggezelschap een gift in gesloten enveloppe overhandigd. Kerkelijke belasting. De hoogstaangeslagene in den hoofde- lijken omslag van de Ned. Herv. Gem. te Amsterdom moet jaarlijks ongeveer f 17.000 in de kerkekas storten. Ongeveer f25000 aan „gewetens- geld" inde de fiscus weer, waaronder een bijdrage van f 18 400 uit Beverwijk. Overal in het Wesfland is men op het oogenblik druk bezig met het uit- poten van aardbeienplanten. Door den overvloedigen regen der laatste dagen is de grond erg vochtig, zoodat de plan ten spoedig wortelvast zijn. Men wordt nooit wijzer. Dinsdag is te Haps (Noord-Brabant) een zeer noodlottig ongeluk gebeurd Tijdens den schafttijd was een jonge man met zijn geweer van de burgerwacht aan het manoeuvreeren, terwijl de metse laars rustig zaten toe te zien. Over den weg kwam zijn buurman gefietst, een jongen van 18 jaar, op wien hij schertsenderwijs aanlegde met het noodlottig gevolg, dat het schot afging en de kogel een margapatroon den jongen zoo ongelukkig trof, dat de dood weldra intrad. Een oude man gaf den notaris zijn laatsten wil op Aan iederen arbeider, die langer dan 20 jaar bij mij in dienst is geweest, vermaak ik f 10.000. Hoe edelmoedig, riep de notaris uit. Dat niet, antwoordde de oude man. Er is nooit een langer dan een jaar bij mij gebleven. Maar 't zal een goeden indruk maken in de kranten, gelooft u niet? Blozen. Blozen is een der hoogst lastige, doch een der meest merkwaardige mensche- lfjke eigenschappen, die ontstaan door inwerking der hersenen. De een is er veel meer aan onderhevig dan de ander ja, er zijn zelfs heel wat menschen, die nooit blozen, zonder dat zij daarom ver stokte booswichten zijn. Over het alge meen blozen vrouwen eer dan mannen, wat men wel eens een bewijs van on schuld noemt. Het blozen heeft echter met de onschuld niets te maken. Het komt meestal voor bij menschen, die een zeer gevoelige huid hebban en die van nature zeer schuchter zijn. Schuchterheid is in den grond niets anders dan een overdreven rekening houden met de meening van anderen. Vandaar, dat zulke menschen licht blozen, als men de aan dacht op hen vestigt, of hen plotseling aanspreekt. Barbier tot een van zijn leerjongens die zijn mond niet houden kan Als je nu je snater niet houdt, zal ik je een draai om je ooren geven, dat je 10 mijlen voorbij de maan vliegt. Tweede leerjongen (tot zijn kameraad) Stuur me dan effe 'n ansicht, Piet 1 De Scheveningsche haven. Naar de N. Haagsche Ct. verneemt, is eenigen tijd gejedeu door een Scheve- ningschen reeder "een schrijven gezonden aan H. M de Koningin over de Scheve ningsche btven, waarin er op gewezen wordt, dat de toestand, in welke de haven heeft reeds vele gunstige ge- ra tuigenissen van Texel's inge- SE g. zatenen ontvangen. §j a Wij hebben de grootst mogelijke .s verhuiswagen beschikbaar, die g, met de boot mee kan. Bestelt bij e: Jb. HARJER Zn. Spoorstraat 49. Tel. intc. 46. E igen Tapissières Eigen stal. langzamerhand is komen te verkeoren, voor allen, die te Scheveningen bij de visscherij betrokken zijn, tot bedenke lijke maatschappelijke en economische gevolgen leidt, zoodat havenverbetering als een belang van zeer groote alge meens beteekenis mag worden geacht. Dit optreden moet niet zonder uit werking zijn gebleven. Is het blad wel ingelicht, dan is te verwachten, dat op de waterstaatsbe- grooting een post zal worden gebracht, welke niet ver van de 2 millioen gulden zal blijven, om tot verbetering van de buitenhaven te Scheveningen te kunnen overgaan. Lager consumptieprijzen. De afdeeling Amsterdam der Mij. tot Exploitatie van Koffiehuizen van den Volksbond bracht met 1 Augustus de prijzen van een kop koffie of thee terug van 8 cent op 6 cent en van water chocolade van 10 op 9 cent. Wie volgt? Pastoor Mulder, te Rijssen, had het ongeluk van zijn motor te vallen. Hij werd in hoogst ernstigen toestand op genomen. Op den Amersfoortschen straatweg onder Bussum werd de wielrijder H. door een automobiel overreden en gedood. Te Enschede is een 19 jarige jongen aangehouden, die daar en in den omtrek rijwielen stal. Hij had er reeds '12 bemachtigd. Burgemeester en Wethouders van Purmerend hebben besloten geen op-' dracht meer te geven tot het uitsteken der vlaggen van de openbare gebouwen bij verjaardagen van leden van het Koninklijk Huis. (N. v. d. D.) Het Hoofdbestuur van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollen cultuur te Haarlem heeft blijkens een bericht in het Weekblad voor Bloembollencultuur een telegram ont vangen van het Departement van Bui- tenlandscho Zaken over het z.g.n. invoer verbod van bloembollen in Frankrijk. Het telegram van den tijdelijken zaak gelastigde te Parijs luidt„Invoer van bloembollen toegestaan bij niet openbaar gemaakt besluit." Een belangrijk bericht voor de bloem- bolienkweekers, wier exportgebied door 't verlies vooral van Duitschland, Oosten rijk en Rusland toch al nist meer te groot is. Wleringen zonder gist. Het eiland Wieringen was dagen verstoken van witbrood, wegens gebrek aan gist. Een zending gist uit Delft, welke daar geregeld Vrijdags aaDkomt, was zoek geraakt. Alleen de vrachtbrief arriveerde en de gist was er Woensdag nog niet. Van een burgemeester en zijn wet houders. Te Wormerveer komt het tot een uitbarsting tusschen den burgemeester eenerzijds en de wethouders en ambte naren anderzijds. De wethoudersvergadering ging on langs niet door, omdat de wethouders weigerden verder met den burgemeester te vergaderen, wijl samenwerking on mogelijk blijkt. Een ernstige klacht is tegen den bur gemeester ingediend bij den Commissaris der Koningin en diens bemiddeling is ingeroepen. Een kranige vrouw. Terwijl de bewoners op het land werk ten, verschafte zich een zekere 20jarige R van Oldenzaal, toegang tot het woonhuis van den landbouwer L. Scbop- man te De Lutte. Juist toen R een kast trachtte open te maken, waarin zich om. ook geld bevond, vt»scheen de vrouw van S. en ontdekte den in" breker, die daarop onder een openge schoven raam trachtte te ontvluchten De vrouw hield hem eerst nog tegen, maar moest het spoedig opgeven, R. vluchtte naar buiten, greep zijn rijwiel en trachtte weg te rijden. Maar de kranige vrouw wist dit zoolang te be letten, tot haar man op haar hulpgeroep en nog anderen uit de buurt kwamen opdagen, die nu R. vastgrepen en over leverden aan den brigadier der Rijks- veldwacht Deelen. R., die wegens diefstal reeds een jaar gevangenisstraf had ondergaan en pas uit de gevangenis was ontslagen, is weder naar Almelo overgebracht. Zw. Ct. Het dure vleesch. Door de Mij. „Vianda" te Hoek van Holland wordt de laatste dagen zeer veel bevroren Zuid Amerikaansch rund- vleesch afgeleverd voor binnenlandsch gebruik. In hoofdzaak voor Rotterdam, 's Gravenhage en andere groote plaatsen. De verkoopsprijzen voor dit vleesch blijven echter even hoog als van het versche inlandsche vleesch, zoodat daar door groote winsten gemaakt worden. Voorbij de Strandbatterij op 't strand te Scheveningen, is een 16 jarige Haagsche jongen, wonende Korte Molen straat, die daar was gaan zwemmen, verdronken. De politie en een dokter van den gemeentelijken geneeskundigen dienst hebben alle mogelijke kunstmid delen toegepast, doch het mocht niet gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Mevr. Van Hall Bierens de Haan, die bij het auto ongeluk tusschen Kampen en Wezep, Woensdag zwaar gewond werd, is in het ziekenhuis te Kampen overleden. De toestand van mevr. De Vries Treymann is niet vooruitgaande. Bidden voor het eten. Het is blijkens een verzonden circu laire het voornemen van den Minister van Marine om een nieuw artikel 94a te doen opnemen in het reglement L. D., dat aan ieder gelegenheid zal geven tot gebed voor en na den maaltijd. Dit artikel zal luiden 1 Voor ochtend- en middagschaften wordt zoodra de zeuntjes bij de bakken zijn, op een door de commandant te bepalen signaal, aan alle bakken gezwe gen en gelegenheid gegeven tot gebed na een tweede signaal kau met den maaltijd worden aangevangen. 2. Voordat laag water gefloten wordt wordt wederom op de zelfde wijze tot gebed gelegenheid gegeven. Maastricht zonder suiker. Al langer dan een week is er bijna geen winkel van Maastricht geen sui ker te verkrijgen. Als men de winkeliers naar de oorzaak dier suikerschaarschte vraagt, krijgt men ten antwoord, dat ze telkens suiker hebben besteld, doch de grossiers en handelaren geen suiker naar Maastricht zenden, omdat zij ze liever naar de grensplaatsen sturen, waar de suiker tegen hooge prijzen aan de Duitschers wordt verkocht, zoodat de winkeliers en gelegenheidshandelaren gaarne bereid zijn een hoogeren prijs voor de suiker te betalen. Tel. Het Rijk en de Kerk. Naar het Hbl. verneemt, wil de Re geering bevorderen, dat (bij losmaking van den financieelen band tusschen Staat en Kerk), aan de Ned. Herv, Gem. wordt uitgekeerd, het, naar een rente voet van 5 pCt. gekapitaliseerde bedrag van het totaal aan inkomsten, dat zij over 1919 uit de Staatskas ge noten hebben. Mr. P. Tideman gearresteerd. Mr. P. Tideman, die eenigen tijd ge leden wegens het rijden des avonds met een onverlicht rijwiel en wegens het niet op eerste vordering der politie afstappen, door den Haarlemscren kantonrechter werd veroordeeld tot tezamen f 4 boete subs. 4 dagen hechtenis, wenschte de boete niet te betalen. Hij is Woensdag gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Haarlem over gebracht. Het is de bedoeling van mr. Tideman zelf te ondervinden hoe het in het Huis van Bewaring toegaat. N. v. d. D. Gevangen en toch boete. Mr. P. Tideman heeft 24 uur in het Huis van Bewaring te Haarlem vertoeft. Toen vond hij, dat hij genoeg ervaring opgedaan had en heeft de boete verder betaald. In het veen. Te Alteveer, midden in het veen, is totaal gebrek aan brandstof. Al de ge graven turf is direct verkocht en ver scheept, meldt de Prov. Gron. Crt. In- en uitval van het HdJbld. OnderwijzerSmit, wat weet jij van de familie der Orchideeën SmitMoeder heeft me altijd voor gehouden meneer, nooit over een ander z'n familie te praten. Op den Leidschen Straatweg ter hoogte van het Roomhuis, is een 18-jarig meisje door onbekende oorzaak van de duozitting van een motorrijwiel gevallen. Zij heeft vermoedelijk een schedelbreuk gekregen en is door den G. E. H. D. naar het gemeenteziekenhuis te Den Haag vervoerd. Dominee in 't toeeshuis. De Ned. Herv. Gemeente te Gronin gen benoemde tot een harer predikanten dr. J. Roose, te N. Dordrecht. Dominee had daar een prachtpastorie met tuin, zei deze vaarwel en stond te Gronin gen, in weerwil van het langdurig en veelvuldig zoeken van zijn a. s. gemeente loden om 'n woning, op de keien. Dat kon toch waarlijk niet 1 Dan maar in 't .veeshuis by de kindertjes die ouderloos zijn. En zoo trekt het gezin van dr. J. Roose, dankbaar mogende zijn dat hij onderdak komt, in het „Groene Weeshuis". Ofschoon er honderden woningen ge bouwd en nog in aanbouw zijn, neemt het woninggebrek er eer toe dan af. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd voor het volgende een plaatsje. Bij voorbaat mijn dank. M. Op e6n sprekende reclameplaat aan geplakt op het gemeentelijk aanplakbord te den Burg wordt in schreeuwende kleuren te zien gegeven, hoe mooi het nu is, hoe leelijk het worden zal onder plaatselijke keuze. Nu drinkt men, goed gekleed (en naar het schijnt ook goed gevoed) in goed verlichte café's, in gezelschap van lieve jonge dames, een {onschuldig glaasje, straks zal er worden gez-p-n in holen en spelonken, met allerlei geboeft. Als men het nu maar weetl Zou ons dagelijksch bestuur misschien kunnen zeggen, wie die reclame de wereld instuurt? Ik heb een flauw ver moeden, dat het niet de familie van een of ander drankzuchtige is, die het be kostigd. Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Juli 1920. Ingelegd f 12792,70 Terugbetaald - 10346,10 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4840. Zondag 8 Augustus 1930. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Kroese. Waal, v.m. 10 uur ds. Pfjnacker Hordijk. den Hoorn, v.m. 11 uur ds. Visser. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. Ooslerend, v.m. 10 uur ds. v. Grasstek. Cocksdorp, n.m. 3 uur ds. Schellenberg. H. Doop, GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m 10 uur ds, E. A. Groenewegen van Hallweg. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Scherpen huij sen van de Rijp. Oosterend, v.m. 10 uur ds Milatz van Enkhuizen. den Hoornvm. 11 uur ds. de Maar. Texel, 2 Aug. 1920. 2 Paarden f 0.a f 0, 2 veulens 3 koeien f 650 a f 750. 6 nuchtere kalveren t 60,00 a 1 85, 5 rammen f 90,— a f 105. 147 rcüapeü 65,— a 1 70,00 181 lammeren 1 34.00 a f 40, 9 *i'e4.6D f 52,50. 4 korven kippen 14,a f6,50 p. a\

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2