De Heltoche Meubeltransport I en Sleepondernemlng Binnenland. TEXEL, 14 Sept. 1*20. Beroepen naar Oosterzee, gemeente Lemsterland (Friesland) ds. F. A. Visser, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente, den Hoorn, alhier. Fa. C. R. Keijser Co. behaalde met hare inzendiDg wolvee op de ten toonstelling te Schagen vijf 2de en vier 8e prijzen. Loting Nationale militie. Het aantal aangegeven voor deze lich ting was 65. Vrijgesteld werden door broederdienst, lichaamsgebreken e. d. 30, zoodat door 35 personen aan de loting werd deelgenomen. 1 Meijer Willem 2 Eelman Jan 3 Bruin Cornelis 4 Keijser Cornelis P. 5 Eelman Pieter Jan 6 Keijser Herman Jb, 7 Vlas Pieter 8 Dros Cornelis Job. G. 9 Bakker Pieter Leend. 10 Gielis Johannes Corn. 11 Groenewoud Jacob 12 Wetsteen Kleis 13 Reij Cornelis 14 Schouten Maarten 15 Schutter Gerrit P. W. 16 Huisman Arie Joh. 17 Duiuker Paulus Leend. 18 Goetbart Albertus 19 Dros Pieter 20 Keijser Johannes Sijbr. 21 Schraag Johannes 22 Koning Sijbrand 23 Vlaming Biem 24 Witte Jacob 25 Doorn Willem 26 Bakker Douwe Huite 27 Zoetelief Pieter Joh. 28 Vooren van, Augustus M. 29 Grisnigt Jan 30 Kortenhoeven Nicolaas .31 Pool Jacob 32 Smit Pieter 33 Star, van der Frederik P. C. 34 Boon Hendrik 35 Lenten, van Abr. Corn. Het nieuwe sportterrein. Van welingelichte zijde wordt ons medegedeeld, dat voor sportterein is aangekocht het perceel land van den heer J. J. Kuijper alhier, tusschen den Slinger weg en den weg langs „Ons genoegen", het voormalig hoenderpark „VitaNuova". Wij kunnen niet nalaten desportver- eeniging geluk te wenschen met den aankoop. Een mooier terrein ais dit, met solide afrastering en een mantel van jonge boomen omgeven, en zoo in de onmiddellijke nabijheid van ons dorp ge legen, ware zeker moeilijk te vinden. Tentoonstelling Schagen. De militaire politieman L. B. uit Maas tricht, gehuwd en vader van vier kin deren, is bijhet per fiets afrijden van de gevaarlijke helling bij GulpeD, doordat hij uitweek voor een kar, komen te vallen. Hij bleef op de plaats dood. De draad des doods. Te Leeuwarden is aan de Provinciale Electrische Centrale de employé W. Boonstra, uit Grouw, in aanraking ge komen met de boogspanniDgs-kabel en gedood. Hij laat een vrouw met 3 kinderen achter. Bij-in trouwen. Hoe de menseden in Drente vroeger zich wisten te redden ten opzichte van de huisvesting, blijkt hieruit, dat de gehuwde echtparen veelal bij hun ouders bleven inwonen, om dan samen voor gemeenschappelijke rekening het bedrijf Jb. HAEJEE Zn. i Spoorstraat 49. Tel. intc. 46. I Eigen Tapissières Eigen stal voort te zetten. Men sprak dan van „bij in trouwen", zegt de Ass. Crt. Dit bij-in trouwen kwam in den laatsten tijd in verval. Jonge echtparen vingen zelf een bedrijf aan. Doch nu de tijden verauderen, nu het bouwen van wonin gen zoo kostbaar en het land zoo duur is geworden, vereenigen zich oude en jonge echtparen weer op oudvaderlijke wijze tot één gezin, waarvan men thans vele voorbeelden ziet. De gezinnen worden daardoor wel grooter, maar bij de thans heerschende duurte blijkt toch, dat een groot gezin goedkooper, leeft dan twee kleinere gezinnen. Dus her leeft het „bij-in trouwen", in Drente. Boor een auto gedood. Het 6-jarig zoontje van den heer P. te Sassenheim werd, toen hij achter een wagen vandaan kwam, door een juist passeerende auto gegrepen en over reden. Het kind was bijna onmiddellijk dood. Schadepost van zeven ton. Het N. v. h. N. meldt, naar aanleiding van berichten, dat de Minister overweegt weder aardappelmeel in het broodmeel te doen vermengen, dat Z Exc. eenige weken geleden ongeveer 20 millioen K.G. aardappelmeel heeft gekocht tegen een prijs welke nu ongeveer f 350 per 100 K.G. te hoog is. De koop geschiedde enkel op het loos alarm omtrent mis oogst der tarwe in Amerika en zonder de verschillende aardappelmeelfabrieken die nog grootere voorraden hadden, te lateD concureeren. Indien de regeering het niet kan gebruiken, doch moet ver- koopeD, heeft zij hierop een verlies van ODgeveer f 700.000 te boeken. Wie zou zich daardoor niet laten leiden. De heer Van Spengler, commandant van de Voorburgsche burgerwacht, schrijft iD het Voorburgsch Nieuws- en Advertentieblad De steun en de belangstelling die ik bij het nemen der voorbereidende maat regelen mocht ondervinden voor door de burgerwacht te houden wedstrijden is zoo gering, dat ik heb moeten besluiten geen schietwedstrijden te houden. Als historisch werd mij verteld dat het bestuur eener te Voorburg bestaande vereeniging, ook steeds een gering aantal leden op de uitgeschreven vergadering z^g komen. Ten einde raad besloot het bestuur nu in de vergadering, als lokmiddel voor getrouwe opkomst, een gerookte paling te verloten. De uitkomst was schitterend, bij de tweede vergadering waren ruim zestig leden aanwezig. Zou ik in het vervolg om bij de loden de belangstelling voor de burgerwacht aan te wakkeren ook mijn toevlucht tot een gerookte paling moeten nemen. Het weer in Augustus. Volgens het voorloopig overzicht van het weer in Augustus, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt, was 'de temperatuur gemiddeld over de geheele maand ongeveer 2 pCt, het dagelijksch maximum van den 19en af zelfs 4 pCt. beneden normaal. De regenval, gemiddeld over de geheele maand, bedroeg ongeveer 20 pCt meer dan do normale maandsom. Het aantal uren met zonneschijn te De Bildt bedroeg 138 tegen 177 normaal in Augustus. Wederom Texelsche schapen tiaar Groningen. Onder bovenstaand opschrift lezen wij in de Goedk. Purm Courant Dezer dagen werden door bemiddeling van de Vereeniging tot verbetering van de Schapenfokkerij in Noord Holland we derom 24 Texelscbe schapen naar Gro ningen verzonden. Er was gemiddeld plm f 106 per stuk voor besteed Een peer aan een appelboom. Men leest geen vijgen van distelen, zoo luidt eeD Bijbeltekst, maar te Sneek heeft een appelboom (Kesnick) van den fruitteler J. Koopmans, een peer voort gebracht van dezelfde soort (William) als een pereboom, die er vlak naast staat. N w s. Te Steenbergen had op de Kruis- poort een ongeluk met een motorfiets plaats, dat boven verwachting goed is afgeloopen. Een man, die nogal diep in het glaasje gekeken had, was per fiets naar de aan komst der deelnemers aan den betrouw- baarheidsrit gaan kijken. Toen hij naar de stad terugkeerde, viel hem het fietsen erg zwaar, zóó zelfs, dat hij op een oogenblik met zijn voeten tegen den grond tuimelde. Vlak achter hem reed een motorfiets, bemand met twee per sonen. Tijd om uit te wijken was er niet meer, zoodat de motor, tot schrik van de omstanders, in een goed gangetje over 's man corpus reed. De motorfiets kwam daarna ook te vallen. Iedereen dacht aan een ernstig ongeluk, misschien wel met doodelijken afloop. Tot verbaziDg van de omstanders en de beide motorrijders, krabbelde de over- redene overeind, zocht zijn fiets op en probeerde, hoewel met een eenigszins pijnlijk gezicht, zijn stalen ros te bestij gen, wat hem na eenige moeite gelukte, waarna hij wegreed. Dat de motorrijders geschrokken waren, is wel te begrijpen, hoewel zij over den afloop van dit ongeluk zeer tevreden waren Van mannen met ijzeren ribben ge sproken. Melk 25 cent per liter. Het Dagelijksch Bestuur van den Bond van Melkveehouders in de provincie Zuid-Holland en de Melkcommissie van den L. T. B. in Zuid-Holland, vergader den Donderdagmorgen in den Haag, ter bespreking van den te stellen melkprijs gedurende dezen winter. Besloten werd op de a.s. vergadering van die bonden de leden te adviseeren den melkprijs op 19 cent franco stad te brengen; waar door de melk zonder toeslag van het Zuivelkantoor of Regeering, in de drie groote steden zeer goed tegen 25 cent per liter verkocht kan worden. db melk is dan 1V5 cent per liter duurder dan de vorige wintercampagne. Men meldt uit Noordwijkerhout Dr. A. Mijnlief, Keizersgracht, Am sterdam, maakte met vrouw en twee dochters een fietstocht alhier. Nabij „Leeuwenhorst" kwam mevrouw te vallen. Een auto kwam in volle vaart aan en reed haar dwars over het lichaam. Van alle zijden werden doctoren gehaald en dezelfde auto bracht haar naar het huis van haar zwager, den heer C. Mijn- lief, Gö-weg, alhier, wonende op tien minuten afstands van de plaats des onheils. »aar aangekomen, overleed, mevrouw spoedig, db borstkas was in gedrukt. Zondagavond is het lijk reeds naar Amsterdam vervoerd. De auto-be stuurder had geen schuld, er werd met alle kracht geremd. f12.000 zoek. Aan het spoorwegpostkantoor te Maas tricht is een aangeteekend pakket met een aangegeven geldswaarde van f 12.000 zsek. Een noodlottig scliot. De Rijksveldwachter De Haas uit Delden was op surveillance in Wiene, onder Ambt-Delden, met een jachtopzie ner van het kasteel Weldam, te Goor. De jachtopziener had juist een konijn geschoten, toen op onverklaarbare wijze het tweede schot afging en De Haas de volle lading in rechterhand, arm en bovenbeen kreeg, Zijn toestand is, hoewel zeer ernstig, niet dadelijk levensgevaarlijk. Tijd. Fraude bij een faillissement. Voor de Arnhemsche Rechtbank heeft terechtgestaan A. T., gewezen bedrijfs leider van de RK. Coop. Verbruiksver- eeniging „Van ons voor ons", indertijd lid van den gemeenteraad, terzake van verschillende frauduleuze handelingen gepleegd voor en tjjdens het faillissement van dez9 vereeniging. Beklaagde was belast met het toezicht op den aanwezigen goederenvoorraad van den faillieten boedel. Hij verkocht een groot aantal artikelen ten eigen bate, eigende zich koffie en thes toe en stak van een geïnde vordering van V.O.V.O., groot f869, f30ü in don zak. Voorts maakte hij gebruik van een valsche schuldbekentenis. Beklaagde had n.l. in blanco door het bestuur geteekende formuliereneen daarvan vulde hij in ten name van V.O.V.O. met een bedrag van f2(X0, alsof de Vereeniging hem dit bedrag schuldig was. Het valsche stuk strekte tot zekerheid van een schuld van bekl. zelf. Ter verkrijging van een derde hypotheek op het gebouw der vereeniging heeft bekl. overgelegd het uittreksel van de notulen van een ledenvergadering, welke nooit gehouden is en waarin het bestuur volmacht zou hebben verkregen tot het aangaan van een derde hypotheek. Bekl. legde een volledige bekentenis af. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. De bom-aanval op Sluis Aan de gemeente Sluis (Zeeland) is namens de Engelsche regeering f 50,000 uit betaald, wegens scbade veroorzaakt door een bomaanval uit Engelsche vlieg tuigen op l°October 1917. Mijnheer leest zijn vrouw juit het „Nieuwsblad" voor, dat te De Bilt een sterke aardbeving is opgeteekend. Mevrouw: Wat zeg je? Alweer in De Bilt? Dat moet daar dan toch niet erg pluis zijn I Een briefkaart werd blijkens het stempel op het kantoor te Bussum be zorgd op 28 Juni 1918. De bestemming was Scheveningen, waar de kaart beland de op 6 Sëptember 1920. Wel wat lang voor dezen betrekkelijk korten afstand, doch dit komt meer voor. Een andere bijzonderheid was, dat de afzender, die in 1918 in militaire dienst was, zijn kaart niet frankeerde, doch ze afzond met het opschrift „militair", geteekend met den naam. Voor bezorging in 1918 dus geheel in orde. In 1920 echter moest de geadresseerde 10 cent straf port betalen. Zeker voor bewaarloon Een wetsontwerp tot 'lichamelijke ontwikkeling van. jongelieden tusschen het 14e en 19e levensjaar wordt door het Depart, van Onderwijs voorbereid. Diefstal van lijnkoeken. Werd dezer dagen medegedeeld dat de Wormerveersche politie de hand had gelegd op een groot aantal personen, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van circa €0,000 kg. copra ten nadeele van de firma Jurgens, marga rinefabrikanten te Nijmegen, thans is het der politie te Wormerveer gelukt, de daders en de helers te arresteeren van een bijna even belangrijke diefstal van 30.000 kg. lijnkoeken, welke even eens ten nadeele van voornoemde firma Jurgens waren ontvreemd. De schul digen zullen ter beschikking van de jnstitie worden gesteld. Bezuiniging gewenscht. Bij den Gemeenteraad te Maastricht is een voorstel ingediend om aan Raads leden en hen vergezellende hoofdambte naren bij dienstreizen te vergoeden reis kosten 1ste klasse, verhoogd metlO pCt. toeslag, benevens zes-en-twintig gulden verblijfkosten per etmaal 1 Uitvoer van schapen en schapen- vleesch. De Nederl. Uitvoermaatschappij is in staat, tot nader aankondiging aan bona fide exporteurs concenten te verleenen, voor den uitvoer van beperkte hoeveel heden levende en geslachte schapen en of lammeren, welke aan de daarvoor geldende keuringsvoorschriften voldoen. R. N. School ydille. Te Woldendorp (Groningen) is een nieuwe Christelijke school geopeDd. Bij die openiDg werd o a. het woord gevoerd door den heer J. Hommes, arrondisse- ments schoolopziener te Hoogezaod. Hij zeide partijgenoot te zijn van dr. D. Bos (vrijz. dem.), maar op het standpunt t9 staan dat iedere partij gelijk heeft voor haar beginselen op te komen. In de tweede plaats wenschte de heer Hommes openlijk uit te spreken, dat er wellicht geen plaats te vinden is in ons land, waar zoo hoog noodig een Cbr. school moest worden opgericht als te Woldendorp. Hij schroomde niet te zeggeD, dat men ook als vrijzinnige uit zijn vel springt, wanneer men de toe- stauden kent, die daar aan de openbare school heerschen. Woldendorps openbare school is verwilderd en al krijgen we nu hi 3i' aan de Chr. school een Wildeman (het hoofd der school), spr. gelooft toch Bekroond schaapvee uit onze gemeente. Rammen geboren 191S of vroeger: 2e prijs ram F 246, eig. fa C. R. Keijser Co. Eerv. vermeld, ram F 57 eig. C. Keijser Sz. Rammen geboren in 1919: le prijs ram F 99 eig. P. C. Hin, Dijkmanshuizen 2e F 98 dezelfde Ooi met ramlam 3e prijs ooi F 132 eig. fa. C. R. Keijser Co. 4 Ooien geboren in 1918 of vroeger: 2e prijs inzending fa. C. R. Keijser Co. 3e dezelfde. 4 Ooien geb. in 1919. niet geworpen hebbende 2e prijs inzending Jb. S. Keijser. 3e fa. C. R. Keijser Co. Eerv. vermeld, inzending Jb. S. Keijser 4 Ooilammeren 2e prijs inzending fa. C. R. Keijser Co. Rammen met 6 afstammelingen: le prijs ram F 67 ëig. Jb. S. Keijser. 2e „F 246 fa. C. R. Keijser <S Co. Eerv. vermeld, ram F 341 Jb. S. Keijser. Ram met 5 fokooien 2e prijs ram F 246 eig. fa. C. R, Keijser Co. 3e F 82 dezelfde. Hoenders rubriek 16. 3e prijs inzending D. G. Bakker, Burg. H heelt reeds vele gunstige ge il tuigeniseen van Texel's inge- S? 9 g. zetenen ontvangen. a Wij hebben de grootst mogelijke H Ja verhuiswagen beschikbaar, die 3, 8 25 met d® boot mee kan. Bestelt bij 0 777773377773^;^^

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2