BOEKJES VAN DEN HOOFDELIJKEN OMSLAG Het adres voor prima kwaliteit eigen gerookt Spek is bij C. VISSER. Krabbetjes f 1,00 p. pond. BOEKH. PARKSTRAAT. taubevelend. verkrijgbaar a TSJcent Droevig ongeluk. Gisternamiddag gingen twee meisjes, de 1 i-jarige C. P. Voeten en de 11 jarige A. M. van Galen beide uit de Haver- landstraat te Rotterdam met een buur man op di9ns wagen naar de kalkfabriek van den heer v. d. Walle aan den Nesserdijk. Terwijl de man den wagen laadde, geraakten de meisjes spelender wijze in een nabijgelegen haventje. Do rr een agent van politie en een burger werden zij op het droge gebracht. Dr- Soer, wiens hulp werd ingeroepen con stateerde bij beidon den dood. Jong Miinchen uit Holland terug' Aldus luidt het opschrift van een artikel in de Neue Münchener Nachrich ten, een artikel waarin de dankbaarheid tot uiting komt welke gansch München ten opzichte van Holland gevoelt. Wij lezen er een beschrijving in van ■de aankomst der trein, hoe vaders en moeders en familieleden reeds een uur te voren aan het station stonden te wachten en nog ongeduldiger werden, toen de trein een haif uur vertraging bleek te hebben. Dan stoomt de trein binnen en het is een gejubel, een spon taan begeesterend gejubel van vijfhon derd jonge kinderen, die verlangend waren om hun ouders te vertellen, hoe goed zij het in Hodand hadden gehad. Bij het uitstijgen bleek, dat de kleinen allen pakketten meebrachten, sommigen zoo groot, dat zij er zelf wel driemaal in konden gepakt worden. De onderwij zeressen, die naar Holland gekomen waren om de kinderen te begeleiden, regelden alles voortreffelijk en verslag gevers trachten de kinderen te intervie wen. Helaas dat viel niet mee, want zy waren na maanden verblijf in Holland het Duitsch spreken verleerd en spraken alleen nog maar Hollandsch. De onder wijzeressen hadden daardoor al heel wat last ondervonden. Dan vangt de uittocht aan en de moeders, die hun kind niet bij de eerste tien ontdekken beginnen van angst te huilen. Maar na korten tijd was ieder kind terecht en konden de ouders hun schat begroeten. En dan kwamen de verhalen, die meestal maar half begrepen werden. Zij vertelden van het afscheid van hun pleegouders in Holland, hoe zij omarmd en gekust waren en hoe bittere trauen er gevloeid hadden. De eigen moeders werden er bijna jaloersch van. Maar de pleegouders hadden ook voor de Münchener ouders gezorgd, dat zou dra uit de pakketten blijken. En hoe waren de kleinen gekleed. De meesten waren van top tot teen in nieuwe kleeren gehuld. In slechte ver sleten kleeren waren zij naar Holland getrokken. Als kinderen van rijke ouders kwamen zij terug. Ea er waren er bij met gouden halskettinkjes, ja zelfs met een brillanten hanger er aan. Het weerzien was indrukwekkend en slechts weinigen waren er, die de opwel lende tranen konden onderdrukken. Een aardigen jongen vloog zijn moeder om de hals met de woorden „Ik heb boter meegebracht moeder, boter 1" Het was da begroeting na een afwezigheid van vier maanden. Werd ooit duidelijker de ellende van Duitschland getypeerd Wordt Mac Swincy gevoed f De Matin verneemt uit Londen, dat de burgemeester van Cork een betere nacht heeft gehad. Hij heeft eenige uren geslapen en dit schijnt hem krach ten te hebben gegeven, maar daarna zijn zijn krachten weer afgenomen. Het eenige nieuws hierbij is feitelijk het gerucht, dat de Sunday-Times laat verspreiden en hetwelk nu al eenige dagen in de lucht hangt, n.l. dat de lord-mayor op geheime wijze gevoed wordt. Gisteren was het de 88e dag van zijn hongerstaking, schrijft de Sunday Times op 19 September. Iedereen vraagt zich af wie hem voedsel geeft. Het staat vast, dat noch de regeering, noch het gevangenispersoneel het hem toedient. Men gelooft dat de personen, die hem bezoeken, priesters en verwanten en zijn vrouw hem voldoende toestoppen waarvan hij leven kan? Men moet niet vergeten, dat het al veertien dagen ge leden is, dat de lord-mayor stervende was. Het blad herinnert dan aan het be roemde „record" van den „honger dok ter" Tannez, die veertig dagen zonder voedsel leefde. Hoe is het mogelijk, dat Mac Swincy en de andere 11 hon gerstakers dit record ineens zouden slaan. Aangereden. Op den Rijksweg tusschen Weert en Maashoeve,meldt de „Maasb.", is een 10-jarig jongetje uit het gehucht Vrak- ker, dat een zusje van li maanden op de schouders droeg en achter een boe renwagen liep, doordat het voor een achterop rijdende auto Dog den weg wilde oversteken, door de auto aange reden. De chauffeur, geheel verbouwe reerd, reed nog een eindweegs door, toen bemerkt werd, dat het meisje van 11 maanden geheel ongedeerd op de treeplank lag, Het. wicht werd in de auto opgenomen, waarna men terugreed naar de plaats des ongeluks. Den jongen was het hoofd geheel gescalpeerd, terwijl hij'nog enkele ernstige hoofdwonden bekomen had. Hij werd in een passeerende auto naar het gasthuis te Weert vervoerd, waar hij is overleden. De wintertijd. De zomertijd eindigt dit jaar in den nacht van Zondag 26 Sept. op Maandag 27 Sept. a s Dan worden de klokken te 2 uur een uur stilgezet of een uur teruggezet. Door den bliksem getroffen. Tijdens het onweer dat gisternacht losbrak is 69n melkrijder op den Buik- sloterweg door den bliksem getroffen. De man was op slag dood. De beide paarden voor den melkwagen bleven ongedeerd. Twee meisjes vermist. Sedert 4 September zijn twee dochters van den landbouwer C. Kramer te Westerholt (Gr.), de 16-jarige Marie en de 15-jarige Geesje spoorloos verdwenen. Verplichte lichaamsoefeningen. Aan het Departement van Onderwijs is een wetsontwerp in voorbereiding, dat ten doel heeft alle jonge mannen van 15 tot 19 jaar te verplichten aan lichaams oefeningen deel te nemen. De oefeningen zullen een zuiver burger lijk karakter dragen en zich zoo na mogelijk aansluiten bij de oefeningen, welke thans 'bestaande sport- en gym- nastiekvereenigingen beoogen. Zij zuilen naar men zich voorstelt, in de toekomst behalve het voordeel eener betere physieke en geestelijke vorming der jeugd ook belangrijke vruchten af werpen voor ons leger en tevens de persoonlijke militaire lasten aanmerkelijk verminderen.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 6