SNELWEGERS UTRECHT Nö. 3441, Zaterdag 16 October 1920. 34st' Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland. Gemengd Nieuws» FEUILLETON» RECHTS HOUDEN. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagmorgen Advertentie» daags voor de uitgave vóór 4 nar nam. ABONNEMENTEN en A SVERTENTIEN worden aangenomen bfl de XJitg. Finna LANGEVILl A DE R O O IJ, Parkstraat, Bü*« or Tixii. LICHT OPt HOOGWATER Reede van Texel. Post- en telegraafkantoor Den Burg geopend. Beperkte dienstregeling van 27 September 1920 Vertrekuren van de Boot. van Texel: 6,—v.m. 11,— v.m.2,45 nm. van Nieuwediep: 9,15 12.15 n.m. 4.— (dienst op Zon- en Werkdagen gelijk.) Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Kaasmaakverbod. Aangifte voor de Bevolkingsregisters, f 10,000 innen bij een bankinstelling. Het meisje kweet zich van de opdracht, doch toen zij het bankgebouw had ver laten, kwam een jonge man op haar af, die zeide te komen namens een chef van het kantoor, dat het meisje had uitgezonden. De jongeman had een briefje bij zich, z.g. geschreven door bedoelden chef, waarin stond dat het meisje het geld aan brenger moest meegeven en dat zij zelf een andere boodschap moest gaan doen. Het meisje, dat evenwel den jongeman niet kende, was bij de hand genoeg om aan de echtheid van het briefje te twijfelen en weigerde bet geld af te geven. De jongeman ging er na de weigering van door en verscheurde het briefje. Het meisje heeft zich later kunnen overtuigen, dat haar twijfel maar al te gegrond was. Zij is in dit geval niet de dupe geworden van den oplichter, maar uit het geval blijkt weer duidelijk, hoe nog steeds allerlei individuen van het goede vertrouwen van argelooze wezens trachten misbruik te maken. Dr. AKuyper. De „Stand." deelt mede, dat dr. Kuyper lijdende is aan bronchitis, een lichte temperatuursverhooging heeft en het bed moet houden. Met het oog op den hoogen leeftijd van den patiënt is de toestand vanzelf niet geheel en al zonder zorg. Lvjmbanden om vruchtboomen. Het tijdstip, waarop de lijmbanden om de stammen der vruchtboomen moe ten worden aangelegd, is weer daar. Zooals bekend is worden deze banden aangelegd om te voorkomen, dat de vrouwelijke wintervlinders, die nu te voorschijn komen en die, door gemis aan vleugels, tegen de stammen der boomen moeten opklimmen, haar eieren aan de takjes kunnen leggen. De rups die uit de door de vlinder gelegde eitjes komt, is de zg. trekmade, een kleine groene spanrupa, die vroeg in het voor jaar aan de knoppen van allerlei vrucht boomen vreet en later zoowel de blade reu als de bloemen en de vruchten aan tast. Yooral de bloemen en bladeren van appelboomen en de bladeren en vruchten van kerseboomen worden in zeer sterke mate aangetast en daar de trekmade in zeer groot aantal op de boomen kan voorkomen, kan de door haar aangerichte schade zeer groot zijn. Inlichtingen over de wijze, waarop de banden mogen worden aangelegd, zoomede adressen waar goede rupsen- lijm te verkrijgen is, worden verstrekt door den Phytopathologischen Dienst te Wageningen en door de op verschil lende plaatsen gevestigde technische ambtenaren en controleurs van dien Dienst. Beter ten halve Te Borne werd de vorige week een paartje in ondertrouw opgenomen, dat tezamen 186 lente's telde. De 73-jarige bruidegom kwam voor een paar dagen echter mededeelen, dat hij van het huwelyk afzag. Bloedvergiftiging. De kapper W. J. P. te Leeuwarden, kreeg de vorige week een wondje aan de pink; er ontstond bloedvergiftiging, met het gevolg dat na een paar dagen van hevig lijden de man overleed. Uit zijn rol gevallen. Bij de keuring voor de militie maakt een jonge man uit Flakkee allerlei ge baren om aan te duiden dat hij doofstom is. Na herhaalde onbeantwoorde vragen zegt de dokter geërgerd Waarom praat je niet? Ben je stom De jongeling knikt bevestigend en voegt daaraan nog toe En doof ook. Voor rijder en voor wandelaar Geldt deze wet het heele jaar Waar gij ook zijt, onthoudt het slechts, Ga op de Wegen altijd RECHTS En wilt ge iemand soms voorbij, Doe dit dan aan diens LINKERZIJ. TEXELSCHE COURANT. Abor.nemetitspryji per 3 maanden'. Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 65 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. Prpj der Advertentiin Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Van Zaterdag 16 Oct. tot en met Vrijdag 22 Oct. voor rijwielen 5,20 uur, voor rijtuigen 5,50 uur Donderdag 14 Oct. v.m. 9,48 Vrijdag 15 10,24 15 Zaterdag 16 Zondag 17 Maandag 18 Dinsdag 19 Woensdag 20 11- 11.36 12, 12.37 1,27 Des namiddags is het ongeveer een halfuur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7'/3 uur. Voor postwissels, kwitantiën en Rijks verzekeringsbank Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Voor postcheque- en girodienst Vm. 9 uur tot n.m. 3 uur. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,30 9,05 7,28 sneltrein 9,05 12,37 3,25 1.54tf 4.42 4,08** 6,30 4,29§ 8,45 7,- 9,40 7,53§ sneltrein 9,40 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,28§ 8,36 8,02§ 9,43 9,15 11,40 12,24§ 3,11 3,03 6,01 6,07§ 9,04 8,57 10,48 11,11+ 12,54 Niet op Zon- en feestdagen. Alleen op Zondag. Alleen op Zaterdag **'Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. De typi8ohe lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 47.) Het uur onzer scheiding nadert, zeide ik, en het zou my aangenaam wezen, indien u den koetsier wilde opdragen mij zoo dicht mogelijk by Dunstable at te zetten. Ik beb besloten, tot daar samen te reizen met kolonel X, en majoor Y., maar ik heb in Dunstable zaken te doen. Hij gaf de noodige bevelen met eene bereidwilligheid, die ik hoofdzakelijk toe schreef aan de hoeveelheid drank, dien hij had genoten. HOOFDSTUK XIV. De reis met den dichten wagen. Met moeite wekte ik mijne reisgenooten. De arme, oude kolonel bleef wakend droo- men en in dien toestand was hij zeer dool en overdreven beleefd. De majoor had zijn roes nog lang niet uitgeslapen. Wij dron ken nog een kop thee voor het vuur en werden toen als misdadigers overgeleverd aan de snerpende koude van den nacht. Het weer wa3 intussohen veranderd. De regen had opgehouden, om pisats te maken voor een scherpe vorst. De Dieuwe maan De Burgemeester der gemeente Texel, Gelezen eene beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, MAAKT BEKEND a. Het is met ingang van 1 November 1920 verboden, om volle, geheel of gedeeltelijk afge roomde of op andere wijze verwerkte melk te verwerken tot kaas; b. het sub a gestelde verbod is niet van toepassing ten aanzien van melk, te welker verwerking tot kaas door of vanwege den Minister voornoemd zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden, toestemming is of wordt verleend. Texel, 14 October 1920. De Burgemeester voornoemd, D. Pzn. BAKKER, Loco Burg. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen voor zooveel noodig, den inge zetenen in herinnering A. dat zij, die zich in deze gemeente komen vestigen, hiervan binnen eene maand ter secre tarie der gemeente moeten doen blijken door overlegging van een getuigschrift van verande ring van werkelijke woonplaats (verhuisbiljet); B. dat zij, die deze gemeente verlaten, een getuigschrift, als bovenbedoeld, behooren op te vragen. Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden; C. dat van verhuizing binnen de gemeente binnen dertig dagen moet worden kennis ge geven ter secretarie, met aanduiding van het perceel, dat men verlaten en hetwelk men be trokken heeft. Het niet naleven der bepaling wordt gestraft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Texel, 15 October 1920. Burgemeester en Wethouders voorn,, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. TEXEL, 15 Oct. 1920. RECTIFICATIE. Van de zijde van het Nutsbestuur vestigt men er onze aandacht op, dat wij foutief in ons verslag, melden dat ook de Christen- Democraten nalatig bleven candidaten op te geven. Dit moet zijn de Chriatelijk-Historischen. Een /link meisje. Gistermiddag moest een meisje in dienst van een kantoor op de Keizers gracht te Amsterdam, een bedrag van stond reeds hoog aan den hemel, toen wij ons op weg begaven, zij schitterde op de bevroren plassen en weerkaatste zich in duizenden Ijskegels. Wij hadden geen min der verlokkenden nacht voor onze reis kunnen uitkiezen. Da paarden waren echter goed beslagen en Koning zoo heette de man met zijn knolvormig hoofd verze kerde, dat hij ons zonder ongelukken onze bestemming zou doen bereiken. Hij hield woord. Ondanks zijn dom uiterlijk, toonde hij zich een zeer bruikbaar mensen te zijn in de gegeven omstandigheden, hij bleek verstand te hebben van paarden, en reed ons, zonder ongelukken, den eenen dag na den anderen. Het inwendige van deze foltermachine, den dichten wagen, bevatte eene bank, waarop wij plaats namen. Toen werd de deur gesloten, toen werd het naoht om ons heen, donkere, drukkende naoht, en wij voelden dat we langzaam en voorzichtig het voorplein verlieten. Yoorziohtig reden we dien ganschen nacht en niet dikwijls genoten wij die weldaad. In den regel zette de koetsier zijne paarden aan en schokten en schommelden wy, en werden wij tegen de wanden, de zoldering en den vloer van het voertuig geworpen. Wij lie pen zooveel builen en blauwe plekkea op, dat wie ons zag, medelijden met ons moest hebben. Wij sliepen onmiddellijk, zoodra wo uit den wageu waren, en werden pas weer wakker bij d,en eersten stoot, dien (W. C. OLLAND.) voor ieder die weegt tot ruim 25 Kg., leve ren wij een specialen Snelweger nauw keurig op 1 gram, desverlangd 0,5 gram, met elk gewensohte weegplaat tot 34X34 oM. Prospeotus gratis bij den hoofdagent A. HEINES, Jacob Marisstr. Amsterdam. we bij hervatting der reis ondervonden. Nu en dan moest de toebt worden afge broken en wij begroetten die gelegenheid met vreugde. Soms zat namelijk de wagen in den modder vast, dan moesten wij uit stappen en den koetsier helpen om hem weer in beweging te brengen, Soms ook gebeurde, hetgeen ik b(J mQae eerste ken nismaking met het vreemde voertuig had gezien, de paarden weigerden eenvoudig den dienst, en dan waren wij gedwongen ernaast te loopen, wadend door slijk en sneeuw, tot het aanbreken van den dag of totdat wij, door het in 't zicht komen vau een hut of grooten straatweg gedwon gen werden als geesten te verdwijnen in onzen koets. De groote wegen ia Engeland zijn voor beeldeloos goed onderhouden, zoodat men in den regel bij ieder weer er van zou kunnen eten zonder te griezelen. De poet- kar legde zes my Ion per dag af. Oatelbare sjeezen vlogen den weg over, achterop de slingerende beenen der postkoetsjongens, evenals allerhande voertuigen met jeugdige waaghalzen erin of erop. De langzaam rijdende wagentjes brachten een geluid voort als klingelende klokjes, eu den gansehen dag bewogen ziah reizigers te voet en te paard hoen en weer. beloerden en bekeken elkander en gaapten elkander aan, alsof zij op de kurmis waren eu geheel Engeland daar word verwacht. Neen, ner gens op de wereld is hot reizen zoo aan genaam als in dat land. Doch ongelukkiger wijze was het voor ons noodzakelijk, dat wij ons verborgen hielden on het leven dige beeld ging voor ons verloren, terwijl wij bergop, bergat schokten, over hobbelige omwegen, ten einde iedere ontmoeting te vermijden. Slecbts tweemaal kroeg ik om zoo te zeggen een teeken van den grooten v/eg. Het eerste nam ik slecbts met de ooren waar. Ik liep in den donkereu nacht in modder en slijk. Op eens hoorde ik, heel in de verte over de stille, eenzame streek, die ons omringde, het boornsignaal van den postillon, die aan de eerstvolgende pleisterplaats op die wijze te kennen geeft, dat hy andore paarden moet hebben. Het geluid vau dien posthoorn was ais de stem van den dag in de duisternis, een stem uit de wereld die tot in de gevangenis doordringt, het gekraai van een haan in een woestenij kortom, ik kan u niet beschrt) yen welken indruk dat hoornsignaal op mij maaakte, ge moet zelf traohten het u voor te stellen, wat mij betreftik schreide toen ik het hoorde. Een andere keer hadden wij ons te lang opgehouden. De paarden konden nauwelijks meer voort. De dag brak aan, een koude, vinnige morgen. Koning sloeg op zijn dieren, ik steunde den kolonel en de majoor liep hoestend achter oss aan. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 1