Neemt proef Alkmaarsche koppen Vruchtboomen, RIET enz. Stempels Lakcachetten met onze allerfijnste melangeboier, vermengd met natuurboter a 85 cent per pond. vervangen geheel natuurboter, 80 per kop van een pond. Struiken, Rozen, Heesters, Vaste planten, enz. en worden in iedere uitvoering ten spoedigste geleverd door Boekh. Parkstraat. KACHEL. KORTENHOEVEN. Tegen «eer billeken prijs te koop een goed onderhouden vierkante kachel en een mah. ronde tafel. Adres te bevragen bureau ran dit blad. C. HUISMAN. Te Oosterend verkrijgbaar bij BURGER Kz. Aanbevelend C. H. DE WAAL. alles in uitsluitend prima kwa liet, vindt u bij Aanleg en onderhond van Tuinen. uit en liggende langs de Postsloot in Eijerland te koop. Bestuur polder Eijerland, Wegens groote slapte in de textiel industrie heeft de firma H. Ten Paté Hzn. en Co. te Almelo de gehuwde arbeidsters alle naar huis gezonden. De ongehuwden heeft men van 4 op 8 en van 8 op 2 getouwen moeten plaatsen. In Friesland is het vlas vrijwel onverkoopbaar, zoo weinig vraag is er naar. R.N. Zegeltjes plakken. De kantonrechter te Brielle veroor deelde iemand, die de wet behoort te kennen, tot 18 m. f 3 boete, subs. 18 m. 2 dagen hechtenis wegens het niet plakken van zegels voor zijn werkster. Kaas een voedingsmiddel. De voedingswaarde van kaas wordt in het algemeen nog Diet zoo hoog ge schat als haar toekomt. De kaas bevat meer eiwit dan andere voedingsmiddelen vooral de witte versche kaas. In de volgende tabel worden de hoe- yeplfieden verteerbaar eiwit aangegeven, welke in verschillende voedingsmiddelen voorkomen. 50 E.G. aardappelen 1,0 H.G. 50 K.G. rijst 8,5 H.G. 50 E.G. boekweit 4,5 H.G. 50 E.G, mals 5.0 H.G. 50 E.G. roggemeel 5.0 h.G. 50 E.G. tarwemeel 5.0 H-G. 50 E.G. yersch vleesch 11,0 tj.G. 50 E.G. erwten 7,0 H.G. 50 E.G. boonen 11.5 H.G. 50 E G. versche kaas 12.0 H.G. Oudere rijpe kaassoorten worden alleen goed verteerd als zij lang ge kauwd en goed ingespeekseld worden. Niettegenstaande dit is het niet aan te raden om 's avonds kort voor het naar bed gaan zulke kaas te eten. Om twee cloode boomen. Onder de gemeente Eda'm bewoonde zekere W. een boerenplaats; die hij had gehuurd. Een jaar of drie geleden gingeD op deze plaats twee boomen dood. be eigenaar wilde ze weghalen en twee andere planten. De huurder weigerde, omdat hij meende recht te hebben op deze twee doode boomen. Een proces begon, hetwelk de huur der verloor. Hij werd veroordeeld in de kosten. Dit weigerde hij, zoodat werd overgegaan tot beslaglegging op den inboedel. Daar er geen liefhebberij tot koopen was, bracht dit zaakje een gulden of 8 op. Hierna werd beslag op de koeien op stal gelegd. Deze waren in haast ver kocht aan W,'s zoon, doch deze had de koopsom betaald op f1000 na. Nu legde men beslag op deze f 1000, doch de zoon weigerde difc bedrag te betalen, zoodat ook tegen den zoon "proces-verbaal werd opgemaakt. Toen de heer Hollenberg, deurwaarder te Purmerend kwam om op het hooi beslag te leggen, waren de koeien verdwenen en werd hijzelf met een revolver bedreigd. Hij heeft toen de bedreiger de boeien aaDgelegd. Vrijdag nu werd wegens het niet be talen van de pacht de inboedel uit huis gezet. Een zestal veldwachters verleen den hulp. Nu is W. dus wegens weder- spannigheid zijq vee kwijt en van zijn plaats gezet. De beide boomen, die samen een waarde hadden van ongeveer f10, kosten hem du ongeveer f 1500. De jonge moeder was bezig haar baby te wasschen, toen het kleine meisje van buurman binnenkwam en naar de operatie bleef kijken met haar pop in de hand. Die pop was er slecht aan toe, ze miste een been en een arm en de beide overgebleven ledematen hadden ongeveer al hun zaagsel verloren. Hoelang hebt u uw baby al vroeg het kleine in9isje plotseling. Drie maanden, antwoordde de jonge moeder lachend. Het meisje keek van haar pop naai de baby en van de baby naar de pop. Toen zei ze met jaloersche stem Wat hebt u de uwe dan netjes be waard.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 6