Dg Heldersche IMsltransport Tandarts Ansingh Biljartwedstrijd 2 H.A. best Bouwland, Landbouwzout. 1 1 Herschouw. en Landbouwonderwij s Agenten gevraagd een partijtje puik beste Zandaardappelen in „Hotel de Lindeboom" Puik beste A4RDAPPELEN 13 a 14 mud best lijnzaad Predikbeurten A ar kt bert e h ten Adyb bïentie^ Tuinbouwvereeniging Texel. Groenteveiling in de „Oranjeboom" een aftands zwart werkpaard, een hengstveulen, een partij voederbieten en koolrapen, prima zoete wortelen een spinnewiel en een haspel. Steen, brik en katkpuin, WEET GIJ een leerling in het tim mer- ©f wagemakersvak. H.A V. BANK G. COEVËliT, te den Bnrg, Draineerhuizen Deurwaarder C. G. GÜDE, een partij puike qualiteit zware eiken- en teakhouten planken en paien, G, J. O D. Dikkers, G. JO. D, Dikkers, DRIE HUIZEN, G. J* O. D. Dikkers, een perceel weiland Zaterdag 2S October a s. de Her schouw J. KUIP Koog. Jb. HARJER Zn. Spoorstraat 49. Tel. intc. 46. Eigen Tapissières Eigen stal Valsche zilverbons. Oosterend, 18 Oct. ,Na«r Artis. f7.— per H. L C. TROOST lirim-Cocksdorp. Hoofdgracht 61, Den Helder, is Donderdag 21 Oct. van half ii tot half 2 te spreken roode star en bravo's (ziekvrij). Woensdag 2ft Oct 1920. HERVORMDE GEMEENTE. den Hoorn's avonds 7 uur Bijbellezing. Texel, 18 Oct. 1920. voortaan "W" oensdagsmor- gens om 8 uur. Cursus voor volwassenen in de leer der veevoeding. om het hoogste aantal caram boles in een serie van 25 stooten. Uitgeloofd worden 3 fraaie prijzen. Aanvangende 20 October. op hofstede „Gent" in Eijerland. Adres: FLENS, Burg. TE HUUR A. ZUTPHEN Mon Repos. Xe koop aangeboden en bouwterrein aldaar, ook in perceelen. Wacht IJ voor namaak. Te Texel bij G. Dros, Ooster end; T. Buijs en i Moerbeek den Burg, en Joh. Dros, Oude schild. Verkrijgbaar bij Er biedt zich aan Adres Bureau van dit blad. Schiedam. Levensverzekering. Arbeidscontract verzekering. - Ziekte- en Ongevallenverzekering. Adj. Inspecteur. J. TEN BRUGGEN CATE. W. F. STOEL Zn. Alkmaar. publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen: publiek verkoopen heelt reeds vele gunstige ge- tuigenissen van Texel's inge- g! g, zctenen ontvangen. gj g Wij hebben de grootst mogelijke js verhuiswagen beschikbaar, die g, p met de boot mee kan. Bestelt bij a: komen. Die sportmenschen hadden dan ook geen ongelijk, dit te denken, gezien de opstel ling van het bondselftal en de prestaties ervan. Doch zooals 't altijd gaat bij de Texel I spelers, er is wel zin voor voetbal, doch elke moeite er voor is te veel. Wat hindert 't hen al verliest de club. Hen kan 't niet schelen. Ze zijn er niet bijgeweest en juist dat is het nu, die afwezig heid. Degenen die heengaan krijgen de schuld. Zij, die hun best hebben gedaan. Doch de nederlaag is niet aan hen te wijten, maar aan de thuisblijvers. Als zij hun best gedaan hadden evenals de opgekomen eerste elftalspelers een zekere overwinning met sprekende cijfers had hun aller deel geweest. Nu valt op allen na tuurlijk d« blaam van den verloren wedstrijd, doch voornamelijk op de thuisblijvers. De wedstrijd was natuurlijk een slappe ver tooning, vooral voor de Texelsche toeschou wers die aan 't lijntje stonden. We hebben er ons aan geërgerd. Al spoedig wist Avia, die voor den wind speelde, de leiding te nemen, door een bal die door den keeper tegen de lat werd gewerkt en zoo 'tdoel inging. Spoedig daarop ging een bal ongelukkigerwijs door eigen spelers in 't net. Hierdoor raakte de spelers eenigszins ontmoedigd en weldra vischte de keeper voor de derde maal. Zoo ging de rust in met 3—0 voor Avia. Na de rust eenige opleving bij Texel, die nu voor den wind speelde. Ze wisten door twee keurige doel punten den achterstand in te halen, doch alle gezwoeg kon niet baten. De gelijkmaker kwam niet. Zoo kwam 't einde met een 3—2 over winning voor Avia. Texel was met 10 man, waarvan 5 invallers. Ingez. Bij den heer Rijksontvanger alhier werd in de laatste dagen bij herhaling een valsche zilverbon van f2,50 in betaling aangeboden. Zij zijn kenbaar aan de kleur, die aan de voorzijde meer positief groen is en aan de achterzijde eenigszins bruin, maar vooral, omdat binnen de cijfers 2.50, aan weerszijden van de strafbepaling, niet de stippen zijn aangebracht, die daarin dienen voor te komen. Weest dus op uw hoede. Mej. J. W. Blok, onderwijzeres te Oost, komt als no. 1 voor op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres te Maarssen en als no. 2 te Oud-Over, gemeente Loosdrecht. Met begin October is men begonnen met de oestervangst. De resultaten vallen evenwel niet mee. Op de banken is de voorraad gering en de prijzen zijn van dien aard, dat men ze er liever niet voor verkoopt. Eenige visschers hebben ze dan ook uitgezaaid op het perceel, dat hier bij de visschers in gebruik is gegeven, in de hoop, dat ze later betere prijzen kunnen bedingen. De leerlingen van de School met den Bijbel te Oosterend maakten dezen zomer een uitstapje naar Amsterdam, naar Artis. Op verzoek van het hoofd dier school ver- leenen wij gaarne plaatsruimte aan een opstel daarover, van de hand van een der leerlingen, doch laten begin en slot, als meer den leerling persoonlijk betreffende, achterwege. Toen we op de haven aankwamen zon gen we eenige versjes, evenals op de boot Halverwege gekomen zijnde, woei een meisje d'r hoed in de zee, doch dat was nu niet zoo erg, want zij heeft een nieuwe gekregen. Een goed kwartier later stapten we om kwart voor zeven in den Helder aan wal en daar we weinig tijd hadden moesten we van den meester vlug doorloopen. Bij het station wachtten we even, maar moch ten toch spoedig instappen. Ik had nog nooit in een trein gezeten, dus 't was alles vreemd voor mij, maar niet voor mij alleen, er waren nog veel meer kinderen, zelfs ook die er nooit een gezien hadden, doch 't beviel ons toch best. Na een poosje in den trein gezeten te hebben reden we voorbij Tuindorp, Koegras en Bree- zand en nadat we ongeveer een half uur ge spoord hadden, werd er te Schagen stilgehou den. Op nog enkele plaatsen werd nog halt gehouden, o.a. Alkmaar en Zaandam. Aan weerskanten van de coupé konden we door de raampjes kijken, dikwijls werden we opge schrikt door een voorbijrijdenden trein of zagen links en rechts groote velden met roode kool, erwten, bieten en tarwe. Na een paar uur kwamen wij te Amsterdam aan. Verbaasd stonden we te kijken naar zooveel drukte, 't Is dan ook heel wat anders dan Oosterend, daar ziet men niet zooveel auto's en motorfietsen. Doch veel tijd om te kijken hadden we niet, daar er net een tram aankwam, waar we in moesten. Allen konden er niet in zoodat er een meester met zes kinderen achterbleef, maar die gingen in een andere tram en kwamen even later dan wij aan Artis. We liepen twee aan twee door het poortje rechtstreeks naar de drommedaris en kameel toe, in deze twee dieren is weinig verschil, alleen heeft de eerste één en de tweede twee vetbulten. Daarna kwamen wij bij de herten met zoo'n prachtig gewei op hun kop, gaarne namen die dieren een sausje van ons TE KOOP: Beleefd aanbevelend, H. MAAS. TE KOOP Te bevragen bij KRIJN DE iiüKX. Te bezichtigen op de hofstede Nieuw Breda, iu den Polder Eierland. aan. Van de herten liepen we naar de apen. 1 Wat waren die vlug, in één tel klommen ze in een boom of kwamen er weer uit. De oe- rangoetang die ik gezien heb was zoowat zoo groot als een mensch. Hij lag op zijn bed en trok een zak die voor deken dienen moest over zich een, doch kwam er een poosje later toch maar weer. uit. Ook hebben we de olifan ten gezien die hun slurf door de tralies staken en dan een nootje kregen. Ze deden geen kunstjes, want de oppasser was er niet. (Slot volgt.) Kondag 24 October 1920. - HERVORMDE GEMEENTE Burg, 'sav. 7 uur de. Kroose. H. Avondmaal. Koog, v.m. 10 uur ds. Pijoacker Hordijk. Voorbereiding H. Avondmaal. den Hoornv m. 10 uur ds. Visser. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Kroese. Ooslerend, n.m. half 3 ds Schellenberg. halt 11 Zondagsschool. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterendv.m 10 uur LeesdieDst. n.m. 3 uur Leesdienet. DOOPSGEZINDEGEMEEN TE. Waal. v.m. 10 uur ds. de Maar. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Scherpe- huyeen van d« Rijp. 15 koeien f600 a f 725. 80 graskalveren f 200,— a t 275,—. 3 nuchtere kalveren t 45,— a t 50,— 15 schapen 55,— a f —,00 1 varken f 170. 20 Biggen f 42,50 a 150.— 3 korven kippen f4,50 a f5,p. st. *- Veiling Burg, 18 October 1920. Kipeieren 118.10 a f 18,70 per 100 st. GEBOREN HENDRIK zoon van A, BLOM Jz. en A. E. BLOM-Krijnen. Oudeschild, 17 October 1920. Voor de vele bewijzen van deelneming ons by bet overlijden van onzen besten man en vader betoond betuigen wij hier mede onzen hartelijken dank Wed. D. DROS Keijser en kinderen. Wamberg, Eierland, Texel, Oet. 1920. Zich afin te melden voor 21 Oct. bij den H-er J. W. KOELOFFS. Leeftijd beven 21 jaar. Lesgeld 2 gld. De Comm. voor landb. onderw. Er zullen gespeeld worden 1000 partijen uitsluitend te spelen iedere week van Dinsdag tot en met Zaterdag. TE KOOP „De Dijkvan," bij ifschrijving met gesloten brief op zegel van 50 ct. tot 23 Oct. a.s. Adres van inzending en inlichtingen G. DROS Pz., Oosterend. TE KOOP Bij 1 mud of V2 mu^ aUes tegelijk, idem rapen of knollen (Witte) en 1 mud kriel aardappelen. Adres bureau van dit blad. TE KOOP: partij heele en halve liggende terrein vroegere Kolfbaan te den Burg AdresFLENS Burg. dat de Sanguinose zulk een voor treffelijk middel is? Voor allen die zwak en moede zijndie lusteloos en zonder energiedie gedurig vermoeid zijn of lijden aan pijn in het hoofd, in den rug ofde lenden; die fe moe zijn om te eten, of te zwak om te slapen, is de Sanguinose een opwekkend en versterkend middel, waarvan de uitwerking snel en verrassend is. VAN DAM' Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. SANGUINOSE kost per flacon f2,—, 6 fl. f 11,—12 fl. f21,—, Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Voor verkoop land- en tuiubouwzaden en vruchtboomen. Hooge provisie. Opgave bij w:en te iulormeeren Albergen den bnize „Mariahoeve" worden tot fabrieksprijs geleverd door Firma te Texel, zal op Vrijdag 22 October 1920, des mor gens lO1/^ uur, op het erf der hofstede „Geut" iu Eijerland bizonder geschikt voor^choeiïngeD, bruggen loodsen, enz. Verderijzeren dakramen, ankers, ko zijn, benevens hoop Kalkpuin en wat meer zal worden aangeboden. Inlorm. bij Makelaar H. FLENS, te Burg. Notaris te Texel, zal op Zaterdag 23 October 1920, des voormiddags 11 uur, ten verzoeke en bij het woonhuis van den heer Simon Witte te den Hoorn op Texel, 9 schapen en 2 lammeren, kippen een houten loods 3500 kg. hooi in den Buitendjjk 2500 kg. hooi in huis melkontroomer, draaibara. kribben, rui- v6d, voerbakken, puntdraad, enz. Notaris te Texel, zal op Maandag 25 October 1929, des avonds 7 uur, in het Hotel „de Zwaan" te den Burg, ten verzoeke van den fleer W. Wz. Smit, in de Waalderstraat aan den Burg, te weten a. Een woning, bewoond door den Heer M. Bakker, met erf, groot ong. 126 centiaren. b. een woning, bewoond door den Heer Cornelissen, met erf, groot ongeveer 211 centiaren. en c. een woning bewoond door den Heer Molenaar, met erf, groot ongeveer 235 centiaren. Notaris te Texel, zal op Maandag 25 October 1920, des middags 12 uur in hotel „de Zwaan" te den Burg, ten verzoeke van de erven van Mej. de Vr ed. G. Duinker te den Hoorn op Texel bij den Hoorn op Texel, kadaster sectie F. no. 405, groot 0,"94,70 heet, Het college van Dagel. Beduur van polder „Eyerland" op Texel, brengt bij dezen nogmaals ter kennis van de belang hebbende Ingelanden van Folder Eijerland dat op zal plaats hebben over de wateringen en slooten in dien polder en noodigt de betrokken onderhoudsplichtigen uit, te zorgen dat op gemelden dag, alle voor schriften, als bij de keur omschreven, stipt zijn nageleefd. De ingelanden wier perceelen op 9 October j.l. niet in orde zijn bevonden, zullen mede nog afzonderlijk worden aan geschreven. Texel, 11 October 1920. Het College van Dagel. Bestuur vernoemd, H. FLENS. Voorz. K. TROOST, Seer.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2